LimeSurvey 4.x.x - en to hr translation catalogue (4836 entries)

en:  Are you sure you want to reset this file?
hr:  Jeste li ste sigurni da želite poništiti ovu datoteku?

en:  Browse uploaded resources
hr:  Pregledajte prenesene resurse

en:  Please select a file to import!
hr:  Odaberite datoteku koju želite uvesti!

en:  global level
hr:  globalna razina

en: %d file deleted.|%d files deleted.
hr: %d datoteka izbrisana.|%d datoteka izbrisano.

en: %s attribute deleted|%s attributes deleted
hr: %s atribut izbrisan|%s atributa izbrisano

en: %s cannot be left empty
hr: %s ne može biti prazno

en: %s cannot be left empty.
hr: %s ne može biti prazno.

en: %s duplicate records removed
hr: %s duplih zapisa izbrisano

en: %s entries were not copied because they already existed
hr: %s unosa nije kopirano pošto su već postojali

en: %s entries were skipped because they are blacklisted
hr: %s stavaka je preskočeno jer su na crnoj listi

en: %s field(s) were successfully added.
hr: %s polja su uspješno dodana.

en: %s invalid attributes
hr: %s nevažećih atributa

en: %s is an invalid value for this question
hr: %s je nevažeća vrijednost za ovo pitanje

en: %s lines had a mismatching number of fields.
hr: %s linija ima krivi broj polja.

en: %s lines with invalid access codes skipped (access codes may only contain 0-9,a-z,A-Z,_).
hr: %s linija s neispravnim pristupnim kôdovima preskočeno (pristupni kôdovi mogu sadržavati samo 0-9, az, AZ, _).

en: %s min. %s sec.
hr: %s min. %s sek.

en: %s missing attributes
hr: %s nedostajućih atributa

en: %s must be case-insensitive equal to %s
hr: %s mora biti neosjetljiv na veličinu slova i jednak %s

en: %s must not be case-insensitive equal to %s
hr: %s ne smije biti neosjetljivo na veličinu slova jednako kao %s

en: %s new participants were created
hr: Stvoreno je %s novih ispitanika

en: %s not found!
hr: %s nije pronađeno!

en: %s of %s columns selected
hr: Odabrano je %s od %s stupaca

en: %s old response(s) and according timings were successfully imported.
hr: %s starih odgovora i pripadajućih vremena je uspješno uvezeno.

en: %s old response(s) were successfully imported.
hr: %s starih odgovora je uspješno uvezeno.

en: %s participant share was deleted|%s participant shares were deleted
hr: %s dijeljenje ispitanika je izbrisano|%s dijeljenja ispitanika je izbrisano

en: %s participants have been copied to the central participants table
hr: %s ispitanika su kopirana u središnju bazu ispitanika

en: %s participants have been copied to the survey survey participants table
hr: %s ispitanika je kopirano u tablicu ispitanika upitnika

en: %s participants have been shared
hr: %s ispitanika je dijeljeno

en: %s records found in CSV file
hr: %s zapisa pronađenih u CSV datoteci

en: %s records have empty mandatory fields
hr: %s zapisa ima prazna obavezna polja

en: %s records have incomplete or wrong attribute values
hr: %s zapisa ima nepotpune ili pogrešne vrijednosti atributa

en: %s records imported
hr: %s zapisa uvezeno

en: %s records in CSV
hr: %s zapisa u CSV-u

en: %s records met minimum requirements
hr: %s podataka je dostiglo minimalne uvjete

en: %s records were duplicate but had attributes updated
hr: %s zapisa su duplikati, ali su njihovi atributi ažurirani

en: %s records where the number of fields does not match
hr: %s zapisa gdje se broj polja ne podudara

en: %s records with allowed invalid email
hr: %s zapisa s dozvoljenom nevažećom e-poštom

en: %s records with invalid email address removed
hr: %s zapisa sa krivim email adresama je obrisano

en: %s records with other invalid information
hr: %s zapisa s ostalim nevažećim podacima

en: %s response lines in your file.
hr: %s linija odgovora u vašoj datoteci.

en: %s responses already exist.
hr: %s odgovora već postoji.

en: %s responses cannot be inserted or updated.
hr: %s odgovora ne mogu biti umetnuti ili ažurirani.

en: %s responses were inserted.
hr: %s odgovora je umetnuto.

en: %s responses were updated.
hr: %s odgovora je ažurirano.

en: %s rows per page
hr: %s redaka po stranici

en: %s unread messages were scanned out of which %s were marked as bounce by the system.
hr: Provjereno je %s nepročitanih poruka od kojih je sustav %s označio kao odbijene poruke.

en: %s unread messages were scanned, none were marked as bounce by the system.
hr: Provjereno je %s nepročitanih poruka, sustav nije označio nijednu kao odbijenu.

en: %s were found to be duplicate entries and did not need a new participant to be created.
hr: Otkriveno je da su %s duplikati unosa i nije potrebno izraditi novog ispitanika.

en: %s%% completed
hr: %s%% završeno

en: '%s' can not be used if the 'Other' option for this question is activated.
hr: '%s' se ne može koristiti ako je opcija 'Ostalo' za ovo pitanje aktivirana.

en: 'Other:' comment mandatory
hr: 'Ostalo:' komentar obavezan

en: 'comment' suffix can not be used with multiple choice with comments.
hr: 'comment' sufiks se ne može koristiti s višestrukim izborom s komentarima.

en: 'time' is a reserved word and can not be used for a subquestion.
hr: 'time' je rezervirana riječ i ne može se koristiti za potpitanja.

en: (Any group)
hr: (Bilo koja skupina)

en: (Any)
hr: (Bilo koji)

en: (Autodetect)
hr: (Samootkrivanje)

en: (Automatic)
hr: (Automatski)

en: (Iconv Library not installed)
hr: (Iconv biblioteka nije instalirana)

en: (Label sets were not imported since you do not have the permission to create label sets.)
hr: (Setovi oznaka nisu uvezeni jer nemate prava za pravljenje novih setova oznaka.)

en: (Maximum file size: %01.2f MB)
hr: (Maksimalna veličina datoteke: %01.2f MB)

en: (No target question)
hr: (nema ciljanog pitanja)

en: (None)
hr: (Ništa)

en: (Reason: Administrator email address empty)
hr: (Razlog: prazna adresa e-pošte administratora)

en: (Select multiple label sets by using the Ctrl key)
hr: (Odaberite više skupova oznaka pomoću tipke Ctrl)

en: (Sub-)question width
hr: Širina (pot)pitanja

en: (This question is mandatory)
hr: (Ovo pitanje je obavezno)

en: (none)
hr: (nijedan)

en: 16 or up
hr: 16 ili više

en: 1st quartile (Q1)
hr: 1. kvartil (Q1)

en: 1st time limit warning CSS style
hr: CSS stil 1. vremenskog upozorenja

en: 1st time limit warning message
hr: Poruka upozorenja 1. vremenskog ograničenja

en: 1st time limit warning message display time
hr: Prikazano vrijeme za poruku 1. vremenskog ograničenja

en: 1st time limit warning message timer
hr: Brojač vremena za poruku 1. vremenskog ograničenja

en: 2nd quartile (Median)
hr: 2. kvartil (Medijan)

en: 2nd time limit warning CSS style
hr: CSS stil 2. upozorenja o ograničenju vremena

en: 2nd time limit warning message
hr: Poruka upozorenja 2. vremenskog ograničenja

en: 2nd time limit warning message display time
hr: Prikazano vrijeme za poruku 2. vremenskog ograničenja

en: 2nd time limit warning message timer
hr: Brojač vremena za poruku 2. vremenskog ograničenja

en: 3rd quartile (Q3)
hr: 3. kvartil (Q3)

en: 400: Bad Request
hr: 400: Loš zahtjev

en: 401: Unauthorized
hr: 401: Neovlašteno

en: 403: Forbidden
hr: 403: Zabranjeno

en: 404: Not Found
hr: 404: nije pronađeno

en: 5 Point choice
hr: Izbor 5 opcija

en: 500: Internal Server Error
hr: 500: Unutarnja pogreška poslužitelja

en: 7bit Swedish
hr: 7bitni Švedski

en: <No default value>
hr: <Nema zadane vrijednosti>

en: A backup of this table has been made and can be accessed by your system administrator.
hr: Sigurnosna kopija ove tablice je kreirana i administrator joj može pristupiti.

en: A backup of this table will be made if you proceed. Your system administrator will be able to access this table.
hr: Sigurnosna kopija će biti kreirana u slučaju da nastavite. Sistem administrator može pristupiti ovoj tablici.

en: A child group can't be set as parent group
hr: Podređena skupina ne može biti postavljena kao nadređena skupina

en: A code has been updated to %s.
hr: Kôd je ažuriran na %s.

en: A condition can be used to add branching logic using ExpressionScript. Either edit it directly here or use the Condition designer.
hr: Uvjet se može upotrijebiti za dodavanje logike grananja pomoću ExpressionScript-a. Ovdje ih uredite izravno ili upotrijebite Dizajner uvjeta.

en: A database named "%s" already exists.
hr: Baza podataka sa imenom "%s" već postoji.

en: A deactivated survey is not accessible to participants (only a message appears that they are not permitted to see this survey).
hr: Neaktivan upitnik nije dostupan ispitanicima (samo se pojavljuje poruka da im nije dopušteno vidjeti ovaj upitnik).

en: A description for your question group
hr: Opis za vašu skupinu pitanja

en: A first example question. Please answer this question:
hr: Prvi primjer pitanja. Odgovorite na ovo pitanje:

en: A fruity theme for a flexible use. This theme offers monochromes variations and many options for easy customizations.
hr: Fruity tema za fleksibilnu upotrebu. Ova tema nudi jednobojne varijacije i mnogo opcija za jednostavne prilagodbe.

en: A full question index will be shown; participants will be able to jump between relevant questions.
hr: Prikazat će se sva pitanja; ispitanici će moći skočiti između relevantnih pitanja.

en: A group without step status styling
hr: Skupina bez oblikovanja statusa koraka

en: A participant table has been created for this survey.
hr: Tablica a je uspješno kreirana za ovaj upitnik.

en: A password must meet the following requirements:
hr: Zaporka mora ispunjavati sljedeće zahtjeve:

en: A placeholder answer to a question. This will appear in the answer field and disappear when real answer text is entered.
hr: Tekst koji se prikazuje privremeno dok se ne započne s unosom teksta u polju za odgovor.

en: A question code cannot be longer than 20 characters.
hr: Kôd pitanja ne može biti duži od 20 znakova.

en: A question index will be shown; participants will be able to jump between viewed questions.
hr: Prikazat će se indeks pitanja; ispitanici će moći preskočiti između pregledanih pitanja.

en: A response was not deleted.|{n} responses were not deleted.
hr: Odgovor nije izbrisan.|{n} odgovora nije izbrisano.

en: A security update is available.
hr: Dostupno je sigurnosno ažuriranje.

en: A survey participant entry for the saved survey has been created too.
hr: Također je stvoren unos ispitanika upitnika za spremljeni upitnik.

en: A survey participants table has been created for this survey and the old participants were imported.
hr: Stvorena je tablica ispitanika upitnika i uvezeni su stari ispitanici.

en: A survey which uses a custom theme will import fine, but the template it refers to will not exist on the new server. In that case the system will use the global default theme.
hr: Upitnik koji koristi prilagođenu temu uvest će u redu, ali predložak na koji se odnosi neće postojati na novom poslužitelju. U tom slučaju sustav će koristiti globalnu zadanu temu.

en: A table of subquestions on each cell. The subquestion texts are in the colum header and concern the row header.
hr: Tablica potpitanja na svakoj ćeliji. Tekstovi potpitanja su u zaglavlju stupca i odnose se na zaglavlje retka.

en: A table of subquestions on each cell. The subquestion texts are in the column header and relate the particular row header.
hr: Tablica potpitanja na svakoj ćeliji. Tekstovi potpitanja nalaze se u zaglavlju stupca i odnose se na pojedina zaglavlja retka.

en: A table with a subquestion on each row. The answer options are contained in the table header.
hr: Tablica sa potpitanjem za svaki redak. Opcije odgovora su sadržane u zaglavlju tablice.

en: A table with a subquestion on each row. You have to select your answer.
hr: Tablica s potpitanjem u svakom retku. Morate odabrati svoj odgovor.

en: A template with that name already exists.
hr: Predložak s tim nazivom već postoji.

en: A timing record was not deleted.|{n} timing records were not deleted.
hr: Vremenski zapis nije izbrisan.|{n} vremenskih zapisa nije izbrisano.

en: A user with this username already exists.
hr: Korisnik s ovim korisničkim imenom već postoji.

en: A username was not supplied or the username is invalid.
hr: Korisničko ime nije unijeto ili je nevaljano.

en: AND/OR Date is
hr: I/ILI datum je

en: Abbreviated question text
hr: Skraćeni tekst pitanja

en: Ability to change of questions, groups and parameters is still limited.
hr: Sposobnost promjene pitanja, skupina pitanja i parametara je još uvijek ograničena.

en: Abort
hr: Poništi

en: Absolute value
hr: Apsolutna vrijednost

en: Accelerator keys for list items
hr: Tipke ubrzivača za stavke popisa

en: Accept
hr: Prihvatite

en: Accepts Font Awesome Unicode characters.
hr: Prihvaća znakove fonta Awesome Unicode.

en: Access
hr: Pristup

en: Access code
hr: Pristupni kôd

en: Access code ID
hr: ID pristupnog kôda

en: Access code for this participant
hr: Pristupni kôd ovog ispitanika

en: Access code length
hr: Dužina pristupnog kôda

en: Access code mismatch
hr: Nepodudarnost pristupnog kôda

en: Access code:
hr: Pristupni kôd:

en: Access denied
hr: Pristup nije dozvoljen

en: Access denied!
hr: Pristup nije dozvoljen!

en: Access denied. You have no permission to view this survey
hr: Pristup nije dozvoljen. Nemate dozvolu za pristup ovoj anketi

en: Action
hr: Akcija

en: Action to perform when time limit is up
hr: Akcija koju treba izvesti nakon što istekne vremensko ograničenje

en: Action:
hr: Radnja:

en: Actions
hr: Akcije

en: Actions:
hr: Akcije:

en: Activate
hr: Aktiviranje

en: Activate Survey
hr: Aktiviraj upitnik

en: Activate assessements
hr: Aktivirajte procjene

en: Activate plugin
hr: Aktivirajte dodatak

en: Activate quotas
hr: Aktivirajte kvote

en: Activate survey
hr: Aktivirajte upitnik

en: Activate survey participants table
hr: Aktivirajte tablicu ispitanika upitnika

en: Activate the "other" option for your question
hr: Aktivirajte opciju "ostalo" za pitanje

en: Activate this survey
hr: Aktiviraj ovaj upitnik

en: Activate this to show a map above the input field where the user can select a location
hr: Aktivirajte ovu opciju da biste prikazali kartu iznad polja za unos, gdje korisnik može odabrati lokaciju

en: Activated
hr: Aktiviran

en: Activation settings
hr: Postavke aktivacije

en: Active
hr: Aktivan

en: Active and running
hr: Aktivan i pokrenut

en: Active but expired
hr: Aktivan, ali istekao

en: Active but not yet started
hr: Aktivno, ali još nije započeto

en: Active filters:
hr: Aktivni filteri:

en: Active survey ID
hr: ID aktivnog upitnika

en: Active survey participants tables
hr: Tablice ispitanika aktivnog upitnika

en: Active surveys
hr: Aktivni upitnici

en: Active:
hr: Aktivan:

en: Adaptive
hr: Prilagodljiv

en: Add
hr: Dodaj

en: Add DATESTAMP variable
hr: Dodajte varijablu DATESTAMP

en: Add IPADDR variable
hr: Dodajte IPADDR varijablu

en: Add LASTPAGE variable
hr: Dodajte LASTPAGE varijablu

en: Add REFURL variable
hr: Dodajte REFURL varijablu

en: Add SEED variable
hr: Dodajte SEED varijablu

en: Add STARTDATE variable
hr: Dodajte varijablu STARTDATE

en: Add STARTLANGUAGE variable
hr: Dodajte varijablu STARTLANGUAGE

en: Add SUBMITDATE variable
hr: Dodajte SUBMITDATE varijablu

en: Add SurveyId to link
hr: Dodaj ID upitnika na poveznicu

en: Add URL parameter
hr: Dodaj URL parametar

en: Add a button to reset the slider. If you choose an start value, it reset at start value, else empty the answer.
hr: Dodajte gumb za poništavanje klizača. Ako odaberete početnu vrijednost, resetirat će se na početnu vrijednost, inače će odgovor biti prazan.

en: Add a group
hr: Dodajte skupinu

en: Add a language:
hr: Dodaj jezik:

en: Add a new language
hr: Dodajte novi jezik

en: Add a new permission role
hr: Dodajte novu ulogu dopuštenja

en: Add a new question
hr: Dodaj novo pitanje

en: Add a new survey administrator
hr: Dodajte novog upravitelja upitnika

en: Add a new survey administrator with random values
hr: Dodaj novog administratora upitnika sa slučajnim vrijednostima

en: Add a prefix to the answer field
hr: Dodaj prefiks polju odgovora

en: Add a question to this group
hr: Dodajte pitanje ovoj skupini

en: Add a suffix to the answer field
hr: Dodaj sufiks polju odgovora

en: Add additional CSS class(es) for this question. Use a space between multiple CSS class names. You may use expressions - remember this part is static.
hr: Dodajte dodatnu CSS klasu(e) za ovo pitanje. Koristite razmak između više CSS imena klasa. Možete koristiti izraze - sjetite se da je ovaj dio statičan.

en: Add and edit conditions
hr: Dodaj i izmijeni uvjete

en: Add another participant
hr: Dodajte još jednog ispitanika

en: Add another record
hr: Dodaj još jedan zapis

en: Add answer
hr: Dodajte odgovor

en: Add attachment to template
hr: Dodaj privitak predlošku

en: Add attribute
hr: Dodaj atribut

en: Add condition
hr: Dodaj uvjet

en: Add condition to this scenario
hr: Dodajte uvjet ovom scenariju

en: Add dropdown field
hr: Dodaj padajuće polje

en: Add dummy user
hr: Dodaj testnog korisnika

en: Add fields
hr: Sva polja

en: Add file
hr: Dodaj datoteku

en: Add gray background to questions in PDF:
hr: Dodajte sivu pozadinu pitanjima u PDF-u:

en: Add group
hr: Dodaj skupinu

en: Add group users
hr: Dodavanje grupe korisnika

en: Add language
hr: Dodajte jezik

en: Add multiple conditions without a page reload
hr: Dodajte više uvjeta bez ponovnog učitavanja stranice

en: Add new assessment rule
hr: Dodajte novi pravilo procjene

en: Add new attribute
hr: Dodaj novi atribut

en: Add new group
hr: Dodaj novu skupinu

en: Add new participant
hr: Dodaj novog ispitanika

en: Add new question
hr: Dodaj novo pitanje

en: Add new question to group
hr: Dodaj novo pitanje skupini

en: Add new quota
hr: Dodaj novo ograničenje

en: Add new survey participant
hr: Dodaj novog ispitanika upitnika

en: Add new user group
hr: Dodaj novu skupinu korisnika

en: Add or delete groups
hr: Dodaj ili obriši skupine

en: Add or delete questions
hr: Dodaj ili obriši pitanje

en: Add or delete subquestions or change their codes
hr: Dodaj ili obriši potpitanja ili promjeni njihove kôdove

en: Add participant
hr: Dodaj ispitanika

en: Add participant entry
hr: Dodavanje zapisao o ispitaniku

en: Add participant to survey
hr: Dodajte ispitanika u upitnik

en: Add participant to survey|Add participants to survey
hr: Dodajte ispitanika u upitnik|Dodajte ispitanike u upitnik

en: Add participants to central database
hr: Dodajte ispitanike u središnju bazu podataka

en: Add participants to survey
hr: Dodajte ispitanike u upitnik

en: Add question
hr: Dodaj pitanje

en: Add question ID to link
hr: Dodajte ID pitanja u poveznicu

en: Add question group
hr: Dodaj skupinu pitanja

en: Add question group ID to link
hr: Dodajte ID skupine pitanja u poveznicu

en: Add role
hr: Dodajte ulogu

en: Add scenario
hr: Dodaj scenarij

en: Add some answer options to your question
hr: Dodajte neke opcije odgovora u svoje pitanje

en: Add some subquestions to your question
hr: Dodajte neka potpitanja svom pitanju

en: Add subquestion
hr: Novo potpitanje

en: Add subquestion row
hr: Dodajte redak potpitanja

en: Add survey group ID to link
hr: Dodajte ID skupine upitnika na poveznicu

en: Add survey participant
hr: Dodajte ispitanika upitnika

en: Add the selected participant to survey.|Add the {n} selected participants to survey.
hr: Dodajte odabranog ispitanika u upitnik. | Dodajte {n} odabranih ispitanika u upitnik.

en: Add to blacklist?
hr: Dodaj na crnu listu?

en: Add to usergroup
hr: Dodaj u korisničku grupu

en: Add user
hr: Dodaj korisnika

en: Add user group
hr: Dodaj korisničku skupinu

en: Add value
hr: Dodaj vrijednost

en: Add/delete survey participant attributes
hr: Dodavanje/brisanje atributa ispitanika upitnika

en: Add/edit resources (files/images) for this survey
hr: Dodaj/uredi resurse (datoteke/slike) za ovaj upitnik

en: Adding anonymous users
hr: Dodavanje anonimnih korisnika

en: Adding survey participant entry...
hr: Dodavanje unosa ispitanika upitnika ...

en: Additional Languages
hr: Dodatni jezici

en: Additional attributes
hr: Dodatni atributi

en: Additionally the following settings cannot be changed when the survey is active.
hr: Sljedeće postavke se ne mogu promjeniti dok je upitnik aktivan.

en: Admin login name
hr: Admin ime za prijavu

en: Admin login password
hr: Admin zaporka

en: Admin themes
hr: Teme administratora

en: Administration
hr: Administracija

en: Administration theme:
hr: Tema administracije:

en: Administrator credentials
hr: Vjerodajnice administratora

en: Administrator email
hr: E-maila administratora

en: Administrator email address:
hr: Adresa e-pošte administratora:

en: Administrator name
hr: Ime administratora

en: Administrator name:
hr: Ime administratora:

en: Administrator settings
hr: Postavke administratora

en: Advanced
hr: Napredno

en: Advanced options
hr: Napredne opcije

en: Advanced settings
hr: Napredne postavke

en: After
hr: Poslije

en: After confirmation you won't receive any invitations or reminders for this survey anymore.
hr: Nakon potvrde više nećete primati pozivnice ili podsjetnike za ovaj upitnik.

en: After having clicked the save button you can either close this browser window or continue filling out the survey.
hr: Nakon što kliknete na gumb "Spremi sada" možete ili zatvoriti prozor ili nastaviti s ispunjavanjem upitnika.

en: After the answer options a cell does give some information.
hr: Nakon mogućnosti odgovora, ćelija daje neke informacije.

en: After you are done, please click the 'Save' button to save your changes.
hr: Nakon što završite, kliknite gumb 'Spremi' da biste spremili promjene.

en: Agree
hr: Slažem se

en: Albanian
hr: Albanski

en: Alert animation
hr: Animacija upozorenja

en: All
hr: Sve

en: All answers are already selected in this quota.
hr: Svi odgovori su već odabrani za ovu kvotu.

en: All answers meet consistency standards.
hr: Svi odgovori zadovoljavaju standarde dosljednosti.

en: All assessments meet consistency standards.
hr: Sve procjene zadovoljavaju standarde dosljednosti.

en: All attribute values for this question type will be saved as default
hr: Sve vrijednosti atributa za ovu vrstu pitanja bit će spremljene kao zadane

en: All changes of global survey settings will immediately affect all related survey groups and surveys that use inherited values.
hr: Sve promjene globalnih anketnih postavki imat će trenutni učinak na sve povezane skupine i ankete koje koriste naslijeđene vrijednosti.

en: All changes of survey group settings will have immediate effect on all related surveys that use inherited values.
hr: Sve promjene postavki anketne skupine imat će trenutni učinak na sva povezana istraživanja koja koriste naslijeđene vrijednosti.

en: All conditions for this question have been deleted.
hr: Svi uvjeti za ovo pitanje su izbrisani.

en: All conditions in this survey have been deleted.
hr: Svi uvjeti u ovom upitniku su obrisani.

en: All conditions meet consistency standards.
hr: Svi uvjeti zadovoljavaju standarde dosljednosti.

en: All conditions scenarios were renumbered.
hr: Svi scenariji uvjeta su prenumerirani.

en: All custom menu entries will be lost.
hr: Svi dodatni unosi u izborniku će se izgubiti.

en: All custom menus will be lost.
hr: Svi će se prilagođeni izbornici izgubiti.

en: All default values meet consistency standards.
hr: Sve zadane vrijednosti zadovoljavaju standarde dosljednosti.

en: All emails were sent.
hr: Poslane su sve e-poruke.

en: All fields below (except CSS framework name) must be either a valid JSON array or the string "inherit".
hr: Sva polja u nastavku (osim imena CSS okvira) moraju biti valjani JSON niz ili znakovni niz "naslijedi".

en: All files in local directories are writable.
hr: Sve datoteke u lokalnim direktorijima su zapisive.

en: All groups meet consistency standards.
hr: Sva skupine zadovoljavaju standarde dosljednosti.

en: All important settings can be reached in this sidebar.
hr: Na ovoj bočnoj traci moguće je doći do svih važnih postavki.

en: All in one
hr: Prikaži sva pitanja

en: All menu entries of this menu will also be deleted.
hr: Sve stavke izbornika u ovom izborniku također će biti izbrisane.

en: All necessary styles will be loaded, to print it just press Ctrl/Cmd+p or select print from your browser menu.
hr: Svi potrebni stilovi će se učitati, za ispis samo pritisnite Ctrl / Cmd + p ili odaberite ispis iz izbornika vašeg preglednika.

en: All of the user's surveys were transferred to %s.
hr: Svi upitnici korisnika su preneseni u %s.

en: All old survey participants tables meet consistency standards.
hr: Svi stari ispitanici upitnika ispunjavaju standarde dosljednosti.

en: All old survey tables meet consistency standards.
hr: Sve stare tablice upitnika zadovoljavaju standarde dosljednosti.

en: All participant information is lost.
hr: Svi podaci o ispitanicima su izgubljeni.

en: All participants
hr: Svi ispitanici

en: All question attributes meet consistency standards.
hr: Svi atributi pitanja zadovoljavaju standarde dosljednosti.

en: All questions meet consistency standards.
hr: Sva pitanja zadovoljavaju standarde dosljednosti.

en: All questions, answers, etc for removed languages will be lost. Are you sure?
hr: Sva pitanja, odgovori i drugo za obrisani jezik biti će izgubljeni. Jeste li sigurni?

en: All questions, groups and parameters are editable again.
hr: Sva pitanja, skupine i parametri mogu se ponovno uređivati.

en: All quota language settings meet consistency standards.
hr: Sve kvote jezičnih postavki zadovoljavaju standarde dosljednosti.

en: All quota quota members meet consistency standards.
hr: Svi članovi kvote kvote zadovoljavaju standarde dosljednosti.

en: All quotas meet consistency standards.
hr: Sve kvote zadovoljavaju standarde dosljednosti.

en: All responses
hr: Svi odgovori

en: All responses are not accessible anymore with LimeSurvey.
hr: Svi odgovori više nisu dostupni s LimeSurveyom.

en: All survey language settings meet consistency standards.
hr: Sve postavke jezika zadovoljavaju standarde dosljednosti.

en: All surveys
hr: Svi upitnici

en: All surveys meet consistency standards.
hr: Svi upitnici zadovoljavaju standarde dosljednosti.

en: All the attributes are automatically mapped
hr: Svi atributi se automatski mapiraju

en: All themes
hr: Sve teme

en: All users
hr: Svi korisnici

en: All your answers must be different and you must rank in order.
hr: Svi vaši odgovori moraju biti različiti i morate ih poredati po redu.

en: Allow
hr: Dopustiti

en: Allow array style questions to be split over multiple pages
hr: Dopustite da pitanja vrste polja budu podijeljena na više stranica

en: Allow backward navigation:
hr: Dopusti navigaciju unatrag:

en: Allow blacklisted participants to be added to a survey:
hr: Dopusti ispitanicima sa crne liste da se dodaju u upitnik:

en: Allow invalid email addresses:
hr: Dopusti nevažeće adrese e-pošte:

en: Allow multiple responses or update responses with one access code:
hr: Dopuštanje više odgovora ili ažuriranje odgovora s jednim pristupnim kôdom:

en: Allow multiple short text / numeric questions to be split over multiple pages
hr: Omogući da se više kratkih tekstualnih/numeričkih pitanja podijeli na više stranica

en: Allow only numerical input
hr: Dozvoli samo numerički unos

en: Allow only numerical input for 'Other' text
hr: Dozvoli samo numerički unos u polje "Other"

en: Allow participant to unblacklist himself/herself:
hr: Dopustite ispitaniku da se sam izbaci sa crne liste:

en: Allow public registration:
hr: Dopusti javnu registraciju:

en: Allow reset the slider
hr: Dopusti poništavanje klizača

en: Allow single choice questions to be split over multiple pages
hr: Dopustite da se pitanja s jednim izborom podijele preko više stranica

en: Allow slider questions to be split over multiple pages
hr: Dopustite da se pitanja klizača podijele na više stranica

en: Allow unstable extension updates:
hr: Dopusti nestabilna ažuriranja proširenja:

en: Allow user to modify his last answers before terminate survey.
hr: Dozvoli korisniku izmjenu posljednjih odgovora prije završetka upitnika.

en: Allowed file extensions
hr: Dozvoljene ekstenzije datoteke

en: Allowed file types
hr: Dozvoljene vrste datoteka

en: Allowed file types in comma separated format. e.g. pdf,doc,odt
hr: Dozvoljene vrste datoteka u formatu odvojenom zarezima. npr. pdf, doc, odt

en: Always
hr: Uvijek

en: Always closed
hr: Uvijek zatvoreno

en: Always hide this question
hr: Uvijek sakrij ovo pitanje

en: Always on
hr: Uvijek na

en: Always open
hr: Uvijek otvoren

en: Amharic
hr: Amharski

en: An account has been created for you
hr: Račun je stvoren za Vas

en: An additional help text for your question
hr: Dodatni tekst pomoći za vaše pitanje

en: An email has been sent to the address you provided with access details for this survey. Please follow the link in that email to proceed.
hr: Poslana je poruka na e-mail adresu koji ste unijeli sa detaljima za pristup ovom upitniku.

en: An email has been sent with details about your saved survey
hr: E-mail sa detaljima o spremljenom upitniku je poslan

en: An email with a generated password was sent to the user.
hr: E-mail sa generiranom zaporkom je poslan korisniku.

en: An error happen when save this survey participant email sent date (id:%s)
hr: Došlo je do pogreške pri spremanju datuma slanja e-pošte ovom sudioniku ankete (id: %s)

en: An error happened when trying to submit your response.
hr: Došlo je do pogreške kada ste pokušali poslati odgovor.

en: An error has happened and no files could be located
hr: Dogodila se pogreška i nijedna datoteka se ne može pronaći

en: An error has occured and the file list could not be loaded:
hr: Došlo je do pogreške i popis datoteka nije se mogao učitati:

en: An error has occured and the folders could not be loaded:
hr: Došlo je do pogreške i mape se nisu mogle učitati:

en: An error has occured and the selected files could not be downloaded.
hr: Došlo je do pogreške i odabrane datoteke nisu se mogle preuzeti.

en: An error occured while creating a backup of your files. Check your local system (permission, available space, etc.)
hr: Došlo je do pogreške prilikom izrade sigurnosne kopije vaših datoteka. Provjerite lokalni sustav (dozvole, raspoloživi prostor itd.)

en: An error occured while creating your update package file.
hr: Došlo je do pogreške prilikom izrade datoteke paketa ažuriranja.

en: An error occured while generating the Question theme
hr: Došlo je do pogreške prilikom generiranja teme Pitanja

en: An error occured while getting checksums.
hr: Došlo je do pogreške prilikom dobivanja kontrolnih iznosa.

en: An error occured while getting the changeset.
hr: Došlo je do pogreške prilikom dobivanja skupa izmjena.

en: An error occurred saving a response to survey id
hr: Dogodila se greška prilikom snimanja odgovora u id upitnika

en: An error occurred uploading your file.
                         This may be caused by incorrect permissions for the application /tmp folder.
hr: Došlo je do pogreške prilikom prijenosa vaše datoteke.
    To može biti uzrokovano pogrešnim dozvolama prema /tmp mapi.

en: An error occurred uploading your file. The folder (%s) is not writable for the webserver.
hr: Došlo je do pogreške prilikom prijenosa vaše datoteke. U mapu (%s) na web poslužitelju nije moguće zapisivati.

en: An error occurred uploading your file. This may be caused by incorrect permissions for the application /tmp folder.
hr: Došlo je do greške prilikom uvoza datoteke. Uzrok greške mogu biti neispravno podešena prava u /tmp direktoriju aplikacije.

en: An error occurred uploading your file. This may be caused by incorrect permissions for the target folder. (%s)
hr: Došlo je do pogreške prilikom prijenosa vaše datoteke. To mogu uzrokovati pogrešna dopuštenja za ciljnu mapu. (%s)

en: An error occurred.
hr: Došlo je do greške.

en: An expired survey is not accessible to participants (they only see a message that the survey has expired).
hr: Upitnik koje je istekao nije dostupan ispitanicima (oni vide samo poruku o isteku upitnika).

en: An internal error occured during the database upgrade. Please go back to the %smain menu%s. Contact support if the error persists.
hr: Došlo je do interne pogreške prilikom nadogradnje baze podataka. Vratite se na izbornik %smain menu%s. Obratite se podršci ako se pogreška nastavi.

en: An internal error occurred while the Web server was processing your request.
hr: Došlo je do interne pogreške dok je web poslužitelj obrađivao vaš zahtjev.

en: An non-recoverable error happened during the update. Error details:
hr: Tijekom ažuriranja dogodila se nepopravljiva pogreška. Detalji o grešci:

en: An unexpected error has occurred and your responses cannot be saved.
hr: Dogodila se neočekivana greška i vaši odgovori nisu pohranjeni.

en: An unknown error happened when moving file %s to %s.
hr: Pri premještanju datoteke %s u %s dogodila se nepoznata pogreška.

en: An unknown error occured
hr: Došlo je do nepoznate pogreške

en: An unknown error occured.
hr: Došlo je do nepoznate pogreške.

en: An unknown error occurred
hr: Dogodila se nepoznata pogreška

en: Animate alert
hr: Animiraj upozorenje

en: Animate body
hr: Animacija tijela stranice

en: Animate checkbox
hr: Animacija potvrdnog okvira

en: Animate question
hr: Animiraj pitanje

en: Animate radio buttons
hr: Animirajte radio gumb

en: Anonymize IP address:
hr: Anonimiziranje IP adrese:

en: Anonymize IP address?
hr: Anonimiziranje IP adrese?

en: Anonymized responses
hr: Anonimni odgovori

en: Anonymized responses:
hr: Anonimni odgovori:

en: Anonymized responses?
hr: Anonimni odgovori?

en: Answer
hr: Odgovor

en: Answer codes
hr: Kôdovi odgovora

en: Answer codes must be unique by question.
hr: Kôdovi odgovora moraju biti jedinstveni po svakom pitanju.

en: Answer label font size (normal)
hr: Veličina slova oznake odgovora (normalna)

en: Answer label font size (small)
hr: Veličina slova oznake odgovora (mala)

en: Answer matched (regexp)
hr: Odgovor odgovara (regexp)

en: Answer must be %s
hr: Odgovor mora biti %s

en: Answer must be between %s and %s
hr: Odgovor mora biti između %s i %s

en: Answer must be greater or equal to %s
hr: Odgovor mora biti veći ili jednak %s

en: Answer must be less or equal to %s
hr: Odgovor mora biti manji ili jednak %s

en: Answer option / subquestion font size
hr: Opcija odgovora/veličina fonta potpitanja

en: Answer options
hr: Opcije odgovora

en: Answer options were successfully saved.
hr: Opcije odgovora su uspješno spremljene.

en: Answer prefix
hr: Prefiks odgovora

en: Answer question
hr: Odgovori na pitanje

en: Answer scale %s
hr: Skala odgovora %s

en: Answer suffix
hr: Sufiks odgovora

en: Answer was
hr: Odgovor je bio

en: Answer was NOT
hr: Odgovor je bio NOT

en: Answer was greater than
hr: Odgovor je bio veći od

en: Answer was greater than or equal to
hr: Odgovor je veći ili jednak od

en: Answer was less than
hr: Odgovor je bio manji od

en: Answer was less than or equal to
hr: Odgovor je bio manji ili jednak

en: Answers
hr: Odgovori

en: Answers cleared
hr: Odgovori su obrisani

en: Answers column width
hr: Širina stupca odgovora

en: Answers in this response
hr: Odgovori u ovom odgovoru

en: Answers with a code of 0 (zero) or blank code are not allowed, and will not be saved
hr: Odgovori sa kôdom 0 (nula) ili praznim kôdom nisu dozvoljeni, i neće biti snimljeni

en: Answer|Left-slider-text|Right-slider-text separator character
hr: Znak odvajanja za format pitanja oblika "Odgovor|Tekst-lijevog-klizača|Tekst-desnog-klizača"

en: Applied role
hr: Primijenjena uloga

en: Apply
hr: Primijeni

en: Apply and go to survey
hr: Primjeni i idi na upitnik

en: Apply role to user
hr: Primjeni ulogu korisniku

en: Apr
hr: Tra

en: April
hr: Travanj

en: Arabic
hr: Arapski

en: Arc cosine
hr: Arkus kosinus

en: Arc sine
hr: Arkus sinus

en: Arc tangent
hr: Arc tangenta

en: Arc tangent of two variables
hr: Tangenta luka dvije varijable

en: Are you really sure you want to delete incomplete responses and reset the completed state of both, response and participant?
hr: Da li stvarno želite izbrisati nedovršene odgovore i poništiti status dovršenosti za odgovore i ispitanike?

en: Are you sure you want to activate all selected quotas?
hr: Jeste li sigurni da želite aktivirati sve odabrane kvote?

en: Are you sure you want to deactivate all selected quotas?
hr: Jeste li sigurni da želite deaktivirati sve odabrane kvote?

en: Are you sure you want to deactivate this plugin?
hr: Jeste li sigurni da želite deaktivirati ovaj dodatak?

en: Are you sure you want to delete all conditions for this question?
hr: Jeste li sigurni da želite obrisati sve uvjete ovog pitanja?

en: Are you sure you want to delete all conditions set in this scenario?
hr: Da li stvarno želite izbrisati sve uvjete postavljene u ovom scenariju?

en: Are you sure you want to delete all selected quotas?
hr: Jeste li sigurni da želite izbrisati sve odabrane kvote?

en: Are you sure you want to delete all those surveys?
hr: Jeste li sigurni da želite izbrisati sve te upitnike?

en: Are you sure you want to delete all uploaded files from the selected responses?
hr: Jeste li sigurni da želite izbrisati sve prenesene datoteke iz odabranih odgovora?

en: Are you sure you want to delete the selected entries?
hr: Jeste li sigurni da želite obrisati označene zapise?

en: Are you sure you want to delete the selected menu entries?
hr: Jeste li sigurni da želite izbrisati odabrane stavke izbornika?

en: Are you sure you want to delete the selected menus and all related submenus and entries?
hr: Jeste li sigurni da želite izbrisati odabrane izbornike i sve povezane podizbornike i unose?

en: Are you sure you want to delete the selected participants?
hr: Jeste li sigurni da želite izbrisati odabrane ispitanike?

en: Are you sure you want to delete the selected responses?
hr: Jeste li sigurni da želite izbrisati odabrane odgovore?

en: Are you sure you want to delete the selected role(s)?
hr: Jeste li sigurni da želite izbrisati odabrane uloge?

en: Are you sure you want to delete the selected user?
hr: Jeste li sigurni da želite izbrisati odabranog korisnika?

en: Are you sure you want to delete this URL parameter?
hr: Jeste li sigurni da želite obrisati ovaj URL parametar?

en: Are you sure you want to delete this box ?
hr: Jeste li sigurni da želite izbrisati ovaj okvir?

en: Are you sure you want to delete this condition?
hr: Jeste li sigurni da želite obrisati ovaj uvjet?

en: Are you sure you want to delete this entry?
hr: Jeste li sigurni da želite obrisati ovaj zapis?

en: Are you sure you want to delete this label set?
hr: Jeste li sigurni da želite izbrisati ovaj skup oznaka?

en: Are you sure you want to delete this question?
hr: Jeste li sigurni da želite izbrisati sva ta pitanja?

en: Are you sure you want to delete this theme?
hr: Jeste li sigurni da želite obrisati ovaj predložak?

en: Are you sure you want to delete this theme?
hr: Jeste li ste sigurni da želite izbrisati ovu slomljenu temu?

en: Are you sure you want to delete this user group?
hr: Jeste li sigurni da želite izbrisati ovu korisničku skupinu?

en: Are you sure you want to renumber the scenarios with incrementing numbers beginning from 1?
hr: Jeste li sigurni da želite renumerirati scenarije rastućim nizom koji započinje sa brojem 1?

en: Are you sure you want to reset and resend selected users login data?
hr: Jesi li siguran da želiš poništiti i ponovno poslati korisniku pristupne podatke?

en: Are you sure you want to reset the selected themes?
hr: Jeste li sigurni da želite poništiti odabrane teme?

en: Are you sure you want to uninstall the selected themes?
hr: Jeste li sigurni da želite deinstalirati odabrane teme?

en: Are you sure you want to uninstall this plugin?
hr: Jeste li sigurni da želite deinstalirati ovaj dodatak?

en: Are you sure?
hr: Jeste li sigurni?

en: Arithmetic mean
hr: Aritmetička sredina

en: Armenian
hr: Armenijski

en: Array
hr: Niz

en: Array (10 Point choice)
hr: Niz (izbor u 10 opcija)

en: Array (5 Point choice)
hr: Niz (izbor u 5 opcija)

en: Array (Increase/Same/Decrease)
hr: Niz (Povećaj/Isto/Smanji)

en: Array (Numbers)
hr: Niz (Brojevi)

en: Array (Texts)
hr: Niz (Tekstovi)

en: Array (Yes/No/Uncertain)
hr: Niz (Da/Ne/Nesiguran)

en: Array by column
hr: Niz po stupcima

en: Array dual scale
hr: Niz dvostruke skale

en: Array filter
hr: Niz filtera

en: Array filter exclusion
hr: Isključenje niza filtera

en: Array filter style
hr: Stil filtra polja

en: Arrays
hr: Nizovi

en: As a last step you should clear your browser cache now.
hr: Kao posljednji korak trebali biste očistiti predmemoriju preglednika.

en: As defined in question settings
hr: Kao što je definirano u postavkama pitanja

en: As you can see, editing answer options is quite similar to editing subquestions.
hr: Kao što možete vidjeti, uređivanje opcija odgovora prilično je slično uređivanju potpitanja.

en: As you can see, the preselected question type is the 'Long free text' one. We will use in this example the 'Array' question type.
hr: Kao što možete vidjeti, zadana vrsta pitanja je dugačak slobodan tekst. U ovom primjeru koristit ćemo vrstu pitanja matrice.

en: Assessment details
hr: Detalji procjene

en: Assessment group score
hr: Rezultat procjene skupine

en: Assessment heading
hr: Zaglavlje procjene

en: Assessment mode for this survey is not activated.
hr: Način procjene za ovaj upitnik nije aktiviran.

en: Assessment rules
hr: Podesi pravila procjene

en: Assessment value
hr: Vrijednost procjene

en: Assessment:
hr: Procjena:

en: Assessments
hr: Procjene

en: Assessments mode not activated
hr: Način procjene nije aktiviran

en: Assigning a new value to a variable.
hr: Dodjeljivanje nove vrijednosti varijabli.

en: At beginning
hr: Na početku

en: At end
hr: Na kraju

en: At least %d character long.|At least %d characters long.
hr: Dužine najmanje %d znak.|Dužine najmanje %d znakova.

en: At least %d lower case letter.|At least %d lower case letters.
hr: Najmanje %d malo slovo.\Najmanje %d malih slova.

en: At least %d number.|At least %d numbers.
hr: Najmanje %d broj.\Najmanje %d broja.

en: At least %d special character.|At least %d special characters.
hr: Najmanje %d specijalan znak.|Najmanje %d specijalnih znakova.

en: At least %d upper case letter.|At least %d upper case letters.
hr: Najmanje %d veliko slovo.\Najmanje %d velika slova.

en: At least one installed
hr: Bar jedan instaliran

en: At most %d character long.|At most %d characters long.
hr: Dužine najviše %d znak.|Dužine najviše %d znakova.

en: At the end of the process the database will be updated.
hr: Na kraju procesa baza podataka će se ažurirati.

en: At the end of the process we'll proceed to the LimeSurvey update.
hr: Na kraju procesa nastavit ćemo s ažuriranjem LimeSurvey.

en: Attempt plugin reload
hr: Pokušaj ponovnog učitavanja dodatka

en: Attention: Several question codes were updated. Please check these carefully as the update  may not be perfect with customized expressions.
hr: Pažnja: ažurirano je nekoliko kôdova pitanja. Pažljivo provjerite zbog toga što ažuriranje neće raditi savršeno s prilagođenim izrazima.

en: Attribute
hr: Atribut

en: Attribute %s (%s)
hr: Atribut %s (%s)

en: Attribute %s was deleted.
hr: Atribut %s je izbrisan.

en: Attribute display setting updated
hr: Postavka prikaza atributa je ažurirana

en: Attribute field
hr: Polje atributa

en: Attribute management
hr: Upravljanje atributima

en: Attribute name:
hr: Naziv atributa:

en: Attribute settings
hr: Postavke atributa

en: Attribute successfully deleted
hr: Uređaj je uspješno izbrisan

en: Attribute successfully updated
hr: Atribut je uspješno ažuriran

en: Attribute type
hr: Vrsta atributa

en: Attribute type:
hr: Vrsta atributa:

en: Attribute values for central participants have been updated from the survey participants
hr: Vrijednosti atributa za ispitanike u središnjoj bazi ažurirane su od ispitanika ankete

en: Attribute values for existing participants have been updated from the participants records
hr: Vrijednosti atributa za postojeće ispitanike ažurirane su iz zapisa ispitanika

en: Attribute visible:
hr: Vidljiv atribut:

en: Attribute was saved.
hr: Atribut je spremljen.

en: Attributes
hr: Atributi

en: Attributes to be created
hr: Atributi koje treba stvoriti

en: Attributes to export:
hr: Atributi za izvoz:

en: Aug
hr: Kol

en: August
hr: Kolovoz

en: Authentication method
hr: Metoda provjere autentičnosti

en: Author:
hr: Autor:

en: Auto Translate
hr: Automatski prijevod

en: Auto-check exclusive option if all others are checked
hr: Automatski označi ekskluzivnu opciju ako su sve ostale opcije označene

en: Autoload URL
hr: URL za samoučitavanje

en: Automatic
hr: Automatski

en: Automatic (UTF-8)
hr: Automatski (UTF-8)

en: Automatically load end URL when survey complete:
hr: Automatsko učitavanje URL-a nakon dovršetka upitnika:

en: Automatically rename question code if already exists?
hr: Automatski preimenuj kôd pitanja ako već postoji?

en: Available admin themes:
hr: Dostupne administracijske teme:

en: Available functions
hr: Dostupne funkcije

en: Available label sets:
hr: Dostupni setovi oznaka:

en: Available languages:
hr: Dostupni jezici:

en: Available question themes:
hr: Dostupne teme pitanja:

en: Available space in directory:
hr: Raspoloživi prostor u direktoriju:

en: Available survey themes:
hr: Dostupne teme upitnika:

en: Average
hr: Prosjek

en: Average file size
hr: Prosječna veličina datoteke

en: Average interview time:
hr: Prosječno vrijeme intervjua:

en: Average no. of files per respondent
hr: Prosječan broj datoteka po ispitaniku

en: Average size per respondent
hr: Prosječna veličina po ispitaniku

en: Back
hr: Natrag

en: Back to Response Import
hr: Povratak na uvoz odgovora

en: Back to main menu
hr: Natrag na glavni izbornik

en: Back to survey home
hr: Povratak na početnu stranicu upitnika

en: Background color
hr: Boja pozadine

en: Background colour for questions (0 black - 255 white)
hr: Boja pozadine za pitanja (0 crna - 255 bijela)

en: Background colour for sections (0 black - 255 white)
hr: Boja pozadine za odjeljke (0 crna - 255 bijela)

en: Background image
hr: Pozadinska slika

en: Background image file
hr: Datoteka pozadinske slike

en: Backup
hr: Rezervna kopija

en: Backup entire database
hr: Sigurnosna kopija cijele baze podataka

en: Bar chart
hr: Stupčasti grafikon

en: Base language
hr: Osnovni jezik

en: Base language:
hr: Osnovni jezik:

en: Basic admin notification
hr: Osnovne admin obavijesti

en: Basic admin notification body
hr: Osnovni tekst za obavijest administratora

en: Basic admin notification could not be sent because of error: %s
hr: Osnovna obavijest administratora nije moguća uslijed greške: %s

en: Basic admin notification email body:
hr: Tijelo e-pošte za osnovne obavijesti administratora:

en: Basic admin notification subject
hr: Predmet poruke osnovne obavijesti administratoru

en: Basic admin notification subject:
hr: Osnovna tema obavijesti administratora:

en: Basic attributes
hr: Osnovni atributi

en: Basic email notification is sent to:
hr: Osnovna email obavijest će biti poslana na:

en: Basic notification attachments:
hr: Privitci osnovne obavijesti:

en: Basic settings
hr: Osnovne postavke

en: Basque
hr: Baskijski

en: Batch deletion
hr: Skupno brisanje

en: Batch edit
hr: Skupno uređivanje

en: Batch edit the menus
hr: Grupno uređivanje izbornika

en: Batch edit the participants
hr: Skupno uređivanje ispitanika

en: Batch-edit participants
hr: Grupno uređivanje ispitanika

en: Before
hr: Prije

en: Before proceeding please back up your database using a backup tool!
hr: Prije nastavka molimo vas da napravite sigurnosnu kopiju baze podataka pomoću odgovarajućeg alata!

en: Before you can add questions you must add a question group first.
hr: Prije nego dodate pitanja morate prvo dodati skupinu pitanja.

en: Before you proceed to the LimeSurvey update, we must first update ComfortUpdate itself.
hr: Prije nego što nastavite s LimeSurvey ažuriranjem, prvo moramo ažurirati sam ComfortUpdate.

en: Before you start, please prove you are human.
hr: Prije nego započnete, trebamo provjeriti da niste robot.

en: Beginner tour
hr: Obilazak za početnika

en: Belarusian
hr: Bjeloruski

en: Bengali
hr: Bengalski

en: Between %d and %d characters long.
hr: Dužine između %d i %d znakova.

en: Big5 Traditional Chinese
hr: Big5 Tradicionalni kineski

en: Binary pseudo charset
hr: Binarni pseudo skup znakova

en: Binary safe case-insensitive string comparison
hr: Usporedba binarno sigurnog znakovnog niza neovisnog na veličinu znakova

en: Binary safe string comparison
hr: Usporedba binarno sigurnih znakovnih nizova

en: Blacklist all current surveys for participant once the global field is set:
hr: Crna lista svih trenutnih upitnika za ispitanika kada se postavlja globalno polje:

en: Blacklist participant for any new added survey once the global field is set:
hr: Stavite ispitanika na crnu listu za svaki novo dodani upitnik, ako je globalno polje postavljeno:

en: Blacklist settings
hr: Postavke crne liste

en: Blacklist settings were saved.
hr: Postavke crnog popisa spremljene su.

en: Blacklist user:
hr: Stavite korisnika na crnu listu:

en: Blacklisted
hr: Na crnoj listi

en: Blacklisted participants
hr: Ispitanici na crnoj listi

en: Blacklisted?
hr: Na crnoj listi?

en: Body animation
hr: Animacija tijela dokumenta

en: Bootstrap theme
hr: Bootstrap tema

en: Bootswatch theme
hr: Bootswatch tema

en: Borders around questions in PDF:
hr: Granice oko pitanja u PDF-u:

en: Borders around responses in PDF:
hr: Obrubi oko odgovora u PDF-u:

en: Bosnian
hr: Bosanski

en: Both
hr: Oba

en: Bottom
hr: Dno

en: Bottom bar
hr: Donja traka

en: Bounce email address:
hr: Adresa e-pošte za odbijenu poštu:

en: Bounce processing
hr: Obrada odbijenih poruka

en: Bounce processing is deactivated either application-wide or for this survey in particular.
hr: Obrada odbijenih poruka je onemogućena ili u cijeloj aplikaciji ili samo za ovaj upitnik.

en: Bounce settings
hr: Postavke za odbijene poruke

en: Bounce settings have been saved.
hr: Postavke za odbijene poruke su spremljene.

en: Box deleted
hr: Okvir je izbrisan

en: Box orientation:
hr: Usmjerenje okvira:

en: Box settings updated!
hr: Postavke okvira ažurirane!

en: Box updated
hr: Okvir je ažuriran

en: Boxes
hr: Okviri

en: Boxes by row:
hr: Okvira po redu:

en: Branch
hr: Grana

en: Brandlogo file
hr: Brandlogo datoteka

en: Broken question themes
hr: Oštećene teme pitanja

en: Broken survey themes:
hr: Slomljene teme upitnika:

en: Browse
hr: Pregled

en: Browse participants
hr: Pregled ispitanika

en: Browse responses
hr: Pregled odgovora

en: Browse saved responses
hr: Pregledajte spremljene odgovore

en: Browse survey participants
hr: Pregled ispitanika upitnika

en: Buildnumber was successfully updated to %s.
hr: Broj verzije je uspješno nadograđen na %s.

en: Bulgarian
hr: Bugarski

en: Bulk convert conditions to ExpressionScript
hr: Masovno pretvaranje uvjeta u ExpressionScript

en: Bulk export roles
hr: Skupni izvoz uloga

en: But this one isn't.
hr: Ali ovaj nije.

en: Button group
hr: Skupina gumba

en: Buy a new key
hr: Kupite novi ključ

en: By continuing this survey you approve the data protection policy of the service provider.
hr: Nastavkom ovog upitnika odobravate politiku zaštite podataka pružatelja usluga.

en: By question group
hr: Po skupini pitanja

en: Bypass date control before sending email:
hr: Zaobiđi kontrolu datuma prije slanja e-pošte:

en: Bypass participants with failing email addresses:
hr: Preskoči ispitanike s neispravnim e-mail adresama:

en: CPDB CSV summary
hr: CPDB CSV sažetak

en: CPDB mapping
hr: CPDB mapiranje

en: CSS Style for the message that displays in the countdown timer during the countdown
hr: CSS stil za poruku koja se prikazuje u brojaču za vrijeme odbrojavanja

en: CSS class(es)
hr: CSS klasa(e)

en: CSS class(es):
hr: CSS klase:

en: CSS files:
hr: CSS datoteke:

en: CSS style for the 'time limit expiry message'
hr: CSS stil za prikazivanje poruke o isteku vremena

en: CSS style used when the 'time limit warning' message is displayed
hr: CSS stil korišten za vrijeme prikaza poruke o vremenskom ograničenju

en: CSS style used when the 2nd 'time limit warning' message is displayed
hr: CSS stil korišten za vrijeme prikaza 2. poruke o vremenskom ograničenju

en: CSV field names
hr: Nazivi polja CSV

en: CSV field separator:
hr: CSV razdjelnik polja:

en: CSV file
hr: CSV datoteka

en: CSV input format
hr: CVS format unosa

en: Calculate storage
hr: Izračunajte pohranu

en: Calculate the Sample Standard Deviation for the list of numbers
hr: Izračunajte standardno odstupanje uzorka za popis brojeva

en: Calculate the sum of values in an array
hr: Izračunajte zbroj vrijednosti u nizu

en: Calculates the exponent of e
hr: Izračunava eksponent od e

en: Calculation
hr: Kalkulacija

en: Can edit?
hr: Može li uređivati?

en: Can not import a theme that already exists!
hr: Nije moguće uvesti temu koja već postoji!

en: Can't bind to the LDAP directory. Error message: %s
hr: Ne može se povezati s LDAP direktorijem. Poruka o pogrešci: %s

en: Can't connect to the LDAP directory
hr: Ne može se povezati sa LDAP direktorijem

en: Can't delete question group when the survey is active
hr: Ne može se izbrisati skupina pitanja kada je upitnik aktivan

en: Can't find user group!
hr: Nije moguće pronaći skupinu korisnika!

en: Can't render layout %s for template %s. Please try to re-install the template.
hr: Ne može se prikazati raspored %s za predložak %s. Pokušajte ponovo instalirati predložak.

en: Can't render layout %s for template %s. Template version in database is %s, but in config.xml it's %s. Please re-install the template.
hr: Ne može se prikazati raspored %s za predložak %s. Verzija predloška u bazi podataka je %s, ali u config.xml je %s. Ponovo instalirajte predložak.

en: Can't render layout %s. Please check that the view exists or contact your admin.
hr: Ne može se prikazati raspored %s. Provjerite postoji li prikaz ili kontaktirajte svog administratora.

en: Can't update labels because you are using duplicated codes
hr: Nije moguće ažurirati oznake zbog korištenja postojećih kôdova

en: Cancel
hr: Poništi

en: Cancel automatic sending
hr: Otkazivanje automatskog slanja

en: Cancel copy
hr: Otkaži kopiranje

en: Cancel editing
hr: Odustani od uređivanja

en: Cancel move
hr: Otkaži premještanje

en: Cannot be changed
hr: Ne može biti promijenjeno

en: Cannot import the VVExport file.
hr: Neuspješan uvoz VVExport datoteke.

en: Cannot move files due to permission problem.
hr: Premještanje datoteka nije moguće zbog problema s dopuštenjem.

en: Careful: Applying a role to the user will overwrite any individual permissions given to the user!
hr: Pažljivo: Primjenom uloge korisniku prepraviti će se sva pojedinačna dopuštenja data korisniku!

en: Case-insensitive strstr
hr: Strstr neosjetljivo na veličinu znakova

en: Catalan
hr: Katalonski

en: Category separator
hr: Razdjelnik kategorija

en: Caution: JavaScript execution is disabled in your browser or for this website. You may not be able to answer all questions in this survey. Please, verify your browser parameters.
hr: Oprez: Izvođenje JavaScript onemogućeno je u vašem pregledniku ili za ovu web stranicu. Možda nećete moći odgovoriti na sva pitanja u ovom upitniku. Provjerite parametre vašeg preglednika.

en: Centered
hr: Centrirano

en: Central database
hr: Središnja baza podataka

en: Central participant database
hr: Središnja baza ispitanika

en: Central participant management
hr: Središnje upravljanje ispitanicima

en: Central participants database summary
hr: Sažeti pregled središnje baze ispitanika

en: Change language
hr: Promijeni jezik

en: Change log
hr: Popis izmjena

en: Change password
hr: Promijenite zaporku

en: Change password?
hr: Promijenite zaporku?

en: Change scenario number
hr: Promjena broja scenarija

en: Change settings
hr: Promijeniti postavke

en: Change survey group
hr: Promijeni skupinu upitnika

en: Change texts
hr: Promjena teksta

en: Change the display style of the month when using select boxes
hr: Promijenite stil prikaza mjeseca kada koristite padajuće izbornike

en: Change the language
hr: Promijenite jezik

en: Changed by
hr: Promijenio

en: Changed on
hr: Promijenjeno

en: Changes cannot be saved to a standard theme.
hr: U osnovnom predlošku nije moguće spremiti promjene.

en: Character set for file import/export:
hr: Skup znakova za uvoz/izvoz datoteke:

en: Character set of file:
hr: Set znakova datoteke:

en: Character set of the file:
hr: Set karaktera sadržaja datoteke:

en: Chart type
hr: Tip grafikona

en: Chart type:
hr: Vrsta grafikona:

en: Check again
hr: Provjeri ponovo

en: Check all extensions for available updates.
hr: Provjerite sva proširenja za dostupna ažuriranja.

en: Check any that apply
hr: Možete izabrati više odgovora

en: Check data
hr: Provjerite podatke

en: Check data integrity
hr: Provjerite integritet podataka

en: Check icon
hr: Označite ikonu

en: Check if the content of a variable is a valid integer value
hr: Provjerite je li sadržaj varijable važeća cjelobrojna vrijednost

en: Check logic
hr: Provjerite logiku

en: Check logic for current group
hr: Provjerite logiku za trenutnu grupu

en: Check out the dedicated documentation for this format.
hr: Pogledajte postojeću dokumentaciju za ovaj format.

en: Check survey logic for current question group
hr: Provjerite logiku upitnika za trenutnu skupinu pitanja

en: Checkbox is checked
hr: Označen je potvrdni okvir

en: Checkbox is unchecked
hr: Potvrdni okvir nije označen

en: Checkbox layout
hr: Izgled potvrdnog okvira (checkbox-a)

en: Checked
hr: Provjereno

en: Checking basic requirements...
hr: Provjeravam osnovne zahtjeve...

en: Checking existing LimeSurvey files...
hr: Provjeravam postojeće LS datoteke...

en: Chinese (Simplified)
hr: Kineski (pojednostavljen)

en: Chinese (Traditional - Hong Kong)
hr: Kineski (tradicionalni - Hong Kong)

en: Chinese (Traditional - Taiwan)
hr: Kineski (tradicionalni - Taiwan)

en: Choice column width
hr: Širina stupca izbora

en: Choice header
hr: Zaglavlje izbora

en: Choice of rank %s
hr: Izbor ranga %s

en: Choose 'Run/All' from the menu to run the import.
hr: Odaberi 'Run/All' iz izbornika kako bi pokrenuo uvoz.

en: Choose file
hr: Odaberite datoteku

en: Choose one of the following answers
hr: Izaberite jedan od ponuđenih odgovora

en: Choose participant fields:
hr: Odaberite polja ispitanika:

en: Choose the CSV file to upload:
hr: Izaberi CSV datoteku za učitavanje:

en: Choose the file to upload:
hr: Odaberite datoteku za učitavanje:

en: Choose when user can add a comment
hr: Odaberite kada korisnik može dodati komentar

en: Choose your language
hr: Izaberite svoj jezik

en: Chosen icon:
hr: Odabrana ikona:

en: Circle
hr: Krug

en: Classes
hr: Klase

en: Clear
hr: Obriši

en: Clear all
hr: Očistite sve

en: Clear assets cache:
hr: Očisti predmemoriju sredstava:

en: Clear default values
hr: Izbriši zadane vrijednosti

en: Clear now
hr: Očisti sada

en: Clear selection
hr: Očisti odabir

en: Click here to change maintenance mode setting.
hr: Kliknite ovdje za promjenu postavki načina održavanja.

en: Click here to log in.
hr: Klikni ovdje za logiranje.

en: Click here to start the survey.
hr: Kliknite ovdje da biste pokrenuli upitnik.

en: Click here to use ComfortUpdate or to download it.
hr: Kliknite ovdje za korištenje ComfortUpdate ili za preuzimanje.

en: Click here to use ComfortUpdate.
hr: Kliknite ovdje da biste koristili ComfortUpdate.

en: Click on 'Activate this survey'
hr: Kliknite na 'Aktiviraj ovaj upitnik'

en: Click on 'No, thanks'
hr: Kliknite na 'Ne, hvala'

en: Click on 'Preview survey' and return to this window when you are done testing.
hr: Kliknite na 'Pregled upitnika' i vratite se u ovaj prozor kada završite s testiranjem.

en: Click on 'Save and close' or 'Next' to proceed.
hr: Kliknite "Spremi i zatvori" ili "Dalje" za nastavak.

en: Click on the 'Add group' button
hr: Kliknite gumb 'Dodaj grupu'

en: Click on the 'Create survey' box - or 'Next' in this tutorial
hr: Kliknite na okvir 'Izradite upitnik' - ili 'Sljedeće' u ovoj uputi

en: Click on the 'Edit answer options' button.
hr: Kliknite gumb 'Uredi opcije odgovora'.

en: Click on the 'Edit subquestions' button.
hr: Kliknite gumb 'Uređivanje potpitanja'.

en: Click on the following button if you want to
hr: Kliknite na slijedeći gumb ukoliko želite

en: Click on the name of your survey to get back to the survey settings overview.
hr: Kliknite na ime svojeg upitnika da biste se vratili na pregled postavki pregleda.

en: Click on the plus sign %s to add another subquestion to your question.
hr: Kliknite na plus znak %s kako biste pitanju dodali još jedno potpitanje.

en: Click this button to log out.
hr: Kliknite ovaj gumb da biste se odjavili.

en: Click to adjust.
hr: Kliknite da biste prilagodili.

en: Click to expand
hr: Kliknite za proširenje

en: Click to set the location or drag and drop the pin. You may may also enter coordinates
hr: Kliknite da biste postavili lokaciju ili povucite i ispustite pribadaču. Možete također unijeti koordinate

en: Clicking 'Yes' will generate access codes for all those in this participant list that have not been issued one. Continue?
hr: Ako kliknete 'Da', generirat će se pristupni kôdovi za sve ispitanike ovog popisa kojima još nisu dodijeljeni. Nastaviti?

en: Close
hr: Zatvori

en: Close editor
hr: Zatvori uređivač

en: Close the picker
hr: Zatvorite odabirač

en: Closed group
hr: Zatvorena skupina

en: Code
hr: Kôd

en: Code filter
hr: Kôd filtera

en: Code/text separator:
hr: Razdjelnik kôda/teksta:

en: Code:
hr: Kôd:

en: Code: '%s' is a reserved word.
hr: Kôd: '%s' je rezervirana riječ.

en: Collapse all
hr: Sažmi sve

en: Collapse all question groups
hr: Sažmi sve grupe pitanja

en: Collapsed menu
hr: Skupljen izbornik

en: Collapsible text
hr: Sklopivi tekst

en: Columns
hr: Stupci

en: ComfortUpdate could not download the update!
hr: ComfortUpdate nije mogao preuzeti ažuriranje!

en: ComfortUpdate could not find the update info data.
hr: ComfortUpdate nije mogao pronaći podatke o ažuriranjima.

en: ComfortUpdate could not zip the files for your backup
hr: ComfortUpdate nije mogao komprimirati datoteke za vašu sigurnosnu kopiju

en: ComfortUpdate couldn't find the update file on your local system (or the updater update file)
hr: ComfortUpdate nije mogao pronaći datoteku ažuriranja na vašem lokalnom sustavu (ili datoteku za ažuriranje)

en: ComfortUpdate couldn't remove one or more directories that were deleted with the update.
hr: ComfortUpdate nije mogao ukloniti jedan ili više direktorija koja su bili izbrisani ažuriranjem.

en: ComfortUpdate couldn't remove one or more files that were deleted with the update.
hr: ComfortUpdate nije mogao ukloniti jednu ili više datoteka koje su trebale biti izbrisane s ažuriranjem.

en: ComfortUpdate couldn't unzip the update file (or the updater update file)
hr: ComfortUpdate nije mogao raspakirati datoteku ažuriranja

en: ComfortUpdate encountered an error while trying to get data from your database.
hr: ComfortUpdate je naišao na pogrešku pri pokušaju dobivanja podataka iz vaše baze podataka.

en: ComfortUpdate has been updated!
hr: ComfortUpdate je ažuriran!

en: ComfortUpdate is disabled in your LimeSurvey configuration. Please contact your administrator for more information.
hr: ComfortUpdate je onemogućen u konfiguraciji LimeSurvey. Više informacija zatražite od administratora.

en: ComfortUpdate key
hr: ComfortUpdate ključ

en: ComfortUpdate key information
hr: Informacije o ComfortUpdate ključu

en: ComfortUpdate needs to be updated
hr: ComfortUpdate treba ažurirati

en: ComfortUpdate step %s
hr: ComfortUpdate Korak %s

en: Comma
hr: Zarez

en: Comma (,)
hr: Zarez (,)

en: Comment
hr: Komentar

en: Comment only when
hr: Komentiraj samo kada

en: Comment only when you choose an answer.
hr: Komentirajte jedino ako ste odabrali odgovor.

en: Comment only when you don't choose an answer.
hr: Komentirajte jedino ako niste odabrali odgovor.

en: Comment your answers.
hr: Komentirajte svoje odgovore.

en: Comments
hr: Komentari

en: Compact
hr: Kompaktan

en: Compare a string to a regular expression pattern
hr: Usporedi znakovni niz sa običnim nizom izraza

en: Comparison operator
hr: Operator usporedbe

en: Compatible
hr: Kompatibilan

en: Compatible with type coercion
hr: Kompatibilan je s tipom prisile

en: Complete only
hr: Samo potpuni

en: Completed
hr: Dovršeno

en: Completed responses only
hr: Samo dovršeni odgovori

en: Completed?
hr: Dovršeno?

en: Completion state:
hr: Status završetka:

en: Condition
hr: Uvjet

en: Condition [Validation] (Default value)
hr: Uvjet [Validacija] (Zadana vrijednost)

en: Condition added.
hr: Uvjet dodan.

en: Condition designer
hr: Dizajner uvjeta

en: Condition replacement text for printable survey
hr: Zamjenski tekst za uvjet kod tiskanja ankete

en: Condition successfully copied
hr: Uvjet je uspješno kopiran

en: Condition successfully copied (some were skipped because they were duplicates)
hr: Uvjet je uspješno kopiran (neki su preskočeni jer su duplikati)

en: Condition updated.
hr: Uvjet ažuriran.

en: Condition:
hr: Uvjet:

en: Conditional processing
hr: Uvjetna obrada

en: Conditions
hr: Uvjeti

en: Conditions designer
hr: Dizajner uvjeta

en: Config file is malformed or null.
hr: Konfiguracijska datoteka je pogrešno oblikovana ili prazna.

en: Configuration
hr: Konfiguracija

en: Configuration directory is not writable
hr: U konfiguracijski direktorij nije moguće pisati

en: Configuration file %s could not be found or read.
hr: Konfiguracijsku datoteku %s nije moguće pronaći ili pročitati.

en: Configuration file already exist
hr: Konfiguracijska datoteka već postoji

en: Configuration file config.xml does not exist.
hr: Konfiguracijska datoteka config.xml ne postoji.

en: Confirm
hr: Potvrdi

en: Confirm password:
hr: Potvrdite zaporku:

en: Confirm uploaded plugin
hr: Potvrdi preneseni dodatak

en: Confirm your admin password
hr: Potvrdite vašu administracijsku zaporku

en: Confirmation
hr: Potvrda

en: Confirmation attachments:
hr: Privici potvrde:

en: Confirmation email
hr: E-mail potvrde

en: Confirmation email body
hr: Tijelo e-pošte za potvrdu

en: Confirmation email body:
hr: Tijelo e-pošte za potvrdu:

en: Confirmation email subject
hr: Naslov potvrdne email poruke

en: Confirmation email subject:
hr: Naslov e-maila potvrde:

en: Confirmation of your participation in our survey
hr: Potvrda vašeg sudjelovanja u našem upitniku

en: Connected users
hr: Spojenih korisnika

en: Constant
hr: Konstanta

en: Content
hr: Sadržaj

en: Continue
hr: Nastavi

en: Continue without answering
hr: Nastavite bez odgovora

en: Continue?
hr: Nastaviti?

en: Convert N to:
hr: Konvertiraj N u:

en: Convert Y to:
hr: Konvertiraj Y u:

en: Convert a 8 bit string to a quoted-printable string
hr: Pretvorite 8-bitni znakovni niz u znakovni niz koji se može ispisati

en: Convert a date/time string to unix timestamp
hr: Pretvorite znakovni niz datuma/vremena u unix timestamp

en: Convert a numerical value using a inputTable and outputTable of numerical values
hr: Pretvorite numeričku vrijednost pomoću inputTable i outputTable numeričkih vrijednosti

en: Convert a quoted-printable string to an 8 bit string
hr: Pretvori niz citiranog ispisa na 8-bitni niz

en: Convert all HTML entities to their applicable characters (always uses ENT_QUOTES and UTF-8)
hr: Pretvaranje svih HTML entiteta u odgovarajuće znakove (uvijek koristi ENT_QUOTES i UTF-8)

en: Convert all applicable characters to HTML entities (always uses ENT_QUOTES and UTF-8)
hr: Pretvaranje svih relevantnih znakova u HTML entitete (uvijek koristi ENT_QUOTES i UTF-8)

en: Convert resource links and expression fields?
hr: Pretvoriti linkove resursa i polja izraza?

en: Convert resource links?
hr: Pretvoriti linkove resursa?

en: Convert spaces in question text to underscores:
hr: Konvertiraj prazna mjesta unutar pitanja u crtice:

en: Convert special HTML entities back to characters (always uses ENT_QUOTES and UTF-8)
hr: Pretvori posebne HTML entitete u znakove (uvijek koristi ENT_QUOTES i UTF-8)

en: Convert special characters to HTML entities (always uses ENT_QUOTES and UTF-8)
hr: Pretvaranje specijalnih znakova u HTML entitete (uvijek koristi ENT_QUOTES i UTF-8)

en: Copy
hr: Kopiraj

en: Copy advanced options
hr: Kopirajte napredne opcije

en: Copy advanced settings?
hr: Kopirati napredne postavke?

en: Copy answer options
hr: Kopirajte opcije odgovora

en: Copy answer options?
hr: Kopirati opcije odgovora?

en: Copy conditions
hr: Kopirati uvjete

en: Copy default answers
hr: Kopirajte zadane odgovore

en: Copy default answers?
hr: Kopirati zadane odgovore?

en: Copy failed
hr: Kopiranje neuspješno

en: Copy file
hr: Kopirajte datoteku

en: Copy of survey is completed.
hr: Kopiranje upitnika je završeno.

en: Copy options
hr: Opcije kopiranja

en: Copy question
hr: Kopiranje pitanja

en: Copy subquestions
hr: Kopirajte potpitanja

en: Copy subquestions?
hr: Kopiraj potpitanja?

en: Copy survey
hr: Kopiranje upitnika

en: Copy the selected conditions to:
hr: Kopiraj odabrane uvjete u:

en: Copy to local theme and save changes
hr: Kopirajte u lokalnu temu i spremite promjene

en: Core
hr: Srž

en: Core Theme
hr: Osnovna tema

en: Core admin theme
hr: Osnovna tema administracije

en: Core attribute
hr: Glavni atribut

en: Core plugin can not be disabled.
hr: Osnovni dodatak ne može se onemogućiti.

en: Core theme
hr: Osnovna tema

en: Corner boxes
hr: Kutni okviri

en: Corner lines
hr: Kutne linije

en: Corrected time:
hr: Ispravljeno vrijeme:

en: Cosine
hr: Kosinus

en: Could not connect to LDAP server.
hr: Povezivanje s LDAP poslužiteljem nije uspjelo.

en: Could not create new box
hr: Nije bilo moguće stvoriti novi okvir

en: Could not delete Box
hr: Okvir nije moguće izbrisati

en: Could not delete user group.
hr: Nije moguće brisanje skupine korisnika.

en: Could not delete user. User was not supplied.
hr: Nije moguće izbrisati korisnika. Korisničko ime nije uneseno.

en: Could not fetch files.
hr: Datoteke nije bilo moguće dohvatiti.

en: Could not insert all conditions.
hr: Ne mogu se umetnuti svi uvjeti.

en: Could not load plugin
hr: Ne može se učitati dodatak

en: Could not modify user data.
hr: Nije moguće promijeniti podatke o korisniku.

en: Could not open file
hr: Nije moguće otvoriti datoteku

en: Could not parse config.xml file.
hr: Datoteka config.xml nije mogla biti raščlanjena.

en: Could not read plugin configuration file.
hr: Konfiguracijska datoteka dodatka nije se mogla pročitati.

en: Could not remove deleted files
hr: Nije moguće ukloniti izbrisane datoteke

en: Could not remove the deleted directories
hr: Nije moguće ukloniti izbrisane direktorije

en: Could not retrieve update info data
hr: Nije moguće dohvatiti podatke o ažuriranju

en: Could not save theme %s: %s
hr: Nije moguće spremiti temu %s: %s

en: Could not store advanced options
hr: Napredne opcije nisu mogle biti spremljene

en: Could not store general options
hr: Spremanje općih mogućnosti nije uspjelo

en: Could not store translation
hr: Nije moguće pohraniti prijevod

en: Could not store translation for answer option
hr: Nije moguće pohraniti prijevod za opciju odgovora

en: Could not store translation for subquestion
hr: Nije moguće pohraniti prijevod za potpitanje

en: Could not uninstall plugin.
hr: Deinstaliranje dodatka nije uspjelo.

en: Could not update box
hr: Nije moguće ažurirati okvir

en: Could not update condition.
hr: Uvjet se ne može se ažurirati.

en: Could not update plugin %d
hr: Nije bilo moguće ažurirati dodatak %d

en: Could not write file
hr: Nije bilo moguće pisati u datoteku

en: Count
hr: Brojanje

en: Count stats for each question based only on the total number of responses for which the question was displayed
hr: Statistika brojanja za svako pitanje je bazirana samo na ukupnom broju odgovora prikazanih pitanja

en: Count the number of answered questions in the list
hr: Brojanje odgovorenih pitanja u listi

en: Count the number of answered questions in the list equal the first argument
hr: Broji odgovorena pitanja sa popisa koja su jednaka prvom argumentu

en: Count the number of answered questions in the list which pass the critiera (arg op value)
hr: Brojanje broj odgovora na popisu koji prolaze kriterij (argument operator vrijednost)

en: Count the number of complete responses  with a value equal to a specific value
hr: Prebrojite broj dovršenih odgovora sa vrijednošću jednakom određenoj vrijednosti

en: Count the number of complete responses which are not empty
hr: Prebrojite cijeli broj odgovora koji nisu prazni

en: Create
hr: Stvoriti

en: Create Tutorial
hr: Stvorite uputu

en: Create a new box
hr: Izradite novi okvir

en: Create a new question group inside your survey.
hr: Kreirajte novu skupinu pitanja unutar upitnika.

en: Create a new survey
hr: Izradite novi upitik

en: Create a new survey clicking on the %s icon.
hr: Izradite novi upitnik klikom na ikonu %s.

en: Create a new survey group
hr: Stvorite novu skupinu upitnika

en: Create a sample question and question group
hr: Izradite uzorak pitanja i skupine pitanja

en: Create access codes
hr: Stvorite pristupne kôdove

en: Create database
hr: Stvorite bazu podataka

en: Create dummy participants
hr: Izradite ispitanike sa istim podacima

en: Create example question group and question?
hr: Izraditi primjer skupine pitanja sa pitanjem?

en: Create new question group
hr: Stvorite novu grupu pitanja

en: Create new survey menu
hr: Izradite novi izbornik upitnika

en: Create new survey menu entry
hr: Izradite novu stavku izbornika upitnika

en: Create one or more questions inside the new question group.
hr: Kreirajte jedno ili više pitanja unutar nove skupine pitanja.

en: Create or import new label set(s)
hr: Stvori ili uvezi novi set oznaka

en: Create permission role
hr: Stvorite ulogu dozvole

en: Create permission roles
hr: Stvorite uloge za dozvolu

en: Create question
hr: Stvori pitanje

en: Create survey
hr: Izradite upitnik

en: Create survey groups:
hr: Izradite skupinu upitnika:

en: Create survey menu entries
hr: Izradite stavke izbornika za upitnik

en: Create, import, or copy survey
hr: Stvori, uvezi ili kopiraj upitnik

en: Create...
hr: Stvorite...

en: Create/edit user groups
hr: Stvori / uredi skupine korisnika

en: Create/edit user roles
hr: Stvori / uredi uloge korisnika

en: Created
hr: Stvoren

en: Created at
hr: Stvoreno u

en: Created by
hr: Stvorio

en: Created on
hr: Stvoreno

en: Created random users
hr: Stvori slučajne korisnike

en: Creating file backup
hr: Stvaranje sigurnosne kopije datoteka

en: Credentials are valid but we failed to create a user
hr: Vjerodajnice su valjane, ali nismo uspjeli stvoriti korisnika

en: Croatian
hr: Hrvatski

en: Cross-hover in matrix questions
hr: Cross-hover u matričnim pitanjima

en: Cssframework Name
hr: Cssframework naziv

en: Current
hr: Trenutno

en: Current database version:
hr: Trenutna verzija baze podataka:

en: Current group is disabled
hr: Trenutna skupina je onemogućena

en: Current password:
hr: Trenutna zaporka:

en: Current theme options are applied for this survey.
hr: Trenutne opcije teme se primjenjuju za ovaj upitnik.

en: Current value
hr: Trenutna vrijednost

en: Currently there are no additional languages configured for this survey.
hr: Trenutno nema dodatnih jezika postavljenih za ovaj upitnik.

en: Currently there are no conditions configured for this survey.
hr: Trenutno nema zadanih uvjeta u ovom upitniku.

en: Currently we detect and handle the following changes:
hr: Trenutno otkrivamo i rješavamo sljedeće promjene:

en: Custom
hr: Prilagođeno

en: Custom attributes
hr: Proizvoljni atributi

en: Custom handle Unicode code
hr: Prilagođeni Unicode kôdovi

en: Custom token
hr: Prilagođeni kôd

en: Czech
hr: Češki

en: Czech (informal)
hr: Češki (neformalni)

en: DATA TO BE ENTERED
hr: PODACI KOJI SE UNOSE

en: DB backup created:
hr: Izrada sigurnosne kopije baze podataka:

en: DOS Cyrillic (cp866)
hr: DOS ćirilica (cp866)

en: DOS Kamenicky Czech-Slovak (cp895)
hr: DOS Kamenicky češko-slovački (cp895)

en: Danish
hr: Danski

en: Data
hr: Podaci

en: Data consistency check
hr: Provjera dosljednosti podataka

en: Data entry
hr: Unos podataka

en: Data entry screen
hr: Ekran za unos podataka

en: Data policy settings
hr: Postavke pravila o upotrebi podataka

en: Data redundancy check
hr: Provjera redundantnosti podataka

en: Data selection
hr: Odabir datuma

en: Data selection:
hr: Odabir podataka:

en: Data view control
hr: Kontrola prikaza podataka

en: Database
hr: Baze podataka

en: Database %s has been successfully populated.
hr: Baza podataka %s uspješno je popunjena.

en: Database configuration
hr: Konfiguracija baze podataka

en: Database creation
hr: Izrada baze podataka

en: Database doesn't exist!
hr: Baza podataka ne postoji!

en: Database driver
hr: Upravljač bazom podataka

en: Database driver version
hr: Verzija upravljačkog programa baze podataka

en: Database error
hr: Pogreška baze podataka

en: Database error!
hr: Pogreška baze podataka!

en: Database exists
hr: Baza podataka postoji

en: Database has been created.
hr: Baza podataka je kreirana.

en: Database has been successfully upgraded to version %s
hr: Baza podataka je uspješno nadograđena na verziju  %s

en: Database location
hr: Mjestu baza podataka

en: Database name
hr: Naziv baze podataka

en: Database name:
hr: Naziv baze podataka:

en: Database password
hr: Zaporka baza podataka

en: Database server info
hr: Informacije o poslužitelju baze podataka

en: Database server version
hr: Verzija poslužitelja baze podataka

en: Database settings
hr: Postavke baza podatke

en: Database type
hr: Tip baze podataka

en: Database type:
hr: Vrsta baze podataka:

en: Database update
hr: Ažuriranje baze podataka

en: Database upgrade
hr: Nadogradnja baze podataka

en: Database usage
hr: Status baze podataka

en: Database user
hr: Baza korisnika

en: Date
hr: Datum

en: Date %s is invalid, please review your answer.
hr: Datum %s je nevažeći, pregledajte odgovor.

en: Date (YYYY-MM-DD) equals
hr: Datum (GGGG-MM-DD) je jednak

en: Date added
hr: Datum dodan

en: Date entered is invalid!
hr: Uneseni datum je pogrešnog formata!

en: Date format
hr: Format datuma

en: Date format:
hr: Format datuma:

en: Date format: %s
hr: Format datuma: %s

en: Date in the format: %s
hr: Datum u formatu: %s

en: Date is
hr: Datum je

en: Date last action
hr: Datum posljednje akcije

en: Date saved
hr: Datum spremanja

en: Date stamp:
hr: Datum:

en: Date stamp?
hr: Datum?

en: Date started
hr: Datum početka

en: Date submitted
hr: Datum podnašanja

en: Date/Time
hr: Datum/Vrijeme

en: Date/Time format
hr: Format datuma/vremena

en: Datestamp
hr: Datum

en: Day
hr: Dan

en: Deactivate
hr: Deaktivacija

en: Deactivate Survey
hr: Deaktiviraj upitnik

en: Deactivate plugin
hr: Deaktiviraj dodatak

en: Deactivate quotas
hr: Deaktivacija kvota

en: Deactivate survey
hr: Deaktiviraj upitnik

en: Deactivated
hr: Neaktivan

en: Deactivated result tables
hr: Deaktivirane tablice rezultata

en: Deactivated survey participants tables
hr: Deaktivirane tablice ispitanika upitnika

en: Deactivation
hr: Deaktivacija

en: Dear {FIRSTNAME},
    
    Recently we invited you to participate in a survey.
    
    We note that you have not yet completed the survey, and wish to remind you that the survey is still available should you wish to take part.
    
    The survey is titled:
    "{SURVEYNAME}"
    
    "{SURVEYDESCRIPTION}"
    
    To participate, please click on the link below.
    
    Sincerely,
    
    {ADMINNAME} ({ADMINEMAIL})
    
    ----------------------------------------------
    Click here to do the survey:
    {SURVEYURL}
hr: Poštovani/a,
    
    nedavno sam Vas pozvao da sudjelujete u istraživanju putem upitnika, no nažalost do danas upitnik niste ispunili.
    
    Ovom prilikom želim Vas podsjetiti da je upitnik još uvijek dostupan u slučaju da kanite sudjelovati u istraživanju.
    
    Naziv upitnika:"{SURVEYNAME}"
    "{SURVEYDESCRIPTION}"
    Za sudjelovanje molim kliknete na navedeni URL (ili ga kopirajte u web preglednik):
    {SURVEYURL}
    
    Lijep pozdrav,
    {ADMINNAME} 
    ({ADMINEMAIL})

en: Dear {FIRSTNAME},
    
    You, or someone using your email address, have registered to participate in an online survey titled {SURVEYNAME}.
    
    To complete this survey, click on the following URL:
    
    {SURVEYURL}
    
    If you have any questions about this survey, or if you did not register to participate and believe this email is in error, please contact {ADMINNAME} at {ADMINEMAIL}.
hr: Poštovani(a) {FIRSTNAME},
    
    Vi, ili netko drugi koristeći vašu e-mail adresu, prijavio se za sudjelovanje u online upitniku {SURVEYNAME}.
    
    Za popunjavanje upitnika kliknite na navedeni URL (ili ga kopirajte u web preglednik):
    {SURVEYURL}
    
    U slučaju da se niste prijavili za sudjelovanje ili imate druga pitanja o ovom upitniku, molimo da kontaktirate vlasnika upitnika ({ADMINNAME}) na e-mail {ADMINEMAIL}.

en: Dear {FIRSTNAME},
    
    this email is to confirm that you have completed the survey titled {SURVEYNAME} and your response has been saved. Thank you for participating.
    
    If you have any further questions about this email, please contact {ADMINNAME} on {ADMINEMAIL}.
    
    Sincerely,
    
    {ADMINNAME}
hr: Poštovani/a {FIRSTNAME},
    
    ovaj e-mail je potvrda da ste uspješno ispunili upitnik {SURVEYNAME} i da su Vaši odgovori pohranjeni. Hvala Vam na sudjelovanju.
    
    Za eventualna pitanja možete me kontaktirati putem e-mail adrese {ADMINEMAIL}.
    
    Lijep pozdrav,
    {ADMINNAME}

en: Dear {FIRSTNAME},
    
    you have been invited to participate in a survey.
    
    The survey is titled:
    "{SURVEYNAME}"
    
    "{SURVEYDESCRIPTION}"
    
    To participate, please click on the link below.
    
    Sincerely,
    
    {ADMINNAME} ({ADMINEMAIL})
    
    ----------------------------------------------
    Click here to do the survey:
    {SURVEYURL}
hr: Poštovani/a {FIRSTNAME},
    
    Pozvani ste na sudjelovanje u istraživanju putem upitnika.
    
    Naziv upitnika je:
     "{SURVEYNAME}"
    
    "{SURVEYDESCRIPTION}"
    
    Kako bi sudjelovali, kliknite na link ispod. 
    
    Lijep pozdrav, 
    
    {ADMINNAME} ({ADMINEMAIL})
    
    ----------------------------------------------
    Kliknite ovdje kako bi ste sudjelovali u upitniku:
    {SURVEYURL}

en: Dec
hr: Pro

en: December
hr: Prosinac

en: Decimal mark
hr: Decimalna oznaka

en: Decimal mark:
hr: Decimalni znak:

en: Decrease
hr: Smanji

en: Default
hr: Zadano

en: Default HTML editor mode:
hr: Zadani način rada HTML editora:

en: Default answer
hr: Zadani odgovor

en: Default answer for scale %s:
hr: Zadani odgovor za skalu %s:

en: Default answer value:
hr: Zadana vrijednost odgovora:

en: Default answers
hr: Zadani odgovori

en: Default attribute name:
hr: Naziv zadanog atributa:

en: Default attribute values for this question type will be cleared
hr: Zadane vrijednosti atributa za ovu vrstu pitanja će se izbrisati

en: Default coordinates of the map when the page first loads. Format: latitude [space] longtitude
hr: Zadane koordinate karte pri prvom učitavanju stranice. Oblik: širina [razmak] dužina

en: Default language
hr: Zadani jezik

en: Default position
hr: Zadani položaj

en: Default scenario
hr: Zadani scenarij

en: Default site admin email:
hr: Zadani e-mail administratora:

en: Default site bounce email:
hr: Zadani e-mail za odbijene poruke:

en: Default site language:
hr: Osnovni jezik web stranice:

en: Default survey menu entries restored.
hr: Zadane stavke izbornika upitnika su vraćene.

en: Default survey menus restored.
hr: Standardni izbornici upitnika su vraćeni.

en: Default survey theme %s is not installed. Now %s is the new default survey theme
hr: Zadana tema upitnika %s nije instalirana. Sada je %s nova zadana tema upitnika

en: Default theme:
hr: Zadana tema:

en: Default value for option 'Other':
hr: Zadana vrijednost za opciju 'Ostalo':

en: Default value settings were successfully saved.
hr: Zadane vrijednosti postavki su uspješno spremljene.

en: Default value:
hr: Zadana vrijednost:

en: Default:
hr: Zadano:

en: Define panel integrations for your survey
hr: Definirajte integracijske okvire za vaš upitnik

en: Delete
hr: Izbriši

en: Delete User
hr: Izbriši korisnika

en: Delete all conditions
hr: Izbriši sve uvjete

en: Delete all conditions in this scenario
hr: Izbriši sve uvjete u ovom scenariju

en: Delete all files of this response
hr: Izbrišite sve datoteke ovog odgovora

en: Delete all incomplete responses that correspond to a participant for which a completed response is already recorded
hr: Izbriši sve nedovršene odgovore za koje postoje ispitanici koji imaju i dovršene odgovore

en: Delete all notifications
hr: Brisanje svih obavijesti

en: Delete attachments
hr: Brisanje privitaka

en: Delete attribute
hr: Brisanje atributa

en: Delete box
hr: Izbriši okvir

en: Delete checked items!
hr: Izbriši odabrane stavke!

en: Delete condition
hr: Brisanje uvjeta

en: Delete current group
hr: Izbriši trenutnu grupu

en: Delete current question group
hr: Obriši trenutnu skupinu pitanja

en: Delete current user group
hr: Brisanje trenutne skupine korisnika

en: Delete exported participants:
hr: Brisanje izvezenih ispitanika:

en: Delete file
hr: Izbrisati dateoteku

en: Delete from central panel, associated surveys and all associated responses
hr: Izbriši s središnje ploče, pridruženih upitnika i svih povezanih odgovora

en: Delete from the central panel and associated surveys
hr: Izbrišite iz središnjeg panela i povezanih upitnika

en: Delete globally blacklisted participant from the database:
hr: Izbriši globalno isključenog ispitanika iz baze podataka:

en: Delete label set
hr: Izbriši skup oznaka

en: Delete marked responses
hr: Brisanje označenih odgovora

en: Delete menu entries
hr: Brisanje stavaka izbornika

en: Delete menus
hr: Izbriši izbornike

en: Delete now
hr: Obriši sada

en: Delete one or more participants...
hr: Brisanje jednog ili više ispitanika...

en: Delete only from the central panel
hr: Izbrišite samo s središnje ploče

en: Delete participant
hr: Izbriši ispitanika

en: Delete participant attribute %s
hr: Izbriši atribut ispitanika %s

en: Delete participants table
hr: Izbriši tablicu ispitanika

en: Delete question(s)
hr: Brisanje pitanja

en: Delete quotas
hr: Izbriši kvote

en: Delete responses
hr: Brisanje odgovora

en: Delete roles
hr: Brisanje uloga

en: Delete survey
hr: Izbriši upitnik

en: Delete survey files
hr: Izbrišite datoteke upitnika

en: Delete survey group
hr: Brisanje skupine upitnika

en: Delete survey group not possible
hr: Nije moguće izbrisati skupinu upitnika

en: Delete survey participant
hr: Izbriši ispitanika upitnika

en: Delete survey participants
hr: Izbrišite ispitanike upitnika

en: Delete survey participants table
hr: Izbrišite tablicu ispitanika upitnika

en: Delete surveys
hr: Brisanje upitnika

en: Delete table
hr: Izbriši tablicu

en: Delete the selected entries
hr: Izbriši označene zapise

en: Delete this assessment rule
hr: Izbrisati ovo pravilo procjene

en: Delete this attribute
hr: Izbriši ovaj atribut

en: Delete this attribute:
hr: Izbriši ovaj atribut:

en: Delete this entry
hr: Izbriši ovaj unos

en: Delete this entry and related response
hr: Izbrišite ovaj unos i odgovarajući odgovor

en: Delete this participant
hr: Izbriši ovog ispitanika

en: Delete this plugin from the file system
hr: Izbrišite ovaj dodatak iz datotečnog sustava

en: Delete this response
hr: Izbriši ovaj odgovor

en: Delete this subquestion
hr: Obrisati ovo potpitanje

en: Delete this survey menu
hr: Izbriši ovaj izbornik upitnika

en: Delete this survey menu entry
hr: Izbriši ovu stavku izbornika upitnika

en: Delete this user
hr: Izbriši ovog korisnika

en: Delete this user group
hr: Izbrišite ovu skupinu korisnika

en: Delete user
hr: Izbriši korisnika

en: Delete user group
hr: Brisanje skupine korisnika

en: Delete value
hr: Izbriši vrijednost

en: Deleted
hr: Izbrisano

en: Deleting  will also delete any answer options and subquestions it includes. Are you sure you want to continue?
hr: Brisanje ovog pitanja će također obrisati opcije odgovora i potpitanja koje sadrži. Jeste li sigurni da želite nastaviti?

en: Deleting User
hr: Brisanje korisnika

en: Deleting answers: %u answers deleted
hr: Brisanje odgovora: %u odgovora izbrisano

en: Deleting assessments: %u assessment entries deleted
hr: Brisanje procjena: %u unosa procjena izbrisano

en: Deleting conditions: %u conditions deleted
hr: Brisanje uvjeta: %u uvjeta izbrisano

en: Deleting groups: %u groups deleted
hr: Brisanje skupina: %u skupina obrisano

en: Deleting orphan survey participants table: %s
hr: Brisanje nevažećih tablica ispitanika upitnika: %s

en: Deleting orphan survey table: %s
hr: Brisanje nevažećih tablica upitnika: %s

en: Deleting orphaned default values: %u default values deleted.
hr: Brisanje nevažećih zadanih vrijednosti: %u zadanih vrijednosti izbrisano.

en: Deleting orphaned quota languages: %u quota languages deleted
hr: Brisanje nevažećih jezika: %u jezika kvota izbrisano

en: Deleting orphaned quota members: %u quota members deleted
hr: Brisanje nevažećih članova kvote: %u članova kvote izbrisano

en: Deleting orphaned quotas: %u quotas deleted
hr: Brisanje nevažećih kvota: %u kvota izbrisano

en: Deleting orphaned user group assignments: %u assignments deleted
hr: Brisanje nevažećih zadataka skupina korisnika: %u zadataka izbrisano

en: Deleting question attributes: %u attributes deleted
hr: Brisanje atributa pitanje: %u atributa obrisano

en: Deleting questions: %u questions deleted
hr: Brisanje pitanja: %u pitanja obrisano

en: Deleting survey languagesettings: %u survey languagesettings deleted
hr: Brisanje jezika upitnika: %u jezika upitnika obrisano

en: Deleting survey participants table: %s
hr: Brisanje tablice ispitanika upitnika: %s

en: Deleting survey table: %s
hr: Brisanje tablice upitnika: %s

en: Deleting surveys: %u surveys deleted
hr: Brisanje upitnika: %u upitnika obrisano

en: Deleting these questions will also delete their corresponding answer options and subquestions. Are you sure you want to continue??
hr: Brisanjem ovih pitanja izbrisat ćete i odgovarajuće opcije odgovora i potpitanja. Jeste li sigurni da želite nastaviti?

en: Deleting this group will also delete any questions and answers it contains. Are you sure you want to continue?
hr: Brisanje ove skupine pitanja će također obrisati sva pitanja i odgovore koji postoje. Jeste li sigurni da želite nastaviti?

en: Deleting this question will also delete any answer options and subquestions it includes. Are you sure you want to continue?
hr: Brisanjem ovog pitanja izbrisat će se i sve opcije odgovora i potpitanja koja uključuje. Jeste li sigurni da želite nastaviti?

en: Demo mode only: Uploading files is disabled in this system.
hr: Demo način rada: Slanje datoteka nije omogućeno.

en: Demo mode: Login credentials are prefilled - just click the Login button.
hr: Demo način: Podaci za prijavu su unaprijed ispunjeni - samo kliknite na gumb Prijava.

en: Demo mode: Uploading plugins is disabled.
hr: Demo način rada: učitavanje slika je onemogućeno.

en: Demo mode: Uploading template files is disabled.
hr: Demo način rada: učitavanje datoteka predložaka je onemogućeno.

en: Demo mode: Uploading templates is disabled.
hr: Demo način rada: Slanje predložaka nije moguće.

en: Depending on the number of uploaded files, this might take some time.
hr: Ovisno o broju prenesenih datoteka, to može potrajati neko vrijeme.

en: Deprecated survey themes:
hr: Obustavljene teme upitnika:

en: Describe your survey, but do not ask any question yet.
hr: Opišite svoj upitnik, ali nemojte postavljati nikakvo pitanje.

en: Description
hr: Opis

en: Description of the survey
hr: Opis upitnika

en: Description:
hr: Opis:

en: Descriptive statistics
hr: Opisne statistike

en: Destination URL:
hr: Odredišni URL:

en: Destination question group:
hr: Odredišna skupina pitanja:

en: Detailed Error
hr: Detaljna pogreška

en: Detailed admin notification
hr: Detaljne obavijesti admina

en: Detailed admin notification body
hr: Detaljno tijelo za slanje poruke administratoru

en: Detailed admin notification could not be sent because of error: %s
hr: Detaljna obavijest administratora ne može se poslati uslijed greške: %s

en: Detailed admin notification email body:
hr: Tijelo e-pošte detaljne obavijesti administratoru:

en: Detailed admin notification subject
hr: Tema email poruke detaljne obavijesti administratora

en: Detailed admin notification subject:
hr: Naslov detaljne obavijesti administratora:

en: Detailed email notification with response data is sent to:
hr: Detaljna email obavijest sa podatcima odgovora je poslana na:

en: Detailed notification attachments:
hr: Detaljni privitci obavijesti:

en: Determine whether a variable is considered to be empty
hr: Odredite je li varijabla prazna

en: Did Not Save
hr: Snimanje nije uspjelo

en: Dim answered array rows
hr: Zatamnite odgovorene retke niza

en: Directly show edit mode:
hr: Prikazivanje načina uređivanja:

en: Directory with the name `%s` already exists - choose another name
hr: Direktorij s nazivom `%s` već postoji - izaberite drugi naziv

en: Disable chart
hr: Onemogući grafikon

en: Disable map display
hr: Onemogućite prikaz karte

en: Disable only
hr: Samo isključi

en: Disable question script for XSS restricted user:
hr: Onemogući skriptu pitanja za korisnika s ograničenim XSS-om:

en: Disable the next button until time limit expires
hr: Isključi 'next' gumb dok ne istekne vrijeme

en: Disable the prev button until the time limit expires
hr: Isključi prošli gumb dok vrijeme ne istekene

en: Disabled
hr: Isključeno

en: Disabled by configuration. Set 'showpopups' option in config.php file to enable this option.
hr: Onemogućeno konfiguracijom. Postavite opciju 'showpopups' u datoteci config.php kako biste omogućili ovu opciju.

en: Disagree
hr: Ne slažem se

en: Display
hr: Prikaži

en: Display CPDB participants
hr: Prikažite CPDB ispitanike

en: Display a 'time limit warning' when there are this many seconds remaining in the countdown (warning will not display if left blank)
hr: Prikaz upozorenja o vremenskom ograničenju kada preostane još toliko sekundi u odbrojavanju (upozorenje se neće prikazati ako je prazno)

en: Display a chart in the statistics?
hr: Prikaži grafikon u statistiku?

en: Display as bar chart
hr: Prikaži kao stupčasti grafikon

en: Display as pie chart
hr: Prikaži kao tortni grafikon

en: Display attribute warnings:
hr: Prikaži upozorenja o atributima:

en: Display chart
hr: Prikaži grafikon

en: Display chart:
hr: Prikaži grafikon:

en: Display columns
hr: Broj stupaca za prikaz

en: Display dropdown boxes
hr: Prikaži padajuće izbornike

en: Display logo:
hr: Prikaz logotipa:

en: Display map
hr: Prikaži mapa

en: Display min and max value under the slider
hr: Prikaži minimalne i maksimalne vrijednosti ispod klizača

en: Display mode:
hr: Način prikaza:

en: Display my CPDB participants
hr: Prikaži moje CPDB ispitanike

en: Display numbers with comma as decimal separator, if needed
hr: Ako je potrebno, prikazati brojeve s zarezom kao decimalnim razdjelnikom

en: Display participants
hr: Prikaži ispitanike

en: Display responses
hr: Prikaži odgovore

en: Display rows
hr: Prikaži retke

en: Display slider min and max value
hr: Prikaži klizač minimalnih i maksimalnih vrijednosti

en: Display survey participants after adding?
hr: Prikaži ispitanike ankete nakon dodavanja?

en: Display the 'time limit expiry message' for this many seconds before performing the 'time limit action' (defaults to 1 second if left blank)
hr: Prikaži poruku o isteku vremenskog ograničenja za ovoliko sekundi prije izvođenja akcije vremenskog ograničenja (zadano je 1 sekunda ako je ostavljeno prazno)

en: Display the 2nd 'time limit warning' when there are this many seconds remaining in the countdown (warning will not display if left blank)
hr: Prikaži 2. "upozorenje o vremenskom ograničenju" kada je preostalo još nekoliko sekundi u odbrojavanju (upozorenje se neće prikazati ako je ostavljeno prazno)

en: Display this box to:
hr: Prikažite ovaj okvir na:

en: Display type
hr: Vrsta prikaza

en: Display/Export
hr: Prikaži/Izvezi

en: Display:
hr: Prikaži:

en: Displaying {count} survey(s).
hr: Prikazuje {count} upitnik(a).

en: Displaying {start}-{end} of {count} result(s).
hr: Prikaz {start} - {end} od {count} rezultata.

en: Do you really want to continue?
hr: Doista želite nastaviti?

en: Do you really want to delete all marked responses?
hr: Da li stvarno želite izbrisati sve označene odgovore?

en: Do you really want to delete this asessment rule?
hr: Da li zaista želite izbrisati ovo pravilo procjene?

en: Do you really want to delete this label set?
hr: Da li stvarno želite izbrisati ovaj skup oznaka?

en: Do you really want to delete this response?
hr: Da li stvarno želite izbrisati ovaj odgovor?

en: Do you want to continue?
hr: Želite li nastaviti?

en: Do you want to create a survey participant table for this survey?
hr: Želite li izraditi tablicu ispitanika istraživanja za ovaj upitnik?

en: Do you want to delete this response?
hr: Želite li obrisati ovaj odgovor?

en: Do you want to delete this role?
hr: Želite li izbrisati ovu ulogu?

en: Do you want to delete this user?
hr: Želite li izbrisati ovog korisnika?

en: Do you want to populate that database now by creating the necessary tables?
hr: Da li želite popuniti bazu podataka sada stvarajući potrebne tablice?

en: Do you want to take ownerschip of this user?
hr: Želite li preuzeti vlasništvo nad ovim korisnikom?

en: Don't import if label set already exists:
hr: Nemoj uvesti ako skup oznaka već postoji:

en: Don't show
hr: Ne prikazuj

en: Don't touch the values below unless you know what you're doing.
hr: Ne dirajte vrijednosti ispod, osim ako znate što radite.

en: Done. Test your survey using the %s icon.
hr: Gotovo. Testirajte upitnik putem %s ikone.

en: Dot (.)
hr: Točka(.)

en: Double-click or drag-and-drop items in the left list to move them to the right - your highest ranking item should be on the top right, moving through to your lowest ranking item.
hr: Duplim klikom miša ili drag-and-drop metodom stavke s lijeve strane premjestite na desnu - Vaš prvi izbor bi trebao biti na vrhu, a zadnji izbor na dnu.

en: Doughnut
hr: Prstenasti

en: Doughnut chart
hr: Prstenasti grafikon

en: Download
hr: Preuzimanje

en: Download all files in this response as a zip file
hr: Preuzmite sve datoteke ovog odgovora kao zip datoteku

en: Download archive
hr: Preuzmite arhivu

en: Download error!
hr: Pogreška pri preuzimanju!

en: Download files
hr: Preuzmite datoteke

en: Download marked files
hr: Preuzimanje označenih datoteka

en: Download the data and the syntax file.
hr: Preuzimanje podataka i sintaksne datoteke.

en: Download this file
hr: Preuzmite ovu datoteku

en: Drag and drop here, or click once to start uploading
hr: Ovdje povucite i ispustite, ili kliknite jednom za početak prijenosa

en: Drag and drop the pin to the desired location. You may also right click on the map to move the pin.
hr: Povucite i ispustite pin na željeno mjesto. Također možete kliknuti desnom tipkom miša na kartu da biste premjestili pin.

en: Drag this attribute to another column to map it to the central participants database
hr: Povucite ovaj atribut u drugi stupac da biste ga mapirali u središnju bazu ispitanika

en: Drop a CSV field into an existing participant attribute listed below to import your data into it.
hr: Ispustite CSV polje u postojeći atribut ispitanika naveden u nastavku da biste u njega uvezli podatke.

en: Drop a CSV field into this area to create a new participant attribute and import your data into it.
hr: Ispustite CSV polje u ovo područje da biste stvorili novi atribut ispitanika i uvezli podatke u njega.

en: Drop-down list
hr: Padajući izbornik

en: Dropdown fields
hr: Polja padajućeg izbornika

en: Dropdown prefix/suffix
hr: Prefiks/sufiks padajućeg izbornika

en: Dropdown separator
hr: Razdjelnik padajućeg izbornika

en: Duplicate
hr: Duplikat

en: Duplicate codes found, these entries won't be updated
hr: Pronađeni su duplikati kôdova, ovi zapisi neće biti ažurirani

en: Duplicate label set name
hr: Duplikat naziva skupa oznaka

en: Duplicate records removed
hr: Dupli zapisi su izbrisani

en: Duplicates are determined by:
hr: Dupli zapisi su određeni sa:

en: Duplicates will be detected by a combination of firstname, lastname and email addresses.
hr: Duplikati će se otkriti kombinacijom imena, prezimena i adresa e-pošte.

en: Duplicates will be detected using the participant_id field in this CSV file.
hr: Duplikati će se otkriti pomoću polja participant_id u ovoj CSV datoteci.

en: Duration
hr: Trajanje

en: Dutch
hr: Nizozemski

en: Dutch (informal)
hr: Danski (neformalni)

en: EM value
hr: EM vrijednost

en: ERROR MESSAGE
hr: PORUKA O GREŠCI

en: EUC-JP Japanese
hr: EUC-JP Japanski

en: EUC-KR Korean
hr: EUC-KR Korejski

en: Each answer may only be a number.
hr: Svaki odgovor može biti samo broj.

en: Each answer must be %s
hr: Svaki odgovor može biti %s

en: Each answer must be at least %s
hr: Odgovor može biti najmanje %s

en: Each answer must be at most %s
hr: Svaki odgovor može biti najviše %s

en: Each answer must be between %s and %s
hr: Svaki odgovor može biti između %s i %s

en: Each question has its own graph type defined in its advanced settings.
hr: Svako pitanje ima vlastitu vrstu grafikona definiranu u naprednim postavkama.

en: Earlier than:
hr: Ranije od:

en: Easy navigation with the "breadcrumbs"
hr: Jednostavna navigacija s "navigacijskom trakom"

en: Edge detection format:
hr: Oblik otkrivanja Edge-a:

en: Edit
hr: Uredi

en: Edit Group
hr: Promjena skupine pitanja

en: Edit URL parameter
hr: Uredi URL parametar

en: Edit and look at the assessements for this survey.
hr: Uredite i pregledajte procjene za ovaj upitnik.

en: Edit answer options
hr: Izmijeni opcije odgovora

en: Edit answer options for this question
hr: Uredi opcije odgovora za trenutno pitanje

en: Edit assessments
hr: Uredite procjene

en: Edit attribute
hr: Uređivanje atributa

en: Edit condition
hr: Uredi uvjet

en: Edit current user group
hr: Uređivanje trenutne skupine korisnika

en: Edit data policy settings
hr: Uredite postavke pravila o upotrebi podataka

en: Edit default answer values
hr: Uredi zadane vrijednosti odgovora

en: Edit default answers
hr: Uređivanje zadanih odgovora

en: Edit default anwers
hr: Izmijeni zadani odgovor

en: Edit email templates
hr: Uredi e-mail predloške

en: Edit global settings
hr: Uredi globalne postavke

en: Edit group
hr: Uredi skupinu

en: Edit label set
hr: Uredi skup oznaka

en: Edit label sets
hr: Uredi skup oznaka

en: Edit participant
hr: Uredi ispitanika

en: Edit permissions
hr: Uredi dozvole

en: Edit permissions for this survey
hr: Uredite dozvole za ovaj upitnik

en: Edit presentation and navigation settings
hr: Uređivanje postavki prezentacije i navigacije

en: Edit publication and access settings
hr: Uređivanje postavki objavljivanja i pristupa

en: Edit question
hr: Uredi pitanje

en: Edit quota
hr: Uredi kvotu

en: Edit quotas
hr: Uredite kvote

en: Edit quotas for this survey.
hr: Uredite kvote za ovaj upitnik.

en: Edit response
hr: Uređivanje odgovora

en: Edit response URL
hr: Uredi URL odgovora

en: Edit settings for notification and data management
hr: Uredite postavke za obavijesti i upravljanje podacima

en: Edit settings for publication and access control
hr: Uredite postavke za objavljivanje i kontrolu pristupa

en: Edit simple plugin settings
hr: Uredite jednostavne postavke dodataka

en: Edit subquestions
hr: Uredi potpitanje

en: Edit subquestions for this question
hr: Uredi potpitanja za ovo pitanje

en: Edit survey group
hr: Uređivanje skupine upitnika

en: Edit survey menu
hr: Uređivanje izbornika upitnika

en: Edit survey menu entry
hr: Uređivanje stavaka izbornika upitnika

en: Edit survey panel integration
hr: Uređivanje integracije nadzornih ploča

en: Edit survey participant
hr: Uredite ispitanika upitnika

en: Edit survey permissions
hr: Uredi dozvole upitnika

en: Edit survey permissions for group %s
hr: Uredi dozvole upitnika za skupinu %s

en: Edit survey permissions for user %s
hr: Uredi dozvole upitnika za korisnika %s

en: Edit survey settings
hr: Uredi postavke upitnika

en: Edit text elements and general settings
hr: Uređivanje elemenata teksta i općih postavki

en: Edit the %s line and complete the filename with a full path to the downloaded data file.
hr: Uredite liniju %s i dovršite naziv datoteke s potpunom putanjom do preuzete podatkovne datoteke.

en: Edit the templates for invitation, reminder and registration emails
hr: Uredite predloške e-pošte za pozivnicu, podsjetnike i registraciju

en: Edit theme options
hr: Izmijena opcija predloška

en: Edit theme options for this survey
hr: Uredite opcije teme za ovaj upitnik

en: Edit theme permissions for user %s
hr: Uredite dozvole teme za korisnika %s

en: Edit this assessment rule
hr: Uredite ovo pravilo procjene

en: Edit this attribute
hr: Uredi ovaj atribut

en: Edit this entry
hr: Uredi ovaj unos

en: Edit this participant
hr: Uredite ovog ispitanika

en: Edit this response
hr: Uredi ovaj odgovor

en: Edit this survey menu
hr: Uredite ovaj izbornik upitnika

en: Edit this survey menu entry
hr: Uredite ovu stavku izbornika

en: Edit this survey participant
hr: Uredite ovog ispitanika upitnika

en: Edit this user
hr: Uredi ovog korisnika

en: Edit user
hr: Izmijeni korisnika

en: Edit user group
hr: Uredi skupinu korisnika

en: Edit user permissions for user %s
hr: Uredite korisničke dozvole za korisnika %s

en: Edit user roles
hr: Izmijeni role korisnika

en: Edit value
hr: Uredi vrijednost

en: Editing
hr: Uređivanje

en: Editing %s
hr: Uređivanje %s

en: Editing response (ID %s)
hr: Uređivanje odgovora (ID %s)

en: Editing user
hr: Uređivanje korisnika

en: Editing user group (Owner: %s)
hr: Mijenjaj skupinu korisnika (vlasnik: %s)

en: Editor
hr: Uređivač

en: Editor mode
hr: Način rada uređivača

en: Either admin login name, password or email is empty
hr: Korisničko ime, zaporka ili mail adresa administratora su prazni

en: Either you have been inactive for too long, you have cookies disabled for your browser, or there were problems with your connection.
hr: Ili ste bili dugo neaktivni ili je nastao problem sa Vašom vezom prema internetu.

en: Email
hr: E-mail

en: Email address
hr: E-mail adresa

en: Email address is not valid.
hr: E-mail adresa nije ispravna.

en: Email address of the participant
hr: E-mail adresa ispitanika

en: Email address of the survey administrator
hr: E-mail adresa administratora upitnika

en: Email address to use
hr: Koristi sljedeću e-mail adresu

en: Email address:
hr: Email adresa:

en: Email batch size:
hr: Količina e-mail poruka za slanje:

en: Email error message %s
hr: Poruka o pogrešci e-pošte %s

en: Email failed
hr: Email nije uspio

en: Email method:
hr: E-mail metoda:

en: Email settings
hr: Postavke e-maila

en: Email status
hr: Status emaila

en: Email status:
hr: Status e-maila:

en: Email successfully sent.
hr: E-poruka je uspješno poslana.

en: Email templates
hr: E-mail predlošci

en: Email templates successfully saved.
hr: Email predlošci  uspješno spremljeni.

en: Email to %s (%s) failed.
hr: Slanje pošte na %s (%s) nije uspjelo.

en: Email to %s failed. Error Message : %s
hr: Mail za %s nije poslan. Poruka o grešci: %s

en: Email to {FIRSTNAME} {LASTNAME} ({EMAIL}) delayed: Access code is not yet valid.
hr: Mail za  {FIRSTNAME} {LASTNAME} ({EMAIL}) nije poslan. Pristupni kôd trenutno nije valjan.

en: Email to {FIRSTNAME} {LASTNAME} ({EMAIL}) skipped: Access code is not valid anymore.
hr: Mail za  {FIRSTNAME} {LASTNAME} ({EMAIL}) nije poslan: pristupni kôd više ne vrijedi.

en: Email user group
hr: Slanje emaila korisničkoj skupini

en: Email was not sent because demo-mode is activated.
hr: E-mail nije poslan jer je aktivan DEMO način rada.

en: Enable
hr: Omogući

en: Enable assessment mode:
hr: Omogućite način procjene:

en: Enable chart
hr: Omogući grafikon

en: Enable map display
hr: Omogući prikaz karte

en: Enable participant-based response persistence:
hr: Forsiraj spremanje svakog odgovora ispitanika:

en: Enabling unstable updates will allow you to try alpha and beta versions of extensions. Talk to the extension author for more information.
hr: Omogućivanje nestabilnih ažuriranja omogućit će vam isprobavanje alfa i beta verzija proširenja. Za više informacija razgovarajte s autorom proširenja.

en: Encrypted
hr: Šifriran

en: Encrypted:
hr: Enkriptirano:

en: Encrypted?
hr: Enkriptiran?

en: Encryption is disabled because Sodium library isn't installed
hr: Šifriranje je onemogućeno jer biblioteka Sodium nije instalirana

en: Encryption type:
hr: Tip šifriranja:

en: End
hr: Kraj

en: End URL:
hr: Završni URL:

en: End message
hr: Završna poruka

en: End message:
hr: Kraj poruke:

en: End tour
hr: Završi obilazak

en: End url
hr: URL završetka

en: End: %s
hr: Kraj: %s

en: English
hr: Engleski

en: Ensure a minimum number of possible answers (0=No limit)
hr: Osiguraj minimalni broj mogućih odgovora (0=bez limita)

en: Enter a boolean equation to validate each subquestion.
hr: Unesite logičku jednadžbu za provjeru svakog potpitanja.

en: Enter a boolean equation to validate the whole question.
hr: Unesite boolean jednadžbu kako biste provjerili cijelo pitanje.

en: Enter a header text for the first scale
hr: Unesi tekst zaglavlja za prvu skalu

en: Enter a header text for the second scale
hr: Unesi teks zaglavlja za drugu skalu

en: Enter a list of response IDs that are to be deleted, separated by comma.
hr: Unesite popis ID-ova odgovora koji se trebaju izbrisati, odvojeni zarezom.

en: Enter a name and password for this survey and click save below.
hr: Unesite tražene podatke te kliknite na 'Spremi sada'.

en: Enter a new key
hr: Unesite novi ključ

en: Enter a title for your first question group
hr: Unesite naslov za svoju prvu skupinu pitanja

en: Enter one answer per line. You can provide a code by separating code and answer text with a semicolon or tab. For multilingual surveys you add the translation(s) on the same line separated with a semicolon or tab.
hr: Unesite jedan odgovor po retku. Kôd možete navesti odvajanjem koda i teksta odgovora putem točka-zareza ili tabulatora. Za višejezične ankete dodajte prijevod(e) na istom retku odvojen točka-zareza ili tabulatora.

en: Enter one label per line. You can provide a code by separating code and label text with a semicolon or tab. For multilingual surveys you add the translation(s) on the same line separated with a semicolon or tab.
hr: Unesite jednu oznaku po retku. Možete dati kôd tako da odvojite kôd i tekst oznake s točka zarezom ili tabulatorom. Za višejezične upitnike dodajte prijevod na istu liniju odvojenu točka zarezom ili tabulatorom.

en: Enter question ID to get subquestion order from a previous question
hr: Unesite ID pitanja da biste dobili poredak potpitanja iz prethodnog pitanja

en: Enter the code(s) of Multiple choice question(s) (separated by semicolons) to exclude the matching answer options in this question.
hr: Unesite kôd(ove) pitanja višestrukog izbora (odvojene točkom-zarezom) da biste isključili odgovarajuće opcije odgovora na ovo pitanje.

en: Enter the code(s) of Multiple choice question(s) (separated by semicolons) to only show the matching answer options in this question.
hr: Unesite kôdove pitanja višestrukog izbora (odvojene točkom-zarezom) da biste prikazali samo odgovarajuće opcije odgovora u ovom pitanju.

en: Enter your answers:
hr: Upiši svoje odgovore:

en: Enter your details below, and an email containing the link to participate in this survey will be sent immediately.
hr: Unesite tražene podatke, te na e-mail koji ste naveli zaprimiti ćete daljnje upute.

en: Enter your hostname and port, e.g.: %s
hr: Unesite naziv hosta i priključak, npr.: %s

en: Enter your hostname and port, e.g.: imap.gmail.com:995
hr: Unesi ime poslužitelja i port , npr.: imap.gmail.com:995

en: Enter your labels:
hr: Ispiši svoje odgovore:

en: Enter your update key:
hr: Unesite svoj ključ za ažuriranje:

en: Entity
hr: Entitet

en: Equals
hr: je jednako

en: Equals sum value
hr: Izjednačiti vrijednost zbroja

en: Equals:
hr: Je jednako:

en: Equation
hr: Jednadžba

en: Error
hr: Greška

en: Error %s
hr: Pogreška %s

en: Error : %s
hr: Pogreška: %s

en: Error Files List
hr: Popis datoteka sa greškom

en: Error code:
hr: Kôd pogreške:

en: Error creating LDAP connection
hr: Pogreška pri izradi LDAP veze

en: Error creating role
hr: Pogreška prilikom kreiranja uloge

en: Error files list
hr: Popis datoteka pogrešaka

en: Error in default value : %s
hr: Pogreška u zadanoj vrijednosti:  %s

en: Error message
hr: Poruka o pogrešci

en: Error message returned by IMAP:
hr: Poruka pogreške koju je vratio IMAP:

en: Error message: %s
hr: Poruka o pogrešci: %s

en: Error on %s for subquestion %s: %s
hr: Pogreška na %s za potpitanje %s: %s

en: Error on response update
hr: Pogreška prilikom ažuriranja odgovora

en: Error saving privacy policy text
hr: Greška pri spremanju pravila privatnosti

en: Error saving results
hr: Greška pri snimanju rezultata

en: Error saving survey texts
hr: Greška pri spremanju teksta ankete

en: Error when saving %s for plugin %s
hr: Pogreška prilikom snimanja %s za dodatak %s

en: Error while creating zip file
hr: Pogreška prilikom izrade zip datoteke

en: Error while saving group:
hr: Pogreška prilikom spremanja grupe:

en: Error while saving:
hr: Pogreška prilikom spremanja:

en: Error while updating template permissions.
hr: Pogreška prilikom ažuriranja dozvola predloška.

en: Error!
hr: Greška!

en: Error! Please change your password from your profile settings.
hr: Greška! Zaporku molim promijenite u postavkama profila.

en: Error! Some theme(s) inherit from this theme
hr: Greška! Jedna ili više tema naslijeđuju od ove

en: Error! You cannot uninstall the default template.
hr: Ne možete deinstalirati zadani predložak.

en: Error! You do not have the permission to edit this user.
hr: Greška! Nemate prava za izmjenom ovog korisnika.

en: Error. Deleted %s attribute(s). Error message: %s
hr: Greška. Izbrisano %s atributa. Poruka o pogrešci: %s

en: Error:
hr: Greška:

en: Error:
hr: Greška:

en: Error: 'other' is a reserved keyword.
hr: Greška: 'ostali' je rezervirana ključna riječ.

en: Error: Cannot purge files for a survey that is not deleted. Please delete the survey normally in the survey view.
hr: Pogreška: datoteke nije moguće izbrisati za upitnik koja nije izbrisan. Izbrišite upitnik sa popisa upitnika.

en: Error: Could not delete some files:
hr: Pogreška: Ne mogu izbrisati neke datoteke:

en: Error: Could not delete survey files.
hr: Pogreška: datoteke upitnika nije moguće izbrisati.

en: Error: Email failed, this may indicate a PHP Mail Setup problem on the server. Your survey details have still been saved, however you will not get an email with the details. You should note the "name" and "password" you just used for future reference.
hr: Pogreška: slanje e-pošte nije uspjelo, to može ukazivati na problem s postavljanjem PHP pošte na poslužitelju. Vaši podaci o upitniku još uvijek su spremljeni, ali nećete dobiti e-poštu s pojedinostima. Imajte na umu "ime" i "zaporku" koje ste upravo koristili za buduću referencu.

en: Error: Found no configuration for plugin. Please contact the plugin author.
hr: Pogreška: nije pronađena konfiguracija dodatka. Molimo kontaktirajte autora dodatka.

en: Error: Malformed JSON - field %s must be either a JSON array or the string "inherit". Found "%s".
hr: Pogreška: Neispravan JSON: polje %s mora biti JSON niz ili niz "naslijedi". Pronađeno je %s.

en: Error: Response table does not exist. Survey cannot be deactivated.
hr: Pogreška: tablica odgovora ne postoji. Upitnik se ne može deaktivirati.

en: Error: Theme "%s" is not installed.
hr: Pogreška: Tema "%s" nije instalirana.

en: Error: There are no answer options for this question and/or they don't exist in this language.
hr: Greška: Nema opcija odgovora za ovo pitanje i/ili one ne postoje za ovaj jezik.

en: Error: There are no answers defined for this question.
hr: Greška: Nema definiranih odgovora u ovom pitanju.

en: Error: This question has no answers.
hr: Greška: Ovo pitanje nema odgovora.

en: Error: You are trying to use duplicate answer codes.
hr: Greška: Pokušavate koristiti postojeće kôdove odgovora.

en: Error: You are trying to use duplicate label codes.
hr: Pogreška: Pokušavate koristiti duplikat kôdova oznaka.

en: Error: You are trying to use duplicate subquestion codes.
hr: Greška: Pokušavate koristiti duplikat kôdova potpitanja.

en: Error: You have to enter a group title for each language.
hr: Greška: Morate unijeti naziv skupine za svaki jezik.

en: Error: You have to enter a name for this label set.
hr: Pogreška: Morate izabrati naziv za ovaj skup oznaka.

en: Error: no email has been send.
hr: Pogreška: e-mail nije poslan.

en: Errors happened during the update check. Please notify the extension authors for support.
hr: Pogreške su se dogodile tijekom provjere ažuriranja. Molimo vas da obavijestite autore proširenja za podršku.

en: Estonian
hr: Estonski

en: Every row is one subquestion. We recommend the usage of logical or numerical codes for subquestions. Your participants cannot see the subquestion code, only the subquestion text itself.
hr: Svaki redak je jedno potpitanje. Preporučujemo upotrebu logičkih ili numeričkih kôdova za podskupine. Vaši ispitanici ne mogu vidjeti kôd potpitanja, samo sam tekst potpitanja.

en: Everybody
hr: Svi

en: Everything looks alright. Please proceed to the next step.
hr: Sve izgleda u redu. Molim nastavite na slijedeći korak.

en: Exactly %d character long.|Exactly %d characters long.
hr: Dužine točno %d znak.|Dužine točno %d znakova.

en: Example data
hr: Test podaci

en: Exclude answers?
hr: Isključiti odgovore?

en: Exclude quotas?
hr: Isključiti kvote?

en: Exclude record IDs?
hr: Isključiti ID zapisa?

en: Exclude survey permissions?
hr: Izuzeti dozvole upitnika?

en: Excludes all other options if a certain answer is selected - just enter the answer code(s) separated with a semicolon.
hr: Isključuje sve druge opcije ako je odabran odgovarajući odgovor - samo unesite kôdove odgovora odvojene točkom sa zarezom.

en: Exclusive option
hr: Isključiva opcija

en: Execute survey
hr: Izvrši upitnik

en: Existing attribute
hr: Postojeći atribut

en: Existing participant attributes
hr: Postojeći atributi ispitanika

en: Existing survey participant attributes
hr: Atributi postojećeg ispitanika upitnika

en: Exit and clear survey
hr: Obriši odgovore i izađi

en: Expand all
hr: Proširi sve

en: Expand/Collapse
hr: Povećaj/Smanji

en: Expected expressions separated by commas
hr: Očekivani izrazi odvojeni zarezima

en: Expected left parentheses after function name
hr: Očekuju se lijeve zagrade nakon naziva funkcije

en: Expected right parentheses
hr: Očekivane su desne zagrade

en: Expert mode
hr: Napredan način

en: Expiration
hr: Istek

en: Expiration date/time:
hr: Datum/vrijeme isteka:

en: Expire survey
hr: Učini isteklim

en: Expired
hr: Istekao

en: Expired: %s
hr: Isteklo: %s

en: Expiry date/time:
hr: Datum/vrijeme isteka:

en: Exponential expression
hr: Eksponencijalni izraz

en: Export
hr: Izvoz

en: Export
hr: Izvoz

en: Export %s participants to CSV
hr: Izvoz %s ispitanika u CSV

en: Export VV file
hr: Izvezi VV datoteku

en: Export a VV survey file
hr: Izvezi kao VV datoteku upitnika

en: Export all participants
hr: Izvoz svih ispitanika

en: Export as CSV
hr: Izvoz kao CSV

en: Export as...
hr: Izvoz kao ...

en: Export current group
hr: Izvezi trenutnu grupu

en: Export data
hr: Izvezi podatke

en: Export format:
hr: Format izvoza:

en: Export images
hr: Izvoz slika

en: Export label set
hr: Izvoz skupa oznaka

en: Export language:
hr: Jezik izvoza:

en: Export multiple label sets
hr: Izvezi više skupova oznaka

en: Export participant to CSV
hr: Izvoz ispitanika u CSV

en: Export participants
hr: Izvoz ispitanika

en: Export printable survey
hr: Izvoz upitnika prikladan za ispis

en: Export questions as:
hr: Izvoz pitanja kao:

en: Export resources as ZIP archive
hr: Izvoz resursa kao ZIP arhiva

en: Export response data to SPSS
hr: Izvezi rezultate u SPSS

en: Export responses
hr: Izvoz odgovora

en: Export responses as:
hr: Izvoz odgovora kao:

en: Export responses to SPSS
hr: Izvoz odgovora u SPSS

en: Export results
hr: Izvezi rezultate

en: Export selected label sets
hr: Izvezi označene skupove oznaka

en: Export survey
hr: Izvoz upitnika

en: Export survey archive
hr: Izvoz arhive upitnika

en: Export survey results
hr: Izvoz rezultata upitnika

en: Export survey structure
hr: Izvoz strukture upitnika

en: Export syntax
hr: Izvoz sintakse

en: Export these responses as PDF:
hr: Izvezite ove odgovore kao PDF:

en: Export these responses as queXML PDF:
hr: Izvezite ove odgovore u obliku queXML PDF:

en: Export this label set
hr: Izvezi ovaj skup oznaka

en: Export this question group
hr: Izvezi trenutnu skupinu pitanja

en: Export this question to PDF.
hr: Izvezite ovo pitanje u PDF.

en: Export this response
hr: Izvezi ovaj odgovor

en: Export type
hr: Vrsta izvoza

en: Export:
hr: Izvoz:

en: Exported
hr: Izvezeno

en: Exporting a questionnaire to queXML allows you to create PDF documents that can be printed, filled then scanned and processed using queXF software.
hr: Izvoz upitnika u queXML omogućuje stvaranje PDF dokumenata koji se mogu ispisati, ispuniti, skenirati i obraditi pomoću queXF softvera.

en: Expression Engine
hr: Expression alat

en: Expression Engine descriptions
hr: Opisi upravitelja izraza

en: Extend
hr: Proširi

en: Extend theme
hr: Proširenje teme

en: Extended
hr: Produžen

en: Extends
hr: Proširuje

en: Extension "%s" is already installed.
hr: Proširenje "%s" već je instalirano.

en: Extension "%s" is not compatible with your LimeSurvey version.
hr: Proširenje %s nije kompatibilno s vašom verzijom LimeSurvey.

en: Extension %s has no updater defined in config.xml
hr: Proširenje %s nema definirano ažuriranje u config.xml

en: Extension configuration file is not valid or missing.
hr: Konfiguracijska datoteka proširenja nije valjana ili nedostaje.

en: Extension configuration file is not valid.
hr: Konfiguracijska datoteka proširenja nije važeća.

en: Extension is not compatible with your LimeSurvey version.
hr: Proširenje nije kompatibilno s vašom verzijom LimeSurvey.

en: External Link
hr: Vanjska poveznica

en: Extra comma found in function
hr: Dodatni zarez pronađen u funkciji

en: Extra right parentheses detected
hr: Otkrivene su dodatne desne zagrade

en: Extra token found after expressions
hr: Dodatni kôd pronađen nakon izraza

en: Extra tokens found
hr: Pronađeni su dodatni kôdovi

en: Extracted files not found - maybe a permission problem?
hr: Izvučene datoteke nisu pronađene - možda problem s dozvolom?

en: Failed
hr: Neuspješno

en: Failed saving the role
hr: Spremanje uloge nije uspjelo

en: Failed to activate the plugin.
hr: Nije uspjelo aktiviranje dodatka.

en: Failed to add group! Group already exists.
hr: Dodavanje skupine nije uspjelo! Skupina već postoji.

en: Failed to add group! Group name length more than 20 characters.
hr: Dodavanje skupine nije uspjelo! Duljina naziva skupine ima više od 20 znakova.

en: Failed to add user
hr: Neuspješno dodavanje korisnika

en: Failed to add user group.
hr: Dodavanje skupine korisnika nije uspjelo.

en: Failed to add user.
hr: Neuspješno dodavanje korisnika.

en: Failed to create participant entries
hr: Izrada zapisa o ispitaniku neuspješna

en: Failed to deactivate the plugin.
hr: Deaktiviranje dodatka nije uspjelo.

en: Failed to delete answer
hr: Neuspješno brisanje odgovora

en: Failed to delete subquestion
hr: Brisanje potpitanja nije uspjelo

en: Failed to edit user group! Group already exists?
hr: Nije uspjelo uređivanje korisničke grupe! Grupa već postoji?

en: Failed to generate random string for token. Please check your configuration and ensure that the openssl or mcrypt extension is enabled.
hr: Generiranje slučajnog niza za kôd nije uspjelo. Provjerite svoju konfiguraciju i provjerite jesu li proširenja openssl ili mcrypt omogućena.

en: Failed to open the inbox of the bounce email account.
hr: Otvaranje pristigle e-pošte računa za nemogućnost isporuke odbijanja nije uspjelo.

en: Failed to open the uploaded file!
hr: Nije uspjelo otvaranje prenesene datoteke!

en: Failed to remove user.
hr: Uklanjanje korisnika nije uspjelo.

en: Failed to update answer:
hr: Ažuriranje odgovora nije uspjelo:

en: Failed to update answers
hr: Pogreška prilikom ažuriranja odgovora

en: Failed to update survey permissions!
hr: Neuspješno ažuriranje dozvola upitnika!

en: Fax to:
hr: Faksirati na:

en: Feb
hr: Velj

en: February
hr: Veljača

en: Female
hr: Žensko

en: Field caption
hr: Naslov polja

en: Field description
hr: Opis polja

en: Fields marked with an asterisk (%s) are mandatory.
hr: Polja označena zvjezdicom (%s) su obavezna.

en: Fields marked with an asterisk are mandatory.
hr: Polja označena zvjezdicom su obavezna.

en: Fields with %s are required.
hr: Polja s %s su obavezna.

en: Fields with %s*%s are required.
hr: Polja s %s*%s su obavezna.

en: File
hr: Datoteka

en: File %s
hr: Datoteka %s

en: File %s cannot be deleted for security reasons.
hr: Datoteka %s ne može se izbrisati iz sigurnosnih razloga.

en: File %s couldn't be deleted. Please check the permissions on the /upload/themes folder
hr: Datoteka %s nije mogla biti izbrisana. Provjerite dozvole /upload/themes mape

en: File %s deleted
hr: Datoteka %s je izbrisana

en: File %s uploaded
hr: Prenesena je datoteka %s

en: File %s uploaded and %s files unpacked
hr: Datoteka %s je prenesena, a %s datoteke otpakirane

en: File %s, line %s.
hr: Datoteka %s, linija %s.

en: File backup created: %s
hr: Stvorena je sigurnosna kopija datoteke: %s

en: File could not be uploaded
hr: Prijenos datoteke nije uspio

en: File count
hr: Broj datoteka

en: File extension:
hr: Ekstenzija datoteke:

en: File is uploaded to currently selected folder
hr: Datoteka je prenesena u trenutno odabranu mapu

en: File management
hr: Upravljanje datotekama

en: File manager
hr: Upravitelj datoteka

en: File metadata
hr: Meta podatci datoteke

en: File name
hr: Naziv datoteke

en: File seems empty or has only one line
hr: Datoteka se čini praznom ili ima samo jedan redak

en: File should be a standard CSV (comma delimited) file with optional double quotes around values (default for most spreadsheet tools). The first line must contain the field names. The fields can be in any order.
hr: Datoteka mora biti u standardnom CSV (razgraničenje zarezima) formatu sa dvostrukim navodnicima oko vrijednosti (standardna vrijednost za OpenOffice i Excel). Prva linija mora sadržati nazive polja. Polja mogu biti u proizvoljnom redoslijedu.

en: File size
hr: Veličina datoteke

en: File successfully deleted
hr: Datoteka je uspješno izbrisana

en: File system
hr: Datotečni sustav

en: File upload
hr: Učitavanje datoteka

en: File upload succeeded.
hr: Datoteka uspješno prenesena.

en: File: %s
hr: Datoteka: %s

en: File: %s (%s)
hr: Datoteka: %s (%s)

en: Files
hr: Datoteke

en: Files Css
hr: Js datoteke

en: Files Js
hr: Js datoteke

en: Files Print Css
hr: Print Css datoteke

en: Files are ready for download in archive %s.
hr: Datoteke spremne za preuzimanje u arhivi %s.

en: Files imported:
hr: Uvezenih datoteka:

en: Files skipped:
hr: Datoteka preskočeno:

en: Files successfully copied
hr: Datoteke su uspješno kopirane

en: Files successfully moved
hr: Datoteke su uspješno premještene

en: Filipino
hr: Filipinski

en: Filter HTML for XSS:
hr: Filtrirati HTML za XSS:

en: Filter blank email addresses:
hr: Filtrirati prazne e-mail adrese:

en: Filter by email address:
hr: Filtriranje po adresi e-pošte:

en: Filter by language:
hr: Filtriraj po jeziku:

en: Filter duplicate records:
hr: Filtrirati duple zapise:

en: Filter the available answers by this value
hr: Filtrirati dostupne odgovore sa ovom vrijednošću

en: Filtered from statistics script
hr: Filtrirano kroz skriptu statistike

en: Final equation to set in database, defaults to question text.
hr: Konačna jednadžba za postavljanje u bazu podataka, zadana vrijednost je tekst pitanja.

en: Finalize response submission
hr: Završi slanje odgovora

en: Finally, activate your survey
hr: Konačno, aktivirajte svoj upitnik

en: Find first occurrence of a string
hr: Pronađi prvu pojavu znakovnog niza

en: Find highest value
hr: Nađi najvišu vrijednost

en: Find lowest value
hr: Nađi najnižu vrijednost

en: Find position of first occurrence of a case-insensitive string
hr: Pronađite položaj prvog pojavljivanja neosjetljivog znakovnoga niza

en: Find position of first occurrence of a string
hr: Pronađi poziciju prvog pojavljivanja znakovnog niza

en: Find updates
hr: Pronađite ažuriranja

en: Find whether the type of a variable is string
hr: Pronađite je li vrsta varijable znakovni niz

en: Finds whether a value is not a number
hr: Pronalazi je li vrijednost broj

en: Finds whether a variable is NULL
hr: Otkriva je li varijabla NULL

en: Finds whether a variable is a number or a numeric string
hr: Otkriva je li varijabla broj ili brojčani niz

en: Finds whether the type of a variable is float
hr: Pronalazi da li je tip varijable float

en: Finish
hr: Završi

en: Finish & save
hr: Završi i spremi

en: Finnish
hr: Finski

en: First choice
hr: Prvi izbor

en: First line contains the code of questions:
hr: Prvi redak sadrži kôd pitanja:

en: First name
hr: Ime

en: First name of the participant
hr: Ime ispitanika

en: First name:
hr: Ime:

en: Fix automatically numeric value
hr: Automatski popravi numeričku vrijednost

en: Folder
hr: Mapa

en: Folder: %s
hr: Mapa: %s

en: Follow the following link to update it
hr: Izaberite sljedeći link kako bi izvršili promjene

en: Following survey(s) are not yet active but you can register for them.
hr: Sljedeći upitnici još nisu aktivni, ali se možete registrirati za njih.

en: Font color
hr: Boja fonta

en: Font size of PDFs:
hr: Veličina fonta PDF-ova:

en: Fontawesome icon
hr: Ikona Fontawesome

en: For easy opening in MS Excel, change the extension to 'tab' or 'txt'
hr: Za lakše otvaranje u MS Excel-u, promijenite ekstenziju u 'tab' ili 'txt'

en: For expression
hr: Za izraz

en: For further information please contact %s:
hr: Za više informacija molimo kontaktirajte %s:

en: For list dropdown boxes, show up to this many rows
hr: Za padajuće okvire prikažite ovaj broj redaka

en: For more information consult our manual, or our forums.
hr: Dodatne informacije potražite u našem priručniku ili našim forumima.

en: For more information please consult our manual or our forum.
hr: Za više informacija pogledajte naš priručnik ili naš forum.

en: For now it's best to leave these additional settings as they are. If you want to know more about randomization and relevance settings, have a look at our manual.
hr: Za sada je najbolje ostaviti ove dodatne postavke kakve jesu. Ako želite saznati više o postavkama slučajnosti i relevantnosti, pogledajte naš priručnik.

en: For our simple survey it is better to start in open access mode.
hr: Za naš jednostavan upitnik bolje je započeti s otvorenim pristupom.

en: For this simple survey the default settings are ok, but read the disclaimer carefully when you activate your own surveys.
hr: Za ovaj jednostavan upitnik zadane postavke su ok, ali pažljivo pročitajte izjavu o odricanju od odgovornosti kada aktivirate vlastite upitnike.

en: Forbidden Extension
hr: Zabranjena ekstenzija

en: Force HTTPS:
hr: Forsiraj HTTPS:

en: Force each answer option to have the same height.
hr: Svaka opcija odgovora mora imati istu visinu.

en: Force import:
hr: Prisilni uvoz:

en: Force the choice list and the rank list to have the same height.
hr: Natjerajte popis izbora i popis ranga da imaju istu visinu.

en: Forgot your password?
hr: Zaboravili ste zaporku?

en: Format a GMT date/time
hr: Format za GMT datum/vrijeme

en: Format a local date/time
hr: Format za lokalni datum/vrijeme

en: Format a local time/date as integer
hr: Oblikovati lokalno vrijeme / datum kao cijeli broj

en: Format a number with grouped thousands
hr: Oblikujte broj s grupiranim tisućama

en: Found %s plugins in file system
hr: Pronađeno %s dodataka u datotečnom sustavu

en: Found & writable
hr: Pronađena i zapisiva

en: Found no configuration file for this plugin.
hr: Nije pronađena konfiguracijska datoteka za ovaj dodatak.

en: Found no file
hr: Nije pronađena nijedna datoteka

en: Found no participant share
hr: Nije pronađen nijedan dijeljeni ispitanik

en: Found no plugin with id %d
hr: Nije pronađen nijedan dodatak s id %d

en: Found no plugin with id %d.
hr: Nije pronađen nijedan dodatak s id %d.

en: Found no plugin with name %s
hr: Nije pronađen nijedan dodatak s imenom %s

en: Found no plugin, or plugin already active.
hr: Nije pronađen nijedan dodatak ili je dodatak već aktivan.

en: Found no plugin, or plugin not active.
hr: Nije pronađen nijedan dodatak ili dodatak nije aktivan.

en: Found no response with ID %d
hr: Nije pronađen odgovor s ID %d

en: Four
hr: Četiri

en: French
hr: Francuski

en: From left to right it should be 'Create survey', 'List surveys' and 'Global settings'. Best we start by creating a survey.
hr: Slijeva nadesno trebala bi biti "Izradi upitnik", "Popis upitnika" i "Globalne postavke". Najbolje je započeti izradom upitnika.

en: From survey participants table
hr: Iz tablice ispitanika upitnika

en: From:
hr: Od:

en: Fruity fonts
hr: Fruity fontovi

en: Fruity variations
hr: Fruity varijacije

en: Full
hr: Puno

en: Full answers
hr: Potpuni odgovori

en: Full lock
hr: Potpuno zaključavanje

en: Full name
hr: Puno ime i prezime

en: Full name:
hr: Puno ime:

en: Full names
hr: Puna imena

en: Full question text
hr: Puni tekst pitanja

en: Full responses
hr: Potpuni odgovori

en: Full selector
hr: Potpuni izbornik

en: Full template editor
hr: Potpuni uređivač predložaka

en: Function does not support %s arguments
hr: Funkcija ne podržava %s argumente

en: Function must have at least %s argument|Function must have at least %s arguments
hr: Funkcija treba imati najmanje %s argument|Funkcija treba imati najmanje %s argumenta

en: Function supports this many arguments, where -1=unlimited: %s
hr: Funkcija podržava ovoliko mnogo argumenata, gdje je -1 = neograničeno: %s

en: Further settings for application administrator
hr: Dodatne postavke za administratora aplikacije

en: GEOSTD8 Georgian
hr: GEOSTD8 Gruzijski

en: GET data method
hr: GET metoda podataka

en: GNU General Public License:
hr: GNU Opća javna licenca:

en: Galician
hr: Galicijski

en: Gender
hr: Spol

en: General
hr: Općenito

en: General Settings
hr: Opće postavke

en: General filters
hr: Općeniti filteri

en: General options
hr: Opće opcije

en: General replacements
hr: Opće zamjene

en: General settings
hr: Općenite postavke

en: General settings & texts
hr: Opće postavke i tekstovi

en: General survey settings
hr: Opće postavke upitnika

en: Generate QR-Code
hr: Stvori QR kôd

en: Generate a random integer
hr: Generirajte slučajni cijeli broj

en: Generate access codes
hr: Stvaranje pristupnih kôdova

en: Georgian
hr: Gruzijski

en: German
hr: Njemački

en: German (informal)
hr: Njemački (neformalno)

en: Get UNIX timestamp for a date (each of the 6 arguments are optional)
hr: Dobijete UNIX timestamp za datum (svaki od 6 argumenata nije obavezan)

en: Get float value of a variable
hr: Prebaci vrijednost varijable u float

en: Get order from previous question
hr: Uzmi poredak od prethodnog pitanja

en: Get string length
hr: Dobij duljinu znakovnog niza

en: Get system information
hr: Pronađite informacije o sustavu

en: Get the default location using the user's IP address?
hr: Nabavite zadanu lokaciju pomoću IP adrese korisnika?

en: Get the integer value of a variable
hr: Dobijte cjelobrojnu vrijednost varijable

en: Get value of pi
hr: Dobij vrijednost broja pi

en: Global
hr: Globalno

en: Global settings
hr: Globalne postavke

en: Global settings were saved.
hr: Globalne postavke su spremljene.

en: Global survey settings
hr: Globalne postavke ankete

en: Go to question
hr: Idi na pitanje

en: Go to question group
hr: Idi na skupinu pitanja

en: Go to survey
hr: Idi na upitnik

en: Go to survey participant and token settings
hr: Idite na postavke ispitanika i kôdova

en: Go to today
hr: Idite na današnji dan

en: Google Analytics settings:
hr: Postavke usluge Google Analytics:

en: Google Analytics style:
hr: Stil Google Analyticsa:

en: Google Maps
hr: Google Karte

en: Google Maps API key:
hr: API ključ za Google Karte:

en: Google Translate API key:
hr: Google Translate API ključ:

en: Grand total
hr: Sveukupno

en: Graph labels:
hr: Oznake grafikona:

en: Greater than
hr: Veće od

en: Greater than (Strings)
hr: Veće od (nizovi)

en: Greater than or equal to
hr: Veći od ili jednako

en: Greater than or equal to (Strings)
hr: Veće od ili jednako (nizovi)

en: Greater than:
hr: Veće od:

en: Greek
hr: Grčki

en: Gross percentage
hr: Bruto postotak

en: Group
hr: Skupina

en: Group / Question order
hr: Poredak grupe / pitanja

en: Group 1: The first lot of questions
hr: Skupina 1: Prva skupina pitanja

en: Group ID
hr: ID skupine

en: Group ID (gid): “%s” already set with language ”%s”.
hr: ID grupe (gid): "%s" već je zadan za jezik "%s".

en: Group by Group
hr: Skupina za skupinom pitanja

en: Group by group
hr: Skupina za skupinom pitanja

en: Group cant be deleted, because of depending conditions
hr: Skupina se ne može izbrisati, zbog uvjeta koji se razlikuju

en: Group could not be deleted
hr: Nije moguće obrisati skupinu

en: Group description
hr: Opis skupine

en: Group description:
hr: Opis skupine:

en: Group list
hr: Popis grupe pitanja

en: Group member can only see own group:
hr: Članovi skupine mogu vidjeti samo svoju skupinu:

en: Group members
hr: Članovi skupine

en: Group name
hr: Naziv skupine

en: Group name can contain only alphanumeric character, underscore or dot.
hr: Naziv grupe može sadržavati samo alfanumerički znak, podcrtu ili točku.

en: Group not found
hr: Skupina nije pronađena

en: Group not found.
hr: Skupina nije pronađena.

en: Group of checkboxes
hr: Skupina potvrdnih okvira

en: Group order
hr: Redoslijed skupine

en: Group overview
hr: Pregled grupe

en: Group quick actions
hr: Brze akcije skupine

en: Group relevance:
hr: Relevantnost skupine:

en: Group summary
hr: Sažetak skupine

en: Group time
hr: Skupno vrijeme

en: Group:
hr: Skupina:

en: Group:
hr: Skupina:

en: GroupId missing
hr: Nedostaje GroupId

en: Groups in this survey
hr: Grupe u ovoj anketi

en: Groups to which I belong
hr: Skupine kojima pripadam

en: HP West European
hr: HP zapadnoeuropski

en: HTML editor
hr: HTML uređivač

en: HTML editor mode:
hr: Način rada HTML editora:

en: Handle shape
hr: Oblik ručke

en: Has been reset
hr: Ponovno je postavljeno

en: Header for first scale
hr: Zaglavlje za prvu skalu

en: Header for second scale
hr: Zaglavlje za drugi skalu

en: Heading
hr: Zaglavlje

en: Headings
hr: Naslovi

en: Hebrew
hr: Hebrejski

en: Height of dropdown
hr: Visina padajućeg izbornika

en: Hello
hr: Pozdrav

en: Hello %s,
hr: Pozdrav %s,

en: Hello World Admin Module
hr: Zdravo svijete Admin modul

en: Hello World From Global Settings!
hr: Pozdrav svijete iz općih postavki!

en: Hello,
    
    A new response was submitted for your survey '{SURVEYNAME}'.
    
    Click the following link to see the individual response:
    {VIEWRESPONSEURL}
    
    Click the following link to edit the individual response:
    {EDITRESPONSEURL}
    
    View statistics by clicking here:
    {STATISTICSURL}
hr: Pozdrav, 
     
    Za vaš upitnik '{SURVEYNAME}' poslan je novi pojedinačni odgovor.
     
    Kliknite na sljedeću poveznicu da biste vidjeli pojedinačni odgovor: 
    {VIEWRESPONSEURL}
     
    Kliknite na sljedeću poveznicu da biste uredili pojedinačni odgovor: 
    {EDITRESPONSEURL}
     
    Kliknite na sljedeću poveznicu da biste vidjeli statistiku: 
    {STATISTICSURL}

en: Hello,
    
    A new response was submitted for your survey '{SURVEYNAME}'.
    
    Click the following link to see the individual response:
    {VIEWRESPONSEURL}
    
    Click the following link to edit the individual response:
    {EDITRESPONSEURL}
    
    View statistics by clicking here:
    {STATISTICSURL}
    
    
    The following answers were given by the participant:
    {ANSWERTABLE}
hr: Pozdrav, 
     
     Novi odgovor je poslan za vašu upitnik \ '{SURVEYNAME} \ 
     
     Kliknite na sljedeću poveznicu kako biste vidjeli pojedinačni odgovor: 
     {VIEWRESPONSEURL} 
     
     Kliknite na sljedeću poveznicu kako biste uredili pojedinačni odgovor: 
     { EDITRESPONSEURL} 
     
     Pogledajte statistiku klikom ovdje: 
     {STATISTICSURL} 
     
     
    Ispitanik je dao slijedeće odgovore: 
     {ANSWERTABLE}

en: Help
hr: Pomoć

en: Help about this question
hr: Pomoć za ovo pitanje

en: Help:
hr: Pomoć:

en: Here are your new credentials.
hr: Izvolite Vaše nove vjerodajnice.

en: Here you can select to start your survey in closed access mode.
hr: Ovdje možete odabrati pokretanje upitnika u zatvorenom načinu pristupa.

en: Hidden
hr: Skriven

en: Hidden:
hr: Skriveno:

en: Hide advanced settings
hr: Sakrij napredne postavke

en: Hide blacklisted participants:
hr: Sakrij ispitanike na crnoj listi:

en: Hide both
hr: Sakrij oboje

en: Hide privacy info
hr: Sakrij podatke o privatnosti

en: Hide the tip that is normally shown with a question
hr: Sakrij savjet koji se prikazuje uz pitanje

en: Hide this question at any time. This is useful for including data using answer prefilling.
hr: Uvijek sakrij ovo pitanje. To je korisno za uključivanje podataka koristeći predefinirane odgovore.

en: Hide tip
hr: Sakrij savjet

en: Hint when response is not valid
hr: Savjet kada odgovor nije valjan

en: Hint when response is valid
hr: Savjet kada je odgovor valjan

en: Hints and warnings:
hr: Savjeti i upozorenja:

en: Home page settings
hr: Postavke početne stranice

en: Horizontal
hr: Vodoravno

en: Hour
hr: Sati

en: How many roads must a man walk down?
hr: Koliki broj cesta mora čovjek prohodati?

en: How many rows to display
hr: Koliko redaka prikazati

en: How many users should be created
hr: Koliko korisnika treba dodati

en: However it is very important that you clear your browser cache now. After that please click the button below.
hr: Međutim, vrlo je važno da sada očistite predmemoriju preglednika. Nakon toga kliknite gumb u nastavku.

en: Huge free text
hr: Slobodan tekst (dugačak)

en: Hungarian
hr: Mađarski

en: I accept
hr: Prihvaćam

en: I confirm
hr: Potvrđujem

en: IFrame embedding allowed:
hr: IFrame ugradnja dopuštena:

en: IP Addresses will be logged
hr: IP adrese će biti zabilježene

en: IP Info DB API Key:
hr: API ključ za IP Info DB:

en: IP address
hr: IP adresa

en: IP as default location
hr: IP kao zadano mjesto

en: ISO 8859-7 Greek
hr: ISO 8859-7 grčki

en: ISO 8859-8 Hebrew
hr: ISO 8859-8 hebrejski

en: ISO 8859-9 Turkish (latin5)
hr: ISO 8859-9 turski (latin5)

en: Icelandic
hr: Islandski

en: Icon
hr: Ikona

en: Icon name must be a simple class name (alphanumeric, space, minus and underscore).
hr: Naziv ikone mora biti jednostavno ime klase (alfanumerički znakovi, razmak, minus i donja crta).

en: Icon:
hr: Ikona:

en: Identifier
hr: Identifikator

en: Identifier:
hr: Identifikator:

en: If errors are showing up you might have to execute this script repeatedly.
hr: U slučaju da se pojavljuju greške potrebno je pozvati ovu skriptu više puta.

en: If necessary the database will be updated in a final step.
hr: Ako je potrebno, baza podataka će se ažurirati u posljednjem koraku.

en: If necessary the database will be updated.
hr: Ukoliko je potrebno, baza podataka će biti nadograđena.

en: If one of the subquestions is marked then for each marked subquestion this value is added as assessment.
hr: Ako je jedno od potpitanja označeno, tada se za svako označeno potpitanje ova vrijednost dodaje kao procjena.

en: If participant access codes are used, the public may register for this survey
hr: Ako se koriste pristupni kôdovi ispitanika, javnost se može registrirati za ovo istraživanje

en: If participant-based response persistence is enabled a participant can update his response after completion, else a participant can add new responses without restriction.
hr: Ako je omogućeno kontinuirano snimanje odgovora, ispitanik može ažurirati svoj odgovor nakon završetka, u protivnom ispitanik može dodati nove odgovore bez ograničenja.

en: If some participants have a 'valid from' date set which is in the future, they will not be able to access the survey before that 'valid from' date.
hr: Ako neki ispitanici imaju početni datum koji je u budućnosti, oni neće moći pristupiti upitniku prije tog datuma.

en: If the button above is not working, please copy this link into the address line of your browser
hr: Ako gornji gumb ne radi, kopirajte ovu vezu u adresni redak preglednika

en: If the database does not yet exist it will be created (make sure your database user has the necessary permissions). In contrast, if there are existing LimeSurvey tables in that database they will be upgraded automatically after installation.
hr: Ako baza podataka još ne postoji, bit će stvorena (pobrinite se da vaš korisnik baze podataka ima potrebne dozvole). Nasuprot tome, ako postoje postojeće LimeSurvey tablice u toj bazi, oni će se nadograditi automatski nakon instalacije.

en: If the external-option is not set, this will be appended to the current admin url.
hr: Ako vanjska opcija nije postavljena, ovo će biti dodano trenutnom administracijskom URL-u.

en: If the link does not work and you turn on HTTPS, LimeSurvey will break and you won't be able to access it.
hr: Ako veza ne funkcionira i uključite HTTPS, LimeSurvey će se slomiti i nećete biti u mogućnosti za pristup.

en: If the link should have any extra classes, please insert them here.
hr: Ako veza treba imati bilo kakve dodatne klase, umetnite ih ovdje.

en: If the option -Anonymized responses- is activated only a dummy date stamp (1980-01-01) will be used for all responses to ensure the anonymity of your participants.
hr: Ako je opcija "Anonimni odgovori" aktivirana, zadani datum (1980-01-01) će se koristiti za sve odgovore kako bi se osigurala anonimnost vaših ispitanika.

en: If the participant marks all options, uncheck all and check the option set in the "Exclusive option" setting
hr: Ako ik označi sve opcije, poništite sve i provjerite opciju postavljenu u postavci "Isključiva opcija"

en: If the username and email address is valid and you are allowed to use the internal database authentication a new password has been sent to you.
hr: Ako su korisničko ime i adresa e-pošte valjani i ako vam je dozvoljeno koristiti provjeru autentičnosti interne baze podataka, poslana vam je nova zaporka.

en: If you are blacklisted but want to participate in this survey and want to receive invitations please click the following link:
    {OPTINURL}
hr: Ako ste na crnoj listi, ali želite sudjelovati u ovom upitniku i želite primati pozivnice, kliknite sljedeću vezu: 
    {OPTINURL}

en: If you are using participants or notification emails you need to set an administrator email address.
hr: Ako želite slati e-poštu prema ispitanicima morate postaviti adresu e-pošte administratora.

en: If you are using token functions or notifications emails you need to set an administrator email address.
hr: Ako koristite funkcije kôdova ili obavijesnih poruka e-pošte, morate postaviti adresu e-pošte administratora.

en: If you change the email format, you'll have to review your email templates to fit the new format
hr: Ukoliko izmijeniš način slanja poruka, trebaš ispraviti i predložak poruke da bude u skladu sa novin načinom slanja

en: If you choose '%s' please also specify your choice in the accompanying text field.
hr: Ukoliko ste izabrali '%s' upišite svoj izbor u predviđeno polje.

en: If you click on this tab, the survey settings menu will be displayed. The most important settings of your survey are accessible from this menu.
hr: Ako kliknete na ovu karticu, prikazat će se izbornik postavki upitnika. Najvažnije postavke vašeg upitnika dostupne su iz ovog izbornika.

en: If you delete this table access codes will no longer be required to access this survey.
hr: U slučaju da obrišete ovu tablicu, pristupni kôdovi više neće biti potrebni kako bi se pristupilo upitniku.

en: If you disable this option : user with XSS restriction still can add script. This allow user to add cross-site scripting javascript system.
hr: Ako onemogućite ovu opciju: korisnik s XSS ograničenjem još uvijek može dodati skriptu. To korisniku omogućuje dodavanje JavaScript sustava skriptiranja na više mjesta.

en: If you do not want to participate in this survey and don't want to receive any more invitations please click the following link:
    {OPTOUTURL}
hr: Ako ne želite sudjelovati u ovom upitniku i ne želite više primati pozivnice, kliknite sljedeću vezu: 
    {OPTOUTURL}

en: If you don't have an account on limesurvey.org, please %sregister first%s.
hr: Ako nemate račun na limesurvey.org, molimo da se %sregistrirate%s.

en: If you entered the URL manually please check your spelling and try again.
hr: Ako ste ručno unijeli URL, provjerite ga još jednom i pokušajte ponovo.

en: If you give an email address, an email containing the details will be sent to you.
hr: Ako navedete e-mail adresu, zaprimiti ćete poruku koji sadrži detalje.

en: If you have a lot of items and use a filter you can disable this to improve browser speed.
hr: Ako imate mnogo stavki i koristite filtar, možete ih onemogućiti da biste poboljšali brzinu preglednika.

en: If you have any issues, please try using a modern browser first, before reporting it.
hr: Ako imate bilo kakvih problema, pokušajte najprije koristiti moderan preglednik, a zatim prijavite problem.

en: If you have any questions regarding this mail please do not hesitate to contact the site administrator at %s. Thank you!
hr: Ukoliko imate pitanja, slobodno se javite administratoru na %s. Hvala!

en: If you have been issued an access code, please enter it in the box below and click 'Continue'.
hr: Ako vam je odobren pristupni kôd, unesite ga u donji okvir i kliknite 'Nastavi'.

en: If you have been issued an access code, please enter it in the box below and click continue.
hr: Ako posjedujete pristupni kôd, molimo unesite ga u polje ispod i izaberite nastavak.

en: If you initialise a survey participants table for this survey then this survey will only be accessible to users who provide an access code either manually or by URL.
hr: Ako inicijalizirate tablicu ispitanika upitnika, ovaj će upitnik biti dostupan samo korisnicima koji navedu pristupni kôd ručno ili putem URL-a.

en: If you remove this attribute, you will lose all information.
hr: Ukoliko maknete ovaj atribut, izgubit ćete sve podatke.

en: If you replace the label set the existing asssessment values will be lost.
hr: Ako zamijenite skup oznaka, postojeće vrijednosti procjene bit će izgubljene.

en: If you replace the label set these translations will be lost.
hr: Ako zamijenite skup oznaka, ovi će prijevodi biti izgubljeni.

en: If you set 'Yes' then no link will exist between survey participants table and survey responses table. You won't be able to identify responses by their access code.
hr: Ako postavite 'Da' onda ne postoji veza između tablice ispitanika upitnika i tablice odgovora upitnika. Nećete moći prepoznati odgovore po pristupnom kôdu.

en: If you think this is a server error, please contact %s.
hr: Ako mislite da je to pogreška poslužitelja, kontaktirajte %s.

en: If you turn on the -Anonymized responses- option and create a tokens table, LimeSurvey will mark your completed tokens only with a 'Y' instead of date/time to ensure the anonymity of your participants.
hr: Ako uključite opciju -Anonimni odgovori- i napravite tablicu kôdova, LimeSurvey će označiti vaše iskorištene kôdove sa 'Y' umjesto datuma/vremena kako bi osigurao anonimnost vaših ispitanika.

en: If you used an identifying access code to access this survey, please rest assured that this code will not be stored together with your responses. It is managed in a separate database and will only be updated to indicate whether you did (or did not) complete this survey. There is no way of matching identification access codes with survey responses.
hr: Ukoliko koristite indentifikacijski pristupni kôd za pristup ovom upitniku, budite sigurni da isti neće biti spremljen zajedno sa Vašim odgovorima. Pristupni kôdovi se spremaju u zasebnu bazu podataka i biti će ažurirani s podatkom jeste ili niste završili ispunjavanje upitnika. Ne postoji način za uspoređivanje pristupnih kôdova s danim odgovorima.

en: If you want to activate it click here:
hr: Ako ga želite aktivirati, kliknite ovdje:

en: If you want to apply original theme options, click here:
hr: Ako želite primijeniti izvorne opcije teme, kliknite ovdje:

en: If you want to change the question group this question is in.
hr: Ako želite promijeniti grupu pitanja, postavlja se ovo pitanje.

en: If you want to export blacklisted participants, set "Hide blacklisted participants" to "No" in CPDB settings.
hr: Ako želite izvesti ispitanike sa crnog popisa, postavite "Sakrij ispitanike sa crnog popisa" na "Ne" u postavkama CPDB-a.

en: If you want to import survey on old installation or if your survey have problem: use old version (automatically selected if some code are duplicated).
hr: Ako želite uvesti upitnik sa stare instalacije ili ako imate problem u vašem upitniku: koristite staru verziju (automatski je odabrano ako je neki kôd dupliciran).

en: If you want to know more about them, check our manual.
hr: Ako želite saznati više o njima, pogledajte naš priručnik.

en: If you want to modify it %s you can extend it%s.
hr: Ako ga želite izmijeniti, %s možete je proširiti%s.

en: If you want to specify a link to the survey data policy, set "Show survey policy text with mandatory checkbox" to "Collapsible text" and use the placeholders {STARTPOLICYLINK} and {ENDPOLICYLINK} in the "Survey data policy checkbox label" field to define the link that opens the policy popup. If there is no placeholder given, there will be an appendix.
hr: Ako želite navesti poveznicu do pravila o upotrebi podataka upitnika, postavite "Prikaži tekst pravila o upotrebi podataka upitnika s obveznim potvrdnim okvirom" na "Sklopivi tekst" i upotrijebite rezervirana mjesta {STARTPOLICYLINK} i {ENDPOLICYLINK} u pravilu polja za potvrdu za definiranje poveznice koja otvara skočni prozor pravila. Ako ne postoji rezervirano mjesto, postojat će dodatak.

en: If you wish, you may upload %s more file(s); else you may return back to survey.
hr: Ukoliko želite, možete učitati još %s datoteku(a); ili se možete vratiti natrag na upitnik.

en: If your database is shared, recommended prefix is "lime_" else you can leave this setting blank.
hr: Ako je vaša baza podataka dijeljena, preporučeni prefiks je "lime_", inače možete ostaviti ovu postavku praznu.

en: If your database is using a custom port attach it using a colon. Example: db.host.com:5431
hr: Ako vaša baza podataka koristi drugačiji priključak, dodajte ga nakon dvotočke. Primjer: db.host.com:5431

en: Ignore
hr: Zanemarite

en: Ignored columns
hr: Zanemareni stupci

en: Image
hr: Slika

en: Images
hr: Slike

en: Import
hr: Uvezi

en: Import (CSV)
hr: Uvoz (CSV)

en: Import (JSON)
hr: Uvoz (JSON)

en: Import (XML)
hr: Uvoz (XML)

en: Import CSV
hr: Uvezi CSV

en: Import Label Set
hr: Uvezi set oznaka

en: Import VV file
hr: Uvoz VV datoteke

en: Import a VV response data file
hr: Uvezi VV datoteku odgovora

en: Import a VV survey file
hr: Uvezi VV upitnik datoteku

en: Import a group
hr: Uvoz skupine

en: Import a question
hr: Uvezite pitanje

en: Import as not finalized answers?
hr: Importiraj kao nezavršene odgovore?

en: Import failed because of page reload.
hr: Uvoz nije uspio zbog ponovnog učitavanja stranice.

en: Import failed. You specified an invalid file type '%s'.
hr: Uvoz nije uspio. Naveli ste nevažeću vrstu datoteke '%s'.

en: Import failed: Forced import was requested but the input file doesn't contain enough columns to fill the survey.
hr: Uvoz nije uspio: zatražen je prisilni uvoz, ali ulazna datoteka ne sadrži dovoljno stupaca za ispunjavanje upitnika.

en: Import failed: No answers could be mapped.
hr: Uvoz nije uspio: nema odgovora.

en: Import group
hr: Uvoz grupe

en: Import label set resources
hr: Uvoz resursa za skupinu oznaka

en: Import label set(s)
hr: Uvezi set oznaka

en: Import of label set(s) is completed.
hr: Uvoz setova oznaka je dovršen.

en: Import of survey is completed.
hr: Uvoz upitnika je završen.

en: Import old participant table
hr: Uvezi staru tablicu ispitanika

en: Import participants from:
hr: Uvezite ispitanike iz:

en: Import permission role from XML
hr: Uvezi ulogu u dozvoli iz XML-a

en: Import question
hr: Uvezi pitanje

en: Import question group
hr: Uvoz skupine pitanja

en: Import resources ZIP archive
hr: Uvoz resursa ZIP arhive

en: Import responses
hr: Uvoz odgovora

en: Import responses from a deactivated survey table
hr: Uvoz odgovora iz deaktivirane tablice upitnika

en: Import responses from deactivated survey table
hr: Uvoz odgovora iz deaktivirane tablice anketa

en: Import role
hr: Uvezi ulogu

en: Import survey
hr: Uvoz upitnika

en: Import survey administrators from CSV
hr: Učitaj administratore upitnika iz CSV datoteke

en: Import survey administrators from Json
hr: Učitaj administratore upitnika iz Json datoteke

en: Import survey data
hr: Uvoz podataka upitnika

en: Import survey participants from CSV file
hr: Uvoz ispitanika upitnika iz CSV datoteke

en: Import survey participants from LDAP
hr: Uvoz ispitanika upitnika iz LDAP-a

en: Import survey resources
hr: Uvoz resursa upitnika

en: Import theme result:
hr: Rezultat uvoza teme:

en: Import timings (if exist)
hr: Uvoz vremena (ako postoji)

en: Import users
hr: Učitaj korisnike

en: Importance
hr: Važnost

en: Important instructions
hr: Važne upute

en: Important: Quote all content that starts with an equal sign to prevent CSV injections.
hr: Važno: Citirajte sav sadržaj koji započinje znakom jednakosti kako biste spriječili napad ubacivanja u CSV.

en: Imported Files List
hr: Popis uvezenih datoteka

en: Imported files list
hr: Popis uvezenih datoteka

en: Imported files:
hr: Uvezene datoteke:

en: Imported resources for
hr: Uvezeni resursi za

en: Impossible to delete this group because there is at least one question having a condition on its content
hr: Nije moguće brisanje skupine pitanja zbog postojanja najmanje jednog pitanja koje ima uvjet u svojoj strukturi

en: In LimeSurvey a survey is organized in groups and questions. To begin creating questions, we first need a question group.
hr: U LimeSurveyu je upitnik organiziran u skupinama pitanja i pitanjima. Za početak stvaranja pitanja prvo trebamo skupinu pitanja.

en: In the printable version the condition is being replaced with this explanation text.
hr: U verziji za ispis uvjet se zamjenjuje ovim tekstom objašnjenja.

en: In this field you may type a short description of your survey.
hr: U ovom polju možete upisati kratak opis vašeg upitnika.

en: Inactive
hr: Neaktivan

en: Include:
hr: Uključi:

en: Incomplete only
hr: Samo nepotpuni

en: Incomplete responses
hr: Nepotpuni odgovori

en: Incomplete responses only
hr: Samo nepotpuni odgovori

en: Incorrect permissions in your %s folder.
hr: Neispravna dozvola u %s mapi.

en: Incorrect username and/or password!
hr: Neispravno korisničko ime i/ili zaporka!

en: Increase
hr: Povećaj

en: Incremental
hr: Inkrementalni

en: Indonesian
hr: Indonezijski

en: Info
hr: Informacije

en: Inherit
hr: Naslijedi

en: Inherit everything
hr: Naslijedi sve

en: Inherit:
hr: Naslijediti:

en: Inherited value:
hr: Naslijeđena vrijednost:

en: Initial Superadmin cannot be deleted!
hr: Početni Super administrator ne može biti obrisan!

en: Initialise participant table
hr: Inicijalizirajte tablicu ispitanika

en: Inline HTML editor
hr: Linijski HTML editor

en: Inline text
hr: Umetnuti tekst

en: Input
hr: Unos

en: Input validation
hr: Provjera unosa

en: Insert a new subquestion after this one
hr: Dodaj novo potpitanje iza trenutnog

en: Insert a page break before this question in printable view by setting this to Yes.
hr: Umetni prekid stranice u izgledu ispisa prije ovog pitanja tako da vrijednost postavite na Da.

en: Insert page break in printable view
hr: Umetni prekid stranice u izgledu ispisa

en: Insert/edit placeholder field
hr: Umetni/uredi polje rezerviranog mjesta

en: Inserting the label set failed.
hr: Umetanje skupa naljepnica nije uspjelo.

en: Inserts HTML line breaks before all newlines in a string
hr: Umeće HTML prijelom redaka prije svih novih linija u nizu

en: Install
hr: Instalirati

en: Install ZIP
hr: Instalirajte ZIP

en: Install plugin ZIP file
hr: Instalirajte ZIP datoteku dodatka

en: Install plugin by ZIP archive
hr: Instalirajte dodatak putem ZIP arhive

en: Install this plugin
hr: Instalirajte ovaj dodatak

en: Installation aborted.
hr: Instalacija prekinuta.

en: Installed survey themes:
hr: Instalirane teme upitnika:

en: Instructions for the impatient
hr: Upute za nestrpljive

en: Integer only
hr: Samo cijeli brojevi

en: Interface language:
hr: Jezik sučelja:

en: Interfaces
hr: Sučelja

en: Internal database authentication
hr: Potvrda interne baze podataka

en: Internal database authentication method is not allowed for this user
hr: Metoda provjere autentičnosti interne baze podataka nije dopuštena za ovog korisnika

en: Interview time
hr: Vrijeme intervjua

en: Invalid ID
hr: Nevažeći ID

en: Invalid PERL Regular Expression: %s
hr: Nevažeći PERL regularni izraz: %s

en: Invalid action
hr: Nevažeća radnja

en: Invalid datetime %s value for %s
hr: Nevažeća vrijednost datetime %s za %s

en: Invalid email address.
hr: Nevažeća e-mail adresa.

en: Invalid group id
hr: Nevažeći ID skupine

en: Invalid group number for this survey:
hr: Nevažeći broj skupine za ovaj upitnik:

en: Invalid label set.
hr: Nevažeći skup oznaka.

en: Invalid language
hr: Nevažeći jezik

en: Invalid notification id
hr: Nevažeći ID obavijesti

en: Invalid numeric value for %s
hr: Nevažeća numerička vrijednost za %s

en: Invalid parameter %s (%s already set)
hr: Nevažeći parametar %s (%s je već postavljen)

en: Invalid question
hr: Nevažeće pitanje

en: Invalid question - probably missing subquestions or language-specific settings for language %s
hr: Nevažeće pitanje - vjerojatno nedostaju potpitanja ili postavke specifične za jezik %s

en: Invalid question code %s
hr: Nevažeći kôd pitanja %s

en: Invalid question group id
hr: Nevažeći ID grupe pitanja

en: Invalid question id
hr: Nevažeći ID pitanja

en: Invalid screen name
hr: Nevažeći naziv prikaza

en: Invalid survey ID
hr: Nevažeći ID upitnika

en: Invalid survey id
hr: Nevažeći ID upitnika

en: Invalid theme name
hr: Nevažeći naziv teme

en: Invalid type.
hr: Nevažeća vrsta.

en: Invalid value(s) on the stack
hr: Nevažeće vrijednosti na stogu

en: Invitation
hr: Pozivnica

en: Invitation %s skipped, already sent.
hr: Pozivnica %s je preskočena, jer je već bila poslana.

en: Invitation attachments:
hr: Privitci pozivnice:

en: Invitation email
hr: E-mail pozivnice

en: Invitation email body
hr: Tijelo e-pošte za pozivnicu

en: Invitation email body:
hr: Tijelo e-pošte za pozivnicu:

en: Invitation email subject
hr: Predmet e-pošte pozivnice

en: Invitation email subject:
hr: Predmet e-maila pozivnice:

en: Invitation email:
hr: E-mail pozivnice:

en: Invitation sent date
hr: Datum slanja pozivnice

en: Invitation sent to:
hr: Pozivnica poslana:

en: Invitation sent?
hr: Pozivnica poslana?

en: Invitation status:
hr: Status pozivnice:

en: Invitation to participate in a survey
hr: Pozivnica za sudjelovanje u upitniku

en: Invitations & reminders
hr: Pozivnice i podsjetnici

en: Invited
hr: Pozvan

en: Irish
hr: Irski

en: Is no answer (missing) allowed when either 'Equals sum value' or 'Minimum sum value' are set?
hr: Nije li dopušten odgovor (nedostaje) kada su postavljene "Jednake vrijednosti zbroja" ili "Minimalna vrijednost zbroja"?

en: Is the participant required to give a comment to the uploaded file?
hr: Da li je ik obavezan dati komentar na prenesenu datoteku?

en: Is the participant required to give a title to the uploaded file?
hr: Da li ik treba dati naslov datoteke za prijenos?

en: Is your ComfortUpdate up to date?
hr: Je li vaš ComfortUpdate ažuriran?

en: It also makes it easy to do bulk editing of your survey, such as find-replace, bulk-reordering, looping (repeating groups), and testing (such as temporarily disabling mandatory or validation criteria).
hr: Isto tako olakšava skupno uređivanje upitnika, kao što su pronalaženje zamjene, skupna promjena redoslijeda, petlje (ponovljene skupine) i testiranje (kao što je privremeno onesposobljavanje obveznih kriterija ili kriterija za provjeru valjanosti).

en: It completely eliminates the dependence upon SGQA codes.
hr: Ovo u potpunosti eliminira ovisnost o SGQA kôdovima.

en: It is missing a quota message for the following languages:
hr: Nedostaje poruka kvote za sljedeće jezike:

en: It is not suitable for backing up a LimeSurvey survey as it cannot export conditions, and isn't able to export all question types.
hr: Nije prikladno za izradu sigurnosne kopije LimeSurvey upitnika jer ne može izvesti uvjete i ne može izvesti sve vrste pitanja.

en: It is presented group by group.
hr: Prikaz pitanja skupina po skupina.

en: It is presented on one single page.
hr: Prikaz svih pitanja na jednoj stranici.

en: It is presented question by question.
hr: Prikaz je pitanje po pitanje.

en: It seems that ComfortUpdate doesn't know the version you're trying to update to. Please restart the process.
hr: Čini se da ComfortUpdate ne poznaje verziju koju pokušavate ažurirati. Ponovno pokrenite postupak.

en: It seems that the ComfortUpdate server is not responding. Please try again in few minutes or contact the LimeSurvey team.
hr: Čini se da poslužitelj ComfortUpdate ne reagira. Pokušajte ponovo za nekoliko minuta ili kontaktirajte LimeSurvey tim.

en: It seems that your server doesn't support PHP CURL Library. Please install it before proceeding to ComfortUpdate.
hr: Čini se da vaš poslužitelj ne podržava PHP CURL knjižnicu. Instalirajte ga prije nastavka na ComfortUpdate.

en: It seems you're using a version coming from the LimeSurvey GitHub repository. You can't use ComfortUpdate.
hr: Čini se da koristite verziju koja dolazi iz LimeSurvey GitHub repozitorija. Stoga ne možete koristiti ComfortUpdate.

en: It uses cookies for access control.
hr: Koriste se kolačići za kontrolu pristupa.

en: It will also contain the necessary stylesheets to put it up on any HTML-ready devices or browsers.
hr: Također će sadržavati potrebne stilove za postavljanje na bilo koji uređaj ili preglednik spreman za HTML.

en: It will also delete any resources/files that have been uploaded for this survey.
hr: Također će izbrisati sve resurse/datoteke koje su učitane za ovaj upitnik.

en: It will include the following data in a ZIP file ending with '.lsa'.
hr: Uključit će sljedeće podatke u ZIP datoteci koja završava s '.lsa'.

en: It will not affect your update key.
hr: To neće utjecati na ključ za ažuriranje.

en: It will not contain any logic or EM-functionality, you'll have to take that into account yourself.
hr: Neće sadržavati nikakvu logiku ni EM-funkcionalnost, morat ćete to uzeti u obzir.

en: It's still possible to perform statistics on responses using LimeSurvey.
hr: Još je moguće izvesti statistiku odgovora pomoću LimeSurvey-a.

en: Italian
hr: Talijanski

en: Iterate survey
hr: Ponavljanje upitnika

en: JS-Debug mode [Backend]:
hr: JS-način otklanjanja pogrešaka [Backend]:

en: JS-Debug mode [Frontend]:
hr: Način JS-Debug [Frontend]:

en: Jan
hr: Sij

en: January
hr: Siječanj

en: Japanese
hr: Japanski

en: JavaScript files:
hr: JavaScript datoteke:

en: Join array elements with a string
hr: Spojite elemente u znakovni niz

en: Join strings, return joined string.This function is an alias of implode("",argN)
hr: Spojite nizove, vratite spojeni niz. Ova je funkcija alias za implode ("", argN)

en: Jul
hr: Srp

en: July
hr: Srpanj

en: Jump to question after import?
hr: Skoči na pitanje nakon uvoza?

en: Jun
hr: Lip

en: June
hr: Lipanj

en: Just click on this button and a new window will open, where you can test run your survey.
hr: Samo kliknite na ovaj gumb i otvorit će se novi prozor u kojem možete testirati vaš upitnik.

en: Just share this link with some of your friends and of course, test it yourself.
hr: Dijelite ovu vezu s nekim od svojih prijatelja i, naravno, sami testirajte.

en: Keep old value
hr: Zadržite staru vrijednost

en: Key can't be null!
hr: Ključ ne može biti prazan!

en: Key update
hr: Ključno ažuriranje

en: Korean
hr: Korejski

en: Kurdish (Kurmanji)
hr: Kurdski (Kurmanji)

en: Kurdish (Sorani)
hr: Kurdski (Soranski)

en: Kyrgyz
hr: Kirgistanski

en: LDAP authentication
hr: LDAP provjera autentičnosti

en: LDAP authentication failed: LDAP PHP module is not available.
hr: LDAP provjera autentičnosti nije uspjela: LDAP PHP modul nije dostupan.

en: LDAP is disabled or no LDAP query defined.
hr: LDAP je deaktiviran ili LDAP upit nije definiran.

en: LDAP queries are defined by the administrator in the configuration file /application/config/ldap.php .
hr: LDAP upite definira administrator u konfiguracijskoj datoteci /application/config/ldap.php .

en: LDAP query
hr: LDAP upit

en: Label
hr: Oznaka

en: Label %s
hr: Oznaka %s

en: Label could not be created.
hr: Skup mogućih odgovora nije mogao biti stvoren.

en: Label for 'Other:' option
hr: Labela za polje 'Ostalo:'

en: Label set ID
hr: ID skupa oznaka

en: Label set browser
hr: Preglednik setova oznaka

en: Label set couldn't be saved
hr: Skup mogućih odgovora nije mogao biti pohranjen

en: Label set editor
hr: Uređivač mogućih odgovora

en: Label set import summary
hr: Sažetak uvoza seta oznaka

en: Label set name
hr: Naziv skupa oznaka

en: Label set storage
hr: Pohrana skupa oznaka

en: Label set successfully saved
hr: Skup mogućih odgovora uspješno spremljen

en: Label set successfully saved.
hr: Skup mogućih odgovora uspješno spremljen.

en: Label set sucessfully created.
hr: Skup mogućih odgovora uspješno stvoren.

en: Label set sucessfully deleted.
hr: Skup oznaka je uspješno izbrisan.

en: Label set “%s” was successfully deleted.
hr: Skup oznaka “%s” uspješno je izbrisan.

en: Label sets
hr: Setovi oznaka

en: Label sets list
hr: Popis skupova oznaka

en: Label wrapping width
hr: Širina mogućeg odgovora

en: Label:
hr: Oznaka:

en: Labels
hr: Oznake

en: Labels sucessfully updated
hr: Oznake uspješno nadograđene

en: Landscape
hr: Položeno

en: Language
hr: Jezik

en: Language code
hr: Kôd jezika

en: Language selection
hr: Odabir jezika

en: Language successfully deleted
hr: Jezik je uspješno izbrisan

en: Language switch
hr: Promjena jezika

en: Language:
hr: Jezik:

en: Language?
hr: Jezik?

en: Languages
hr: Jezici

en: Languages:
hr: Jezici:

en: Last VV version
hr: Posljednja VV inačica

en: Last invited
hr: Posljednji poziv

en: Last login
hr: Zadnji pristup

en: Last name
hr: Prezime

en: Last name of the participant
hr: Prezime ispitanika

en: Last name:
hr: Prezime:

en: Last page
hr: Zadnji stranicu

en: Last recorded login
hr: Zadnja zabilježena prijava

en: Last reminder sent date
hr: Datum zadnjeg poslanog podsjetnika

en: Last updated:
hr: Zadnje ažuriranje:

en: Last visited question:
hr: Posljednje posjećeno pitanje:

en: Last visited survey:
hr: Zadnje posjećeni upitnik:

en: Later than:
hr: Nakon:

en: Latvian
hr: Latvijski

en: Launch the survey with this participant
hr: Pokrenite anketu s ovim ikom

en: Left to right
hr: S lijeva nadesno

en: Less than
hr: Manje od

en: Less than (Strings)
hr: Manje od (nizovi)

en: Less than or equal to
hr: Manje ili jednako od

en: Less than or equal to (Strings)
hr: Manje ili jednako od (nizovi)

en: Less than:
hr: Manje od:

en: Let's add a question group
hr: Dodajmo skupinu pitanja

en: Let's have a look at your first survey.
hr: Pogledajmo vaš prvi upitnik.

en: Let's start with subquestions.
hr: Počnimo sa potpitanjima.

en: Level
hr: Razina

en: License
hr: Licenca

en: License:
hr: Licenca:

en: LimeSurvey 3.x or newer does not support Internet Explorer for the LimeSurvey administration, anymore. However most of the functionality should still work.
hr: LimeSurvey 3.x ili noviji više ne podržava Internet Explorer za administraciju LimeSurvey-a. Međutim, većina funkcionalnosti i dalje mora raditi.

en: LimeSurvey Forums
hr: LimeSurvey forum

en: LimeSurvey Fruity Theme
hr: LimeSurvey Fruity tema

en: LimeSurvey Homepage
hr: LimeSurvey web sjedište

en: LimeSurvey Manual
hr: LimeSurvey upute

en: LimeSurvey build
hr: LimeSurvey verzija

en: LimeSurvey can attempt to create this database for you.
hr: LimeSurvey može pokušati stvoriti ovu bazu podataka za vas.

en: LimeSurvey extension marketplace
hr: LimeSurvey trgovina dodataka

en: LimeSurvey has been installed successfully.
hr: LimeSurvey je uspješno instaliran.

en: LimeSurvey installer
hr: LimeSurvey instaler

en: LimeSurvey offers you a lot of different question types.
hr: LimeSurvey vam nudi mnogo različitih vrsta pitanja.

en: LimeSurvey online manual
hr: LimeSurvey online priručnik

en: LimeSurvey theme editor
hr: LimeSurvey 3.0 editor teme

en: LimeSurvey version
hr: LimeSurvey verzija

en: Limesurvey online manual
hr: Limesurvey online priručnik

en: Limit
hr: Ograničenje

en: Limit the number of possible answers
hr: Ograniči broj mogućih odgovora

en: Limit the number of possible answers fixed by number of columns in database
hr: Ograničite broj mogućih odgovora određenih brojem stupaca u bazi podataka

en: Limit time to answer question (in seconds)
hr: Ograničenje vremena za odgovor na pitanje (u sekundama)

en: Limit:
hr: Ograničenje:

en: Line
hr: Linijski

en: Line %s
hr: Linija %s

en: Line %s : %s
hr: Linija %s : %s

en: Line %s : %s %s
hr: Linija %s : %s %s

en: Line %s : %s %s (%s)
hr: Linija %s : %s %s (%s)

en: Line %s : %s %s (%s) - token : %s
hr: Linija %s : %s %s (%s) - kôd : %s

en: Line %s: Fields found: %s Expected: %s
hr: Linija %s: Pronađeno polja: %s Očekivano: %s

en: Line chart
hr: Linijski grafikon

en: List
hr: Popis

en: List (Dropdown)
hr: Popis (padajući izbornik)

en: List (Radio)
hr: Popis (Radio)

en: List active surveys
hr: Popis aktivnih upitnika

en: List all
hr: Navedi sve

en: List available surveys
hr: Popis dostupnih upitnika

en: List menu entries
hr: Prikaz stavki izbornika

en: List question groups
hr: Sljedeća skupina pitanja

en: List questions
hr: Popis pitanja

en: List survey publicly:
hr: Javno objaviti upitnik:

en: List surveys
hr: Popis upitnika

en: List with comment
hr: Popis s komentarom

en: Listed publicly:
hr: Javno navedeno:

en: Lithuanian
hr: Litvanski

en: Load
hr: Učitavanje

en: Load error. Please contact the plugin author.
hr: Pogreška pri učitavanju. Molimo kontaktirajte autora dodatka.

en: Load now
hr: Učitaj sad

en: Load unfinished survey
hr: Učitaj nedovršeni upitnik

en: Load with pjax
hr: Učitaj s pjaxom

en: Loading translations
hr: Učitavanje prijevoda

en: Loading...
hr: Učitavanje...

en: Local Server
hr: Lokalni poslužitelj

en: Location
hr: Mjesto

en: Lock question organizer
hr: Zaključaj organizator pitanja

en: Lock question organizer in sidebar by default:
hr: Zaključajte organizator pitanja u bočnoj traci:

en: Log in
hr: Prijavite se

en: Logic
hr: Logika

en: Logic File for Survey #
hr: Logička datoteka za upitnik #

en: Logo file
hr: Logo datoteka

en: Logout
hr: Odjava

en: Logout successful.
hr: Uspješno ste se odjavili.

en: Long free text
hr: Slobodan dugačak tekst

en: Lowercase characters and digits, starting with a character - length from 6 to 60 characters
hr: Mala slova i znamenke (prvi znak treba biti slovo) - duljine od 6 do 60 znakova

en: Luxembourgish
hr: Luksemburgški

en: MYSQL version is only %s
hr: MYSQL verzija je samo %s

en: MYSQL version required:
hr: Zahtjevana verzija MYSQL:

en: Mac Central European
hr: Mac srednjoeuropski

en: Mac West European
hr: Mac zapadnoeuropski

en: Macedonian
hr: Makedonski

en: Mail to all Members
hr: E-mail svim korisnicima

en: Main Admin Screen
hr: Glavni administracijski panel

en: Main survey menu
hr: Glavni izbornik upitnika

en: Maintenance mode is active!
hr: Način održavanja je aktivan!

en: Maintenance mode:
hr: Način održavanja:

en: Maintenance modes: 
    Off
    Soft lock - participants are able to finish started surveys, no new participants are allowed
    Full lock - none of participants are allowed to take survey, even if they already started to take it
hr: Načini održavanja: 
    Isključeno
    Mekano zaključavanje -ispitanici mogu dovršiti započetu anketu, nisu dopušteni novi ispitanici
    Potpuno zaključavanje - nitko od ispitanika ne smije ispunjavati anketu, čak i ako su je već započeli

en: Maintenance!
hr: Održavanje!

en: Make a comment on your choice here:
hr: Unesite komentar na vaš izbor ovdje:

en: Make a string lowercase
hr: Napravite znakovni niz s malim slovima

en: Make a string uppercase
hr: Napravite znakovni niz s velikom slovima

en: Make sure all images on this screen are loaded before clicking on the button.
hr: Provjerite jesu li sve slike na ovom zaslonu učitane prije klika na gumb.

en: Make the 'Other:' comment field mandatory when the 'Other:' option is active
hr: Učini polje za komentar obavezno kada je polje 'Ostalo:' aktivno

en: Make these mappings automatic in future
hr: Napravite takve mape automatskim u budućnosti

en: Makes this question mandatory in your survey. Option "Soft" gives a possibility to skip a question without giving any answer.
hr: Ovo pitanje čini obaveznim u vašoj anketi. Opcija "Soft" daje mogućnost preskakanja pitanja bez davanja odgovora.

en: Malay
hr: Malajski

en: Malayalam
hr: Malajalamski

en: Male
hr: Muški

en: Maltese
hr: Malteški

en: Manage attribute fields
hr: Upravljanje poljima atributa

en: Manage attributes
hr: Upravljanje atributima

en: Manage label sets
hr: Upravljanje skupovima oznaka

en: Manage menu entries
hr: Upravljanje unosima izbornika

en: Manage survey administrators
hr: Upravljaj administratorima upitnika

en: Manage your key
hr: Upravljajte svojim ključem

en: Mandatory
hr: Obavezno

en: Mandatory Question
hr: Obavezno pitanje

en: Mandatory attribute
hr: Obvezni atribut

en: Mandatory field:
hr: Obavezno polje:

en: Mandatory fields:
hr: Obvezna polja:

en: Mandatory:
hr: Obavezno:

en: Mandatory?
hr: Obvezno?

en: Map height
hr: Visina karte

en: Map height in pixel
hr: Visina karte u pikselima

en: Map participant attributes
hr: Mapiranje atributa ispitanika

en: Map survey participant attributes
hr: Povežite atribute ispitanika upitnika

en: Map width
hr: Širina karte

en: Map width in pixel
hr: Širina karte u pikselima

en: Map your central participant attributes to existing survey participant attributes or create new ones
hr: Mapirajte atribute iz središnje baze ispitanika u postojeće atribute ispitanika ankete ili izradite novi atribut

en: Map your survey participant attributes to an existing participant attribute or create a new one
hr: Mapirajte atribute ispitanika upitnika na postojeće atribute ispitanika ili izradite nove

en: Map zoom level
hr: Razina zumiranja karte

en: Mar
hr: Ožu

en: March
hr: Ožujak

en: Margin before questionnaireInfo element (mm)
hr: Margina prije elementa questionnaireInfo (mm)

en: Mask questions
hr: Pitanja s maskom

en: Max number of files
hr: Maksimalan broj datoteka

en: Max reminders:
hr: Maksimalan broj podsjetnika:

en: Maximum
hr: Maksimum

en: Maximum answers
hr: Maksimalno odgovora

en: Maximum characters
hr: Maksimalni broj znakova

en: Maximum characters allowed
hr: Maksimalni dozvoljeni broj znakova

en: Maximum columns for answers
hr: Maksimalni broj stupac za odgovore

en: Maximum date
hr: Maksimalni datum

en: Maximum date, valide date in any English textual datetime description (YYYY-MM-DD for example). Expression Managed can be used (only with YYYY-MM-DD format) value. For dropdown : only the year is restricted if date use variable not in same page.
hr: Maksimalni datum, datum valjanosti u bilo kojem engleskom tekstualnom datetime opisu (primjerice, YYYY-MM-DD). Upravljani izrazi mogu se koristiti (samo s formatom YYYY-MM-DD). Za padajući izbornik: ograničena je samo godina ako varijabla za datum nije na istoj stranici.

en: Maximum file size allowed (in KB)
hr: Maksimalno dozvoljena veličina datoteke (u KB)

en: Maximum number of files that the participant can upload for this question
hr: Maksimalni broj datoteka koje ik može prenijeti za to pitanje

en: Maximum sum value
hr: Maksimalni zbroj vrijednosti

en: Maximum sum value of multiple numeric input
hr: Maksimalni zbroj vrijednosti višestrukog numeričkog unosa

en: Maximum value
hr: Maksimalna vrijednost

en: Maximum value for array(mult-flexible) question type
hr: Minimalna vrijednost za pitanje više-fleksibilni niz

en: Maximum value of the numeric input
hr: Najveća vrijednost brojčanog unosa

en: Maximum:
hr: Maksimum:

en: May
hr: Svibanj

en: Maybe you don't have permission.
hr: Možda nemate prava.

en: Median:
hr: Sredjne:

en: Members
hr: Članovi

en: Menu
hr: Izbornik

en: Menu ID?
hr: ID izbornika?

en: Menu class
hr: Klasa izbornika

en: Menu class?
hr: Klasa izbornika?

en: Menu configuration
hr: Konfiguracija izbornika

en: Menu entries
hr: Stavke izbornika

en: Menu entries configuration
hr: Konfiguracija stavaka izbornika

en: Menu icon
hr: Ikona izbornika

en: Menu icon type
hr: Vrsta ikone izbornika

en: Menu link
hr: Poveznica izbornika

en: Menu name
hr: Naziv izbornika

en: Menu title
hr: Naslov izbornika

en: Message
hr: Poruka

en: Message:
hr: Poruka:

en: Millisecond
hr: Milisekunda

en: Min days between reminders:
hr: Minimalno vrijeme između podsjetnika:

en: Min number of files
hr: Minimalni broj datoteka

en: Minimum answers
hr: Minimalno odgovora

en: Minimum date
hr: Minimalni datum

en: Minimum date, valide date in YYYY-MM-DD format or any English textual datetime description. Expression Managed can be used (only with YYYY-MM-DD format). For dropdown : only the year is restricted if date use variable not in same page.
hr: Minimalni datum, datum valjanosti u YYYY-MM-DD formatu ili bilo koji engleski tekstualni datetime opis. Upravljani izrazi mogu se koristiti (samo s formatom YYYY-MM-DD). Za padajući izbornik: ograničena je samo godina ako varijabla za datum nije na istoj stranici.

en: Minimum height of single choice answer boxes
hr: Minimalna visina izbornih okvira s jednim izborom

en: Minimum height of subquestion items
hr: Minimalna visina stavki potpitanja

en: Minimum memory available
hr: Minimalna raspoloživa memorija

en: Minimum number of files that the participant must upload for this question
hr: Minimalni broj datoteka koje ik mora prenesti za ovo pitanje

en: Minimum password length
hr: Minimalna duljina lozinke

en: Minimum requirements
hr: Minimalni zahtjevi

en: Minimum section height (mm)
hr: Minimalna visina odjeljka (mm)

en: Minimum sum value
hr: Minimalni zbroj vrijednosti

en: Minimum value
hr: Minimalna vrijednost

en: Minimum value for array(multi-flexible) question type
hr: Maksimalna vrijednost za pitanje više-fleksibilni niz

en: Minimum value of the numeric input
hr: Najmanja vrijednost brojčanog unosa

en: Minute
hr: Minuta

en: Minute step interval
hr: Interval minutnog koraka

en: Miscellaneous files
hr: Razne datoteke

en: Missing %s closing right parentheses
hr: Nedostaje %s zatvarajućih desnih zagrada

en: Missing columns
hr: Nedostaju stupci

en: Missing configuration file.
hr: Nedostaje konfiguracijska datoteka.

en: Missing source tag in updater xml
hr: Nedostaje oznaka izvora u ažuriranju xml

en: Missing stable tag in updater xml
hr: Nedostaje stabilna oznaka u ažuriranju xml

en: Missing tag %s in %s in extension config.xml
hr: Nedostaje oznaka %s u %s u config.xml proširenju

en: Missing tag %s in extension config.xml
hr: Nedostaje oznaka %s u config.xml proširenju

en: Missing type tag in updater xml
hr: Nedostaje oznaka tipa u ažuriranju xml

en: Mobile
hr: Mobilni

en: Mod time
hr: Mod vrijeme

en: Modified at
hr: Izmijenjeno u

en: Modified by
hr: Izmijenio

en: Modified on
hr: Izmijenjeno

en: Modify
hr: Izmijenite

en: Mongolian
hr: Mongolski

en: Montenegrin
hr: Crnogorski

en: Month
hr: Mjesec

en: Month display style
hr: Stil prikaza na mesec

en: More about conditions and the ExpressionScript engine.
hr: Više o uvjetima i ExpressionScript alatu.

en: More languages
hr: Više jezika

en: Move
hr: Premjesti

en: Move all fields to create column
hr: Premjestite sva polja da biste izradili stupac

en: Move file
hr: Premjesti datoteku

en: Move on without warning
hr: Nastavi dalje bez upozorenja

en: Move to question:
hr: Prijeđi na pitanje:

en: Moving user templates to new location at %s...
hr: Premještanje korisničkih predložaka na novu lokaciju %s...

en: Multiple choice
hr: Višestruki izbor

en: Multiple choice questions
hr: Pitanja s više opcija

en: Multiple choice with comments
hr: Višestruki izbor s komentarima

en: Multiple numeric inputs sum must equal this value
hr: Zbroj višestrukog numeričkog unosa mora biti jednak ovoj vrijednosti

en: Multiple numerical input
hr: Višestruki numerički unos

en: Multiple short text
hr: Više kraćih tekstova

en: My account
hr: Moj račun

en: My first question group
hr: Moja prva skupina pitanja

en: My personal menu entries
hr: Moje osobne stavke izbornika

en: My personal menus
hr: Moji osobni izbornici

en: My personal settings
hr: Moje osobne postavke

en: My profile
hr: Moj profil

en: My user groups
hr: Moje korisničke skupine

en: MySQL database engine type
hr: Vrsta tipa MySQL baze podataka

en: Myanmar (Burmese)
hr: Mianmar (burmanski)

en: Name
hr: Ime

en: Name [ID]
hr: Naziv [ID]

en: Name of the page where the box should be shown
hr: Naziv stranice na kojoj bi trebao biti prikazan okvir

en: Name of the survey
hr: Naziv upitnika

en: Name of the survey administrator
hr: Administrator upitnika

en: Name should be at least have one sign
hr: Naziv bi trebao imati barem jedan znak

en: Name:
hr: Naziv:

en: Navigation
hr: Navigacija

en: Navigation delay (seconds):
hr: Kašnjenje u navigaciji (sekunde):

en: Need {n} access code.|Need {n} access codes.
hr: Potreban je {n} pristupni kôd.|Potrebno je {n} pristupnih kôdova.

en: Neither agree nor disagree
hr: Niti se slažem niti ne slažem

en: New
hr: Novi

en: New UNSTABLE update available:
hr: Dostupno je novo NESTABILNO ažuriranje:

en: New answer for quota '%s'
hr: Novi odgovor za kvotu '%s'

en: New answer option
hr: Nova opcija odgovora

en: New box
hr: Novi okvir

en: New box created
hr: Stvoren je novi okvir

en: New dummy participants were added.
hr: Dodani su novi testni ispitanici.

en: New entry was added.
hr: Dodan je novi unos.

en: New files were successfully installed.
hr: Nove datoteke su uspješno instalirane.

en: New files will be downloaded and installed.
hr: Nove datoteke će biti preuzete i instalirane.

en: New key
hr: Novi ključ

en: New label set
hr: Novi skup oznaka

en: New password:
hr: Nova zaporka:

en: New password: %s
hr: Nova zaporka: %s

en: New question group
hr: Nova grupa pitanja

en: New question group was saved.
hr: Nova skupina pitanja je spremljena.

en: New quota
hr: Nova kvota

en: New quota saved
hr: Nova je kvota spremljena

en: New rows
hr: Novi redovi

en: New scenario number:
hr: Broj novog scenarija:

en: New survey
hr: Novi upitnik

en: New survey id:
hr: Novi ID upitnika:

en: New survey title:
hr: Novi naslov upitnika:

en: New update available:
hr: Dostupno je novo ažuriranje:

en: Next
hr: Sljedeće

en: Next century
hr: Sljedeće stoljeće

en: Next choice
hr: Sljedeći izbor

en: Next decade
hr: Sljedeće desetljeće

en: Next month
hr: Sljedeći mjesec

en: Next year
hr: Slijedeća godina

en: Next, we will create subquestions and answer options.
hr: Zatim ćemo izraditi potpitanja i opcije odgovora.

en: No
hr: Ne

en: No (but optional)
hr: Ne (ali neobavezno)

en: No CFIELDNAME field set!
hr: CFIELDNAME polje nije postavljeno!

en: No GID (Group) has been provided. Cannot import question
hr: GID (skupine pitanja) nije dostavljen. Nije moguć uvoz pitanja

en: No SID (Survey) has been provided. Cannot import question.
hr: SID (upitnika) nije dostavljen, nije moguć uvoz pitanja.

en: No Username selected.
hr: Niti jedan korisnik nije izabran.

en: No answer
hr: Bez odgovora

en: No answer:
hr: Nema odgovora:

en: No answers have been set for this quota.
hr: Za ovu kvotu nisu postavljeni odgovori.

en: No attributes found.
hr: Nema pronađenih atributa.

en: No available surveys
hr: Trenutno nema raspoloživih upitnika

en: No build version found!
hr: Nije pronađen broj verzije!

en: No conditions could be copied (due to duplicates)
hr: Uvjete nije moguće kopirati (radi duplikata)

en: No control on checkbox
hr: Bez kontrole potvrdnog okvira

en: No custom function for this survey
hr: Nema prilagođene funkcije za ovaj upitnik

en: No customizable entries found.
hr: Nisu pronađeni prilagodljivi unosi.

en: No database action required!
hr: Nema potrebe za akcijama nad bazom podataka!

en: No file selected
hr: Nema odabrane datoteke

en: No file was uploaded.
hr: Nijedna datoteka nije prenesena.

en: No group found!
hr: Nije pronađena nijedna skupina!

en: No info or no data found
hr: Nema podataka ili nisu pronađeni

en: No invitation code is needed to complete the survey.
hr: Nije potreban kôd pozivnice za ispunjavanje ovog upitnika.

en: No issues with question group order found.
hr: Nisu pronađeni problemi s poretkom skupine pitanja.

en: No issues with question order found.
hr: Nisu pronađeni problemi s redoslijedom pitanja.

en: No label sets available
hr: Nijedan skup oznaka nije dostupan

en: No label sets found.
hr: Nije pronađen nijedan skup oznaka.

en: No matching CFIELDNAME group!
hr: Nema odgovarajuće CFIELDNAME skupine!

en: No matching CQID
hr: Nema odgovarajući CQID

en: No matching group
hr: Nema odgovarajuće skupine

en: No matching question
hr: Ne postoji odgovarajuće pitanje

en: No matching survey
hr: Ne postoji odgovarajući upitnik

en: No new participants were created
hr: Nisu stvoreni novi ispitanici

en: No notifications found
hr: Nisu pronađene obavijesti

en: No of surveys
hr: Broj upitnika

en: No old responses found.
hr: Nisu pronađeni stari odgovori.

en: No old survey or survey participants table selected.
hr: Nije odabran nijedan stari upitnik ili ispitanici upitnika.

en: No parent group
hr: Nema roditeljske grupe

en: No parent menu
hr: Nema glavnog izbornika

en: No participant information lost.
hr: Nisu izgubljeni podaci o ispitanicima.

en: No participant shares were deleted
hr: Niti jedno dijeljenje ispitanika nije izbrisano

en: No participant table found for this survey!
hr: Za ovaj upitnik nije pronađena tablica ispitanika!

en: No participants deleted
hr: Nijedan ik nije izbrisan

en: No participants found.
hr: Nisu pronađeni ispitanici.

en: No permission
hr: Bez dozvole

en: No preview available
hr: Pregled nije dostupan

en: No question group found.
hr: Nije pronađena skupina pitanja.

en: No question group in this survey
hr: Nema skupine pitanja u ovom upitniku

en: No question groups found.
hr: Nije pronađena grupa pitanja.

en: No question index will be shown with this format.
hr: Za ovaj format se neće prikazati indeks pitanja.

en: No questions found.
hr: Nije pronađeno niti jedno pitanje.

en: No quotas
hr: Nema kvota

en: No quotas have been set for this survey
hr: Nisu postavljene kvote za ovaj upitnik

en: No reminder(s) sent
hr: Podsjetnici nisu poslani

en: No replacement variable available for this field
hr: Nema zamjenske varijable za ovo polje

en: No response lines in your file.
hr: Ne postoji niti jedna linija u datoteci.

en: No responses are lost.
hr: Niti jedan odgovor nije izgubljen.

en: No server answer
hr: Nema odgovora sa poslužitelja

en: No server answer!
hr: Nema odgovora poslužitelja!

en: No shared participants found
hr: Nisu pronađeni dijeljeni ispitanici

en: No simple graph for this question type
hr: Nema jednostavnog grafikona za ovu vrstu pitanja

en: No survey ID has been provided. Cannot copy survey
hr: Niti jedan ID upitnika nije dan. Nije moguće kopirati upitnik

en: No survey participants found.
hr: Nisu pronađeni ispitanici upitnika.

en: No survey participants table.
hr: Nema tablice ispitanika upitnika.

en: No surveys found.
hr: Nisu pronađeni upitnici.

en: No syntax errors detected in this survey.
hr: Nisu uočene sintaktičke pogreške u ovom upitniku.

en: No temporary folder, cannot read configuration file.
hr: Nema privremene mape, ne može se pročitati konfiguracijska datoteka.

en: No update available for your version.
hr: Nema dostupnih ažuriranja za vašu verziju.

en: No user group selected.
hr: Korisnička grupa nije odabrana.

en: No user groups found.
hr: Nisu pronađene skupine korisnika.

en: No, cancel
hr: Ne, odustani

en: No, thanks.
hr: Ne, hvala.

en: Nobody
hr: Nitko

en: Nominal
hr: Nominalna

en: Non-Numerical answer option prefix:
hr: Prefiks opcije nenumeričkog odgovora:

en: Non-Numerical subquestions prefix:
hr: Prefiks nenumeričkih potpitanja:

en: Non-existing survey participants table
hr: Nepostojeća tablica ispitanika upitnika

en: None
hr: Nema

en: None found
hr: Nije pronađeno

en: None selected
hr: Nije odabrano

en: Norwegian (Bokmal)
hr: Norveški (Bokmal)

en: Norwegian (Nynorsk)
hr: Norveški (Nynorsk)

en: Not Selected
hr: Nije odabran

en: Not a broken theme!
hr: Nije slomljena tema!

en: Not a valid expression
hr: Nije važeći izraz

en: Not active.
hr: Nije aktivan.

en: Not all answer options were saved. This usually happens due to server limitations ( PHP setting max_input_vars) - please contact your system administrator.
hr: Nisu spremljene sve opcije odgovora. To se obično događa zbog ograničenja poslužitelja (PHP postavka max_input_vars) - obratite se administratoru sustava.

en: Not all emails were sent:
hr: Nije poslana sva e-pošta:

en: Not all labels were updated successfully.
hr: Nisu sve oznake uspješno ažurirane.

en: Not all subquestions were saved. This usually happens due to server limitations ( PHP setting max_input_vars) - please contact your system administrator.
hr: Nisu spremljena sva potpitanja. To se obično događa zbog ograničenja poslužitelja (PHP postavka max_input_vars) - obratite se administratoru sustava.

en: Not completed
hr: Nije dovršeno

en: Not completed or Not displayed
hr: Nisu završeno ili nije prikazano

en: Not displayed
hr: Nije prikazano

en: Not enough response data
hr: Nema dovoljno podataka o odgovoru

en: Not enough space
hr: Nema dovoljno prostora

en: Not enough values for calculation
hr: Nema dovoljno vrijednosti za izračun

en: Not equal to
hr: Nije jednako

en: Not found
hr: Nije pronađeno

en: Not found!
hr: Nije pronađeno!

en: Not imported label sets
hr: Nisu uvezeni setovi oznaka

en: Not invited
hr: Nije pozvan

en: Not relevant for this question type
hr: Nije relevantno za ovu vrstu pitanja

en: Not started
hr: Nije započeto

en: Not updatable!
hr: Nije moguće ažurirati!

en: Note : In some hosting, like shared hosting, it can happen that the available free space is not correctly evaluated. If you checked manually that you have enough free space to update, please, just ignore this error.
hr: Napomena: Kod nekih hostinga, kao što je dijeljeni hosting, može se dogoditi da veličina slobodnog prostora nije ispravno procijenjena. Ako ste ručno provjerili imate li dovoljno slobodnog prostora za ažuriranje, jednostavno zanemarite tu pogrešku.

en: Note that this assessment section will only show if assessment rules have been set and assessment mode is activated.
hr: Imaj na umu da sekcija procjena će biti prikazana ukoliko su pravila zadataka definirana i aktivirana.

en: Note that you cannot undo a delete if you proceed. The data will be gone.
hr: Akcija brisanja je nepovratna. Podaci će biti izgubljeni.

en: Note:
hr: Bilješka:

en: Note: Adding role(s) to a user will overwrite any individual user permissions!
hr: Napomena: Dodjelom role(a) korisniku pregaziti će se postojeća korisnička prava!

en: Note: All fields marked with (*) are required.
hr: Napomena: Sva polja označena s (*) su obavezna.

en: Note: Automatically loading the end URL works only if the survey is activated.
hr: Napomena: automatsko učitavanje krajnjeg URL-a radi samo ako je upitnik aktiviran.

en: Note: Because you are updating from a stable to an unstable version or vice versa a change log might not be available or incomplete.
hr: Napomena: budući da ažurirate iz stabilne u nestabilnu verziju ili obrnuto, zapisnik promjena možda neće biti dostupan ili potpun.

en: Note: Demo mode is activated. Marked (*) settings can't be changed.
hr: Napomena: Demo način rad je aktiviran. Postavke označene sa (*) se ne mogu promijeniti.

en: Note: If you deactivated this survey in error, it is possible to restore this data easily if you do not make any changes to the survey structure. See the LimeSurvey documentation for further details
hr: Napomena: Ukoliko je upitnik greškom deaktiviran, moguće je jednostavno oporaviti podatke ukoliko struktura upitnika nije mijenjana. Pogledajte upute za više informacija

en: Note: If you turn on the -Anonymized responses- option for this survey then LimeSurvey will mark participants who complete the survey only with a 'Y' instead of date/time to ensure the anonymity of your participants.
hr: Napomena: Ako uključite opciju -Anonimni odgovori- za ovaj upitnik, onda će LimeSurvey označiti ispitanike koji su završili upitnik samo sa "Y" umjesto datuma/vremena, kako bi osigurala anonimnost ispitanika.

en: Note: Print will not include items on this page
hr: Napomena: Ispis neće sadržavati stavke na ovoj stranici

en: Note: Standard participant fields cannot be automatically mapped
hr: Napomena: Standardna polja ispitanika ne mogu se automatski mapirati

en: Note: This is a standard theme.
hr: Napomena: ovo je standardni predložak.

en: Note: This link only works if the survey is activated.
hr: Napomena: ova poveznica funkcionira samo ako je upitnik aktiviran.

en: Note: This survey has a past expiration date configured and is currently not available to participants. Please remember to update/remove the expiration date in the survey settings after activation.
hr: Napomena: U ovom je istraživanju konfiguriran datum isteka u prošlosti i stoga anketa trenutno nije dostupno ispitanicima. Imajte na umu da ažurirate / uklonite datum isteka u postavkama ankete nakon aktivacije.

en: Note: XSS filtering is always disabled for the superadministrator.
hr: Napomena: XSS filtriranje je uvijek onemogućeno za superadministratora.

en: Note: You can only give limited permissions to other users because your own permissions are limited, too.
hr: Napomena: drugim korisnicima možete dati samo ograničene dozvole pošto su i vaše vlastite dozvole ograničene.

en: Note: You can't edit the condition because there are currently conditions set for this question by the condition designer.
hr: Napomena: Uvjet ne možete mijenjati obzirom drugo pitanje se putem uređivača uvjeta vezuje na ovo pitanje.

en: Note: You can't edit the relevance equation because there are currently conditions set for this question.
hr: Napomena: ne možete urediti jednadžbu relevantnosti jer postoje postavljeni uvjeti za ovo pitanje.

en: Nothing to translate on this page
hr: Nema se što prevesti na ovoj stranici

en: Nothing to update
hr: Ništa za ažuriranje

en: Notice: Field '%s' was left empty, even though it is a mandatory attribute.
hr: Napomena: Polje '%s' je ostalo prazno, iako je to obavezan atribut.

en: Notification %s not found
hr: Obavijest %s nije pronađena

en: Notification & data management
hr: Izvješćivanje i upravljanje podacima

en: Notification and data management settings
hr: Postavke za obavijesti i upravljanje podacima

en: Notifications
hr: Obavijesti

en: Notifications & data
hr: Obavijesti i podaci

en: Nov
hr: Stu

en: November
hr: Studeni

en: Now click on "Save & activate survey"
hr: Sada kliknite na "Spremi i aktiviraj upitnik"

en: Now click on 'Save and add question'.
hr: Sada kliknite na 'Spremi i dodaj pitanje'.

en: Now save the answer options
hr: Sada spremite opcije odgovora

en: Now save the created question
hr: Sada spremite stvoreno pitanje

en: Now save the subquestions
hr: Sada spremite potpitanja

en: Now save your survey
hr: Sada spremite svoj upitnik

en: Now that we've got some subquestions, we have to add answer options as well.
hr: Sada kada imamo neka potpitanja, moramo dodati i opcije odgovora.

en: Now when you are finished click on 'Save and add question'.
hr: Kada završite, kliknite na 'Spremi i dodaj pitanje'.

en: Now, activate your survey.
hr: Sada, aktivirajte svoj upitnik.

en: Null values are ignored in calculations
hr: Prazna polja nisu uzeta u izračun

en: Number greater than
hr: Broj veći od

en: Number less than
hr: Broj manji od

en: Number of attribute fields to add:
hr: Molim unesite broj korisničkih atributa koje želite dodati:

en: Number of cases
hr: Broj slučajeva

en: Number of characters:
hr: Broj znakova:

en: Number of columns:
hr: Broj stupaca:

en: Number of files greater than
hr: Broj datoteka veća od

en: Number of files less than
hr: Broj datoteka manji od

en: Number of participants:
hr: Broj ispitanika:

en: Number of questions/groups:
hr: Broj pitanja/skupina:

en: Number of records in this query:
hr: Broj zapisa u ovom upitu:

en: Numbers
hr: Brojevi

en: Numbers only
hr: Samo brojevi

en: Numbers only for 'Other'
hr: Samo unos brojeva je dozvoljen u polje "Other"

en: Numeric tokens
hr: Numerički kôdovi

en: Numerical input
hr: Numerički unos

en: OK
hr: U redu

en: OR
hr: ILI

en: Occitan
hr: Okcitanski

en: Oct
hr: Lis

en: October
hr: Listopad

en: Off
hr: Isključeno

en: Ok
hr: U redu

en: Old VV version
hr: Stara VV verzija

en: On
hr: Uključeno

en: On errors
hr: Na greške

en: On page
hr: Na stranici

en: On requesting the update information from limesurvey.org there has been an error:
hr: Dogodila se slijedeća greška prilikom nadogradnje sa limesurvey.org sjedišta:

en: On the following page you will be able to create a pdf that can be printed filled out and scanned again.
hr: Na sljedećoj stranici moći ćete izraditi PDF koji se može ispisati ispunjen i ponovno skenirati.

en: Once a survey is activated you can no longer:
hr: Jednom kada se upitnik aktivira više niste u mogućnosti vršiti ove akcije:

en: One
hr: Jedan

en: One or more file have either exceeded the filesize/are not in the right format or the minimum number of required files have not been uploaded. You cannot proceed until these have been completed
hr: Jedno ili više datoteka su ili prešle maksimalnu veličinu/nisu u dobrom formatu ili najmanji broj datoteka njie učitan. Ne možete nastaviti dok ovi uvjeti nisu ispunjeni

en: One or more mandatory questions have not been answered. You cannot proceed until these have been completed.
hr: Na jedno ili više obaveznih pitanja niste odgovorili. Nije moguće nastaviti dok ne unesete odgovore.

en: One or more questions have not been answered in a valid manner. You cannot proceed until these answers are valid.
hr: Na jedno ili više pitanja niste odgovorili korektno. Nije moguće nastaviti dok odgovori ne prođu provjeru.

en: One or more uploaded files are not in proper format/size. You cannot proceed until these files are valid.
hr: Jedna ili više prenesenih datoteka nisu u pravilnom formatu/veličini. Ne može nastaviti dok ne prenesete ispravne datoteke.

en: One-time password
hr: Jednokratna zaporka

en: Online Manual
hr: Online priručnik

en: Online manual
hr: Online priručnik

en: Only %s new dummy participants were added after %s trials.
hr: Nakon %s testiranja dodano je samo %s novih ispitanika.

en: Only CSV files are allowed.
hr: Dopuštene su samo CSV datoteke.

en: Only Superadmin
hr: Samo Superadmin

en: Only admin
hr: Samo administrator

en: Only an integer value may be entered in this field.
hr: Samo cijeli broj može biti unesen u ovo polje.

en: Only answer the following question if:
hr: Odgovorite na sljedeće pitanje samo ako:

en: Only answer this if the following conditions are met:
hr: Odgovori samo ako su sljedeći uvjeti ispunjeni:

en: Only answer this question for the items you did not select in question %s ('%s')
hr: Odgovorite na ovo pitanje samo za stavke koje niste odabrali u pitanju %s ('%s')

en: Only answer this question for the items you selected in question %s ('%s')
hr: Odgovorite na ovo pitanje samo za stavke koje ste odabrali u pitanju %s ('%s')

en: Only answer this question if the following conditions are met:
hr: Odgovori na ovo pitanje samo ako su sljedeći uvjeti ispunjeni:

en: Only export entries which contain this string in the email address.
hr: Izvezite samo unose koji sadrže taj znakovni niz u adresi e-pošte.

en: Only integer values may be entered in these fields.
hr: U ovim se poljima mogu unijeti samo cijele vrijednosti.

en: Only numbers may be entered in '%s' accompanying text field.
hr: U popratno polje %s mogu se unijeti samo brojevi.

en: Only numbers may be entered in these fields.
hr: U ova polja mogu biti upisani samo brojevi.

en: Only numbers may be entered in this field.
hr: U ovo polje mogu biti upisani samo brojevi.

en: Only one CSV attribute is mapped with central attribute.
hr: Samo je jedan CSV atribut mapiran sa središnjim atributom.

en: Only one central attribute is mapped with participant attribute
hr: Samo se jedan središnji atribut mapira s atributom ispitanika

en: Only previous pages answers are available
hr: Samo odgovori sa prethodnih stranica su dostupni

en: Only show question
hr: Pokaži samo pitanje

en: Only variables can be assigned values
hr: Vrijednosti se mogu dodijeliti samo varijablama

en: Only {n} access code has been created.|Only {n} access codes have been created.
hr: Stvoren je samo {n} pristupni kôd.|Stvoreno je samo {n} pristupnih kôdova.

en: Oops, There was an error deleting the file
hr: Ups, Došlo je do pogreške prilikom brisanja datoteke

en: Open date/time selector
hr: Otvori izbornik datuma / vremena

en: Open editor
hr: Otvori uređivač

en: Open general survey settings
hr: Otvorite opće postavke upitnika

en: Open imported theme
hr: Otvori uvezenu temu

en: Open printable view
hr: Otvorite prikaz za ispis

en: Open sharing panel
hr: Otvori obrazac za dijeljenje

en: Open the general survey overview
hr: Otvorite opći pregled upitnika

en: Open the syntax file in SPSS in Unicode mode.
hr: Otvori sintaksnu datoteku u SPSS Unicode načinu rada.

en: Open theme editor in new window
hr: Otvorite uređivač predloška u novom prozoru

en: Open-access mode:
hr: Način rada otvorenog pristupa:

en: OpenStreetMap via MapQuest
hr: OpenStreetMap preko MapQuest

en: Operating system
hr: Operativni sustav

en: Option
hr: Opcija

en: Option 'Other':
hr: Opcija 'Ostalo':

en: Optional
hr: Neobavezno

en: Optional Question
hr: Neobavezno pitanje

en: Optional fields:
hr: Neobavezna polja:

en: Optional modules
hr: Dodatni moduli

en: Options
hr: Opcije

en: Or, try out our interactive tutorial tour
hr: Ili isprobajte našu interaktivnu uputu

en: Order
hr: Poredak

en: Order - like 3)
hr: Poredak - kao npr. 3

en: Ordinal
hr: Ordinarna

en: Organize question group/questions
hr: Organiziraj skupine pitanja/pitanja

en: Orientation
hr: Orijentacija

en: Original value
hr: Izvorna vrijednost

en: Other
hr: Ostalo

en: Other comment
hr: Drugi komentar

en: Other files:
hr: Ostale datoteke:

en: Other users may edit this participant
hr: Drugi korisnici mogu urediti ovog ispitanika

en: Other:
hr: Ostalo:

en: Outdated
hr: Zastarjelo

en: Output format
hr: Izlazni format

en: Output options
hr: Opcije izlaza

en: Overall assessment score
hr: Ukupna ocjena ocjenjivanja

en: Overview
hr: Pregled

en: Overwrite existing attribute values if a participant already exists?
hr: Prebrisati postojeće vrijednosti atributa ako već postoji ispitanik?

en: Overwrite existing auto mapped attribute values if a participant already exists?
hr: Prepisati postojeće vrijednosti auto-mapiranih atributa ako ispitanik već postoji?

en: Overwrite existing participant attribute values if a duplicate participant is found?
hr: Prepisati postojeće vrijednosti atributa ispitanika ako se pronađe duplikat ispitanika?

en: Overwrite existing participant attribute values if a participant already exists?
hr: Želite li prepisati preko postojećih vrijednosti atributa ispitanika ako on već postoji?

en: Overwrite existing standard field values if a participant already exists?
hr: Prebrisati postojeće standardne vrijednosti polja ako ispitanik već postoji?

en: Overwrite existing users
hr: Prepiši postojećeg korisnika

en: Overwrite files with the same name when uploaded, moved or copied through the editor/file-manager
hr: Prepisati datoteke s istim nazivom kad se prenose, premještaju ili kopiraju kroz uređivač / upravitelj datoteka

en: Owner
hr: Vlasnik

en: Owner ID
hr: ID vlasnika

en: Owner UID
hr: UID vlasnika

en: Owner:
hr: Vlasnik:

en: Owner?
hr: Vlasnik?

en: PDF export
hr: Izvoz u PDF

en: PDF header string (if empty, survey name will be used):
hr: Naziv zaglavlja PDF-a (ako je prazan, koristit će se ime upitnika):

en: PDF header title (if empty, site name will be used):
hr: Naslov PDF zaglavlja (ako je prazan, naziv web stranice će se koristiti):

en: PDF questions in bold:
hr: PDF pitanja podebljano:

en: PHP GD library
hr: PHP GD knjižnica

en: PHP LDAP library
hr: PHP LDAP knjižnica

en: PHP Sodium library [data encryption]
hr: PHP biblioteka Sodium [enkripcija podataka]

en: PHP version
hr: PHP verzija

en: PHP version is only %s
hr: PHP verzija je samo %s

en: PHP version required:
hr: Potrebna PHP verzija:

en: PHP zip library
hr: PHP zip dodatak

en: PHP zlib library
hr: PHP zlib knjižnica

en: PHP/PECL JSON library
hr: PHP/PECL JSON knjižnica

en: PHP_CURL library not loaded
hr: PHP_CURL knjižnica nije učitana

en: Packages To Load
hr: Paketi za učitavanje

en: Pad a string to a certain length with another string
hr: Postavite niz na određenu duljinu drugim nizom

en: Page format:
hr: Format stranice:

en: Page orientation:
hr: Orijentacija stranice:

en: Panel integration
hr: Integracija Panela

en: Parameter
hr: Parametar

en: Parent
hr: Roditelj

en: Parent group
hr: Nadređena skupina

en: Parent menu?
hr: Nadređeni upitnik?

en: Parent user
hr: Roditeljski korisnik

en: Partial
hr: Djelomično

en: Partial (saved) responses
hr: Nekompletni (spremljeni) odgovori

en: Partial:
hr: Djelomično:

en: Participant
hr: Ispitanik

en: Participant ID
hr: ID ispitanika

en: Participant attribute descriptions were successfully updated.
hr: Opisi atributa ispitanika uspješno su ažurirani.

en: Participant attribute: %s
hr: Atribut ispitanika: %s

en: Participant attributes to create
hr: Atributi ispitanika za izradu

en: Participant control
hr: Kontrola ispitanika

en: Participant deleted
hr: Ispitanik je izbrisan

en: Participant fields
hr: Polja za ispitanike

en: Participant may save and resume later:
hr: Ispitanik može odgovore spremiti i kasnije nastaviti:

en: Participant removed from sharing
hr: Ispitanik se ne može dijeliti

en: Participant settings
hr: Postavke ispitanika

en: Participant share deleted
hr: Dijeljenje sa ikom je izbrisano

en: Participant shared.
hr: Ispitanik podijeljen.

en: Participant successfully added
hr: Ispitanik je uspješno dodan

en: Participant successfully updated
hr: Ispitanik je uspješno ažuriran

en: Participant table already exist for this survey.
hr: Tablica ispitanika već postoji za ovo istraživanje.

en: Participants
hr: Ispitanici

en: Participants can save partially finished surveys
hr: Ispitanici mogu spremiti djelomično završene upitnike

en: Participants may print answers:
hr: Ispitanici mogu ispisivati odgovore:

en: Participants owned by you
hr: Ispitanici u vašem vlasništvu

en: Participants shared with you
hr: Ispitanici koji su dijeljeni s vama

en: Participants you have shared
hr: Ispitanici koje ste vi dijelili

en: Password
hr: Zaporka

en: Password must be at least %d character long|Password must be at least %d characters long
hr: Zaporka može biti najduža najmanje %d znak|Zaporka može biti najduža najmanje %d znakova

en: Password must be at most %d character long|Password must be at most %d characters long
hr: Zaporka može biti najduža najviše %d znak|Zaporka može biti najduža najviše %d znakova

en: Password must include at least %d lowercase letter|Password must include at least %d lowercase letters
hr: Zaporka mora sadržavati najmanje %d malo slovo|Zaporka mora sadržavati najmanje %d malih slova

en: Password must include at least %d number|Password must include at least %d numbers
hr: Zaporka mora sadržavati najmanje %d broj|Zaporka mora sadržavati najmanje %d brojeva

en: Password must include at least %d special character|Password must include at least %d special characters
hr: Zaporka mora sadržavati najmanje %d specijalan znak|Zaporka mora sadržavati najmanje %d specijalnih znakova

en: Password must include at least %d uppercase letter|Password must include at least %d uppercase letters
hr: Zaporka mora sadržavati najmanje %d veliko slova|Zaporka mora sadržavati najmanje %d velikih slova

en: Password safety
hr: Sigurnost zaporke

en: Password warning
hr: Upozorenje o zaporki

en: Password:
hr: Zaporka:

en: Passwords do not match
hr: Zaporke se ne podudaraju

en: Passwords do not match!
hr: Zaporke se ne poklapaju!

en: Passwords does not fulfill minimum requirement:
hr: Zaporke ne ispunjavaju minimalni zahtjev:

en: Path
hr: Putanja

en: Percentage
hr: Postotak

en: Percentage of total:
hr: Postotak od ukupno:

en: Permission
hr: Dozvola

en: Permission level
hr: Razina dopuštenja

en: Permission level?
hr: Razina dopuštenja?

en: Permission role %s
hr: Uloga dopuštenja %s

en: Permission roles
hr: Uloge s dozvolom

en: Permission to activate/deactivate a survey
hr: Dozvola za aktiviranje/deaktiviranje upitnika

en: Permission to create participants in the central participants database (for which all permissions are automatically given) and view, update and delete participants from other users
hr: Dozvola za stvaranje ispitanika u središnjoj bazi podataka ispitanika (za koje su automatski dodijeljene sve dozvole) te pregled, ažuriranje i brisanje ispitanika od drugih korisnika

en: Permission to create surveys (for which all permissions are automatically given) and view, update and delete surveys from other users
hr: Dozvola za izradu upitnika (za koje se automatski dozvoljavaju sve dozvole) i pregledavanje, ažuriranje i brisanje upitnika od drugih korisnika

en: Permission to create(data entry)/view/update/delete/import/export responses
hr: Dozvola za stvaranje(unos podataka)/pregled/ažuriranje/brisanje/uvoz/izvoz odgovora

en: Permission to create, view, update and delete user groups
hr: Dozvola za stvaranje, pregled, ažuriranje i brisanje korisničkih skupina

en: Permission to create, view, update and delete users
hr: Dozvola za stvaranje, prikaz, ažuriranje i brisanje korisnika

en: Permission to create, view, update, delete, export and import label sets/labels
hr: Dozvola za stvaranje, pregled, ažuriranje, brisanje, izvoz i uvoz skupova oznaka i oznaka

en: Permission to create, view, update, delete, export and import templates
hr: Dozvola za stvaranje, pregled, ažuriranje, brisanje, izvoz i uvoz predložaka

en: Permission to create/update/delete/import/export participants
hr: Dozvole za kreiranje/ažuriranje/brisanje/uvoz/izvoz ispitanika

en: Permission to create/view/update/delete assessments rules for a survey
hr: Dozvole za stvaranje/pregled/ažuriranje/brisanje pravila procjena upitnika

en: Permission to create/view/update/delete quota rules for a survey
hr: Dozvole za stvaranje/pregled/ažuriranje/brisanje pravila kvota upitnika

en: Permission to create/view/update/delete/import/export the questions, groups, answers & conditions of a survey
hr: Dozvola za stvaranje/pregled/ažuriranje/brisanje/uvoz/izvoz pitanja, skupina, odgovora i uvjeta upitnika

en: Permission to delete a survey
hr: Dozvola za brisanje upitnika

en: Permission to modify survey security settings
hr: Dozvola za izmjenu sigurnosnih postavki upitnika

en: Permission to view & update the translations using the quick-translation feature
hr: Dopuštenje za pregled i ažuriranje prijevoda pomoću značajke brzog prevođenja

en: Permission to view and update global settings & plugins and to delete and import plugins
hr: Dozvola za pregledavanje i ažuriranje globalnih postavki i dodataka te za brisanje i uvoz dodataka

en: Permission to view statistics
hr: Dozvola za pregled statistike

en: Permission to view/update the survey settings including survey participants table creation
hr: Dozvola za pregled/ažuriranje postavki upitnika, uključujući stvaranje tablice ispitanika upitnika

en: Permission to view/update the survey text elements, e.g. survey title, survey description, welcome and end message
hr: Dozvola za pregledavanje/ažuriranje tekstualnih elemenata upitnika, npr. naslova i opisa upitnika, poruka dobrodošlice i završetka

en: Permission?
hr: Dopuštenje?

en: Permissions were successfully updated.
hr: Dopuštenja su uspješno ažurirana.

en: Persian
hr: Perzijski

en: Pie chart
hr: Tortni grafikon

en: Place questions into a specified randomization group, all questions included in the specified group will appear in a random order
hr: Postavite pitanja u određenu skupinu slučajnosti, sva pitanja uključena u navedenu skupinu pojavit će se slučajnim redoslijedom

en: Placeholder answer
hr: Privremeni tekst u polju za odgovor

en: Placeholder fields
hr: Polja rezerviranih mjesta

en: Please %s check your settings %s.
hr: %s provjerite postavke %s.

en: Please <a href="%s">log in</a>.
hr: Molimo <a href="%s">prijavite se</a>.

en: Please add at least two answer options to proceed.
hr: Za nastavak dodajte barem dva moguća odgovora.

en: Please add at least two subquestions
hr: Dodajte barem dva potpitanja

en: Please be aware that your answers will not be saved, because the survey isn't active yet.
hr: Imajte na umu da vaši odgovori neće biti spremljeni, zato što upitnik još nije aktivan.

en: Please be careful - if you delete default entries you may not be able access some parts of the application.
hr: Budite oprezni - ako izbrišete zadane unose, možda nećete moći pristupiti nekim dijelovima aplikacije.

en: Please be patient and try again in about 5 minutes.
hr: Molimo za strpljenje. Pokušajte za 5 minuta.

en: Please be patient until you are forwarded to the final URL.
hr: Budite strpljivi sve dok ne budete proslijeđeni konačnom URL-u.

en: Please be very careful.
hr: Budite vrlo oprezni.

en: Please buy a new one!
hr: Molimo kupite novi!

en: Please change the directory permissions of the folder %s in order to preview themes.
hr: Promijenite dozvole mape za mapu %s kako biste pregledali teme.

en: Please check any problems above and then proceed to the final step.
hr: Provjerite navedene probleme i onda nastavite na završni korak nadogradnje.

en: Please check at least one box per row.
hr: Odaberite najmanje jedan kučicu po retku.

en: Please check at least one item.
hr: Molim izaberite barem jednu stavku.

en: Please check the directory permissions.
hr: Molim provjerite dozvole direktorija.

en: Please check the format of your answer.
hr: Molimo provjerite ispravnost oblika Vašeg odgovora.

en: Please check the matching combinations.
hr: Provjerite kombinacije podudaranja.

en: Please check these settings now:
hr: Molimo provjerite sada ove postavke:

en: Please choose
hr: Molim izaberite

en: Please choose *all* that apply:
hr: Molim izaberite *sve opcije* koje vam odgovaraju:

en: Please choose *only one* of the following:
hr: Molim izaberite *samo jedan* od ponuđenih odgovora:

en: Please choose all that apply and provide a comment:
hr: Molim izaberite sve opcije koje vam odgovaraju i komentirajte:

en: Please choose at least %s items.
hr: Odaberite najmanje %s stavki.

en: Please choose no more than %s items.
hr: Odaberite najviše %s stavki.

en: Please choose one option.
hr: Molimo odaberite jednu opciju.

en: Please choose the appropriate response for each item:
hr: Molim izaberite odgovarajući odgovor za svaku stavku:

en: Please choose the label sets you want to export:
hr: Molimo odaberite setove oznaka koje želite uvesti:

en: Please choose...
hr: Molim izaberite...

en: Please click and drag the slider handles to enter your answer.
hr: Kliknite i povucite ručice klizača kako biste unijeli svoj odgovor.

en: Please complete all parts of the date.
hr: Molimo Vas da odaberete sve elemente datuma.

en: Please complete all parts.
hr: Molim da popunite sve dijelove pitanja.

en: Please confirm
hr: Molim potvrdite

en: Please confirm that you want to opt out of this survey by clicking the button below.
hr: Potvrdite da želite isključiti sudjelovanje u ovom upitniku klikom na gumb u nastavku.

en: Please confirm the access code by answering the security question below and click 'Continue'.
hr: Molim potvrdite pristup upitniku odgovarajući na sigurnosno pitanje. Nakon unosa kliknite na Nastavi.

en: Please confirm the access code by answering the security question below and click continue.
hr: Molim potvrdite pristupni kôd tako da odgovorite na sigurnosno pitanje.

en: Please confirm you want to clear your response?
hr: Potvrdite da želite poništiti svoj odgovor?

en: Please contact %s ( %s ) for further assistance.
hr: Kontakt osoba za eventualna vaša pitanja je %s (%s)

en: Please contact %s to report this problem.
hr: Obratite se %s da biste prijavili ovaj problem.

en: Please contact the LimeSurvey team.
hr: Obratite se timu LimeSurvey.

en: Please contact your LimeSurvey administrator for your password.
hr: Obratite se svom LimeSurvey administratoru u vezi vaše zaporke.

en: Please continue with populating the database.
hr: Nastavite s popunjavanjem baze podataka.

en: Please do a backup of the menu entries you want to keep.
hr: Napravite sigurnosnu kopiju stavaka izbornika koje želite zadržati.

en: Please do a backup of the menus you want to keep.
hr: Napravite sigurnosnu kopiju izbornika koje želite zadržati.

en: Please do not repeat the request without modifications.
hr: Molimo ne ponavljajte zahtjev bez izmjena.

en: Please enter a date:
hr: Molimo unesite datum:

en: Please enter only numbers.
hr: Unesite samo brojeve.

en: Please enter the database settings you want to use for LimeSurvey:
hr: Molimo unesite postavke baze podataka koje želite koristiti za LimeSurvey:

en: Please enter the name for the new theme:
hr: Molimo unesite naziv za novi predložak:

en: Please enter your comment here
hr: Upišite dodatni komentar ako smatrate potrebnim

en: Please explain something in detail:
hr: Molim objasni detaljnije:

en: Please fax your completed survey to:
hr: Molimo pošaljite faksom ispunjen upitnik na:

en: Please fill in %s answers
hr: Ispunite %s odgovore

en: Please fill in at least %s answers
hr: Ispunite najmanje %s odgovora

en: Please fill in at least one answer
hr: Ispunite barem jedan odgovor

en: Please fill in at most %s answers
hr: Ispunite najviše %s odgovora

en: Please fill in at most one answer
hr: Molimo ispunite najviše jedan odgovor

en: Please fill in from %s to %s answers.
hr: Ispunite od %s do %s odgovora.

en: Please first update to Version 2.6.4 or any later 2.x version before you update to Version 3.x.
hr: Prije ažuriranja na verziju 3.x prvo se ažurirajte na inačicu 2.6.4 ili noviju verziju 2.x.

en: Please fix the following input errors:
hr: Popravite sljedeće pogreške unosa:

en: Please fix this error in your database and try again
hr: Ispravite ovu pogrešku u bazi podataka i pokušajte ponovno

en: Please have patience and retry in 30 minutes. Thank you for your understanding.
hr: Molimo strpljenje i pokušajte ponovno za 30 minuta. Hvala na razumijevanju.

en: Please log in first.
hr: Prvo se prijavite.

en: Please make sure that your CSV contains the fields '%s', '%s', '%s', '%s', and '%s'
hr: Provjerite sadrži li CSV datoteka polje '%s', '%s', '%s', '%s' i '%s'.

en: Please note that if you delete an incomplete response during a running survey, the participant will not be able to complete it.
hr: Molim imajte na umu kako brisanjem nedovršenog odgovora, ik ga više neće moći dovršiti.

en: Please note that once responses have collected with this survey and you want to add or remove groups/questions or change one of the settings above, you will need to deactivate this survey, which will move all data that has already been entered into a separate archived table.
hr: Jednom kada se odgovori unesu u ovaj upitnik, u slučaju da želite dodati ili obrisati skupinu pitanja ili pitanje, potrebno je deaktivirati ovaj upitnik, što će premjestili sve podatke koji su do sada unijeti u zasebnu tablicu arhive.

en: Please note: This file does not contain any collected responses.
hr: Napomena: Ova datoteka ne sadrži prikupljene odgovore.

en: Please number each box in order of preference from 1 to
hr: Molimo unesite broj u polje redom koji vam odgovara od 1 do

en: Please put in a valid code. Only letters and numbers are allowed and it has to start with a letter. For example [Question1]
hr: Unesite valjani kôd. Dopuštena su samo slova i brojevi i ona mora započeti slovom. Na primjer [Pitanje1]

en: Please rank all items.
hr: Poredajte sve stavke.

en: Please remember that in order to have a valid code, it must contain only letters and numbers, also please check that it starts with a letter.
hr: Imajte na umu da, kako biste dobili valjani kôd, mora sadržavati samo slova i brojeve, također provjerite da li kôd počinje sa slovom.

en: Please select %s answers
hr: Molimo odaberite %s odgovora

en: Please select a file to import!
hr: Molim izaberite datoteku za slanje!

en: Please select a language:
hr: Molim izaberite jezik:

en: Please select a plugin to install!
hr: Odaberite dodatak za instalaciju!

en: Please select a user first
hr: Molim najprije odaberite korisnika

en: Please select a user group first
hr: Najprije odaberite korisničku skupinu

en: Please select an answer for each combination.
hr: Odaberite odgovor za svaku kombinaciju.

en: Please select at least %s answers
hr: Molimo odaberite najmanje %s odgovora

en: Please select at least one answer
hr: Molimo odaberite najmanje jedan odgovor

en: Please select at least one file for deletion
hr: Molim izaberite barem jednu datoteku za brisanje

en: Please select at least one file for download
hr: Molim izaberite barem jednu datoteku za preuzimanje

en: Please select at least one item
hr: Odaberite barem jednu stavku

en: Please select at most %s answers
hr: Molimo odaberite najviše %s odgovora

en: Please select at most one answer
hr: Molim odaberite najviše jedan odgovor

en: Please select filters and click on the "View statistics" button to generate the statistics.
hr: Odaberite filtre i kliknite gumb "Prikaži statistiku" da biste generirali statistiku.

en: Please select from %s to %s answers.
hr: Odaberite između %s i %s odgovora.

en: Please select one answer
hr: Molimo odaberite jedan odgovor

en: Please select the 'Array'-type.
hr: Odaberite 'Niz' vrstu pitanja.

en: Please select your preferred language:
hr: Odaberite željeni jezik:

en: Please solve the following equation:
hr: Riješite sljedeću jednadžbu:

en: Please submit by %s
hr: Molim pošalji od %s

en: Please type in a code that consists only of letters and numbers, and doesn't start with a number.
hr: Molimo unesite kôd koji se sastoji samo od slova i brojeva, i ne počinje s brojem.

en: Please type in the new theme name above.
hr: Upišite gore navedenu novu temu.

en: Please upload %s files
hr: Molimo prenesite %s datoteka

en: Please upload %s more file(s).
hr: Molimo prenesite još %s datoteku(a).

en: Please upload at least %s files
hr: Prenesite najmanje %s datoteka

en: Please upload at least one file
hr: Prenesite barem jednu datoteku

en: Please upload at most %s files
hr: Prenesite najviše %s datoteka

en: Please upload at most one file
hr: Prenesite najviše jednu datoteku

en: Please upload between %s and %s files
hr: Molimo prenesite između %s i %s datoteka

en: Please upload one file
hr: Prenesite jednu datoteku

en: Please use the survey navigation buttons or index.  It appears you attempted to use the browser back button to re-submit a page.
hr: Upotrijebite gumbe ili indeks za navigaciju. Čini se da ste pokušali koristiti gumb za povratak preglednika da biste ponovno poslali stranicu.

en: Please verify the following information before continuing with the database upgrade:
hr: Provjerite sljedeće informacije prije nastavka nadogradnje baze podataka:

en: Please visit %s to download the update.
hr: Molim posjetite %s za preuzimanje nadogradnje.

en: Please wait, loading data...
hr: Pričekajte, učitavanje podataka ...

en: Please write your answer here:
hr: Molimo unesite svoj odgovor ovdje:

en: Please write your answer(s) here:
hr: Molimo unesite svoj(e) odgovor(e) ovdje:

en: Plugin
hr: Dodatak

en: Plugin %s didn't exist, settings not imported
hr: Dodatak %s ne postoji, postavke nisu uvezene

en: Plugin '%s' does already exist.
hr: Dodatak '%s' već postoji.

en: Plugin error
hr: Pogreška priključka

en: Plugin is not active
hr: Dodatak nije aktivan

en: Plugin is not compatible with your LimeSurvey version.
hr: Dodatak nije kompatibilan s vašom verzijom LimeSurvey.

en: Plugin load error
hr: Pogreška učitavanja dodatka

en: Plugin manager
hr: Upravljanje dodacima

en: Plugin manager - scanned files
hr: Upravitelj dodataka - skenirane datoteke

en: Plugin settings:
hr: Postavke dodatka:

en: Plugin uninstalled.
hr: Deinstaliranje dodatka.

en: Plugin was activated.
hr: Dodatak je aktiviran.

en: Plugin was deactivated.
hr: Dodatak je deaktiviran.

en: Plugin was installed.
hr: Dodatak je instaliran.

en: Plugins
hr: Dodaci

en: Polar chart
hr: Polarna karta

en: Polish
hr: Poljski

en: Polish (Informal)
hr: Poljski (neformalno)

en: Poorly terminated expression - expected a constant or variable
hr: Loše završen izraz - očekuje se konstanta ili varijabla

en: Populate database
hr: Popuniti bazu podataka

en: Popup
hr: Skočni prozor

en: Portrait
hr: Portret

en: Portuguese
hr: Portugalski

en: Portuguese (Brazilian)
hr: Portugalski (Brazilski)

en: Position
hr: Pozicija

en: Position:
hr: Položaj:

en: Position?
hr: Položaj?

en: Pre-installation check
hr: Provjera prije instalacije

en: Pre-installation check for LimeSurvey
hr: Pred instalacijska provjera za LimeSurvey

en: Pre-mapped attributes
hr: Unaprijed mapirani atributi

en: Predefined
hr: Zadan

en: Predefined label sets
hr: Zadani skup mogućih odgovora

en: Predefined label sets...
hr: Predefinirani setovi oznaka...

en: Prefix for list items
hr: Prefiks za stavke popisa

en: Prefix for the users (a random value will be appended)
hr: Prefiks za korisnike (slučajna vrijednost biti će primijenjena)

en: Prefix|Suffix for dropdown lists
hr: Prefiks|Sufiks za padajući izbornik

en: Preselected question type:
hr: Zadana vrsta pitanja:

en: Present answer options in reverse order
hr: Prikaži opcije odgovora u obrnutom poretku

en: Present as text input boxes instead of dropdown lists
hr: Prikaži kao polja za unos teksta umjesto padajućih popisa

en: Present dropdown control(s) instead of list of radio buttons
hr: Prikaži padajući izbornik umjesto popisa radio gumba

en: Present subquestions/answer options in random order
hr: Prikažite potpitanja/opcije odgovora u slučajnom redoslijedu

en: Presentation
hr: Prezentacija

en: Presentation & navigation
hr: Prezentacija i navigacija

en: Presentation & navigation settings
hr: Postavke prezentacije i navigacije

en: Preserve response IDs
hr: Sačuvaj ID odgovora

en: Preview
hr: Pregled

en: Preview conversion of conditions to ExpressionScript
hr: Pretpregled pretvaranje uvjeta u ExpressionScript

en: Preview current group
hr: Pregledajte trenutnu grupu

en: Preview image
hr: Pregled slike

en: Preview in
hr: Pretpregled u

en: Preview question
hr: Pretpregled pitanja

en: Preview question group
hr: Pretpregled skupine pitanja

en: Preview question type
hr: Pregled vrste pitanja

en: Preview survey
hr: Pregled upitnika

en: Preview:
hr: Pregled:

en: Previous
hr: Prethodno

en: Previous answer fields
hr: Prethodna polja s odgovorima

en: Previous century
hr: Prethodno stoljeće

en: Previous decade
hr: Prethodno desetljeće

en: Previous month
hr: Prethodni mjesec

en: Previous questions
hr: Prethodna pitanja

en: Previous session is set to be finished.
hr: Prethodna sesija je označena kao završena.

en: Previous year
hr: Prošla godina

en: Print answers
hr: Ispiši odgovore

en: Print your answers.
hr: Ispišite svoje odgovore.

en: Printable survey
hr: Upitnik prikladan za ispis

en: Printable survey (*.html)
hr: Upitnik prilagođen ispisu (* .html)

en: Prior to 16
hr: Ispod 16

en: Privacy policy error text:
hr: Tekst pogreške pravila privatnosti:

en: Privacy policy label text:
hr: Tekst uz oznaku pravila privatnosti:

en: Privacy policy text:
hr: Pravila privatnosti:

en: Pro tip: The subquestion may even contain HTML code.
hr: Savjet: Potpitanje može sadržavati čak i HTML kôd.

en: Processing...
hr: Obrada...

en: Progress
hr: Napredak

en: Public statistics:
hr: Javne statistike:

en: Publication & access
hr: Objavljivanje i pristup

en: Publication & access control
hr: Objavljivanje i kontrola pristupa

en: Publication & access control settings
hr: Postavke za objavljivanje i kontrolu pristupa

en: Publication and access settings
hr: Postavke za objavljivanje i pristup

en: Publish API on /admin/remotecontrol:
hr: Objavi API na /admin/remotecontrol:

en: Punjabi
hr: Pendžabljanin

en: Q1 and Q3 calculated using %s
hr: Q1 i Q3 su izračunati koristeći %s

en: Question
hr: Pitanje

en: Question ID
hr: ID pitanja

en: Question Theme has been sucessfully converted to LimeSurvey 4
hr: Tema pitanja uspješno je pretvorena u LimeSurvey 4

en: Question Type:
hr: Tip pitanja:

en: Question animation
hr: Animacija pitanja

en: Question attribute
hr: Atribut pitanja

en: Question attributes
hr: Atributi pitanja

en: Question attributes:
hr: Atributi pitanja:

en: Question background color
hr: Boja pozadine pitanja

en: Question borders
hr: Granice pitanja

en: Question by Question
hr: Pitanje za pitanjem

en: Question by question
hr: Pitanje za pitanjem

en: Question by question mode not yet supported.
hr: Način pitanje po pitanje još nije podržan.

en: Question cannot be stored. Please check the answer options for duplicates or empty codes.
hr: Pitanje se ne može pohraniti. Provjerite moguće odgovore za duplikate ili prazne kôdove odgovora.

en: Question cannot be stored. Please check the subquestion codes for duplicates or empty codes.
hr: Pitanje se ne može pohraniti. Molimo provjerite kôdove potpitanja za duplikate ili prazne kôdove.

en: Question code
hr: Kôdovi pitanja

en: Question code %s was updated to %s.
hr: Kôd pitanja %s je ažuriran na %s.

en: Question code & question text
hr: Kôd pitanja i tekst pitanja

en: Question code / ID
hr: Kôd pitanja / ID

en: Question code:
hr: Kôd pitanja:

en: Question codes must be unique.
hr: Kôdovi pitanja moraju biti jedinstveni.

en: Question codes must start with a letter and may only contain alphanumeric characters.
hr: Kôdovi pitanja moraju započeti slovom i mogu sadržavati samo alfanumeričke znakove.

en: Question codes were successfully regenerated.
hr: Kôdovi pitanja uspješno su obnovljeni.

en: Question could not be created with error on %s: %s
hr: Pitanje nije moguće izraditi s pogreškom na %s: %s

en: Question could not be created.
hr: Nije moguće stvoriti pitanje.

en: Question could not be deleted. There are conditions for other questions that rely on this question. You cannot delete this question until those conditions are removed.
hr: Pitanje nije bilo moguće izbrisati. Postoje uvjeti za druga pitanja koja se oslanjaju na ovo pitanje. Ne možete izbrisati ovo pitanje dok ti uvjeti ne budu uklonjeni.

en: Question could not be saved
hr: Pitanje nije bilo moguće spremiti

en: Question could not be updated
hr: Nije moguće ažurirati pitanje

en: Question could not be updated with error on %s: %s
hr: Pitanje nije moguće ažurirati s pogreškom na %s: %s

en: Question could not be updated.
hr: Pitanje nije moguće ažurirati.

en: Question could not be updated. There are conditions for other questions that rely on the answers to this question and changing the type will cause problems. You must delete these conditions  before you can change the type of this question.
hr: Pitanje nije moguće ažurirati. Postoje uvjeti za druga pitanja koja se oslanjaju na odgovore na ovo pitanje i promjena vrste pitanja će uzrokovati probleme. Te uvjete morate izbrisati prije nego što možete promijeniti vrstu ovog pitanja.

en: Question could not be updated. There are conditions for other questions that rely on the answers to this question and changing the type will cause problems. You must delete these conditions before you can change the type of this question.
hr: Pitanje ne može biti promijenjeno. Postoje uvjeti za druga pitanja koja se oslanjaju na odgovore na ovo pitanje i promjena tipa pitanja će uzrokovati probleme. Morate obrisati te uvjete prije nego što promijenite tip ovog pitanja.

en: Question creation failed - input was malformed or invalid
hr: Stvaranje pitanja nije uspjelo, ulaz je krivo oblikovan ili nije valjan

en: Question explorer
hr: Istraživač pitanja

en: Question group
hr: Skupina pitanja

en: Question group description
hr: Opis skupine pitanja

en: Question group editor
hr: Uređivač grupe pitanja

en: Question group import is complete.
hr: Uvoz skupine pitanja je završen.

en: Question group import summary
hr: Sažetak uvoza skupine pitanja

en: Question group name
hr: Naziv skupine pitanja

en: Question group overview
hr: Pregled grupe pitanja

en: Question group successfully saved.
hr: Skupina pitanja uspješno spremljena.

en: Question group successfully stored
hr: Grupa pitanja uspješno je pohranjena

en: Question group:
hr: Skupina pitanja:

en: Question groups
hr: Skupine pitanja

en: Question groups in this survey
hr: Skupine pitanja u ovom upitniku

en: Question has been stored, but an error happened:
hr: Pitanje je pohranjeno, ali dogodila se pogreška:

en: Question help
hr: Pomoć na pitanje

en: Question id
hr: ID pitanja

en: Question id (qid) : '%s' is already in use.
hr: ID pitanja (qid): '%s' je već u upotrebi.

en: Question import is complete.
hr: Uvoz pitanja je završen.

en: Question import summary
hr: Sažetak uvoza pitanja

en: Question imported successfully
hr: Pitanje je uspješno uvezeno

en: Question in language %s could not be created with error on %s: %s
hr: Pitanje jezika %s nije uspjelo s pogreškom na %s: %s

en: Question in language %s could not be created.
hr: Pitanje na %s jeziku nije moguće kreirati.

en: Question index
hr: Indeks pitanja

en: Question is added to target (result is set to database default value).
hr: Pitanje je dodano cilju (rezultat je postavljen na zadanu vrijednost baze podataka).

en: Question is moved to another group (result is imported correctly).
hr: Pitanje je premješteno u drugu podskupinu (rezultat je ispravno uvezen).

en: Question is removed from target (result is ignored).
hr: Pitanje je uklonjeno iz cilja (rezultat se zanemaruje).

en: Question list
hr: Popis pitanja

en: Question not found
hr: Pitanje nije pronađeno

en: Question preview
hr: Pregled pitanja

en: Question quick actions
hr: Brze radnje pitanja

en: Question selection
hr: Odabir pitanja

en: Question selector mode
hr: Način odabira pitanja

en: Question shadow
hr: Sjena pitanja

en: Question successfully copied
hr: Pitanje je uspješno kopirano

en: Question successfully saved.
hr: Pitanje je uspješno spremljeno.

en: Question successfully stored
hr: Pitanje je uspješno pohranjeno

en: Question summary
hr: Sažetak pitanja

en: Question template
hr: Predložak pitanja

en: Question text
hr: Tekst pitanja

en: Question theme
hr: Tema pitanja

en: Question theme could not be converted to LimeSurvey 4 standard. Reason: No matching core theme with the name %s could be found
hr: Tema pitanja nije se mogla pretvoriti u LimeSurvey 4 standard. Razlog: Ne može se pronaći nijedna podudarna tema s imenom %s

en: Question theme:
hr: Tema pitanja:

en: Question themes
hr: Teme pitanja

en: Question themes:
hr: Teme pitanja:

en: Question time
hr: Vrijeme za odgovor na pitanje

en: Question title
hr: Naslov pitanja

en: Question type
hr: Vrsta pitanja

en: Question type is being extended and cannot be uninstalled
hr: Vrsta pitanja se proširuje i nije je moguće deinstalirati

en: Question type is used in a Survey and cannot be uninstalled
hr: Vrsta pitanja koristi se u anketi i ne može se deinstalirati

en: Question type selector:
hr: Selektor tipa pitanja:

en: Question type:
hr: Vrsta pitanja:

en: Question update failed, input array malformed or invalid
hr: Ažuriranje pitanja nije uspjelo, ulazni niz nije oblikovan ili nije valjan

en: Question validation equation
hr: Jednadžba validacije pitanja

en: Question validation tip
hr: Natuknica o validaciji pitanja

en: Question was successfully added.
hr: Pitanje je uspješno dodano.

en: Question was successfully deleted.
hr: Pitanje je uspješno izbrisano.

en: Question was successfully saved.
hr: Pitanje je uspješno spremljeno.

en: Question:
hr: Pitanje:

en: Question:
hr: Pitanje:

en: Questions
hr: Pitanja

en: Questions in group:
hr: Pitanja u skupini:

en: Questions in this survey
hr: Pitanja u ovom upitniku

en: Questions with conditions to this group
hr: Pitanja sa uvjetima u ovoj skupini

en: Quick CSV report
hr: Brzo CSV izvješće

en: Quick actions
hr: Brze akcije

en: Quick add
hr: Brzo dodavanje

en: Quick add...
hr: Brzo dodavanje...

en: Quick edit
hr: Brzo uređivanje

en: Quick menu
hr: Brzi izbornik

en: Quick statistics
hr: Brza statistika

en: Quick translation
hr: Brzi prijevod

en: Quick-add answers
hr: Brzo dodavanje odgovora

en: Quick-add conditions
hr: Brzo dodavanje uvjeta

en: Quick-add subquestion or answer items
hr: Brzo dodajte stavke potpitanja ili odgovora

en: Quick-translation
hr: Brzi prijevod

en: Quota action
hr: Akcija kvote

en: Quota could not be added!
hr: Nije moguće dodati kvotu!

en: Quota language settings:
hr: Postavke jezika kvote:

en: Quota members
hr: Članovi kvote

en: Quota members:
hr: Članovi kvote:

en: Quota message (%s)
hr: Poruka kvote (%s)

en: Quota message:
hr: Poruka kvote:

en: Quota name
hr: Naziv kvote

en: Quota name (%s)
hr: Naziv kvote (%s)

en: Quota out
hr: Van kvote

en: Quota saved
hr: Kvota je spremljena

en: Quota with ID %s was deleted
hr: ID kvote %s je izbrisan

en: Quotas
hr: Kvote

en: Quotas exceeded
hr: Kvote su premašene

en: Quote equations
hr: Citiranje jednadžbi

en: Quote equations for CSV export
hr: Citirajte jednadžbe u izvezenim CSV-ima

en: Quote equations:
hr: Citiranje jednadžbi:

en: Quote meta characters
hr: Citiraj meta znakove

en: R (data file)
hr: R (podatkovna datoteka)

en: R (syntax file)
hr: R (sintaksna datoteka)

en: RPC interface enabled:
hr: RPC sučelje omogućeno:

en: Radar chart
hr: Radarski grafikon

en: Radio button animation
hr: Animacija radio gumba

en: Radio list
hr: Radio popis

en: Random Group
hr: Slučajna skupina

en: Random order
hr: Slučajan poredak

en: Random order:
hr: Nasumični redoslijed:

en: Random password (suggestion):
hr: Slučajno generirana zaporka (prijedlog):

en: Randomization group name
hr: Ime skupine nasumičnosti

en: Randomization group:
hr: Skupina nasumičnosti:

en: Randomize on each page load
hr: Randomizirati na svakom učitavanju stranice

en: Range
hr: Raspon

en: Rank %s
hr: Poredak % s

en: Rank header
hr: Zaglavlje rangiranja

en: Ranking
hr: Rangiranje

en: Read
hr: Pročitano

en: Really delete this survey menu entry?
hr: Stvarno izbrisati ovu stavku izbornika upitnika?

en: Really delete this survey menu?
hr: Želite li zaista izbrisati ovaj izbornik?

en: Really restore the default survey menu entries?
hr: Želite li zaista vratiti zadane stavke izbornika upitnika?

en: Really restore the default survey menus?
hr: Stvarno vraćanje zadanih izbornika upitnika?

en: Reason:
hr: Razlog:

en: Recalculates the storage used by all your files in the upload folders
hr: Ponovno izračunava prostor za pohranu koji koriste sve vaše datoteke u mapama za prijenos

en: Recommended
hr: Preporučeno

en: Record Deleted
hr: Zapis obrisan

en: Records displayed:
hr: Prikazano zapisa:

en: Records imported
hr: Zapisi su uvezeni

en: Recover your password
hr: Oporavite zaporku

en: Referrer URL
hr: URL Preporuke

en: Referrer URL will be saved.
hr: URL sa kojeg je pristupljeno biti će zapisan.

en: Regenerate question codes
hr: Obnovite kôdove pitanja

en: Registration
hr: Registracija

en: Registration attachments:
hr: Prilozi za registraciju:

en: Registration email
hr: Registracija e-maila

en: Registration email body
hr: Tijelo e-pošte za registraciju

en: Registration email body:
hr: Tijelo e-pošte za registraciju:

en: Registration email subject
hr: Prijava subjekta e-pošte

en: Registration email subject:
hr: Naziv teme e-pošte za registraciju:

en: Regular expression
hr: Regularni izraz

en: Regular update
hr: Redovito ažuriranje

en: Relative width of checkbox wrapper element
hr: Relativna širina elementa omotnice potvrdnog okvira

en: Relative width of the labels
hr: Relativna širina natpisa

en: Relative width of the text input wrapper element
hr: Relativna širina elementa omotača za unos teksta

en: Relevance
hr: Relevantnost

en: Relevance equation:
hr: Jednadžba relevantnosti:

en: Relevance:
hr: Značaj:

en: Reload URL
hr: Preučitajte URL

en: Reload captcha
hr: Ponovno učitajte captcha

en: Reload image
hr: Ponovno učitaj sliku

en: Reload your survey by clicking on the following link (or pasting it into your browser):
hr: Učitajte ponovo vaš upitnik klikom na sljedeći URL (ili ga kopirajte u web preglednik):

en: Reloading screen. Please wait.
hr: Ponovno učitavanje ekrana. Molimo pričekajte.

en: Remaining
hr: Preostalo

en: Remaining updates:
hr: Preostala ažuriranja:

en: Remember the plus button
hr: Zapamtite gumb plusa

en: Reminder
hr: Podsjetnik

en: Reminder %s skipped, already sent.
hr: Podsjetnik %s je preskočen, već je poslan.

en: Reminder Email:
hr: E-mail podsjetnik:

en: Reminder attachments:
hr: Privitci podsjetnika:

en: Reminder count
hr: Broj podsjetnika

en: Reminder count:
hr: Broj podsjetnika:

en: Reminder email
hr: E-mail podsjetnik

en: Reminder email body
hr: Tijelo e-pošte podsjetnika

en: Reminder email body:
hr: Tijelo e-pošte podsjetnika:

en: Reminder email subject
hr: Predmet za e-poštu podsjetnika

en: Reminder email subject:
hr: Naslov e-mail podsjednika:

en: Reminder sent to:
hr: Podsjetnik poslan:

en: Reminder sent?
hr: Podsjetnik poslan?

en: Reminder status:
hr: Status podsjetnika:

en: Reminder to participate in a survey
hr: Podsjetnik za sudjelovanje u upitniku

en: Reminder(s) sent
hr: Podsjetnici poslani

en: RemoteControl is available using %s for transport and exposes the following functionality:
hr: RemoteControl je dostupan korištenjem %s za transport i izlaže sljedeće funkcionalnosti:

en: Remove
hr: Ukloni

en: Remove attachment
hr: Uklonite privitak

en: Remove filters
hr: Ukloni filtere

en: Remove from blacklist?
hr: Ukloniti s crnog popisa?

en: Remove link
hr: Ukloni poveznicu

en: Remove text or uncheck checkbox automatically
hr: Ukloni tekst ili poništi potvrdni okvir automatski

en: Rename
hr: Preimenovati

en: Rename this theme to:
hr: Preimenujte ovu temu na:

en: Renewed
hr: Obnovljen

en: Renumber scenarios
hr: Prenumerirajte scenarije

en: Renumber the new record.
hr: Promjeni broj novom zapisu.

en: Reorder
hr: Promjena redoslijeda

en: Repeat a string
hr: Ponovite niz

en: Repeat headers
hr: Ponovi zaglavlja

en: Repeat headers every n-th subquestions (Set to 0 to deactivate).
hr: Ponovite zaglavlja svakih n potpitanja (postavite na 0 da biste deaktivirali).

en: Repeat new password:
hr: Ponovi novu zaporku:

en: Repeat password:
hr: Ponovite zaporku:

en: Repeating headings in array questions every X subquestions:
hr: Ponavljanje zaglavlja u nizu pitanja za svako X potpitanje:

en: Replace
hr: Zamjeni

en: Replace all occurrences of the search string with the replacement string
hr: Zamijenite sve pojave niza za pretraživanje s zamjenskim nizom

en: Replace answers in file in the existing record.
hr: Zamijenite odgovore u datoteci u postojećem zapisu.

en: Replace choice header (default: "%s")
hr: Zamijenite zaglavlje izbora (zadano: "%s")

en: Replace existing label set
hr: Zamijeni postojeći skup odgovora

en: Replace label set?
hr: Zamijeniti skup oznaka?

en: Replace rank header (default: "%s")
hr: Zamijenite zaglavlje ranga (zadano: "%s")

en: Replace the existing record.
hr: Zamjeni postojeći zapis.

en: Replaces the label of the 'Other:' answer option with a custom text
hr: Zamjenjuje oznaku opcije odgovora "Drugo:" s prilagođenim tekstom

en: Report and skip the new record.
hr: Prijavi grešku i idi na novi zapis.

en: Report bugs
hr: Prijava grešaka

en: Require at least one digit
hr: Zahtijevaj barem jednu znamenku

en: Require at least one special character
hr: Zahtijeva barem jedan specijalan znak

en: Require at least one uppercase letter
hr: Zahtijeva barem jedno veliko slovo

en: Required
hr: Obavezno

en: Required PHP modules:
hr: Obavezni PHP moduli:

en: Resend access code
hr: Ponovno mi pošalji pristupni kôd

en: Resend login data
hr: Ponovno pošaljite podatke za prijavu

en: Resend login data user
hr: Ponovno pošaljite korisničke podatake za prijavu

en: Reset
hr: Poništi

en: Reset Themes
hr: Poništi teme

en: Reset all your participants to the 'not used' state
hr: Promijeni statuse svih ispitanika u 'nije korišten'

en: Reset answers and participants completed state
hr: Poništite odgovore i ispitanicima stanje dovršenosti

en: Reset completed responses to the incomplete state
hr: Promijenite dovršene odgovore u nedovršene

en: Reset conditions
hr: Poništi uvjete

en: Reset conditions?
hr: Poništiti uvjete?

en: Reset load error for plugin %d
hr: Poništite pogrešku učitavanja dodatka %d

en: Reset now
hr: Poništi sada

en: Reset response start ID?
hr: Želite li vratiti ID odgovora na početak?

en: Reset start/end date/time?
hr: Poništiti početni/završni datum/vrijeme?

en: Reset theme
hr: Poništi temu

en: Reset this template
hr: Poništi ovaj predložak

en: Reset this theme
hr: Ponovo postavite ovu temu

en: Reset to default
hr: Vrati na zadano

en: Reset to default boxes
hr: Vrati na zadane okvire

en: Reset to default settings:
hr: Ponovno postavite na zadane postavke:

en: Resolve all issues
hr: Riješi sve probleme

en: Resources
hr: Resursi

en: Resources Import Summary
hr: Sažetak uvoza resursa

en: Resources import summary
hr: Sažetak uvoza datoteka

en: Response
hr: Odgovor

en: Response ID
hr: ID odgovora

en: Response data (Attention: Doesn't include files uploaded in a file upload question. These have to be exported separately.)
hr: Podaci o odgovoru (Pažnja: ne uključuje datoteke prenesene u pitanje za prijenos datoteka. One se moraju izvesti odvojeno.)

en: Response data file (*.csv,*.vv,*.txt) (maximum size: %d MB):
hr: Datoteka s podacima o odgovoru (*.csv, *.vv, *.txt) (maksimalna veličina: %d MB):

en: Response filters
hr: Filtri odgovora

en: Response import summary
hr: Sažetak uvoza odgovora

en: Response submission for survey {SURVEYNAME}
hr: Podnošenje odgovora za upitnik {SURVEYNAME}

en: Response submission for survey {SURVEYNAME} with results
hr: Podnošenje odgovora za upitnik {SURVEYNAME} sa rezultatima

en: Response summary
hr: Sažetak odgovora

en: Response(s) deleted.
hr: Odgovori su izbrisani.

en: Responses
hr: Odgovori

en: Responses & statistics
hr: Odgovori & statistike

en: Responses and participants have been re-opened.
hr: Odgovori i ispitanici ponovno su otvoreni.

en: Responses and statistics
hr: Odgovori i statistika

en: Responses containing
hr: Odgovori sadrže

en: Responses to this survey are NOT anonymized.
hr: Odgovori na ovaj upitnik NISU anonimni.

en: Responses to this survey are anonymized.
hr: Odgovori na ovaj upitnik su anonimni.

en: Responses will be date stamped.
hr: Odgovori će biti označeni datumom.

en: Responses will have the IP address anonymized.
hr: Odgovorima će IP adresa biti anonimizirana.

en: Responses will have the IP address logged.
hr: IP adresa će biti zabilježena.

en: Responses will have their referring URL logged.
hr: Odgovori će imati prijavljen URL preporuke.

en: Responses will not be date stamped.
hr: Odgovori neće biti označeni datumom.

en: Responses will not have the IP address anonymized.
hr: Odgovori neće imati anonimizirani IP adresu.

en: Responses will not have the IP address logged.
hr: Odgovori neće imati zabilježenu IP adresu.

en: Responses will not have their referring URL logged.
hr: Odgovori neće imati zapisani URL preporuke.

en: Restart this survey
hr: Pokrenite upitnik ispočetka

en: Restore
hr: Vrati

en: Restore options
hr: Opcije vraćanja

en: Restrict input to integer values
hr: Zabrani unos cjelobrojne vrijednosti

en: Result
hr: Rezultat

en: Results
hr: Rezultati

en: Results from LDAP Query.
hr: Rezultati LDAP upita.

en: Resume later
hr: Nastavi kasnije

en: Return a formatted string
hr: Vratite oblikovani niz

en: Return a list of retAttr from sgqa1...sgqaN which pass the criteria (cmpAttr op value)
hr: Vrati popis retAttr iz sgqa1 ... sgqaN koji prolazi kriterije (cmpAttr operator vrijednost)

en: Return comma-separated list of values
hr: Vrati popis vrijednosti odvojenih zarezima

en: Return current UNIX timestamp
hr: Vrati trenutne UNIX vremenske oznake

en: Return part of a string
hr: Vrati dio znakovnog niza

en: Return to admin home
hr: Povratak na početak administracije

en: Return to label set administration
hr: Povratak u administraciju setova oznaka

en: Return to main view
hr: Povratak na glavni prikaz

en: Return to plugin list
hr: Vratite se na popis dodataka

en: Return to plugin manager
hr: Povratak na upravitelja dodataka

en: Return to survey
hr: Povratak na upitnik

en: Return to survey administration
hr: Povratak u Administraciju upitnika

en: Return to survey list
hr: Vratite se na popis upitnika

en: Return to theme list
hr: Vratite se na popis tema

en: Returns true if all non-empty responses are unique
hr: Vraća istinito ako su svi ne prazni odgovori jedinstveni

en: Returns true(1) if it is a valid date in gregorian calendar
hr: Vraća true(1) ako je to valjan datum u gregorijanskom kalendaru

en: Reverse a string
hr: Obrni string

en: Reverse answer order
hr: Obrni redosljed odgovora

en: Reverse the slider direction
hr: Preokrenite smjer klizača

en: Reverses the slider direction and repositions the min/max text accordingly.
hr: Poništava smjer klizača i postavlja odgovarajući tekst min/max.

en: Right to left
hr: S desna na lijevo

en: Role successfully saved
hr: Uloga je uspješno spremljena

en: Role updated
hr: Uloga je ažurirana

en: Role was successfully imported.
hr: Uloga je uspješno uvezena.

en: Roles successfully deleted
hr: Uloge su uspješno izbrisane

en: Romanian
hr: Rumunski

en: Root URL:
hr: Korijenski URL:

en: Round fractions down
hr: Zaokruži razlomke prema dolje

en: Round fractions up
hr: Zaokruži decimalne brojeve

en: Rounds a number to an optional precision
hr: Zaokružuje broj na opcionalnu preciznost

en: Rows
hr: Reci

en: Rows & columns
hr: Redci i stupci

en: Russian
hr: Ruski

en: SMTP debug mode:
hr: SMTP debug način rada:

en: SMTP debug output:
hr: SMTP debug izlaz:

en: SMTP encryption:
hr: SMTP šifriranje:

en: SMTP host:
hr: SMTP poslužitelj:

en: SMTP password:
hr: SMTP zaporka:

en: SMTP username:
hr: SMTP korisničko ime:

en: SPSS export scale type
hr: SPSS tip izvozne skale

en: SPSS version:
hr: SPSS verzija:

en: SQL CODE THAT FAILED
hr: SQL KÔD KOJI NIJE USPIO

en: SQL command failed: %s
hr: SQL naredba nije uspjela: %s

en: SSL not enforced
hr: SSL se ne primjenjuje

en: Same
hr: Isto

en: Same height for all answer options
hr: Ista visina za sve opcije odgovora

en: Same height for lists
hr: Ista visina za popise

en: Same origin
hr: Isto podrijetlo

en: Save
hr: Spremi

en: Save & activate survey
hr: Spremi / Aktiviraj upitnik

en: Save IP address:
hr: Spremi IP adresu:

en: Save IP address?
hr: Spremi IP adresu?

en: Save Now
hr: Spremi sada

en: Save and add a new question
hr: Spremite i dodajte novo pitanje

en: Save and add group
hr: Spremi i dodaj grupu

en: Save and add question
hr: Spremite i dodajte pitanje

en: Save and close
hr: Spremi i zatvori

en: Save and close now and let's edit the answer options.
hr: Spremite i zatvorite sada i dopustite uređivanje mogućnosti odgovora.

en: Save and new
hr: Spremi i novo

en: Save and new group
hr: Spremi i nova skupina

en: Save as PDF
hr: Spremi kao PDF

en: Save as default values
hr: Spremi kao zadane vrijednosti

en: Save as label set
hr: Spremi kao set oznaka

en: Save as label set:
hr: Spremi kao skup odgovora:

en: Save both of them on the R working directory (use getwd() and setwd() on the R command window to get and set it)
hr: Pohrani oba u R radni direktorij (koristi getwd() i setwd() unutar R komandnog prozora kako bi preuzeli i postavili)

en: Save boxes settings
hr: Spremi postavke okvira

en: Save changes
hr: Spremi promjene

en: Save city
hr: Spremi grad

en: Save country
hr: Spremi zemlji

en: Save for further completion by survey user
hr: Spremi za naknadno popunjavanje od strane korisnika

en: Save postal code
hr: Spremi poštanski broj

en: Save question group
hr: Spremi skupinu pitanja

en: Save referrer URL:
hr: Spremi URL preporuke:

en: Save referrer URL?
hr: Spremi povezani URL?

en: Save settings
hr: Spremi postavke

en: Save state
hr: Spremi države

en: Save this, then create another:
hr: Spremite ovo, a zatim stvorite drugi:

en: Save timings:
hr: Spremanje vremena:

en: Save timings?
hr: Spremanje vremena?

en: Save your unfinished survey
hr: Spremite svoj nedovršen upitnik

en: Saved
hr: Spremljeno

en: Saved Survey Details
hr: Detalji spremljenog upitnika

en: Saved name:
hr: Ime pod kojim je snimljeno:

en: Saved response deleted.
hr: Spremljeni odgovor je izbrisan.

en: Saved response not found
hr: Spremljeni odgovor nije pronađen

en: Saved responses
hr: Spremljeni odgovori

en: Saved successfully
hr: Spremljeno uspješno

en: Saving responses is disabled if survey is not activated.
hr: Spremanje odgovora je onemogućeno pošto upitnik nije aktiviran.

en: Say hello
hr: Reci zdravo

en: Scale
hr: Skala

en: Scale 1
hr: Skala 1

en: Scale 2
hr: Skala 2

en: Scan files
hr: Skeniranje datoteka

en: Scan files for available plugins
hr: Skenirajte datoteke za dostupne dodatke

en: Scenario
hr: Scenarij

en: Scope
hr: Raspon

en: Scope:
hr: Opseg:

en: Screen part files:
hr: Datoteke dijelova zaslona:

en: Screen:
hr: Zaslon:

en: Script
hr: Skripta

en: Search
hr: Pretraga

en: Search by group name:
hr: Pretraživanje po nazivu skupine:

en: Search for something...
hr: Tražite nešto ...

en: Search:
hr: Traži:

en: Second
hr: Sekunda

en: Second choice
hr: Drugi izbor

en: Section
hr: Odjeljak

en: Security
hr: Sigurnost

en: Security question:
hr: Sigurnosno pitanje:

en: Security update
hr: Sigurnosno ažuriranje

en: Security update!
hr: Sigurnosno ažuriranje!

en: Security updates available
hr: Dostupna su sigurnosna ažuriranja

en: See all Tutorial
hr: Pogledajte sve upute

en: Select
hr: Odaberi

en: Select ZIP file:
hr: Odaberite ZIP datoteku:

en: Select additional languages
hr: Odaberite dodatne jezike

en: Select all
hr: Odaberi sve

en: Select answer:
hr: Odaberite odgovor:

en: Select columns
hr: Izaberi stupce

en: Select columns:
hr: Odaberite stupce:

en: Select decade
hr: Odaberite desetljeće

en: Select delimiter
hr: Odaberite graničnik

en: Select file
hr: Odaberite datoteku

en: Select font:
hr: Odaberite font:

en: Select icon
hr: Odaberite ikonu

en: Select label set
hr: Odaberi skup odgovora

en: Select label set file (*.lsl):
hr: Odaberite datoteku s setom oznaka (* .lsl):

en: Select language to add
hr: Odaberite jezik za dodavanje

en: Select language...
hr: Odaberi jezik...

en: Select languages
hr: Odaberi jezik

en: Select month
hr: Odaberite mjesec

en: Select none
hr: Bez odabira

en: Select plugin ZIP file:
hr: Odaberite ZIP datoteku dodatka:

en: Select question
hr: Odaberite pitanje

en: Select question file (*.lsq):
hr: Odaberite datoteku pitanja (* .lsq):

en: Select question group file (*.lsg):
hr: Odaberite datoteku skupina pitanja (*.lsg):

en: Select question type
hr: Odaberite vrstu pitanja

en: Select role to apply to users
hr: Odaberite ulogu koju želite primijeniti na korisnike

en: Select role(s):
hr: Odaberi rolu/e:

en: Select role-XML file
hr: Odaberite XML datoteku uloga

en: Select survey structure file (*.lss, *.txt) or survey archive (*.lsa) (maximum file size: %01.2f MB)
hr: Odaberite datoteku strukture prikaza (*.lss, *.txt) ili arhivu upitnika (*.lsa) (maksimalna veličina datoteke:%01.2f MB)

en: Select survey to copy:
hr: Označite upitnik za kopiranje:

en: Select template ZIP file:
hr: Izaberite ZIP datoteku predloška:

en: Select the LDAP query you want to run:
hr: Izaberite LDAP upit koji želite pokrenuti:

en: Select the type of chart to be displayed
hr: Odaberite vrstu grafikona za prikaz

en: Select theme ZIP file:
hr: Odaberi ZIP datoteku s temom:

en: Select this
hr: Odaberite ovo

en: Select time
hr: Odaberite vrijeme

en: Select user group to add users to
hr: Odaberite korisničku grupu kojoj želite dodati korisnike

en: Select variation:
hr: Odaberite varijaciju:

en: Select which fields to import as attributes with your {n} participant.|Select which fields to import as attributes with your {n} participants.
hr: Odaberite polja za uvoz kao atribute s vašim ispitanikom {n}. Odaberite polja za uvoz kao atribute s vašim ispitanicima {n}.

en: Select year
hr: Odaberite godinu

en: Select your theme:
hr: Odaberite temu:

en: Select...
hr: Odaberite...

en: Selected
hr: Odabrano

en: Selected answers
hr: Odabrani odgovori

en: Selected attribute(s)...
hr: Odabrani atribut(i)...

en: Selected menu entry/entries...
hr: Odabrane stavke izbornika...

en: Selected menu(s)...
hr: Odabrani izbornici (...)

en: Selected participant share(s)...
hr: Odabrani udio ispitanika...

en: Selected participant(s)...
hr: Odabrani i(k)(ci)...

en: Selected question(s)...
hr: Odabrano(a) pitanje(a) ...

en: Selected quota(s)...
hr: Odabrane kvote...

en: Selected response(s)...
hr: Odabran(i) odgovor(i)...

en: Selected role(s)...
hr: Odabrane uloge ...

en: Selected survey(s)...
hr: Odabrani upitnici...

en: Selected theme(s)...
hr: Odabrana tema(e)...

en: Selected users(s)...
hr: Odabrani korisnik/ci ...

en: Selected!
hr: Odabrano!

en: Selected:
hr: Odabran:

en: Selection
hr: Odabir

en: Seleted
hr: Odabrano

en: Semicolon
hr: Točka zarez

en: Send
hr: Pošalji

en: Send Invitations
hr: Pošalji pozivnice

en: Send Reminders
hr: Pošalji podsjetnike

en: Send basic admin notification email to:
hr: Pošalji osnovni e-mail obavijesti administratora na:

en: Send confirmation emails:
hr: Pošaljite e-poštu potvrde:

en: Send detailed admin notification email to:
hr: Pošalji detaljni e-mail obavijesti administratora na:

en: Send email invitation
hr: Pošalji e-mail pozivnicu

en: Send email invitations
hr: Pošalji e-mail pozivnice

en: Send email reminder
hr: Pošalji e-mail podsjetnik

en: Send invitation email to participant ID(s):
hr: Pošalji pozivnicu za ID korisnika(e):

en: Send invitations
hr: Pošalji pozivnice

en: Send me a copy:
hr: Pošalji mi kopiju:

en: Send reminder to participant ID(s):
hr: Pošalji podsjetnik za ID korisnika(e):

en: Send reminders
hr: Pošalji podsjetnike

en: Sending emails to users(sucess/errors):
hr: Slanje e-poruka korisnicima (uspjeh / pogreške):

en: Sending invitations...
hr: Slanje pozivnica...

en: Sending reminders...
hr: Šaljem podsjetnike...

en: Sending successful
hr: Uspješno poslano

en: Sep
hr: Ruj

en: Separator used:
hr: Korišteni separator:

en: September
hr: Rujan

en: Serbian (Cyrillic)
hr: Srpski (ćirilica)

en: Serbian (Latin)
hr: Srpski (latinica)

en: Server error!
hr: Greška poslužitelja!

en: Server name & port:
hr: Naziv poslužitelja i priključak:

en: Server time:
hr: Vrijeme na poslužitelju:

en: Server type:
hr: Tip servera:

en: Session lifetime for surveys (seconds):
hr: Trajanje sesije za uptnike (u sekundama):

en: Session writable
hr: Sesija je upisiva

en: Set "Mandatory" state
hr: Postavi stanje "Obvezno"

en: Set "Mandatory" state. Use "Soft" option to allow question to be skipped.
hr: Postavite stanje "Obavezno". Upotrijebite opciju "Soft" da biste omogućili preskakanje pitanja.

en: Set "Other" state
hr: Postavite "Ostalo" stanje

en: Set Access-Control-Allow-Origin header:
hr: Postavljanje zaglavlja Access-Control-Allow-Origin:

en: Set CSS class
hr: Postavite CSS klasu

en: Set Survey Rights
hr: Postavite dozvole upitnika

en: Set a specific SPSS export scale type for this question
hr: Za ovo pitanje postavite određenu vrstu skale za izvoz SPSS-a

en: Set access code length to:
hr: Podesite duljinu pristupnog kôda na:

en: Set additional options for survey participants
hr: Postavite dodatne opcije za ispitanike upitnika

en: Set below if your questions are shown one at a time, group by group or all on one page.
hr: U nastavku navedite ako su vaša pitanja prikazana jedan po jedan, skupina po skupini ili sve na jednoj stranici.

en: Set conditions
hr: Postavite uvjete

en: Set cookie to prevent repeated participation:
hr: Postaviti kolačić kako bi spriječio ponovno sudjelovanje:

en: Set equation value
hr: Postavite vrijednost jednadžbe

en: Set expiry date
hr: Postavite datum isteka

en: Set global permissions for this user
hr: Postavite globalne dozvole za ovog korisnika

en: Set name:
hr: Naziv skupa:

en: Set password now?
hr: Postavite zaporku sada?

en: Set question group
hr: Postavite skupinu pitanja

en: Set question group and position
hr: Postavite skupinu pitanja i položaj

en: Set question group for those question
hr: Postavite skupinu pitanja za ta pitanja

en: Set statistics options
hr: Postavite opcije statistike

en: Set survey permissions
hr: Postavite dozvole upitnika

en: Set survey theme
hr: Postavite temu upitnika

en: Set template permissions for this user
hr: Postavite dozvole predložaka za ovog korisnika

en: Set the handle shape. 'Custom' is defined in CSS using the Font Awesome font.
hr: Postavite oblik ručke. "Custom" je definiran u CSS-u koristeći font Font Awesome.

en: Set the orientation.
hr: Postavite orijentaciju.

en: Set the percentage width of the (sub-)question column (1-100)
hr: Postavite postotak širine stupca (pod)pitanja (1-100)

en: Set the percentage width of the answers column (1-100)
hr: Postavite širinu u postotku za stupce odgovora (1-100)

en: Set the size to the input or textarea, the input will be displayed with approximately this size in width.
hr: Postavite veličinu za tekst ili tekstualnu površinu, ulaz će biti prikazan s približno veličinom u širini.

en: Set this to the IP/net location of your database server. In most cases "localhost" will work. You can force Unix socket with complete socket path.
hr: Postavite ovo na IP/net mjesto vašeg poslužitelja baze podataka. U većini slučajeva će raditi "localhost". Unix utičnicu možete prisiliti s kompletnom utičnicom.

en: Set user permissions
hr: Postavite dozvole korisnika

en: Set your question type.
hr: Postavite vrstu pitanja.

en: Settings
hr: Postavke

en: Settings & Plugins
hr: Postavke i dodatci

en: Settings for plugin %s
hr: Postavke dodatka %s

en: Settings for this survey group
hr: Postavke za ovu skupinu

en: Share
hr: Dijeli

en: Share QR-code:
hr: Dijeli QR kôd:

en: Share on Facebook:
hr: Dijeli na Facebooku:

en: Share on Twitter:
hr: Dijeli na Twitteru:

en: Share panel
hr: Ploča dijeljenja

en: Share participant(s)
hr: Dijeljenje ispitanika

en: Share survey
hr: Dijeli upitnik

en: Share this link
hr: Podijelite ovu poveznicu

en: Share this participant
hr: Podijelite ovog ispitanika

en: Share with all users
hr: Dijelite sa svim korisnicima

en: Share your survey
hr: Dijeli upitnik

en: Shared by
hr: Dijeljeno od

en: Sharing panel:
hr: Obrazac za dijeljenje:

en: Shift-JIS Japanese
hr: Shift-JIS japanski

en: Short free text
hr: Slobodan tekst (kratak)

en: Short names
hr: Kratka imena

en: Should this attribute be visible on the panel?
hr: Treba li ovaj atribut biti vidljiv na ploči?

en: Should we proceed with the delete?
hr: Mogu li nastaviti sa brisanjem?

en: Show
hr: Prikaži

en: Show "No answer":
hr: Prikaži opciju "Bez odgovora":

en: Show "There are X questions in this survey":
hr: Prikaži "Postoji X pitanja u ovom upitniku":

en: Show PHPInfo
hr: Prikaži PHPInfo

en: Show Policy
hr: Prikazati pravila

en: Show a HTML list with elements
hr: Prikaži HTML listu s elementima

en: Show a map in the statistics?
hr: Prikazi mape u statistike?

en: Show advanced settings
hr: Prikaži napredne postavke

en: Show an alert if answers exceeds the number of max answers
hr: Prikaži upozorenje ako odgovori premašuju broj maksimalnih odgovora

en: Show both
hr: Prikazuj oboje

en: Show comment
hr: Prikaži komentar

en: Show conditions for this question
hr: Prikaži uvjete za trenutno pitanje

en: Show during registration?
hr: Prikaži tijekom registracije?

en: Show grand total
hr: Prikaži sveukupni zbroj

en: Show grand total for either columns or rows
hr: Prikaži ukupan zbroj za stupce ili retke

en: Show graphs in public statistics:
hr: Prikaži grafikone u javnoj statistici:

en: Show graphs:
hr: Prikaži grafikone:

en: Show group description only
hr: Prikazuj samo opis skupine

en: Show group name and/or group description:
hr: Prikazuj naziv i/ili opis skupine:

en: Show group name only
hr: Prikaži samo naziv skupine

en: Show header in answers export PDFs:
hr: Prikaži zaglavlje u odgovorima za izvoz PDF-ova:

en: Show in public statistics
hr: Prikaži u javno dostupnoj statistici

en: Show in public statistics:
hr: Prikaži u javnim statistikama:

en: Show javascript alert
hr: Prikaži javascript upozorenje

en: Show last visited survey and question:
hr: Prikaži posljednje posjećeni upitnik i pitanje:

en: Show last..
hr: Prikaži posljednji...

en: Show less
hr: Prikaži manje

en: Show more
hr: Prikaži više

en: Show next..
hr: Prikaži sljedeći...

en: Show next...
hr: Prikaži sljedeći...

en: Show on-screen keyboard:
hr: Prikaži zaslonsku tipkovnicu:

en: Show policy
hr: Prikaži pravila

en: Show popups
hr: Prikaži skočne prozore

en: Show previous..
hr: Prikaži prethodni...

en: Show previous...
hr: Prikaži prethodni...

en: Show progress bar:
hr: Prikaži traku napretka:

en: Show question code only
hr: Prikazuj samo kôd pitanja

en: Show question index / allow jumping:
hr: Prikazati indeks pitanja / dopustiti skakanje:

en: Show question number and/or code:
hr: Prikazuj broj pitanja i/ili kôd:

en: Show question number only
hr: Prikazuj samo broj pitanja

en: Show script field:
hr: Prikaži polje skripte:

en: Show search box on survey list:
hr: Prikaži okvir za pretraživanje na popisu upitnika:

en: Show start...
hr: Prikaži početak...

en: Show statistics of this question in the public statistics page
hr: Prikaži statistiku ovog pitanja na javnoj statistici

en: Show survey list:
hr: Prikaži popis upitnika:

en: Show survey logic file
hr: Prikaži logičku datoteku upitnika

en: Show survey title in export PDFs:
hr: Prikaži naslov upitnika u izvezenim PDF-ima:

en: Show text responses inline:
hr: Prikaz teksta odgovora u retku:

en: Show title
hr: Prikaži naslov

en: Show totals for
hr: Prikaži zbrojeve za

en: Show totals for either rows, columns or both rows and columns
hr: Prikaži ukupne vrijednosti za retke, stupce ili oboje

en: Show welcome screen:
hr: Prikaži ekran dobrodošlice:

en: Showing filtered results
hr: Prikaz filtriranih rezultata

en: Side-menu behaviour:
hr: Ponašanje bočnog izbornika:

en: Sidemenu
hr: Bočni izbornik

en: Simple
hr: Jednostavan

en: Simple bind LDAP configuration doesn't allow LDAP user creation
hr: Konfiguracija LDAP-a jednostavnog vezanja ne omogućuje stvaranje LDAP korisnika

en: Simple mode
hr: Jednostavan način rada

en: Simple options
hr: Jednostavne opcije

en: Simple plugin settings
hr: Postavke jednostavnog dodatka

en: Simple plugins
hr: Jednostavni dodaci

en: Simple selector
hr: Jednostavni izbornik

en: Simple template editor
hr: Jednostavni uređivač predložaka

en: Sine
hr: Sinus

en: Single checkbox
hr: Jedan potvrdni okvir

en: Single choice questions
hr: Pitanja s jednom opcijom

en: Single response: ID %s
hr: Jednokratni odgovor: ID %s

en: Sinhala
hr: Singaleški

en: Site name
hr: Naziv stranice

en: Site name:
hr: Naziv stranice:

en: Size
hr: Veličina

en: Skipped files:
hr: Preskočene datoteke:

en: Skipped participant entry:
hr: Preskočen unos ispitanika:

en: Slider
hr: Klizač

en: Slider accuracy
hr: Točnost klizača

en: Slider initial value
hr: Početna vrijednost klizača

en: Slider initial value set at start
hr: Početna vrijednost klizača na početku

en: Slider left/right text separator
hr: Lijevi/desni tekst odvajanja klizača

en: Slider maximum value
hr: Maksimalna vrijednost klizača

en: Slider minimum value
hr: Minimalna vrijednost klizača

en: Slider start as this value. You can use Expression manager, but this must be a number before showing the page. This setting has priority over slider starts at the middle position.
hr: Klizač počinje kao ova vrijednost. Možete koristiti Upravitelj izraza, ali to mora biti broj prije prikazivanja stranice. Ova postavka ima prioritet u odnosu na klizač koji počinje na srednjem položaju.

en: Slider starts at the middle position
hr: Klizač započinje u središnjoj poziciji

en: Slider with emoticon
hr: Klizač s emoticonom

en: Slovak
hr: Slovački

en: Slovenian
hr: Slovenski

en: Small screens
hr: Mali ekrani

en: Soft
hr: Mekan

en: Soft lock
hr: Mekano zaključavanje

en: Somali
hr: Somalijski

en: Some URL description
hr: Opis URL-a

en: Some automatic fixes were already applied.
hr: Neke automatske popravke već su primijenjene.

en: Some description text
hr: Neki opisni tekst

en: Some directories are not writable. Please change the folder permissions for /tmp and /upload/themes in order to enable this option.
hr: Neki direktoriji nisu zapisivi. Promijenite dozvole mape za /tmp i /upload/themes kako biste omogućili ovu opciju.

en: Some emails were not sent because the server did not accept the email(s) or some other error occured.
hr: Neke poruke e-pošte nisu poslane jer poslužitelj nije prihvatio e-poštu ili zbog neke druge pogreške.

en: Some entries had a validity date set which was not yet valid or not valid anymore.
hr: Neki unosi imali su datum valjanosti koji još nije vrijedio ili više ne vrijedi.

en: Some example answer option
hr: Neki primjeri opcija odgovora

en: Some example subquestion
hr: Primjer potpitanja

en: Some piece-of-cake steps to create your very own first survey:
hr: Nekoliko laganih koraka kako bi brzo stvorili svoj prvi upitnik:

en: Some questions have been disabled
hr: Neka pitanja su isključena

en: Some text in this answer
hr: Neki tekst

en: Something went wrong!
hr: Nešto je pošlo po zlu!

en: Something went wrong! Are the survey menus properly restored?
hr: Nešto je pošlo po zlu! Jesu li izbornici upitnika pravilno obnovljeni?

en: Sorry there are no supported question types in this survey.
hr: Nema podržanih tipova pitanja u ovom upitniku.

en: Sorry your responses have exceeded a quota on this survey.
hr: Žao nam je ali vaši odgovori prelaze kvotu ovog upitnika.

en: Sorry, but the LDAP module is missing in your PHP configuration.
hr: Nažalost, LDAP modul nedostaje u vašoj PHP konfiguraciji.

en: Sorry, but this question has no responses yet so a graph cannot be shown.
hr: Nažalost, ovo pitanje još nema odgovora pa se graf ne može prikazati.

en: Sorry, but this question has too many answer options to be shown properly in a graph.
hr: Nažalost, ovo pitanje ima previše opcija odgovora da bi se ispravno prikazalo na grafikonu.

en: Sorry, file type %s (extension : %s) is not allowed!
hr: Nažalost, vrsta datoteke %s (proširenje: %s) nije dozvoljena!

en: Sorry, no more files can be uploaded!
hr: Nažalost, ne može prenijeti više se datoteka!

en: Sorry, only %s extensions are allowed!
hr: Nažalost, dozvoljena su samo %s proširenja!

en: Sorry, only %s files can be uploaded for this question!
hr: Ispričavamo se, samo %s datoteka može biti učitano za ovo pitanje!

en: Sorry, the name you entered for the label set is already in the database. Please select a different name.
hr: Nažalost, ime koje ste unijeli za skup oznaka već je u bazi podataka. Odaberite drugi naziv.

en: Sorry, the request failed!
hr: Nažalost, zahtjev nije uspio!

en: Sorry, the uploaded file (%s) is larger than the allowed filesize of %s KB.
hr: Žao nam je, učitana datoteka (%s) je veća od dozvoljene veličine %s KB.

en: Sorry, there are no files for this response.
hr: Nažalost, nema datoteka za ovaj odgovor.

en: Sorry, there was an error uploading your file, error code : %s.
hr: Nažalost, došlo je do pogreške prilikom prijenosa datoteke, kôd pogreške: %s.

en: Sorry, there was an error uploading your file.
hr: Nažalost, došlo je do pogreške prilikom učitavanja datoteke.

en: Sorry, this file extension (%s) is not allowed!
hr: Žao nam je, ovaj tip datoteke (%s) nije dozvoljen!

en: Sorry, this file is too large. Only files up to %01.2f MB are allowed.
hr: Nažalost, ta je datoteka prevelika. Dopuštene su samo datoteke do %01.2f MB.

en: Sorry, this file is too large. Only files upto %s KB are allowed.
hr: Nažalost, ova je datoteka prevelika. Dopuštene su samo datoteke do %s KB.

en: Sorry, this file type is not allowed. Please contact your administrator for a list of allowed filetypes.
hr: Nažalost, ova vrsta datoteke nije dopuštena. Molimo kontaktirajte svog administratora za popis dopuštenih vrsta datoteka.

en: Sorry, this file was not found.
hr: Nažalost, ova datoteka nije pronađena.

en: Sorry, this response was not found.
hr: Nažalost, ovaj odgovor nije pronađen.

en: Sorry, unable to check extension of this file type %s.
hr: Nažalost, ne možemo provjeriti proširenje ove vrste datoteke %s.

en: Sort answers alphabetically
hr: Sortiraj odgovore abecedno

en: Sort order
hr: Redoslijed sortiranja

en: Sort the answer options alphabetically
hr: Sortiraj opcije odgovora abecedno

en: Source table
hr: Izvorna tablica

en: Sourcecode
hr: Izvorni kôd

en: Sourcecode editor
hr: Uređivač izvornog kôda

en: Spanish
hr: Španjolski

en: Spanish (Argentina)
hr: Španjolski (Argentina)

en: Spanish (Chile)
hr: Španjolski (Čile)

en: Spanish (Colombia)
hr: Španjolski (Kolumbija)

en: Spanish (Mexico)
hr: Španjolski (Meksiko)

en: Specify a custom date/time format (the <i>d/dd m/mm yy/yyyy H/HH M/MM</i> formats and "-./: " characters are allowed for day/month/year/hour/minutes without or with leading zero respectively. Defaults to survey's date format
hr: Navedite prilagođeni format datuma/vremena (formati <i>d/dd m/mm yy/yyyy H/HH M/MM</i> i znakovi  "-./: " su dozvoljeni za dan/mjesec/godina/sat/minute bez ili sa vodećom nulom. 
    Zadana postavka za format datuma upitnika

en: Specify how array-filtered subquestions should be displayed
hr: Odredite kako bi trebalo prikazati potpitanja s filtriranjem nizova

en: Square
hr: Kvadrat

en: Square root
hr: Kvadratni korijen

en: Standard deviation
hr: Standardna devijacija

en: Standard fields
hr: Standardna polja

en: Standard participant fields
hr: Standardna polja za ispitanike

en: Stars
hr: Zvijezde

en: Start HTML editor in a popup window
hr: Pokrenite uređivač HTML-a u skočnom prozoru

en: Start bounce processing
hr: Započni obradu odbijenih poruka

en: Start database upgrade
hr: Započnite nadogradnju baze podataka

en: Start date/time:
hr: Početni datum/vrijeme:

en: Start installation
hr: Početak instalacije

en: Start language
hr: Početni jezik

en: Start language:
hr: Početni jezik:

en: Start survey
hr: Započnite upitnik

en: Start the tour
hr: Započnite obilazak

en: Start: %s
hr: Početak: %s

en: Started but not yet completed
hr: Započeto ali nije dovršeno

en: Starting from:
hr: Početak od:

en: Starting in 2.05, variable names should only contain letters and numbers; and may not start with a number. This variable name is deprecated.
hr: OD verzije 2.05 nazivi varijabli trebaju sadržavati samo slova i znamenke i ne mogu započeti sa znamenkom. Navedeni naziv varijable je zastario.

en: Statistics
hr: Statistika

en: Statistics URL
hr: URL statistike

en: Statistics report language:
hr: Jezik za prikaz statistike:

en: Statistics survey %s
hr: Statistika upitnika %s

en: Stay safe and up to date
hr: Ostanite sigurni i ažurni

en: Step 1:
hr: Korak 1:

en: Step 2:
hr: Korak 2:

en: Step value
hr: Vrijednost koraka

en: Sticky array headers
hr: Fiksna zaglavlja niza

en: Stop this survey
hr: Zaustavi ovaj upitnik

en: Storage
hr: Pohrana

en: Store the answers to this question encrypted
hr: Spremite šifrirane odgovore na ovo pitanje

en: Store the city?
hr: Spremiti grad?

en: Store the country?
hr: Spremiti državu?

en: Store the postal code?
hr: Želite li spremiti poštanski broj?

en: Store the state?
hr: Spremi državu?

en: Straight
hr: Na jednoj stranici

en: Strip HTML and PHP tags from a string
hr: Uklonite HTML i PHP oznake iz znakovnog niza

en: Strip HTML code:
hr: Ukloniti HTML kôd:

en: Strip whitespace (or other characters) from the beginning and end of a string
hr: Uklonite razmak (ili druge znakove) sa početka i kraja niza

en: Strip whitespace (or other characters) from the beginning of a string
hr: Uklonite razmak (ili druge znakove) sa početka znakovnog niza

en: Strip whitespace (or other characters) from the end of a string
hr: Uklonite razmak (ili druge znakove) s kraja znakovnog niza

en: Strongly agree
hr: Potpuno se slažem

en: Strongly disagree
hr: Potpuno se ne slažem

en: Structure
hr: Struktura

en: Style:
hr: Stil:

en: Subject
hr: Naslov

en: Subject:
hr: Tema:

en: Submission date
hr: Datum slanja

en: Submit
hr: Pošalji

en: Submit Your Survey.
hr: Pošalji svoj upitnik.

en: Submit your answers
hr: Pošalji svoje odgovore

en: Submit your survey.
hr: Pošalji svoj upitnik.

en: Submitted
hr: Poslano

en: Subquestion
hr: Potpitanje

en: Subquestion ID
hr: ID potpitanja

en: Subquestion codes may only contain alphanumeric characters.
hr: Kôdovi potpitanja mogu sadržavati samo alfanumeričke znakove.

en: Subquestion codes must be unique.
hr: Kôdovi potpitanja moraju biti jedinstveni.

en: Subquestion validation equation
hr: Jednadžba validacije potpitanja

en: Subquestion validation tip
hr: Natuknica o validaciji potpitanja

en: Subquestion:
hr: Potpitanje:

en: Subquestions
hr: Potpitanja

en: Subquestions %s could not be updated.
hr: Potpitanja %s nije moguće ažurirati.

en: Subquestions were successfully saved.
hr: Potpitanja su uspješno spremljena.

en: Subscribe to ComfortUpdate!
hr: Pretplatite se na ComfortUpdate!

en: Subtotals based on displayed questions:
hr: Međuzbroj temeljen na prikazanim pitanjima:

en: Success
hr: Uspjeh

en: Success!
hr: Uspješno!

en: Successful login
hr: Uspješna prijava

en: Successfully created CPDB entries
hr: CPDB unosi su uspješno napravljeni

en: Successfully created participant entries
hr: Izrada zapisa o ispitaniku uspješna

en: Successfully deleted user group.
hr: Korisnička skupina je uspješno izbrisana.

en: Successfully saved privacy policy text
hr: Pravila privatnosti su uspješno spremljena

en: Sum
hr: Suma

en: Sum the values of answered questions in the list which pass the critiera (arg op value)
hr: Zbrojiti vrijednosti odgovorenih pitanja sa popisa koji prolaze kriterij (argument operator vrijednost)

en: Summary
hr: Rezime

en: Summary for %s
hr: Sažetak za %s

en: Support this project - Donate to
hr: Podržite ovaj projekat - Doniraj

en: Support this project - Donate to %s!
hr: Podržite ovaj projekt - Donirajte za %s!

en: Survey
hr: Upitnik

en: Survey %s
hr: Upitnik %s

en: Survey Has Been Deactivated
hr: Upitnik je deaktiviran

en: Survey ID
hr: ID upitnika

en: Survey ID %d saved at %s containing %d record(s)
hr: ID upitnika %d spremljen na %s sadržava %d zapis(a)

en: Survey ID %d saved at %s containing %d record(s) (%s)
hr: ID upitnika %d spremljen na %s sadržava %d zapis(a) (%s)

en: Survey ID (SID)
hr: ID upitnika (SID)

en: Survey ID:
hr: ID upitnika:

en: Survey activation
hr: Aktivacija upitnika

en: Survey activation error
hr: Pogreška aktivacije upitnika

en: Survey administrator %s (%s)
hr: Administrator upitnika %s (%s)

en: Survey archive (*.lsa)
hr: Arhiva upitnika (*.lsa)

en: Survey archive (.lsa)
hr: Arhiva upitnika (.lsa)

en: Survey archive - only available for active surveys
hr: Arhiva upitnika - dostupno samo za aktivne upitnike

en: Survey bounce email address:
hr: E-adresa za nemogućnost isporuke (bounce):

en: Survey cannot be activated yet.
hr: Upitnik još uvijek ne može biti aktivan.

en: Survey cannot be activated. Either you have no permission or there are no questions.
hr: Upitnik se ne može aktivirati. Ili nemate dozvole ili ne postoje pitanja u upitniku.

en: Survey container
hr: Spremnik upitnika

en: Survey content
hr: Sadržaj upitnika

en: Survey copy summary
hr: Kopiranje sažetka upitnika

en: Survey could not be created because it did not have a title
hr: Upitnik nije moguće stvoriti jer nije naveden naslov upitnika

en: Survey could not be updated
hr: Upitnik nije moguće promijeniti

en: Survey could not be updated, please fix the following error:
hr: Upitnik nije moguće ažurirati, ispravite sljedeću pogrešku:

en: Survey created
hr: Upitnik stvoren

en: Survey data policy
hr: Pravila o upotrebi podataka upitnika

en: Survey data policy checkbox label:
hr: Oznaka potvrdnog okvira za pravila o upotrebi podataka upitnika:

en: Survey data policy error message:
hr: Poruka o pogrešci pravila o upotrebi podataka upitnika:

en: Survey data policy error:
hr: Pogreška u vezi pravila o upotrebi podataka upitnika:

en: Survey data policy label:
hr: Oznaka pravila o upotrebi podataka upitnika:

en: Survey data policy message:
hr: Tekst pravila o upotrebi podataka upitnika:

en: Survey data policy notice:
hr: Obavijest o pravilu upotrebi podataka upitnika:

en: Survey data policy:
hr: Pravila o upotrebi podataka upitnika:

en: Survey deleted.
hr: Upitnik je izbrisan.

en: Survey deletion
hr: Brisanje upitnika

en: Survey description
hr: Opis upitnika

en: Survey display mode is set to %s:
hr: Način prikaza upitnika postavljen je na %s:

en: Survey does not pass consistency check
hr: Upitnik nije prošao provjeru dosljednost

en: Survey expiration date
hr: Datum isteka upitnika

en: Survey files deleted.
hr: Datoteke upitnika obrisane.

en: Survey format
hr: Format ankete

en: Survey general settings
hr: Opće postavke upitnika

en: Survey group
hr: Skupina upitnika

en: Survey group ID
hr: ID skupine upitnika

en: Survey group:
hr: Skupina upitnika:

en: Survey groups
hr: Skupine upitnika

en: Survey groups:
hr: Skupine upitnika:

en: Survey has been activated. Results table has been successfully created.
hr: Upitnik je aktiviran. Tablica sa rezultatima je uspješno stvorena.

en: Survey id
hr: ID upitnika

en: Survey import summary
hr: Sažetak uvoza upitnika

en: Survey language could not be created.
hr: Jezik upitnika nije bilo moguće stvoriti.

en: Survey list
hr: Popis upitnika

en: Survey logic file
hr: Logička datoteka upitnika

en: Survey logic view
hr: Pregled logičkog prikaza upitnika

en: Survey menu
hr: Izbornik upitnika

en: Survey menu entry ID
hr: ID stavke izbornika upitnika

en: Survey menus
hr: Izbornici upitnika

en: Survey name
hr: Naziv upitnika

en: Survey name (ID)
hr: Naziv upitnika (ID)

en: Survey name (ID):
hr: Ime anketa (ID):

en: Survey not found
hr: Upitnik nije pronađen

en: Survey options for theme %s
hr: Opcije upitnika za temu %s

en: Survey overview
hr: Pregled upitnika

en: Survey owner:
hr: Vlasnik upitnika:

en: Survey participant attributes
hr: Atributi ispitanika upitnika

en: Survey participant attributes to create
hr: Atributi ispitanika upitnika za stvaranje

en: Survey participant data (if available)
hr: Podaci ispitanika upitnika (ako su dostupni)

en: Survey participant export options
hr: Izvoz opcija ispitanika upitnika

en: Survey participant settings
hr: Postavke ispitanika upitnika

en: Survey participant summary
hr: Sažetak ispitanika upitnika

en: Survey participants
hr: Ispitanici upitnika

en: Survey participants have not been initialised for this survey.
hr: Ispitanici nisu inicijalizirani za ovaj upitnik.

en: Survey permissions
hr: Dozvole upitnika

en: Survey permissions for all users in this group were successfully updated.
hr: Dozvole upitnika za sve korisnike u ovoj skupini su uspješno promijenjene.

en: Survey permissions were successfully updated.
hr: Dozvole upitnika su uspješno promijenjene.

en: Survey preview only for administration users:
hr: Pretpregled upitnika samo za administratore:

en: Survey quick actions
hr: Brze akcije upitnika

en: Survey quota
hr: Kvota upitnika

en: Survey quotas
hr: Kvote upitnika

en: Survey registration confirmation
hr: Potvrda o registraciji za sudjelovanje u upitniku

en: Survey response
hr: Odgovori na anketu

en: Survey response %d
hr: Odgovor upitnika %d

en: Survey responses
hr: Odgovori upitnika

en: Survey security
hr: Sigurnost upitnika

en: Survey settings
hr: Postavke upitnika

en: Survey settings for group:
hr: Postavke ankete za grupu:

en: Survey settings were successfully saved.
hr: Postavke upitnika su uspješno spremljene.

en: Survey status:
hr: Status upitnika:

en: Survey storage
hr: Pohrana podataka upitnika

en: Survey structure
hr: Struktura upitnika

en: Survey structure (*.lss)
hr: Struktura upitnika (*.lss)

en: Survey structure (.lss)
hr: Struktura upitnika (.lss)

en: Survey structure import summary
hr: Sažetak uvoza strukture upitnika

en: Survey summary
hr: Sažetak upitnika

en: Survey template
hr: Predložak ankete

en: Survey text elements
hr: Tekstualni elementi upitnika

en: Survey texts were saved successfully.
hr: Tekstovi ankete su uspješno spremljeni.

en: Survey theme
hr: Tema upitnika

en: Survey theme options
hr: Opcije tema upitnika

en: Survey theme:
hr: Tema upitnika:

en: Survey themes
hr: Teme upitnika

en: Survey title
hr: Naslov upitnika

en: Survey title and description
hr: Naslov i opis upitnika

en: Survey title:
hr: Naslov upitnika:

en: Survey-SID/Group
hr: Upitnik-SID/Skupina

en: Survey?
hr: Upitnik?

en: Surveys
hr: Upitnici

en: Surveys in this group
hr: Upitnici u ovoj skupini

en: Surveys in this group:
hr: Upitnici u ovoj skupini:

en: Swedish
hr: Švedski

en: Switch to closed-access mode
hr: Prebaci na način rada zatvorenog pristupa

en: System information
hr: Informacije o sustavu

en: System overview
hr: Pregled sustava

en: Tab
hr: Kartica

en: Tab-separated-values format (*.txt)
hr: Fomat vrijednosti odvojenih tabovima (* .txt)

en: Table column usage
hr: Korištenje stupca tablice

en: Table prefix
hr: Prefiks tablice

en: Table prefix:
hr: Prefiks tablice:

en: Table size usage
hr: Korištenje veličine tablice

en: Take ownership
hr: Preuzmi vlasništvo

en: Tangent
hr: Tangens

en: Target database version:
hr: Verzija ciljne baze podataka:

en: Target question
hr: Ciljano pitanje

en: Template
hr: Predložak

en: Template '%s' could not be found.
hr: Predložak %s nije pronađen.

en: Template '%s' does already exist.
hr: Predložak '%s' već postoji.

en: Template '%s' was successfully deleted.
hr: Predložak `%s` je uspješno izbrisan.

en: Template Sample
hr: Primjer predloška

en: Template could not be renamed to '%s'.
hr: Predložak nije moguće preimenovati u `%s`.

en: Template editor mode
hr: Način rada uređivača predložaka

en: Template editor mode:
hr: Uređivač predložaka:

en: Template editor:
hr: Uređivač predložaka:

en: Template id
hr: ID predloška

en: Template name
hr: Naziv predloška

en: Template permissions
hr: Dopuštenja predloška

en: Template permissions were updated successfully.
hr: Dozvole predložaka su uspješno izmijenjene.

en: Template:
hr: Predložak:

en: Templates
hr: Predlošci

en: Templates Name
hr: Naziv predložaka

en: Temporary folder cannot be determined.
hr: Privremena mapa se ne može pronaći.

en: Temporary folder does not exist.
hr: Privremena mapa ne postoji.

en: Terminate survey
hr: Završi upitnik

en: Test if your server has SSL enabled by clicking on this link.
hr: Testirajte ako vaš poslužitelj ima SSL omogućen klikom na ovaj link.

en: Test navigation
hr: Testiranje navigacije

en: Text [Help] (Tip)
hr: Tekst [Pomoć] (Savjet)

en: Text abbreviated:
hr: Tekst skraćen:

en: Text box
hr: Tekstni okvir

en: Text display
hr: Prikaz teksta

en: Text elements
hr: Elementi teksta

en: Text elements:
hr: Tekstualni elementi:

en: Text input box size
hr: Veličina okvira za unos teksta

en: Text input box width
hr: Širina okvira za unos teksta

en: Text inputs
hr: Unos teksta

en: Text needs to be lowercase.
hr: Tekst mora biti pisan malim slovima.

en: Text needs to be uppercase.
hr: Tekst mora biti pisan velikim slovima.

en: Text questions
hr: Tekst pitanja

en: Text shown on each subquestion row between both scales in dropdown mode
hr: Tekst prikazan u svakom redu za potpitanja između obje ljestvice u padajućem načinu

en: Thai
hr: Tajlandski

en: Thank you for completing this survey.
hr: Zahvaljujemo Vam se na popunjavanju ovog upitnika.

en: Thank you for registering to participate in this survey.
hr: Hvala Vam na registraciji za sudjelovanje u ovom upitniku.

en: Thank you for registering. You will receive an email shortly.
hr: Hvala što ste se prijavili. Uskoro ćete primiti e-poruku.

en: Thank you for saving your survey in progress.  The following details can be used to return to this survey and continue where you left off.  Please keep this e-mail for your reference - we cannot retrieve the password for you.
hr: Hvala što ste spremili upitnik u tijeku. Sljedeće pojedinosti mogu se koristiti za povratak na ovaj upitnik i nastaviti tamo gdje ste stali. Sačuvajte ovu e-poštu za svoju referencu - ne možemo dohvatiti zaporku za vas.

en: Thank you for taking the tour!
hr: Hvala što ste došli na obilazak!

en: Thank you!
hr: Hvala!

en: Thanks for taking this survey!
hr: Hvala na sudjelovanju!

en: The 'time limit warning' will stay visible for this many seconds (will not turn off if this setting is left blank)
hr: "Upozorenje o vremenskom ograničenju" ostaje vidljivo tijekom ovih nekoliko sekundi (neće se isključiti ako je ova postavka ostavljena praznom)

en: The 2nd 'time limit warning' will stay visible for this many seconds (will not turn off if this setting is left blank)
hr: Drugo 'upozorenje o vremenskom ograničenju' ostaje vidljivo tijekom ovih nekoliko sekundi (neće se isključiti ako je ova postavka ostavljena praznom)

en: The 2nd message to display as a 'time limit warning' (a default warning will display if this is left blank)
hr: Druga poruka koja se prikazuje kao 'upozorenje vremenskog ograničenja' (zadano upozorenje će se prikazati ako je ovo prazno)

en: The CAPTCHA settings won't have any effect because you don't have the required GD library activated in your PHP configuration.
hr: Postavke CAPTCHA neće imati nikakav učinak jer nemate potrebnu GD knjižnicu aktiviranu u konfiguraciji PHP-a.

en: The ComfortUpdate service is currently undergoing maintenance.
hr: Usluga ComfortUpdate trenutno se održava.

en: The LimeSurvey ComfortUpdate is a great feature to easily update to the latest version of LimeSurvey. To use it you will need an update key.
hr: LimeSurvey ComfortUpdate je odlična značajka za jednostavno ažuriranje na najnoviju verziju LimeSurvey-a. Da biste ga koristili, trebat će vam ključ za ažuriranje.

en: The LimeSurvey ComfortUpdate is an easy procedure to quickly update to the latest version of LimeSurvey.
hr: ComfortUpdate je jednostavan proces brze nadogradnje na zadnju verziju LimeSuvrey softvera.

en: The Question theme "%s" could not be installed
hr: Tema pitanja %s nije se mogla instalirati

en: The Question theme "%s" has been sucessfully installed
hr: Tema pitanja \%s uspješno je instalirana

en: The ZIP file contains wrong paths
hr: ZIP datoteka sadrži pogrešne putanje

en: The ZIP library is not activated in your PHP configuration thus importing ZIP files is currently disabled.
hr: ZIP dodatak nije aktiviran u vašoj PHP konfiguraciji čime je uvoz ZIP datoteka trenutno onemogućen.

en: The above error occurred when the Web server was processing your request.
hr: Gornja je pogreška nastala kada je web poslužitelj obradio vaš zahtjev.

en: The access code field is always checked for duplicates.
hr: Polje pristupnog kôda se uvijek provjerava za duplikate.

en: The access code have provided is not valid or has already been used.
hr: Pristupni kôd koji ste unijeli nije ispravan ili je već iskorišten.

en: The access code you have provided is either not valid, or has already been used.
hr: Pristupni kôd koji ste unijeli nije ispravan ili je već iskorišten.

en: The access code you provided doesn't match the one in your session.
hr: Uneseni pristupni kôd ne podudara se sa pristupnim kôdom sesije.

en: The actual question text
hr: Stvarni tekst pitanja

en: The address you have entered is already registered. An email has been sent to this address with a link that gives you access to the survey.
hr: Adresa koju ste unijeli već je registrirana. Na ovu je adresu poslana e-poruka s poveznicom koja vam daje pristup upitniku.

en: The answer options will be distributed across the number of columns set here
hr: Opcije odgovora bit će raspodijeljene po broju ovdje postavljenih stupaca

en: The answer options will be shown for each subquestion.
hr: Opcije odgovora bit će prikazane za svako potpitanje.

en: The answer to the security question is incorrect.
hr: Odgovor na sigurnosno pitanje nije točan.

en: The answer(s) must meet these array_filter criteria:
hr: Odgovor(i) moraju ispunjavati ove kriterije za array_filter:

en: The answer(s) must meet these validation criteria:
hr: Odgovor(i) mora(ju) zadovoljavati ove kriterije za provjeru valjanosti:

en: The array question is a type that creates a matrix for the participant.
hr: Pitanje niza je tip koji stvara matricu za ispitanika.

en: The availability of options is related to the type of question you previously chose.
hr: Dostupnost opcija povezana je s vrstom pitanja koju ste prethodno odabrali.

en: The basic functions
hr: Osnovne funkcije

en: The closed access mode needs a participant list, which you may create by clicking on the menu entry 'Participants'.
hr: Način zatvorenog pristupa zahtijeva popis ispitanika, koji možete napraviti klikom na stavku izbornika 'Ispitanici'.

en: The condition could not be added! It did not include the question and/or answer upon which the condition was based. Please ensure you have selected a question and an answer.
hr: Uvjeti se ne mogu dodati! Niste izabrali pitanje i/ili odgovore nad kojima će se uvjet odnositi. Molimo da izaberete pitanje i odgovor.

en: The condition could not be updated! It did not include the question and/or answer upon which the condition was based. Please ensure you have selected a question and an answer.
hr: Uvjet nije moguće ažurirati! Uvjet ne uključuje pitanje i/ili odgovor na kojem je uvjet bio utemeljen. Provjerite jeste li odabrali pitanje i odgovor.

en: The content of this box is the actual question text shown to your participants. It may be empty, but that is not recommended. You may use all the power of our WYSIWYG editor to make your question shine.
hr: Sadržaj ovog okvira stvarni je tekst pitanja koji se prikazuje vašim ispitanicima. Možda biti prazan, ali to se ne preporučuje. Možete upotrijebiti svu moć našeg WYSIWYG urednika kako bi Vaše pitanje sjajilo.

en: The data could not be saved because the response does not exist in the database.
hr: Podaci se ne mogu spremiti jer odgovor ne postoji u bazi podataka.

en: The database engine type must be set for MySQL
hr: Za MySQL treba biti zadan pogon pohrane

en: The database exists and contains LimeSurvey tables.
hr: Baza podataka postoji i sadrži LimeSurvey tablice.

en: The database has been updated from version %s to version %s.
hr: Baza podataka je ažurirana iz verzije %s na verziju %s.

en: The database you specified does already exist.
hr: Baza podataka koju ste naveli već postoji.

en: The database you specified does not exist:
hr: Baza podataka koju ste naveli ne postoji:

en: The destination file name is not the same as the source file name
hr: Naziv odredišne datoteke nije identičan nazivu izvorne datoteke

en: The email address is not valid.
hr: E-mail adresa nije ispravna.

en: The email address you have entered is already registered and the survey has been completed.
hr: Adresa e-pošte koju ste unijeli već je registrirana i upitnik je završen.

en: The email you used is not valid. Please try again.
hr: E-mail koji ste koristili nije ispravan. Probajte ponovno kasnije.

en: The end message
hr: Završna poruka

en: The entry was assigned the following record id:
hr: Unosu je dodijeljen sljedeći ID:

en: The existing label set has assessment values assigned.
hr: Postojeći skup oznaka ima dodijeljene procjene vrijednosti.

en: The existing label set has different/more languages.
hr: Postojeći skup oznaka ima različite jezike ili više jezika.

en: The file %s was deleted.
hr: Datoteka %s je izbrisana.

en: The file could not be deleted
hr: Datoteku nije bilo moguće izbrisati

en: The file does not exist
hr: Datoteka ne postoji

en: The file has been successfully uploaded.
hr: Datoteka je uspješno prenesena.

en: The folder %s doesn't exist and can't be created.
hr: Mapa %s ne postoji i ne može se stvoriti.

en: The following LimeSurvey updates are available:
hr: Dostupna su sljedeća LimeSurvey ažuriranja:

en: The following additional fields were found in your CSV file.
hr: Sljedeća dodatna polja su pronađena u CSV datoteci.

en: The following answers should be deleted:
hr: Sljedeći odgovori bi trebali biti obrisani:

en: The following assessments should be deleted:
hr: Sljedeće procjene bi trebala biti obrisana:

en: The following conditions should be deleted:
hr: Sljedeće uvjete je potrebno obrisati:

en: The following files will be modified or deleted but were already modified by someone else.
hr: Sljedeće datoteke biti će izmijenjene ili obrisane, no premda ih je netko već izmijenio.

en: The following files would be added by the update but already exist. This is unusual and may result from an earlier update attempt.
hr: Ažuriranje bi trebalo dodati sljedeće datoteke, ali one već postoje. To je neobično i može biti rezultat ranijeg pokušaja ažuriranja.

en: The following groups should be deleted:
hr: Sljedeće skupine bi trebale biti obrisane:

en: The following old participant tables exist and may be deleted if no longer required:
hr: Postoje sljedeće stare tablice ispitanika koje mogu biti obrisane ukoliko više nisu potrebne:

en: The following old survey participants tables could be restored:
hr: Sljedeće stare tablice ispitanika upitnika se mogu vratiti:

en: The following old survey participants tables should be deleted because they contain no records or their parent survey no longer exists:
hr: Sljedeće stare tablice ispitanika upitnika trebalo bi izbrisati jer ne sadrže zapise ili njihov nadređen upitnik više ne postoji:

en: The following old survey response tables exist and may be deleted if no longer required:
hr: Postoje sljedeće stare tablice a koje mogu biti obrisane ukoliko više nisu potrebne:

en: The following old survey tables should be deleted because they contain no records or their parent survey no longer exists:
hr: Sljedeće stare tablice upitnika bi trebale biti obrisane jer ne sadržavaju zapise ili jer njihovi roditeljski upitnici više ne postoje:

en: The following plugin will be installed. Please click "Install" to install the plugin, or "Abort" to abort. Aborting will remove the files from the file system.
hr: Sljedeći dodatak bit će instaliran. Kliknite "Instaliraj" da biste instalirali dodatak ili "Prekini" za prekid. Prekid će ukloniti datoteke iz datotečnog sustava.

en: The following plugin will be updated. Please click "Update" to update the plugin, or "Abort" to abort.
hr: Sljedeći dodatak bit će ažuriran. Kliknite "Ažuriraj" za ažuriranje dodatka ili "Prekini" za prekid.

en: The following problems have been found:
hr: Pronađeni su sljedeći problemi:

en: The following questions should be deleted:
hr: Sljedeća pitanja bi trebala biti obrisana:

en: The following steps will be done by this update:
hr: Sljedeći koraci će biti izvršeni kroz ovu nadogradnju:

en: The following survey language settings should be deleted:
hr: Sljedeće postavke jezika upitnika bi trebale biti obrisane:

en: The following surveys are available:
hr: Popis dostupnih upitnika:

en: The following surveys have an errorneous question group order. Please go to each survey respectively, check the group order and save it.
hr: Sljedeći upitnici imaju pogrešan poredak skupine pitanja. Idite na svaki upitnik, provjerite poredak skupine i spremite je.

en: The following surveys have an errorneous question order. Please go to each question and group respectively, check the question order and save it.
hr: Sljedeći upitnici imaju pogrešan poredak pitanja. Idite na svako pitanje ili skupinu, provjerite redoslijed pitanja i spremite ga.

en: The following surveys should be deleted:
hr: Sljedeći upitnici bi trebali biti obrisani:

en: The following user group assignments should be deleted:
hr: Sljedeće zadatke korisničke skupine treba izbrisati:

en: The fonts file %s was not found in <limesurvey root folder>/fonts directory. Please, see the txt file for your language in fonts directory to generate the charts.
hr: Nije pronađena datoteka fontova %s u <limesurvey root folder>/fonts mapi. Molimo pogledajte txt datoteku svog jezika u direktoriju fontova kako biste generirali grafikone.

en: The handle is displayed at the middle of the slider except if Slider initial value is set (this will not set the initial value).
hr: Ručica je prikazana na sredini klizača, osim ako je postavljena početna vrijednost klizača (to neće postaviti početnu vrijednost).

en: The imap PHP library is not installed or not activated. Please contact your system administrator.
hr: Imap PHP knjižnica nije instalirana ili nije aktivirana. Kontaktirajte administratora sustava.

en: The languages of the imported group file must at least include the base language of this survey.
hr: Jezici uvezene datoteke skupine moraju barem sadržavati osnovni jezik ovog upitnika.

en: The languages of the imported question file must at least include the base language of this survey.
hr: Jezici uvezene datoteke pitanja moraju sadržavati barem osnovni jezik ovog upitnika.

en: The last column shows the total for the row.
hr: Posljednji stupac prikazuje ukupnu sumu za redak.

en: The last row shows the total for the column and the last column shows the total for the row.
hr: Posljednji redak pokazuje ukupni iznos za stupac, a zadnji stupac prikazuje ukupan broj za redak.

en: The last row shows the total for the column.
hr: Posljednji redak prikazuje ukupni iznos za stupac.

en: The latest available version is %s.
hr: Posljednja dostupna verzija je %s.

en: The logarithm of number to base, if given, or the natural logarithm.
hr: Logaritam broja na bazi, ako je dan, ili prirodni logaritam.

en: The maximum number of files has been uploaded. You may return back to survey.
hr: Učitan je maksimalan broj datoteka. Možete se vratiti natrag na upitnik.

en: The message to display as a 'time limit warning' (a default warning will display if this is left blank)
hr: Poruka koja će se prikazati kao "upozorenje vremenskog ograničenja" (zadano upozorenje prikazat će se ako je ovo prazno)

en: The message to display when the time limit has expired (a default message will display if this setting is left blank)
hr: Poruka koja će se prikazati nakon isteka vremenskog ograničenja (zadana poruka će se prikazati ako je ova postavka prazna)

en: The minimum number of files has not been uploaded.
hr: Najmanji broj datoteka nije prenesen.

en: The most important question-related options are displayed here.
hr: Ovdje su prikazane najvažnije opcije povezane s pitanjem.

en: The most important settings of your survey can be reached from this sidebar: the survey settings menu and the survey structure menu. You may resize it to fit your screen to easily navigate through the available options. If the size of the sidebar is too small, the options get collapsed and the quick-menu is displayed. If you wish to work from the quick-menu, either click on the arrow button or drag it to the left.
hr: Najvažnijim postavkama vašeg upitnika se može pristupiti iz ove bočne trake: izbornik postavki prikaza i izbornik strukture pregleda. Možete mu promijeniti veličinu kako bi odgovarao zaslonu, čime biste se lako kretali kroz dostupne opcije. Ako je veličina bočne trake premala, opcije se sakriju i prikazuje se brzi izbornik. Ako želite raditi iz brzog izbornika, kliknite gumb sa strelicom ili ga povucite ulijevo.

en: The name must be unique for all menu entries throughout the software.
hr: Ime mora biti jedinstveno za sve stavke izbornika u softveru.

en: The new password can not be empty.
hr: Nova zaporka ne može biti prazna.

en: The new question group/question order was successfully saved.
hr: Nova skupina pitanja/poredak pitanja uspješno je spremljeno.

en: The participant cannot upload a single file larger than this size. Server configuration allow a maximum file size of %s KB.
hr: Ispitanik ne može prenijeti niti jednu datoteku veću od ove veličine. Postavka poslužitelja omogućuje maksimalnu veličinu datoteke od %s KB.

en: The participant table associated with this survey has been renamed to:
hr: Tablica ispitanika ovog upitnika je preimenovana u:

en: The participant table has now been removed and access codes are no longer required to access this survey.
hr: Tablica ispitanika je izbrisana i pristupni kôdovi više nisu potrebni kako bi se pristupilo ovom upitniku.

en: The password does not reach the minimum length of %s characters
hr: Zaporka ne doseže minimalnu duljinu %s znakova

en: The password does require at least one digit
hr: Zaporka zahtijeva barem jednu znamenku

en: The password does require at least one special character
hr: Zaporka zahtijeva barem jedan specijalan znak

en: The password does require at least one uppercase character
hr: Zaporka zahtijeva barem jedno veliko slovo

en: The password will be generated and sent by email.
hr: Zaporka će biti generirana i poslana e-poštom.

en: The password you have chosen at the optional settings step.
hr: Zaporka koju ste odabrali u koraku dodatnih postavki.

en: The permissions of this superadmin cannot be updated!
hr: Dozvole ovog superadmina ne mogu se ažurirati!

en: The plugin could not be installed or updated:
hr: Dodatak nije moguće instalirati ili ažurirati:

en: The plugin is not compatible with your version of LimeSurvey.
hr: Dodatak nije kompatibilan s vašom verzijom LimeSurvey-a.

en: The plugin settings were saved.
hr: Postavke dodatka su spremljene.

en: The plugin was not found.
hr: Dodatak nije pronađen.

en: The plugin was successfully installed. You need to activate it before you can use it.
hr: Dodatak je uspješno instaliran. Morate ga aktivirati prije nego što ga možete koristiti.

en: The plugin was successfully updated. You might need to deactivate it and activate it again to apply changes.
hr: Dodatak je uspješno ažuriran. Možda ćete ga trebati isključiti i ponovo aktivirati za primjenu promjena.

en: The question bar
hr: Traka pitanja

en: The question code is mandatory.
hr: Kôd pitanja je obavezan.

en: The question could not be added. You must enter at least a question code.
hr: Pitanje nije bilo moguće dodati. Morate unijeti barem kôd pitanja.

en: The question could not be added. You must enter at least enter a question code.
hr: Ovo pitanje nije moguće dodati. Morate unijeti barem kôd pitanja.

en: The question could not be imported for the following reasons:
hr: Pitanje nije moguće uvesti iz sljedećih razloga:

en: The question group was deleted.
hr: Skupina pitanja je obrisana.

en: The record of your survey responses does not contain any identifying information about you, unless a specific survey question explicitly asked for it.
hr: Zapisi Vaših odgovora ne sadrže informacije preko kojih bi Vas se moglo identificirati, osim ukoliko se to izričito ne traži u upitniku.

en: The records have been saved successfully!
hr: Zapisi su uspješno spremljeni!

en: The redundancy check looks for tables leftover after deactivating a survey. You can delete these if you no longer require them.
hr: Provjera redundantnosti traži tablice nakon deaktivacije upitnika. Možete ih obrisati ukoliko ih više ne trebate.

en: The related survey is missing.
hr: Vezane istraživanje nedostaje.

en: The request could not be understood by the server due to malformed syntax.
hr: Poslužitelj nije mogao razumjeti zahtjev zbog nepravilne sintakse.

en: The requested URL was not found on this server.
hr: Zatraženi URL nije pronađen na ovom poslužitelju.

en: The requested files do not exist on the server.
hr: Tražene datoteke ne postoje na poslužitelju.

en: The required directory for saving the uploaded files couldn't be created. Please check file premissions on the /upload/surveys directory.
hr: Neophodni direktorij za spremanje prenesenih datoteka ne može se stvoriti. Provjerite dozvole u direktoriju /upload/surveys.

en: The response record %s was updated.
hr: Zapis odgovora %s je ažuriran.

en: The response timings table has been renamed to:
hr: Tablica mjerenja vremena odgovora je preimenovana u:

en: The responses table has been renamed to:
hr: Tabela sa odgovorima je preimenovana u:

en: The responses to this survey are no longer available using LimeSurvey.
hr: Odgovori na ovaj upitnik nisu više dostupni koristeći LimeSurvey.

en: The selected attribute was invalid.
hr: Odabrani atribut nije valjan.

en: The server tried to call an unknown view!
hr: Poslužitelj je pokušao pozvati nepoznati prikaz!

en: The settings tab with the survey menu
hr: Kartica postavki s izbornikom pregleda

en: The sidebar
hr: Bočna traka

en: The size of the randomly generated password (min. 8)
hr: Veličina slučajno generirane zaporke (min. 8)

en: The sum must be at least %s
hr: Zbroj mora biti najviše %s

en: The sum must be at most %s
hr: Zbroj mora biti najviše %s

en: The sum must be between %s and %s
hr: Zbroj mora biti između %s i %s

en: The sum must equal %s
hr: Zbroj mora biti jednak %s

en: The sum must equal %s.
hr: Suma mora biti jednaka %s.

en: The sum of the multiple numeric inputs must be greater than this value
hr: Zbroj više brojčanih unosa mora biti veći od

en: The superadmin role cannot be changed.
hr: Uloga superadmina ne može se promijeniti.

en: The survey cannot be activated until these problems have been resolved.
hr: Ovaj upitnik ne može biti aktiviran dok sljedeći problemi nisu riješeni.

en: The survey description
hr: Opis upitnika

en: The survey group '%s' was deleted.
hr: Skupina upitnika '%s' je izbrisana.

en: The survey in which you are trying to participate does not seem to exist.
hr: Čini se da upitnik u kojem pokušavate sudjelovati ne postoji.

en: The survey participant was successfully updated.
hr: Ispitanik je uspješno ažuriran.

en: The survey response table could not be created.
hr: Nije moguće izraditi tablicu odgovora na upitnik.

en: The survey structure
hr: Struktura upitnika

en: The survey title
hr: Naslov upitnika

en: The survey was successfully expired by setting an expiration date in the survey settings.
hr: Istraživanje je uspješno isteklo postavljanjem datuma isteka u postavkama upitnika.

en: The survey you selected does not exist
hr: Upitnik koji ste izabrali ne postoji

en: The template upload directory doesn't exist or is not writable.
hr: Direktorij za prijenos predložaka ne postoji ili nije moguće pisati.

en: The text inserted here will be displayed on the welcome screen, which is the first thing that your respondents will see when they access your survey..
hr: Ovdje unesen tekst će biti prikazan na zaslonu dobrodošlice, što je prva stvar koju će vaši ispitanici vidjeti kad pristupaju vašem upitniku.

en: The text message that displays in the countdown timer during the countdown
hr: Tekstualna poruka koja se prikazuje u vremenskom odbrojavanju tijekom odbrojavanja

en: The theme '%s' has been reset.
hr: Tema '%s' je ponovno postavljena.

en: The theme upload directory doesn't exist or is not writable.
hr: Mapa za prijenos teme ne postoji ili nije moguće pisati.

en: The three top boxes are the most basic functions of LimeSurvey.
hr: Tri gornja polja su najosnovnija funkcija LimeSurveya.

en: The title of the question group is visible to your survey participants (this setting can be changed later and it cannot be empty). Question groups are important because they allow the survey administrators to logically group the questions. By default, each question group (including its questions) is shown on its own page (this setting can be changed later).
hr: Naslov skupine pitanja vidljiv je ispitanicima upitnika (ova se postavka može kasnije promijeniti i ne može biti prazna). Skupine pitanja su važne jer dozvoljavaju administratorima upitnika da logično grupiraju pitanja. Prema zadanim postavkama, svaka skupina pitanja (uključujući i pitanja) prikazuje se na vlastitoj stranici (ova se postavka može kasnije promijeniti).

en: The title of your question
hr: Naslov vašeg pitanja

en: The top bar
hr: Gornja traka

en: The type of your database management system
hr: Vrsta sustava za upravljanje bazom podataka

en: The update is now complete!
hr: Ažuriranje je sada dovršeno!

en: The update server is currently busy. This usually happens when the update files for a new version are being prepared.
hr: Poslužitelj nadogradnje je trenutno zauzet. Ovo se događa kad se pripremaju datoteke nadogradnje za novu verziju.

en: The user name cannot be changed.
hr: Korisničko ime nije moguće mijenjati.

en: The username already exists.
hr: Korisničko ime već postoji.

en: The value of this variable can not be changed
hr: Vrijednost ove varijable ne može se mijenjati

en: The welcome message
hr: Poruka dobrodošlice

en: Theme
hr: Tema

en: Theme %s does not exist.
hr: Tema %s ne postoji.

en: Theme '%s' does not exist.
hr: Tema '%s' ne postoji.

en: Theme '%s' has been uninstalled because it's not compatible with this LimeSurvey version.
hr: Tema '%s' je deinstalirana jer nije kompatibilna s ovom LimeSurvey verzijom.

en: Theme '%s' was successfully deleted.
hr: Tema '%s' je uspješno izbrisana.

en: Theme editor
hr: Uređivač teme

en: Theme editor:
hr: Uređivač tema:

en: Theme name
hr: Naziv teme

en: Theme options
hr: Opcije teme

en: Theme options differences
hr: Razlike u opcijama teme

en: Theme options saved.
hr: Opcije teme su spremljene.

en: Theme:
hr: Tema:

en: Themes
hr: Teme

en: Themes options for this survey group
hr: Opcije teme za ovu skupinu upitnika

en: Themes storage
hr: Pohrana tema

en: Themes:
hr: Teme:

en: There are %s orphaned default value entries which can be deleted.
hr: %s nevažećih unosa zadanih vrijednosti se mogu izbrisati.

en: There are %s orphaned question attributes.
hr: Ima %s nevažećih atributa pitanja.

en: There are %s orphaned quota entries which can be deleted.
hr: Postoji %s nevažećih unosa kvote koji se mogu izbrisati.

en: There are %s orphaned quota language settings which can be deleted.
hr: %s nevažećih postavki kvote mogu biti izbrisane.

en: There are %s orphaned quota members which can be deleted.
hr: Postoji %s nevažećih članova kvote koji se mogu izbrisati.

en: There are %s questions in this survey.
hr: Postoje %s pitanja u ovom upitniku.

en: There are empty question groups in this survey - please create at least one question within a question group.
hr: U ovoj upitniku postoje prazne skupine pitanja - molimo stvorite barem jedno pitanje unutar skupine pitanja.

en: There are more emails pending than can be sent in one batch. Continue sending emails by clicking below, or wait %s seconds.
hr: Postoji više e-mail-ova nego je moguće poslati u jednom slanju. Kako bi nastavili slanje kliknite ispod, ili pričekajte %s sekundi.

en: There are no existing conditions in this survey.
hr: U ovom upitniku ne postoje uvjeti.

en: There are no groups available.
hr: Nema dostupnih skupina.

en: There are no label sets which match the survey default language
hr: Nema skupova oznaka koji odgovaraju zadanim jeziku upitnika

en: There are no more questions. Please press the <Submit> button to finish this survey.
hr: Nema više pitanja. Klikni na gumb <Pošalji> za završetak.

en: There are no participants to be exported.
hr: Nema ispitanika za izvoz.

en: There are no questions in this group.
hr: U ovoj skupini nema pitanja.

en: There are no questions in this survey
hr: Nema pitanja u ovom upitniku

en: There are no questions in this survey.
hr: U ovom upitniku nema pitanja.

en: There are no simple options in this survey theme.
hr: Nema jednostavnih opcija u ovoj temi upitnika.

en: There are no unmapped attributes
hr: Nema nemapiranih atributa

en: There are security updates available for %s (type: %s).
hr: Postoje sigurnosne nadogradnje za %s (tip: %s).

en: There are two ways to stop a survey. Please read carefully about the two options below and choose the right one for you.
hr: Postoje dva načina za zaustavljanje upitnika. Pažljivo pročitajte o te dvije opcije u nastavku i odaberite pravi izbor za vas.

en: There are updates available for %s (type: %s).
hr: Postoje nadogradnje za %s (tip: %s).

en: There are {EMAILCOUNT} emails still to be sent.
hr: Postoji {EMAILCOUNT} e-mail poruka koje nisu poslane.

en: There are {NUMBEROFQUESTIONS} questions in this survey.
hr: Postoji {NUMBEROFQUESTIONS} pitanja u ovom upitniku.

en: There has to be at least one language.
hr: Mora postojati barem jedan jezik.

en: There is 1 question in this survey
hr: Postoji 1 pitanje u ovom upitniku

en: There is 1 question in this survey.
hr: U ovom upitniku postoji 1 pitanje.

en: There is already a recorded answer for this access code
hr: Već postoji zaprimljeni odgovor za ovaj pristupni kôd

en: There is already an entry with that exact access code in the table.
                         The same access code cannot be used in multiple entries.
hr: U tablici već postoji unos s navedenim pristupnim kôdom.
    Isti pristupni kôd ne može se koristiti u više unosa.

en: There is already an entry with that exact access code in the table. The same access code cannot be used in multiple entries.
hr: U tablici već postoji unos s navedenim pristupnim kôdom. Isti se pristupni kôd ne može koristiti za više unosa.

en: There is no matching saved survey.
hr: Ne postoji odgovarajući spremljeni upitnik.

en: There is no matching survey.
hr: Ne postoji odgovarajući upitnik.

en: There is no matching user %s in group %s.
hr: Ne postoji odgovarajući korisnik '%s' u skupini %s.

en: There is {n} user attribute field in this survey participants table.|There are {n} user attribute fields in this survey participants table.
hr: U tablici ispitanika upitnika nalazi se {n} polje korisničkog atributa.|U tablici ispitanika upitnika nalazi se {n} polja korisničkih atributa.

en: There was a problem deleting the template '%s'. Please check your directory/file permissions.
hr: Došlo je do problema pri brisanju predloška '%s'. Provjerite dozvole nad direktorijem i datotekama.

en: There was a problem downloading the update file. Please try to restart the update process.
hr: Došlo je do problema prilikom preuzimanja datoteke. Potrebno je ponovo pokrenuti proces nadogradnje.

en: There was a problem updating the user permissions.
hr: Došlo je do problema prilikom ažuriranja korisničkih dozvola.

en: There was an error using the Google API.
hr: Došlo je do pogreške prilikom korištenja Google API-a.

en: There was an error when saving your personal settings.
hr: Došlo je do pogreške prilikom spremanja osobnih postavki.

en: There were errors when trying to populate the database:
hr: Došlo je do pogreške pri pokušaju popunjavanja baze podataka:

en: There were no eligible emails to send. This will be because none satisfied the criteria of:
hr: Nema e-mail poruka kvalificiranih za slanje. To je zato što nisu zadovoljili kriterije:

en: These files will be backed up and then replaced by the update procedure.
hr: Ove će se datoteke sigurnosno kopirati i zamijeniti postupkom ažuriranja.

en: These settings cannot be changed once the survey is online.
hr: Ove postavke ne mogu se promijeniti nakon što je upitnik na mreži.

en: They represent an easy way to get back to any previous setting, and provide a general overview of where you are.
hr: Oni predstavljaju jednostavan način da se vratite na bilo koju prethodnu postavku i pružaju opći pregled gdje se nalazite.

en: They were found to be duplicate using a combination of firstname, lastname and email fields
hr: Pronađeni su kao duplikati korištenjem kombinacije imena, prezimena i polja e-pošte

en: They were found to be duplicate using the participant id field
hr: Utvrđeno da su duplikati pomoću polja ID ispitanika

en: Third choice
hr: Treći izbor

en: This ZIP archive contains no valid Resources files. Import failed.
hr: Ova datoteka nije u LimeSurvey formatu. Uvoz podataka nije uspio.

en: This ZIP archive contains no valid template files. Import failed.
hr: ZIP datoteka ne sadrži ispravan predložak. Uvoz podataka nije uspio.

en: This action need confirmation.
hr: Za ovu akciju potrebna je dodatna potvrda.

en: This action need to be confirmed.
hr: Potrebno je potvrditi ovu radnju.

en: This archive contains a PDF file of the survey, the queXML file of the survey and a queXF banding XML file which can be used with queXF: http://quexf.sourceforge.net/ for processing scanned surveys.
hr: Ova arhiva sadrži PDF datoteku upitnika, queXML datoteku upitnika i queXF banding XML datoteku koja se može koristiti s queXF: http://quexf.sourceforge.net/ za obradu skeniranih upitnika.

en: This attribute is automatically mapped
hr: Ovaj atribut automatski se mapira

en: This bar will change as you move through the functionalities. The current bar corresponds to the "overview" tab. It contains the most important LimeSurvey functionalities such as preview and activate survey.
hr: Ova traka će se mijenjati dok se krećete kroz funkcionalnosti. Trenutna traka odgovara kartici "pregled". Sadrži najvažnije funkcije LimeSurvey kao što su pregled i aktivacija upitnika.

en: This code is already used - duplicate codes are not allowed.
hr: Ovaj kôd se već koristi - duplikati nisu dozvoljeni.

en: This code is also the name of the variable that will be exported to SPSS or Excel.
hr: Ovaj kôd je također naziv varijable koji će se izvesti u SPSS ili Excel.

en: This code is normally not shown to your participants, still it is necessary and has to be unique for the survey.
hr: Ovaj kôd se obično ne prikazuje vašim ispitanicima, no ipak je potreban i mora biti jedinstven u upitniku.

en: This description is also visible to your participants.
hr: Ovaj je opis vidljiv i vašim ispitanicima.

en: This email address cannot be used because it was opted out of this survey.
hr: Ova adresa e-pošte se ne može koristiti jer je isključena iz ovog upitnika.

en: This email address is already registered but the email adress was bounced.
hr: Ova je adresa e-pošte već registrirana, ali adresa e-pošte je odbijena.

en: This export is intended to create a complete backup of an active survey for archival purposes.
hr: Ovaj izvoz je namijenjen za izradu kompletne sigurnosne kopije aktivnog upitnika za arhivske svrhe.

en: This export will dump all the groups, questions, answers and conditions for your survey into a .LSS file (which is basically an XML file). This dump file can be used with the 'Import survey' feature when creating a new survey.
hr: Ovaj izvoz će prenijeti sve skupine, pitanja, odgovore i uvjete Vašeg upitnika u .lss datoteku (što je u osnovi XML datoteka). Ova se datoteka može upotrijebiti pomoću značajke 'Uvoz upitnika' prilikom izrade novog upitnika.

en: This expression uses a possibly invalid comparison. Are you sure you didn't mean to do a numerical comparison? See manual for more information.
hr: Ovaj izraz koristi eventualno nevažeću usporedbu. Jeste li sigurni da niste htjeli napraviti numeričku usporedbu? Pogledajte upute za više informacija.

en: This feature is designed to make it easy to use Excel to author and edit surveys.
hr: Ova značajka je osmišljena kako bi olakšala korištenje programa Excel za pisanje i uređivanje upitnika.

en: This feature is only available for MySQL databases. Your database type is %s.
hr: Ova je značajka dostupna samo za MySQL baze podataka. Vrsta vašeg baze podataka je %s.

en: This field is encrypted and can only be searched by exact match. Please enter the exact value you are looking for.
hr: Ovo je polje šifrirano i može se pretraživati samo točno podudaranjem. Unesite točnu vrijednost koju tražite.

en: This file is not a supported image - please only upload JPG,PNG,GIF or SVG type images.
hr: Ova datoteka nije podržana slika - prenesite samo slike tipa JPG, PNG, GIF ili SVG.

en: This file is not a valid ZIP file archive. Import failed.
hr: Ova datoteka nije odgovarajuća ZIP datoteka. Uvoz nije uspio.

en: This file is not a valid ZIP file archive. Import failed.
hr: Ova datoteka nije važeća ZIP datoteka. Uvoz nije uspio.

en: This file type is not allowed to be uploaded.
hr: Ovaj tip datoteke nije dozvoljeno učitati.

en: This filename is not allowed to be uploaded.
hr: Ovaj naziv datoteke nije dozvoljen za prijenos.

en: This function cannot be executed because demo mode is active.
hr: Ova se funkcija ne može izvršiti jer je demo način aktivan.

en: This group contains no questions.  You must add questions to this group before you can preview it
hr: Ova skupina ne sadrži pitanja. Morate dodati pitanja ovoj skupini prije nego što je možete pregledati

en: This group description is fairly vacuous, but quite important.
hr: Opis ove skupine je prilično nedorađen, ali vrlo važan.

en: This group does not contain any question(s).
hr: Ova skupina ne sadrži pitanje ili pitanja.

en: This group has an error
hr: Ova skupina ima pogrešku

en: This group is empty
hr: Ova je grupa prazna

en: This group is unanswered
hr: Ova skupina je neodgovorena

en: This group, by itself, does not contain any syntax errors.
hr: Ova skupina sama po sebi ne sadrži sintaktičke pogreške.

en: This invitation has already been used.
hr: Ova je pozivnica već upotrijebljena.

en: This invitation has no uses left.
hr: Ova pozivnica više ne može biti upotrijebljena.

en: This invitation is not valid anymore.
hr: Ova pozivnica više nije valjana.

en: This invitation is not valid yet.
hr: Ova pozivnica još nije valjana.

en: This is a closed-access survey, so you must supply a access code.  Please contact the administrator for assistance.
hr: Ovaj upitnik je zatvorenog tipa, stoga morate posjedovati valjan pristupni kôd. Molimo kontaktirajte administratora za pomoć.

en: This is a controlled survey. You need a valid access code to participate.
hr: Ovaj upitnik je pod kontrolom sustava. Potreban vam je ispravan pristupni kôd za sudjelovanje.

en: This is a hint text that will be shown to the participant describing the question validation equation.
hr: Ovo je tekst pomoći koji će biti prikazan ispitaniku koji opisuje jednadžbu provjere pitanja.

en: This is a question help text.
hr: Ovo je tekst pomoći pitanja.

en: This is a sample question text. The user was asked to enter a date.
hr: Ovo je uzorak teksta pitanja. Korisniku je zatraženo da unese datum.

en: This is a sample question text. The user was asked to pick an entry.
hr: Ovo je uzorak teksta pitanja. Od korisnika je zatraženo da odabere unos.

en: This is a sample survey description. It could be quite long.
hr: Ovo je primjer opisa upitnika. On može biti vrlo dugačak.

en: This is a tip shown to the participant describing the subquestion validation equation.
hr: Ovo je savjet prikazan ispitaniku koji opisuje jednadžbu za provjeru potpitanja.

en: This is an anonymized survey. Participant attributes can only be used in non-anonymised surveys.
hr: Ovo je anoniman upitnik. Atributi ispitanika mogu se koristiti samo u neanonimnim upitnicima.

en: This is an automated email to notify that a user has been created for you on the site '%s'.
hr: Ovo je automatski generirana poruka kojom te obaviještavamo da je kreiran korisnik na stranici '%s'.

en: This is an automated email to notify you that your login credentials for '%s' have been reset.
hr: Ovo je automatizirana poruka obavijest da su resetirane vaše vjerodajnice prijave za '%s'.

en: This is an error message example
hr: Ovo je primjer poruke pogreške

en: This is an update to an unstable version
hr: Ovo je ažuriranje nestabilne inačice

en: This is another sample question text - asking for number.
hr: Ovo je još jedan uzorak teksta pitanja - zahtjeva se broj.

en: This is not a .csv file.
hr: Ovo nije .csv datoteka.

en: This is not a .xml file.
hr: Ovo nije .xml datoteka.

en: This is not a valid LimeSurvey survey structure XML file.
hr: Ovo nije važeća LimeSurvey XML datoteka strukture.

en: This is not a valid email address. Please provide a valid email address or leave it empty.
hr: Ovo nije valjana email adresa. Unesite valjanu adresu e-pošte ili je ostavite praznom.

en: This is not a valid participant data XML file.
hr: Ovo nije valjana XML datoteka podataka o ispitanicima.

en: This is not a valid response data XML file.
hr: Ovo nije valjana XML datoteka podataka odgovora.

en: This is not a valid timings data XML file.
hr: Ovo nije važeća XML datoteka vremena.

en: This is one last sample question text - asking for some free text.
hr: Ovo je posljednji primjer teksta pitanja - potrebno je upisati neki slobodan tekst.

en: This is some help text for this question.
hr: Ovo je neki tekst pomoći za ovo pitanje.

en: This is some helpful text.
hr: Ovo je primjer teksta pomoći.

en: This is the LimeSurvey admin interface. Start to build your survey from here.
hr: Ovo je administracijsko sučelje LimeSurvey. Počnite s izgradnjom upitnika ovdje.

en: This is the content of the menu link - leave blank to use the title.
hr: Ovo je sadržaj veze izbornika - ostavite prazno za upotrebu naslova.

en: This is the default email address of the site administrator and used for system messages, contact options and default bounce email.
hr: Ovo je zadana adresa e-pošte administratora web-lokacije i koristi se za poruke sustava, opcije kontakta i zadanu e-poštu za odbijene poruke.

en: This is the default name of the site administrator and used for system messages and contact options.
hr: Ovo je zadani naziv administratora web stranice i koristi se za poruke sustava i opcije kontakata.

en: This is the question bar.
hr: Ovo je traka pitanja.

en: This is the sidebar.
hr: Ovo je bočna traka.

en: This is the structure view of your survey. Here you can see all your groups and questions.
hr: Ovo je prikaz strukture vašeg upitnika. Ovdje možete vidjeti sve skupine pitanja i pitanja.

en: This is the survey end message.
hr: Ovo je završna poruka upitnika.

en: This is the title of your survey.
hr: Ovo je naslov vašeg upitnika.

en: This is the top bar.
hr: Ovo je gornja traka.

en: This list cannot accept survey participant attributes.
hr: Ovaj popis ne može prihvatiti atribute ispitanika upitnika.

en: This message is shown at the end of your survey to every participant. It's a great way to say thank you or give some links or hints where to go next.
hr: Ova poruka prikazuje se svakom ispitaniku na kraju vašeg upitnika. To je sjajan način da kažemo "hvala vam" ili dajemo neke poveznice ili savjete kamo ići dalje.

en: This message is shown directly below the survey description on the welcome page. You may leave this blank for now but it is a good way to introduce your participants to the survey.
hr: Ova je poruka prikazana izravno ispod opisa upitnika na stranici dobrodošlice. Sada možete ostaviti prazno mjesto, ali to je dobar način da predstavite upitnik svojim ispitanicima.

en: This name has already been used for this survey. You must use a unique save name.
hr: Ovo ime je već korišteno za trenutni upitnik. Morate koristiti jedinstveno ime za snimanje.

en: This name is reserved for standard template.
hr: Ovo ime je rezervirano za standardni predložak.

en: This name will appear in the survey list overview and in the administration header.
hr: Ovo ime će se pojaviti na pregledu popisa upitnika i u zaglavlju administracije.

en: This participant is not active in any survey
hr: Ovaj ik nije aktivan u bilo kojem upitniku

en: This plugin has no settings.
hr: Ovaj dodatak nema postavke.

en: This process will delete this survey, and all related groups, questions answers and conditions.
hr: Sljedeći proces će obrisati ovaj upitnik, kao i sve skupine, pitanja, odgovore i pravila.

en: This question does not have a question 'type' set.
hr: Ovo pitanje nema postavljenu vrstu pitanja.

en: This question has a condition set, however the condition is based on a question that appears after it.
hr: Ovo pitanje ima postavljen uvjet, ali se uvjet odnosi na pitanje koje se pojavljuje nakon ovog pitanja.

en: This question has at least {n} error.|This question has at least {n} errors.
hr: Ovo pitanje ima najmanje {n} pogrešku. | Ovo pitanje ima najmanje {n} pogrešaka.

en: This question has at least {n} warning.|This question has at least {n} warnings.
hr: Ovo pitanje ima barem {n} upozorenje. | Ovo pitanje ima barem {n} upozorenja.

en: This question has missing answer options.
hr: U ovom pitanju nedostaju opcije odgovora.

en: This question has missing subquestions.
hr: Ovom pitanju nedostaju potpitanja.

en: This question is always shown.
hr: Ovo pitanje je uvijek prikazano.

en: This question is mandatory
hr: Ovo pitanje je obavezno

en: This question only accept 30 digits including 10 decimals.
hr: Ovo pitanje prihvaća samo 30 znamenki uključujući 10 decimalnih.

en: This question requires a second answer set but none is set.
hr: Ovo pitanje zahtjeva drugi odgovor, ali on nije postavljen.

en: This question requires answers, but none are set.
hr: Ovo pitanje zahtijeva odgovore, ali nijedno nije postavljeno.

en: This question type can't be selected.
hr: Ova vrsta pitanja se ne može odabrati.

en: This question's SGQA code
hr: SGQA kôd ovog pitanja

en: This question's group ID number
hr: ID broj skupine ovog pitanja

en: This question's question ID number
hr: ID broj pitanja

en: This question's survey ID number
hr: ID broj upitnika za ovo pitanje

en: This question, by itself, does not contain any syntax errors.
hr: Ovo pitanje sam po sebi ne sadrži nikakve sintaksne pogreške.

en: This response ID is invalid.
hr: ID odgovora nije valjan.

en: This response was already submitted.
hr: Taj je odgovor već poslan.

en: This setting cannot be changed because demo mode is active.
hr: Ova se postavka ne može mijenjati jer je demo način aktivan.

en: This superadmin cannot be deleted.
hr: Ovaj superadmin korisnički račun nije moguće izbrisati.

en: This survey allows public registration. A survey participants table must also be created.
hr: Ovaj upitnik omogućuje javnu registraciju. Tablica ispitanika upitnika također mora biti napravljena.

en: This survey cannot be tested or completed for the following reason(s):
hr: Ovaj upitnik se ne može testirati ili dovršiti iz sljedećih razloga:

en: This survey does not contain any question groups.
hr: Ovaj upitnik ne sadrži nikakve skupine pitanja.

en: This survey has an associated participant table. If you delete this survey this participant table will be deleted. We recommend that you export or backup these participants before deleting this survey.
hr: Ovaj upitnik ima odgovarajuću tablicu a. Ako izbrišete ovaj upitnik, tablica sa ima će također biti izbrisana. Preporučujemo da izvezete ili napravite kopiju a prije brisanja upitnika.

en: This survey has not been activated. There are no results to browse.
hr: Ovaj upitnik još nije aktiviran. Ne postoje rezultati za pregled.

en: This survey is active and a responses table exists. If you delete this survey, these responses (and files) will be deleted. We recommend that you export the responses before deleting this survey.
hr: Ovaj upitnik je aktivan i tablica sa odgovorima postoji. U slučaju da izbrišete ovaj upitnik, odgovori će biti izbrisani. Preporučujemo da izvezete odgovore prije brisanja ovog upitnika.

en: This survey is active but expired.
hr: Ovaj upitnik je aktivan ali je istekao.

en: This survey is active but has a start date.
hr: Ovaj upitnik je aktivan ali ima početni datum.

en: This survey is already active.
hr: Ovoj je upitnik već aktivan.

en: This survey is anonymous.
hr: Ovaj upitnik je anoniman.

en: This survey is currently active.
hr: Ovaj upitnik je trenutno aktivan.

en: This survey is currently not active. You will not be able to save your responses.
hr: Ovaj upitnik trenutno nije aktivan. Nećete biti u mogućnosti spremiti odgovore.

en: This survey is not active - no responses are available.
hr: Ovaj upitnik nije aktivan - odgovori nisu dostupni.

en: This survey is not active. You must activate the survey before attempting to import a VVexport file.
hr: Ovaj upitnik nije aktivan. Morate aktivirati upitnik prije pokušaja uvoza VVexport datoteke.

en: This survey is not yet activated and so your participants won't be able to fill out the survey.
hr: Ovaj upitnik trenutno nije aktivan stoga ispitanici neće biti u mogućnosti ispuniti upitnik.

en: This survey is not yet active. Your response cannot be saved
hr: Ovaj upitnik još uvijek nije aktivan. Vaš odgovor ne može biti snimljen

en: This survey is not yet started.
hr: Ovaj upitnik trenutno nije aktivan.

en: This survey is now active, and responses can be recorded.
hr: Ovaj upitnik još uvijek nije aktivan i odgovori se ne mogu snimati.

en: This survey setting has not been imported: %s => %s
hr: Ova postavka upitnika nije uvezena: %s => %s

en: This surveys uses anonymized responses, so you can't update your response.
hr: Ovaj upitnik je anonimnog tipa, stoga niste u mogućnosti ispravljati odgovore.

en: This theme is out of date.
hr: Ova je tema zastarjela.

en: This theme type (%s) is not allowed.
hr: Ova vrsta teme (%s) nije dopuštena.

en: This tour will help you to easily get a basic understanding of LimeSurvey.
hr: Ovaj obilazak će vam pomoći da lako dobijete osnovno razumijevanje LimeSurvey-a.

en: This type of question allows you to add multiple subquestions and a set of answers.
hr: Ova vrsta pitanja omogućuje vam dodavanje višestrukih potpitanja i skupova odgovora.

en: This update will not change the database. No database backup is required.
hr: Ovo ažuriranje neće promijeniti bazu podataka. Nije potrebna sigurnosna kopija baze podataka.

en: This variable name has already been used.
hr: Naziv varijable već je upotrijebljen.

en: This will be shown when hovering over the menu.
hr: Ovo će se prikazati kada prijeđete mišom iznad izbornika.

en: This will be the password of admin user.
hr: Ovo će biti zaporka administratora.

en: This will be the userid by which admin of board will login.
hr: Ovo će biti korisnički ID kojim će se administrator prijaviti.

en: This will be your default language.
hr: Ovo će biti vaš zadani jezik.

en: This will delete all current boxes to restore the default ones. Are you sure you want to continue?
hr: Ovo će izbrisati sve trenutne okvire da biste vratili zadane. Jeste li sigurni da želite nastaviti?

en: This will directly add a question to the current question group.
hr: Ovo će izravno dodati pitanje trenutnoj skupini pitanja.

en: This will download a .zip file containing the survey in all languages.
hr: Ovo će preuzeti .zip datoteku koja sadrži upitnik na svim jezicima.

en: This will export a printable version of your survey.
hr: Ovo će izvesti verziju za ispis vašeg upitnika.

en: This will export the survey archive (.lsa) for all selected active surveys. They will be provided in a single ZIP archive.
hr: Ovo će izvesti arhivu upitmika (.lsa) za sve odabrane aktivne upitnike. Dostupni su u jednoj ZIP arhivi.

en: This will export the survey structure (.lss) for all selected active surveys. They will be provided in a single ZIP archive.
hr: To će izvesti strukturu istraživanja (.lss) za sve odabrane aktivne upitnike. Bit će dostavljeni u jednoj ZIP arhivi.

en: This will open the survey as a printable page in new window.
hr: Ovo će otvoriti upitnik kao stranicu za ispis u novom prozoru.

en: This will open the survey in %s as a printable page in new window.
hr: To će otvoriti upitnik za %s kao stranicu za ispis u novom prozoru.

en: This will reload the configuration file of this theme.
hr: Ovo će ponovno učitati konfiguracijsku datoteku ove teme.

en: This will replace the existing text. Continue?
hr: Ovo će zamijeniti postojeći tekst. Nastavak?

en: This will reset all the specific configurations of this theme.
hr: Time ćete vratiti sve specifične konfiguracije ove teme.

en: This will update the survey group for all selected surveys.
hr: Ovo će ažurirati skupinu upitnika za sve odabrane upitnike.

en: This will update the survey theme for all selected active surveys.
hr: Ovo će ažurirati temu upitnika za sve odabrane aktivne upitnike.

en: Those files/directories are not writable:
hr: U ove datoteke / direktorije nisu moguće pisati:

en: Three
hr: Tri

en: Tigrinya
hr: Tigrinja

en: Time difference (in hours):
hr: Vremenski razmak (u satima):

en: Time limit
hr: Vrijeme slanja

en: Time limit action
hr: Akcija po isteku limita vremena

en: Time limit countdown message
hr: Poruka istjecanja vrmenskog ograničenja

en: Time limit disable next
hr: Isključenje 'next' gumba po isteku vremena

en: Time limit disable prev
hr: Vremensko ograničenje Isključenja dugma prošlo

en: Time limit expiry message
hr: Poruka o isteklom vremenu

en: Time limit expiry message display time
hr: Vrijeme prikazivanja poruke o isteku vremena

en: Time limit message CSS style
hr: CSS stil poruke limita vremena

en: Time limit timer CSS style
hr: CSS stil vremenika limita

en: Time remaining
hr: Preostalo vremena

en: Time statistics
hr: Vremensku statistiku

en: Timing statistics
hr: Statistika vremena

en: Timings (if activated)
hr: Vremena (ako je aktivirano)

en: Timings table could not be created.
hr: Nije moguće izraditi tablicu vremena.

en: Timings will be saved.
hr: Vremena će biti spremljena.

en: Timings will not be saved.
hr: Vremena neće biti spremljena.

en: Tip:
hr: Savjet:

en: Tip: How to display a picture in your theme?
hr: Savjet: Kako prikazati sliku u vašoj temi?

en: Tip: How to embed a picture in your theme?
hr: Savjet: Kako ugraditi sliku u svoju temu?

en: Title
hr: Naslov

en: Title of subquestion %s was updated to %s.
hr: Naslov potpitanja %s ažuriran je na %s.

en: Title:
hr: Naslov:

en: To be able to upload images or other content you have to save your survey once first.
hr: Da biste mogli prenositi slike ili drugi sadržaj, prvo morate spremiti upitnik.

en: To continue please first accept our survey data policy.
hr: Da biste nastavili, prvo prihvatite naša pravila o upotrebi podataka upitnika.

en: To find out more about queXML check out this page:
hr: Da biste saznali više o queXML-u, pogledajte ovu stranicu:

en: To fully use it, you have to add subquestions as well as answer options.
hr: Da biste ga u potpunosti koristili, morate dodati potpitanja kao i opcije odgovora.

en: To get to know more about queXML check this page:
hr: Da biste saznali više o queXML-u, provjerite ovu stranicu:

en: To participate in this restricted survey, you need a valid access code.
hr: Za sudjelovanje u ovom upitniku, potrebno je posjedovati pristupni kôd.

en: To receive a new password by email you have to enter your user name and original email address.
hr: Da biste primili novu zaporku putem e-pošte, morate unijeti svoje korisničko ime i izvornu adresu e-pošte.

en: To remain anonymous please use a pseudonym as your username, also an email address is not required.
hr: Da biste ostali anonimni, upotrijebite pseudonim kao svoje korisničko ime, također adresa e-pošte nije zahtijevana.

en: To reorder questions/questiongroups just drag the question/group with your mouse to the desired position.
hr: Za promjenu pozicije pitanja ili skupine pitanja, jednostavno povucite pitanje ili skupinu mišem na željenu poziciju.

en: To use a picture in a .twig file:
hr: Za korištenje slike u .twig datoteci:

en: Toggle advanced options
hr: Uključite/isključite napredne opcije

en: Too low
hr: Prenisko

en: Too many labels, can't generate chart
hr: Previše oznaka, ne može se generirati grafikon

en: Tools
hr: Alati

en: Top
hr: Vrh

en: Top 2, Middle, Bottom 2
hr: Gornja 2, sredina, donja 2

en: Top bar
hr: Gornja traka

en: Total
hr: Ukupno

en: Total Errors
hr: Ukupno grešaka

en: Total Imported files
hr: Ukupno uvezeno datoteka

en: Total attributes in the central table
hr: Ukupno atributa u središnjoj bazi

en: Total errors
hr: Ukupno pogrešaka

en: Total imported files
hr: Ukupno uvezenih datoteka

en: Total invitations sent
hr: Ukupno poslano pozivnica

en: Total number of files
hr: Ukupan broj datoteka

en: Total numbers of sent reminders
hr: Ukupan broj poslanih podsjetnika

en: Total opted out
hr: Ukupno isključenih

en: Total participants in central table
hr: Ukupno ispitanika u središnjoj bazi

en: Total records
hr: Ukupno zapisa

en: Total records in survey
hr: Ukupan broj zapisa u upitniku

en: Total records in survey:
hr: Ukupan broj zapisa u upitniku:

en: Total responses
hr: Ukupno odgovora

en: Total screened out
hr: Ukupno je provjereno

en: Total size of files
hr: Ukupna veličina datoteke

en: Total storage
hr: Ukupna pohrana

en: Total surveys completed
hr: Ukupno završenih upitnika

en: Total time
hr: Ukupno vrijeme

en: Total with no unique access code
hr: Ukupno, bez jedinstvenog pristupnog kôda

en: Total with no unique participant access code
hr: Ukupno bez jedinstvenog pristupnog kôda ispitanika

en: Total:
hr: Ukupno:

en: Transfer the surveys of this user to:
hr: Prenesite upitnike ovog korisnika na:

en: Translate survey
hr: Prevedi upitnik

en: Translate to
hr: Prevedi na

en: Triangle
hr: Trokut

en: Tried to pop value off of empty stack
hr: Pokušao je izbaciti vrijednost od praznog stoga

en: Try again
hr: Pokušajte ponovo

en: Try again! Connection with database failed.
hr: Pokušajte ponovno! Veza s bazom podataka nije uspjela.

en: Try again! Creation of database failed.
hr: Pokušajte ponovo! Izrada baze podataka nije uspjela.

en: Try to import even if question codes don't match
hr: Pokušajte uvesti čak i ako se kôdovi pitanja ne podudaraju

en: Try to submit again
hr: Pokušajte poslati ponovno

en: Try with a bigger access code length.
hr: Pokušajte s većom duljinom pristupnog kôda.

en: Turkish
hr: Turski

en: Tutorial Entry Id
hr: ID unosa upute

en: Tutorial entries
hr: Unosi uputa

en: Tutorials
hr: Upute

en: Tweet it
hr: Tvitaj

en: Two
hr: Dva

en: Type
hr: Vrsta

en: Type in the 'name' you used to save the survey, and the password.
hr: Unesite 'ime' koje ste koristili kada ste spremili upitnik kao i zaporku.

en: Type in the new name to extend %s
hr: Unesite novi naziv kako biste proširili %s

en: Type:
hr: Vrsta:

en: UJIS for Windows Japanese
hr: UJIS za Windows japanski

en: URL Description:
hr: Opis URL-a:

en: URL description (%s)
hr: Opis URL-a (%s)

en: URL description (link text)
hr: Opis URL-a (tekst veze)

en: URL description:
hr: Opis URL-a:

en: URL for a respondent to opt-in to this survey
hr: URL koji će se ispitanik koristiti za uključivanje u ovaj upitnik

en: URL for a respondent to opt-out of this survey
hr: URL za ispitanika za isključivanje iz ovog upitnika

en: URL must be set if autoload URL is turned on!
hr: Morate postaviti URL ako je autoload URL uključen!

en: URL of the survey
hr: URL upitnika

en: Ukrainian
hr: Ukrajinski

en: Un-quotes a quoted string
hr: Uklanja navodnike iz citiranog znakovnog niza

en: Unable to backup your database for unknown reason.
hr: Nije moguće napraviti sigurnosnu kopiju bazu podataka iz nepoznatih razloga.

en: Unable to create directory `%s`.
hr: Neuspjelo stvaranje direktorija `%s`.

en: Unable to create survey participants table
hr: Nije moguće stvoriti tablicu ispitanika upitnika

en: Unable to delete answer %s, code %s
hr: Nije moguće izbrisati odgovor %s, kôd %s

en: Unable to delete assessment %s
hr: Nije moguće izbrisati ocjenu %s

en: Unable to delete condition %s
hr: Nije moguće izbrisati uvjet %s

en: Unable to delete label set %s.
hr: Nije moguće izbrisati skup oznaka %s.

en: Unable to delete question %s
hr: Nije moguće izbrisati pitanje %s

en: Unable to delete question attributes for question %s
hr: Nije moguće izbrisati atribute za pitanje %s

en: Unable to delete question group %s
hr: Nije moguće izbrisati grupu pitanja %s

en: Unable to delete saved response.
hr: Spremljeni odgovor nije moguće izbrisati.

en: Unable to delete survey %s
hr: Nije moguće izbrisati upitnik %s

en: Unable to delete survey languagesettings %s
hr: Nije moguće izbrisati jezične postavke upitnika %s

en: Unable to evaluate binary operator - fewer than 2 entries on stack
hr: Nije moguće procijeniti binarni operator - manje od 2 unosa na stogu

en: Unable to evaluate unary operator - no entries on stack
hr: Nije moguće procijeniti unarni operater - nema unosa na stogu

en: Unable to import survey.
hr: Nije moguće uvesti upitnik.

en: Unable to insert record into survey table
hr: Nije moguće umetnuti zapis u tablicu upitnika

en: Unable to send email about your saved survey (Error: %s).
hr: Nije moguće poslati e-poštu o vašoj spremljenoj anketi. Greška: %s.

en: Unable to use %s in anonymized survey.
hr: Nije moguće koristiti %s u anonimnom upitniku.

en: Unbalanced equation - values left on stack
hr: Neuravnotežena jednadžba - vrijednosti ostavljene na stogu

en: Uncertain
hr: Neodlučan

en: Unchanged
hr: Nepromjenjeno

en: Undefined function
hr: Neodređena funkcija

en: Undefined variable
hr: Nedefinirana varijabla

en: Uninstall
hr: Ukloni

en: Uninstall plugin
hr: Deinstaliranje dodatka

en: Uninstall themes
hr: Deinstaliranje tema

en: Uninstall this theme
hr: Deinstaliraj ovu temu

en: Uninstalled
hr: Uklonjena

en: Unit test dynamic ExpressionScript processing
hr: Jedinstvena testna dinamička obrada ExpressionScript

en: Unit tests of expressions within strings
hr: Jedinični testovi izraza unutar znakovnih nizova

en: Unknown action or no permission.
hr: Nepoznata radnja ili nemate dopuštenja.

en: Unknown box ID!
hr: Nepoznati ID okvira!

en: Unknown destination build!
hr: Nepoznata odredišna verzija!

en: Unknown error
hr: Nepoznata pogreška

en: Unknown error while reading the file, no survey created.
hr: Nepoznata pogreška tijekom čitanja datoteke, nijedan upitnik nije stvoren.

en: Unknown error!
hr: Nepoznata pogreška!

en: Unknown error.
hr: Nepoznata greška.

en: Unknown file extension
hr: Nepoznat nastavak datoteke

en: Unknown session
hr: Nepoznata sesija

en: Unknown update key!
hr: Nepoznati ključ za ažuriranje!

en: Unknown user. You have to select a user.
hr: Nepoznati korisnik. Morate odabrati korisnika.

en: Unknown view!
hr: Nepoznati prikaz!

en: Unkown
hr: Nepoznato

en: Unlimited
hr: Neograničen

en: Unlimited administration permissions
hr: Neograničene administrativne dozvole

en: Unlock question organizer
hr: Otključajte organizator pitanja

en: Unmapped participant attributes
hr: Nemapirani atributi ispitanika

en: Unmapped survey participant attributes
hr: Nepovezani atributi ispitanika upitnika

en: Unsupported syntax
hr: Nepodržana sintaksa

en: Until:
hr: Do:

en: Unzip error!
hr: Greška prilikom raspakiravanja!

en: Unzipped file is too big.
hr: Raspakirana datoteka je prevelika.

en: Up to date!
hr: Ažurirano!

en: Update
hr: Ažuriranje

en: Update complete!
hr: Ažuriranje je dovršeno!

en: Update condition
hr: Ažuriranje uvjeta

en: Update participant entry
hr: Ažuriranje unosa ispitanika

en: Update permission role %s
hr: Ažuriraj ulogu dozvole %s

en: Update permission roles %s
hr: Ažuriranje uloga za dozvolu %s

en: Update scenario
hr: Ažuriranje scenarija

en: Update server busy
hr: Poslužitelj nadogradnje je zauzet

en: Update survey group:
hr: Ažuriranje skupine upitnika:

en: Update type
hr: Vrsta ažuriranja

en: Update user group
hr: Ažuriranje korisničke skupine

en: Updated
hr: Nadograđeno

en: Updates available
hr: Dostupna su ažuriranja

en: Upload
hr: Učitaj

en: Upload a file
hr: Pošalji datoteku

en: Upload a file (maximum size: %d MB):
hr: Prenesite datoteku (maksimalna veličina: %d MB):

en: Upload an image (maximum size: %d MB):
hr: Prenesite sliku (maksimalna veličina: %d MB):

en: Upload file not found. Check your permissions and path (%s) for the upload directory
hr: Datoteka za prijenos nije pronađena. Provjerite svoje dozvole i putanju (%s) direktorija za prijenos

en: Upload file|Upload files
hr: Prenesite datoteku|Prenesite datoteke

en: Upload summary
hr: Sažetak učitavanja

en: Upload template file
hr: Učitaj datoteku predloška

en: Upload theme file
hr: Učitaj datoteku s temom

en: Upload your files
hr: Učitaj datoteka

en: Uploaded CSV file successfully
hr: Uspješno zaprimljena CSV datoteka

en: Uploaded label set file needs to have an .lsl extension.
hr: Učitana datoteka skupa oznaka mora imati proširenje .lsl.

en: Uploaded resources management
hr: Upravljanje uvezenim resursima

en: Uploading
hr: Prijenos

en: Uploading LDAP Query
hr: Učitavanje LDAP upita

en: Uppercase only
hr: Samo velika slova

en: Uppercase the first character of each word in a string
hr: Upiši veliko slovo za prvi znak svake riječi u znakovnom nizu

en: Usage of + with numeric value, see manual about usage of sum.
hr: Upotreba + s numeričkom vrijednošću, vidi upute o korištenju naredbe sum.

en: Usage of processString without a string in your template
hr: Upotreba procesaString bez znakovnog niza u predlošku

en: Use CAPTCHA for registration:
hr: Koristite CAPTCHA za registraciju:

en: Use CAPTCHA for save and load:
hr: Upotrijebite CAPTCHA za spremanje i učitavanje:

en: Use CAPTCHA for survey access:
hr: Koristite CAPTCHA za pristup upitniku:

en: Use ComfortUpdate
hr: Koristite ComfortUpdate

en: Use ExpressionScript code:
hr: Koristi ExpressionScript kôd:

en: Use HTML format for participant emails:
hr: Koristite HTML format za e-poruke ispitanicima:

en: Use JavaScript functions to remove text and uncheck checkbox (or use only the ExpressionScript engine).
hr: Koristite Java Script funkciju za uklanjanje teksta i poništavanje potvrdnog okvira (ili koristite samo alat Expression Script).

en: Use LDAP authentication
hr: Koristite LDAP autentifikaciju

en: Use a customized question theme for this question
hr: Za ovo pitanje upotrijebite prilagođenu temu pitanja

en: Use a fontawesome classname, or a link to the image.
hr: Koristite fontawesome naziv klase ili poveznicu na sliku.

en: Use accessible dropdown boxes instead of calendar popup
hr: Koristi pristupljive padajuće izbornike umjesto popup kalendara

en: Use button group or radio list
hr: Upotrijebite skupinu gumba ili radio popis

en: Use checkbox layout
hr: Koristi izgled potvrdnog okvira (checkbox-a)

en: Use dropdown presentation
hr: Koristi padajuću prezentaciju

en: Use global settings
hr: Koristi globalne postavke

en: Use internal database authentication
hr: Koristite provjeru autentičnosti unutarnje baze podataka

en: Use mapping service
hr: Koristite mapiranjih usluge

en: Use same default value across languages:
hr: Upotrijebite istu zadanu vrijednost na svim jezicima:

en: Use settings below
hr: Koristite postavke dolje

en: Use slider layout
hr: Koristi slider predložak

en: Use web server authentication
hr: Koristite ovjeravanje autentičnosti web poslužitelja

en: Used bounce settings:
hr: Upotrijebljene postavke za odbijene poruke:

en: Used/free space for file uploads
hr: Iskorišteno/slobodno mjesto za prijenos datoteka

en: User
hr: Korisnik

en: User '%s' was successfully deleted.
hr: Korisnik '%s' je uspješno izbrisan.

en: User ID
hr: ID korisnika

en: User Theme
hr: Korisnička tema

en: User added.
hr: Korisnik dodan.

en: User administration
hr: Administracija korisnika

en: User control
hr: Kontrola korisnika

en: User could not be added.
hr: Korisnik nije mogao biti dodan.

en: User data
hr: Korisnički podaci

en: User details
hr: Podaci o korisniku

en: User group
hr: Korisnička skupina

en: User group ID
hr: ID skupine korisnika

en: User group added.
hr: Dodana je skupina korisnika.

en: User group list
hr: Popis korisničkih skupina

en: User group successfully added!
hr: Skupina korisnika uspješno dodana!

en: User group successfully saved!
hr: Korisnička skupina je uspješno spremljena!

en: User groups
hr: Skupina korisnika

en: User id
hr: Korisnički ID

en: User is already a member of the group.
hr: Korisnik je već član grupe.

en: User management panel
hr: Upravljačka ploča korisnika

en: User name
hr: Korisničko ime

en: User name:
hr: Korisničko ime:

en: User registration at '%s'
hr: Korisnička registracija na '%s'

en: User removed.
hr: Korisnik je uklonjen.

en: User role
hr: Korisnička uloga

en: User successfully created
hr: Korisnik je uspješno stvoren

en: User successfully deleted.
hr: Korisnik je uspješno izbrisan.

en: User successfully updated
hr: Korisnik je uspješno ažuriran

en: User theme
hr: Korisnička tema

en: User with whom the participants are to be shared:
hr: Korisnik s kojim se ispitanici trebaju dijeliti:

en: User?
hr: Korisnik?

en: Usergroup updated
hr: Korisnička grupa je ažurirana

en: Usergroups
hr: Korisničke grupe

en: Username
hr: Korisničko ime

en: Username : %s - Email : %s.
hr: Korisničko ime: %s - e-pošta: %s.

en: Username already exists.
hr: Korisnik već postoji.

en: Username not found in LDAP server
hr: Korisničko ime nije pronađeno na LDAP poslužitelju

en: Username:
hr: Korisničko ime:

en: Username: %s
hr: Korisničko ime: %s

en: Username: %s - Email: %s
hr: Korisničko ime: %s - Adresa e-pošte: %s

en: Users
hr: Korisnici

en: Users imported successfully.
hr: Korisnici su uspješno uvezeni.

en: Uses left
hr: Preostalo korištenja

en: Uses left:
hr: Preostalo korištenja:

en: Using the chart type selector you can force the graph type for all selected questions.
hr: Pomoću izbornika vrste grafikona možete prisiliti vrstu grafikona za sva odabrana pitanja.

en: Using type coercion may break your data; use with care or not at all if possible.
hr: Upotreba prisile tipa može uništiti vaše podatke; koristiti s pažnjom ili uopće ne, ako je moguće.

en: Usually this is caused by having too many (sub-)questions in your survey. Please try removing questions from your survey.
hr: To je obično uzrokovano prevelikim brojem (pot)pitanja u upitniku. Pokušajte ukloniti pitanja iz svojeg upitnika.

en: Uyghur
hr: Ujgurski

en: VV export version:
hr: Verzija VV izvoza:

en: Valencian
hr: Valencijski

en: Valid from
hr: Vrijedi od

en: Valid until
hr: Vrijedi do

en: Valid until:
hr: Vrijedi do:

en: Valid username but not authorized by group restriction
hr: Valjano korisničko ime, ali nije dopušteno zbog ograničenja skupine

en: Validate ExpressionScript
hr: Validiraj ExpressionScript

en: Validate expression in email : %s
hr: Provjera izraza u e-pošti : %s

en: Validate quota
hr: Potvrdite kvotu

en: Validation of quota %s
hr: Provjera kvote %s

en: Validation:
hr: Provjera:

en: Value
hr: Vrijednost

en: Value range allows missing
hr: Dozvoliti nedostatak raspona vrijednosti

en: Values:
hr: Vrijednosti:

en: Variable not found: %s
hr: Varijabla nije pronađena: %s

en: Verify username and try again
hr: Potvrdite korisničko ime i pokušajte ponovo

en: Version
hr: Verzija

en: Version:
hr: Verzija:

en: Vertical
hr: Vertikalno

en: Vietnamese
hr: Vijetnamski

en: View Saved but not submitted Responses
hr: Pregledaj odgovore koji su snimljeni ali nisu poslani

en: View in CPDB
hr: Prikaz u CPDB

en: View labels
hr: Prikaz oznaka

en: View policy
hr: Pregled pravila

en: View response
hr: Pogledajte odgovor

en: View response ID %d
hr: Prikaz odgovora ID %d

en: View response URL
hr: URL za pregled odgovora

en: View response as queXML PDF
hr: Pogledajte odgovor kao queXML PDF

en: View response details
hr: Pogledaj detalje odgovora

en: View response details as queXML PDF
hr: Pogledajte pojedinosti odgovora kao queXML PDF

en: View statistics
hr: Prikaz statistike

en: View summary of all available fields:
hr: Prikaz sažetka za sva dostupna polja:

en: View the statistics for this survey.
hr: Prikaz statistika ovog upitnika.

en: View this participant in the central participants database
hr: Pogledajte ovog ispitanika u središnjoj bazi podataka ispitanika

en: View this record
hr: Pogledajte ovaj zapis

en: View users
hr: Pogledajte korisnike

en: View without the filter.
hr: Prikaz bez filtra.

en: View/read
hr: Prikaz/čitanje

en: Viewing file '%s'
hr: Pregled datoteke %s

en: Viewing response (ID %s)
hr: Prikaz odgovora (ID %s)

en: Visibility
hr: Vidljivost

en: Visible
hr: Vidljiv

en: Visible inside the Question Selector
hr: Vidljivo unutar Birača pitanja

en: Visible:
hr: Vidljivo:

en: Visit our website!
hr: Posjetite našu web stranicu!

en: Visual minute step interval
hr: Vizualni prikaz koraka intervala minuta

en: WYSIWYG editor
hr: WYSIWYG uređivač

en: Warn and move on
hr: Upozori i nastavi dalje

en: Warning
hr: Upozorenje

en: Warning!
hr: Upozorenje!

en: Warning! Admin bounce email was not saved because it was not valid.
hr: Upozorenje! E-pošta administratora za odbijene poruke nije spremljena jer nije važeća.

en: Warning! Administrator email address was not saved because it was not valid.
hr: Upozorenje! Adresa e-pošte administratora nije spremljena jer nije valjana.

en: Warning! Using InnoDB instead of MyISAM will reduce the possible maximum number of questions in your surveys. Please read more about MyISAM vs InnoDB table column limitations in our manual before selecting InnoDB.
hr: Upozorenje! Korištenje InnoDB-a umjesto MyISAM-a smanjit će mogući najveći broj pitanja u vašim anketama. Molimo pročitajte više o ograničenjima tablica MyISAM naspram InnoDB u našem priručniku prije nego što odaberete InnoDB.

en: Warning: Before turning on HTTPS,%s check if this link works.%s
hr: Upozorenje: Prije uključivanja HTTPS-a, %s provjerite da li ova veza funkcionira. %s

en: Warning: Deleted participants entries cannot be recovered.
hr: Upozorenje: stavke izbrisanih ispitanika ne mogu se vratiti.

en: Warning: Only install plugins from sources you trust!
hr: Upozorenje: Instalirajte dodatke samo iz izvora kojem vjerujete!

en: Warning: Please enforce SSL encrpytion in Global settings/Security after SSL is properly configured for your webserver.
hr: Upozorenje: Molimo primijenite SSL kodiranje u Globalnim postavkama/Sigurnost nakon što je SSL pravilno konfiguriran za vaš web poslužitelj.

en: Warning: Please read this carefully before proceeding!
hr: Upozorenje: Molimo pažljivo pročitajte ovo prije nastavka!

en: Warning: Quotes all content that starts with an equal sign to prevent CSV injections
hr: Upozorenje: Citira sav sadržaj koji započinje znakom jednakosti kako bi se spriječilo napad ubacivanja u CSV

en: Warning: The following files/directories need to be updated but their permissions are set to read-only.
hr: Upozorenje: Sljedeće datoteke/mape trebaju biti ažurirane, ali su njihove dozvole postavljene samo za čitanje.

en: Warning: There are some differences between current theme options and original theme options!
hr: Upozorenje: Postoje razlike između trenutnih opcija teme i izvornih opcija teme!

en: Warning: You are still using the default password ('password'). Please change your password and re-login again.
hr: Upozorenje: Još koristite osnovnu zaporku ('password'). Molimo promijenite zaporku i onda se prijavite na sustav.

en: Warning: original survey theme doesn't exist!
hr: Upozorenje: izvorna tema upitnika ne postoji!

en: Warnings
hr: Upozorenja

en: We are sorry but the survey is expired and no longer available.
hr: Žao nam je, ali upitnik je istekao i više nije dostupan.

en: We are sorry but there was a system error and your file was not saved. An email has been dispatched to notify the survey administrator.
hr: Nažalost, došlo je do pogreške sustava i vaša datoteka nije spremljena. Poruka e-pošte poslana je da obavijesti administratora upitnika.

en: We are sorry but this information is only available to superadministrators.
hr: Žao nam je, ali informacije su dostupne samo superadministratorima.

en: We are sorry but you are not allowed to enter this survey.
hr: Nemate ovlasti za pristup ovom upitniku.

en: We are sorry but you can't proceed without first agreeing to our survey data policy.
hr: Žao nam je, ali ne možete nastaviti bez prethodnog prihvaćanja pravila o upotrebi podataka upitnika.

en: We are sorry but you don't have permissions to do this.
hr: Žao nam je, ali nemate dozvole za ovo.

en: We are sorry but your session has expired.
hr: Žao nam je, ali vaša sesija je istekla.

en: We can not guarantee optimum operation. It would be preferable to no longer use it or to make it compatible with the version %s of the LimeSurvey API.
hr: Ne možemo jamčiti optimalni rad. Bilo bi poželjnije da ga više ne upotrebljavate ili da ga učinite kompatibilnim s verzijom %s LimeSurvey API-ja.

en: We could not zip your database!
hr: Nismo mogli arhivirati vašu bazu podataka!

en: We couldn't reach the server or the server didn't provide any answer. Please try again in few minutes.
hr: Nismo mogli kontaktirati poslužitelj ili poslužitelj nije dao bilo kakav odgovor. Pokušajte ponovo za nekoliko minuta.

en: We recommend that before you delete this survey you export the entire survey from the main administration screen.
hr: Preporučujemo da prije brisanja ovog upitnika izvezete kompletan upitnik sa glavnog administracijskog ekrana.

en: We recommend that before you proceed, you export the entire survey from the main administration screen.
hr: Preporučujemo da prije nastavka izvezete kompletan upitnik sa glavnog administratorskog ekrana.

en: We will be creating a question group and a question in this tutorial. There is need to automatically create them.
hr: U ovoj ćemo uputi izraditi skupinu pitanja i pitanje. Potrebno ih je automatski stvoriti.

en: We will soon add the functionality to create your own tutorials and download them from our store.
hr: Uskoro ćemo dodati funkcionalnost za izradu vlastitih uputa i preuzimanje datoteka iz naše trgovine.

en: We would like to help you with a quick tour of the most essential functions and features.
hr: Želimo vam pomoći s brzim pregledom najvažnijih funkcija i značajki.

en: Web page:
hr: Web stranica:

en: Web server authentication method is not allowed for this user
hr: Metoda provjere autentičnosti web poslužitelja nije dopuštena za tog korisnika

en: Web server info
hr: Informacije o web poslužitelju

en: Web server name
hr: Naziv web poslužitelja

en: Web server software
hr: Softver web poslužitelja

en: Welcome
hr: Dobrodošlica

en: Welcome %s!
hr: Dobrodošli %s!

en: Welcome and end text
hr: Tekst dobrodošlice i završni tekst

en: Welcome message:
hr: Poruka dobrodošlice:

en: Welcome to %s!
hr: Dobrodošli na %s!

en: Welcome to LimeSurvey!
hr: Dobrodošli u LimeSurvey!

en: Welcome to the Assessment
hr: Dobrodošli u Procjenu

en: Welcome to the LimeSurvey ComfortUpdate!
hr: Dobro došli u LimeSurvey ComfortUpdate!

en: Welcome to the LimeSurvey installation wizard. This wizard will guide you through the installation, database setup and initial configuration of LimeSurvey.
hr: Dobro došli u čarobnjak za instalaciju LimeSurvey. Ovaj čarobnjak će vas voditi kroz instalaciju, postavljanje baze podataka i početnu konfiguraciju LimeSurvey.

en: Welcome to the theme editor of LimeSurvey. To get an overview of new functionality and possibilities, please visit the %s LimeSurvey manual %s. For further questions and information, feel free to post your questions on the %s LimeSurvey forums %s.
hr: Dobrodošli u novi editor tema LimeSurvey 3.0. Da biste dobili pregled novih funkcionalnosti i mogućnosti, posjetite %s  LimeSurvey priručnik %s. Za dodatna pitanja i informacije slobodno postavite pitanja na %s LimeSurvey forumima %s.

en: Welcome to this sample survey
hr: Dobrodošli u ovaj primjer upitnika

en: Welcome:
hr: Dobrodošli:

en: Welsh
hr: Velški

en: What good would your survey be without questions?
hr: Kakvu korist bi vaše istraživanje imalo bez pitanja?

en: When an imported record matches an existing record ID:
hr: Kada se uvezeni zapis poklapa sa postojećim ID-jem:

en: When using slider initial value set this value at survey start.
hr: Prilikom korištenja klizača, postavite ovu vrijednost kao početnu.

en: While the survey is activated, you can't add or remove a group or question.
hr: Dok je upitnik aktiviran, ne možete dodati ili ukloniti skupinu ili pitanje.

en: Width of PDF header logo:
hr: Širina logotipa zaglavlja PDF-a:

en: Windows-31J - SJIS for Windows Japanese (cp932)
hr: Windows-31J - SJIS za Windows Japanese (cp932)

en: With non-anonymized responses (and the survey participants table field 'Uses left' set to 1) if the participant closes the survey and opens it again (by using the survey link) his previous answers will be reloaded.
hr: Uz ne-anonimne odgovore (i polje tablice ispitanika upitnika 'Preostalo' postavljeno na 1) ako ispitanik zatvori upitnik i ponovno ga otvori (pomoću poveznice na upitnik) njegovi će prethodni odgovori biti ponovno učitani.

en: With real vv file : questions code are in second line
hr: S pravom vv datoteku: kôdovi pitanja su u drugom redu

en: Without ambiguous characters
hr: Bez dvosmislenih znakova

en: Wrap container around boxes
hr: Zamotajte spremnik oko okvira

en: Write error!
hr: Greška pisanja!

en: Wrong decryption key! Decryption key has changed since this data were last saved, so data can't be decrypted. Please consult our manual at %s.
hr: Netočan dekripcijski ključ! Dekripcijski ključ se promijenio od zadnje pohrane ovih podataka, stoga podaci ne mogu biti dekriptirani. Molim provjerite upute na %s.

en: Wrong definition! Please make sure that your JSON arrays contains the fields '%s', '%s', '%s', '%s', and '%s'
hr: Pogrešna definicija! Provjerite sadrži li vaš JSON niz polja '%s', '%s', '%s', '%s' i '%s'

en: X-Scale
hr: X-Skala

en: X-Scale (columns)
hr: X-skala (stupci)

en: XML themes
hr: XML teme

en: Y-Scale
hr: Y-Skala

en: Y-Scale (lines)
hr: Y-skala (retci)

en: Year
hr: Godina

en: Yes
hr: Da

en: Yes - Delete Them!
hr: Da - Izbriši ih!

en: Yes, delete
hr: Da, izbriši

en: Yes, restore default
hr: Da, vratite zadano

en: Yes/No
hr: Da/Ne

en: You are about to delete all conditions on this survey's questions
hr: Upravo ćete izbrisati sve uvjete na pitanja iz ovog upitnika

en: You are about to delete this survey
hr: Upravo ćete izbrisati ovaj upitnik

en: You are about to replace an existing label set with the current answer options.
hr: Namjeravate zamijeniti postojeći skup oznaka s trenutačnim opcijama odgovora.

en: You are already a participant of this survey.
hr: Već ste ispitanik ovog upitnika.

en: You are editing an entry of the main menu!
hr: Uređujete unos glavnog izbornika!

en: You are editing the main menu!
hr: Uređujete glavni izbornik!

en: You are not a participant in this survey.
hr: Ne sudjelujete u ovom upitniku.

en: You are not a participant of this survey.
hr: Niste ispitanik ovog upitnika.

en: You are not allowed to edit your own user permissions.
hr: Nije vam dozvoljeno uređivanje vlastite korisničke dozvole.

en: You are not allowed to print answers.
hr: Nemate dozvolu za ispisivanje odgovora.

en: You are not authorized to delete label sets.
hr: Nemate ovlaštenje za brisanje skupova oznaka.

en: You are not authorized to delete questions.
hr: Niste ovlašteni obrisati pitanja.

en: You are registered but an error happened when trying to send the email - please contact the survey administrator.
hr: Registrirani ste, ali se dogodila pogreška prilikom pokušaja slanja e-pošte - kontaktirajte administratora upitnika.

en: You are using Microsoft Internet Explorer.
hr: Koristite Microsoft Internet Explorer.

en: You can add any regular expression based validation in here
hr: Ovdje možete dodati bilo koju potvrdu utemeljenu na regularnom izrazu

en: You can add some additional help text to your question. If you decide not to offer any additional question hints, then no help text will be displayed to your respondents.
hr: Možete dodati dodatni tekst pomoći u svoje pitanje. Ako odlučite ne ponuditi dodatne savjete o pitanjima, vašem ispitaniku se neće prikazati tekst pomoći.

en: You can add your custom themes in upload/admintheme
hr: Možete dodati svoje prilagođene teme u upload/admintheme

en: You can create as many surveys as you like.
hr: Možete stvoriti onoliko upitnika koliko želite.

en: You can get a free trial update key from %syour account on the limesurvey.org website%s.
hr: Besplatni probni ključ možete preuzeti s %skorisničkog računa na limesurvey.org sjedištu%s.

en: You can import all old responses that are compatible with your current survey. Compatibility is determined by comparing column types and names, the ID field is always ignored.
hr: Možete uvesti sve stare odgovore koji su kompatibilni s vašim trenutnim upitnikom. Kompatibilnost se određuje usporedbom vrsta i naziva stupaca, ID polje se uvijek zanemaruje.

en: You can leave these settings blank and change them later
hr: Ove postavke možete ostaviti praznima i kasnije ih promijeniti

en: You can leave this blank, and automatically generate access codes using 'Generate access codes'
hr: Možete ostaviti prazno i pripremiti pristupne kôdove putem 'Stvaranje pristupnih kodova'

en: You can load a survey that you have previously saved from this screen.
hr: Sa ovog ekrana možete učitati prethodno snimljen upitnik.

en: You can not add a group if survey is active.
hr: Ne možete dodati skupinu ako je upitnik aktivan.

en: You can not add or remove the group owner from the group.
hr: Ne možete dodati ili ukloniti vlasnika skupine iz skupine.

en: You can not delete this question group because the survey is currently active.
hr: Ne možete obrisati ovu grupu pitanja jer anketa je trenutno aktivna.

en: You can not import groups because the survey is currently active.
hr: Ne možete uvesti grupe jer je anketa trenutno aktivna.

en: You can not import questions because the survey is currently active.
hr: Ne možete uvesti pitanja jer je anketa trenutno aktivna.

en: You can now %sadd a question%s in this group.
hr: Sada možete %sdodati pitanje%s u ovoj skupini.

en: You can now close this modal box.
hr: Sada možete zatvoriti ovaj modalni okvir.

en: You can now continue updating your LimeSurvey Installation.
hr: Sada možete nastaviti ažurirati instalaciju LimeSurvey.

en: You can see the "breadcrumbs" In the top bar of the admin interface.
hr: Možete vidjeti "navigacijsku traku" u gornjoj traci admin sučelja.

en: You can switch to the closed-access mode by initialising a survey participants table by using the button below.
hr: Možete se prebaciti na način zatvorenog pristupa inicijalizacijom tablice ispitanika upitnika pomoću gumba u nastavku.

en: You can upload %s under %s KB each.
hr: Možete učitati %s gdje svaka datoteka treba imati manje od %s KB.

en: You can use Expression manager, but this must be a number before showing the page else set to 0. If minimum value is not set, this value is used.
hr: Možete upotrijebiti Upravitelja izraza, ali to mora biti broj prije nego što je druga stranica postavljena na 0. Ako nije postavljena minimalna vrijednost, upotrebljava se ta vrijednost.

en: You can use Expression manager, but this must be a number before showing the page else set to 1.
hr: Možete upotrijebiti Upravitelj izraza, ali to mora biti broj prije prikaza stranica inače će biti postavljeno na 1.

en: You can use Expression manager, but this must be a number before showing the page else set to 100. If maximum value is not set, this value is used.
hr: Možete koristiti Upravitelj izraza, ali to mora biti broj prije prikazivanja stranice koja je postavljena na 100. Ako maksimalna vrijednost nije postavljena, koristi se ova vrijednost.

en: You can use now the following credentials to log into the site:
hr: Možete koristiti slijedeće podatke za pristup:

en: You can use operators in the search filters (eg: >, <, >=, <=, = )
hr: Operatore možete koristiti u filtrima za pretraživanje (npr.: >, <, >=, <=, = )

en: You can't add questions while the survey is active.
hr: Ne možete dodati pitanja dok je upitnik aktivan.

en: You can't change password if demo mode is active.
hr: Ne možete promijeniti zaporku ako je aktivan demo način.

en: You can't copy a question if the survey is active.
hr: Ne može se kopirati pitanje kad je upitnik aktivan.

en: You can't delete a group because one or more groups depend on it as parent!
hr: Ne možete izbrisati skupinu pošto jedna ili više skupina ovisi o njoj kao roditelju!

en: You can't delete a group if it's not empty!
hr: Ne možete izbrisati skupinu ako nije prazna!

en: You can't delete a question if the survey is active.
hr: Ne možete izbrisati pitanje ako je upitnik aktivan.

en: You can't delete template '%s' because one or more templates inherit from it.
hr: Ne možete izbrisati predložak '%s' zato što ga naslijeđuje jedan ili više predložaka.

en: You can't delete this question group because the survey is currently active.
hr: Ne možete izbrisati ovu skupinu pitanja jer je upitnik trenutno aktivan.

en: You can't import the theme '%s' because '%s'  is not installed.
hr: Ne možete uvesti temu '%s' zato što '%s' nije instalirano.

en: You can't insert a new question when the survey is active.
hr: Ne možete unijeti novo pitanje kada je upitnik aktiviran.

en: You can't remove the default language.
hr: Ne možete ukloniti zadani jezik.

en: You can't reorder in an active survey
hr: Ne možete preurediti redoslijed u aktivnom upitniku

en: You can't save changes because the theme directory is not writable.
hr: Ne mogu pohraniti izmjene predloška jer u mapi predložaka nije dozvoljeno pisanje.

en: You can't uninstall template '%s' because some templates inherit from it.
hr: Ne možete deinstalirati predložak '%s' jer ga neki predlošci naslijeđuju.

en: You can't update question code for an active survey.
hr: Ne možete ažurirati kôd pitanja za aktivan upitnik.

en: You can't use 'Anonymized responses' when participant-based response persistence is enabled.
hr: Ne možete koristiti 'Anonimne odgovore' kada je omogućeno forsiranje spremanja svakog odgovora ispitanika.

en: You cannot delete the last answer option.
hr: Ne možeš obrisati posljedni izbor odgovora.

en: You cannot delete yourself or a protected user.
hr: Ne možete izbrisati sebe ili zaštićenog korisnika.

en: You cannot proceed until you enter some text for one or more questions.
hr: Nije moguće nastaviti dok ne unesete odgovor na jedno ili više pitanja.

en: You cannot uninstall the default template.
hr: Ne možete deinstalirati zadani predložak.

en: You cannot upload themes because you do not have the required ZIP library installed in PHP.
hr: Ne možete učitati teme jer nemate potrebnu ZIP knjižnicu instaliranu u PHP-u.

en: You did not answer to the security question.
hr: Niste odgovorili na sigurnosno pitanje.

en: You did not provide a name.
hr: Niste unijeli ime.

en: You did not provide a password.
hr: Niste unijeli zaporku.

en: You didn't save your changes!
hr: Niste spremili promjene!

en: You disabled ComfortUpdate in your configuration file.
hr: Onemogućili ste ComfortUpdate u konfiguracijskoj datoteci.

en: You do not have permission for this action.
hr: Nemate dozvolu za ovu akciju.

en: You do not have permission to access this page.
hr: Nemate dozvolu za pristup ovoj stranici.

en: You do not have permission to send emails to all users.
hr: Nemate dozvolu slanja e-pošte prema svim korisnicima.

en: You do not have the Freetype Library installed. Showing charts requires the Freetype library to function properly.
hr: Nije instalirana Freetype biblioteka. Za prikaz grafikona potrebno je da Freetype biblioteka ispravno radi.

en: You do not have the GD Library installed. Showing charts requires the GD library to function properly.
hr: Nije instalirana GD biblioteka.Za prikaz grafikona potrebno je da GD biblioteka ispravno radi.

en: You do not have the permission to access this page.
hr: Nemate dozvolu za pristup ovoj stranici.

en: You do not have the required ZIP library installed in PHP.
hr: Nemate potrebnu ZIP biblioteku instaliranu u PHP-u.

en: You do not need to add a description to your question group, but sometimes it makes sense to add a little extra information for your participants.
hr: Ne morate dodati opis svojoj skupini pitanja, ali ponekad ima smisla dodati malo dodatnih informacija za ispitanike.

en: You don't have permission to edit a usergroup
hr: Nemate dozvolu za uređivanje korisničke grupe

en: You don't have permission to this folder
hr: Nemate dopuštenje za ovu mapu

en: You don't have sufficient permissions to upload images in this survey
hr: Nemate dovoljno prava za prijenos slika u ovom upitniku

en: You don't have the permission to activate participants.
hr: Nemate prava aktivirati ispitanike.

en: You don't have the right to restore the settings to default
hr: Nemate dozvolu vratiti postavke na zadane postavke

en: You don't need an update key.
hr: Ne trebate ključ ažuriranja.

en: You got {TOTAL} points out of 3 possible points.
hr: Dobili ste {TOTAL} bodova od 3 moguća boda.

en: You have already been removed from the central participants list for this site
hr: Već ste uklonjeni s popisa ispitanika za ovu web lokaciju

en: You have already been removed from this survey.
hr: Već ste uklonjeni iz ovog upitnika.

en: You have already completed this survey.
hr: Već ste popunili ovaj upitnik.

en: You have an error inside your local installation of LimeSurvey. See:
hr: Imate pogrešku unutar lokalne instalacije programa LimeSurvey. Vidite:

en: You have been already removed from this survey.
hr: Već ste uklonjeni iz ovog upitnika.

en: You have been removed from the central participants list for this site
hr: Uklonjeni ste iz središnje baze ispitanika na ovoj web stranici

en: You have been successfully added back to this survey.
hr: Uspješno ste dodani nazad u ovaj upitnik.

en: You have been successfully removed from this survey.
hr: Uspješno ste uklonjeni iz ovog upitnika.

en: You have exceeded the number of maximum login attempts. Please wait %d minutes before trying again.
hr: Premašili ste broj maksimalnih pokušaja prijave. Pričekajte %d minuta prije ponovnog pokušaja.

en: You have no access to the role management!
hr: Nemate pristup upravljanju ulogama!

en: You have not selected a question
hr: Niste odabrali pitanje

en: You have not selected a survey
hr: Niste izabrali upitnik

en: You have to pair it with one attribute of the survey participants table
hr: Morate ga upariti s jednim atributom tablice ispitanika upitnika

en: You have to pair this field with an existing attribute.
hr: Morate upariti ovo polje s postojećim atributom.

en: You have to put in at least a title for the survey to be saved.
hr: Morate staviti barem naslov da bi se upitnik spremio.

en: You have to select a file.
hr: Morate odabrati datoteku.

en: You have to select at least one label set.
hr: Trebate odabrati barem jedan set oznaka.

en: You may not use slashes or ampersands in your name or password.
hr: Ne smijete koristiti kose crte ili znak "&" u imenu ili zaporci.

en: You may play around with more settings, but let's save and start adding questions to your survey now. Just click on 'Save'.
hr: Možete se poigrati s više postavki kasnije, ali spremite sada i dodajte pitanja svom upitniku. Samo kliknite na "Spremi".

en: You may register for this survey but you have to wait for the %s before starting the survey.
hr: Možete se registrirati za ovaj upitnik, ali morate čekati %s prije početka upitnika.

en: You may register for this survey but you have to wait for the {{sStartDate}} before starting the survey.
hr: Možete se registrirati za ovaj upitnik, ali morate čekati {{sStartDate}} prije početka.

en: You may register for this survey if you wish to take part.
hr: Ukoliko želite sudjelovati u ispunjavanju upitnika morate se registrirati.

en: You may save empty subquestions, but that would be pointless.
hr: Možete spremiti prazna potpitanja, ali to bi bilo besmisleno.

en: You must be logged in to access to this page.
hr: Morate biti prijavljeni da biste pristupili ovoj stranici.

en: You must be registered to complete this survey
hr: Morate biti registrirani da biste dovršili ovaj upitnik

en: You must enter a valid email. Please try again.
hr: Morate unijeti važeću email adresu. Pokušajte ponovno.

en: You must first create a question group.
hr: Prvo morate stvoriti skupinu pitanja.

en: You must set according write permissions on these filese before you can proceed. If you are unsure what to do please contact your system administrator for advice.
hr: Morate postaviti pravilne dozvole pisanja na ovim datotekama prije nego što nastavite. Ako niste sigurni što trebate učiniti, obratite se administratoru sustava za savjet.

en: You must supply a name for this saved session.
hr: Morate koristiti ime za ovu snimljenu sesiju.

en: You must supply a password for this saved session.
hr: Morate koristiti zaporku za ovu snimljenu sesiju.

en: You need to add answer options to this question
hr: Na ovo pitanje morate dodati opcije odgovora

en: You need to add question groups
hr: Morate dodati skupinu pitanja

en: You need to add questions
hr: Morate dodati pitanja

en: You need to add subquestions to this question
hr: Morate dodati potpitanja ovom pitanju

en: You need to enable large_file_prefix setting in your database configuration in order to use InnoDB engine for LimeSurvey!
hr: Morate omogućiti postavku big_file_prefix u vašoj konfiguraciji baze podataka da biste mogli koristiti InnoDB pogon za LimeSurvey!

en: You need to upload %s more files for this question.
    Are you sure you want to exit?
hr: Morate prenijeti više datoteka %s za ovo pitanje. 
     Jeste li sigurni da želite izaći?

en: You should add some subquestions for your question here.
hr: Ovdje biste trebali dodati neka potpitanja za svoje pitanje.

en: You should export your responses before deactivating.
hr: Trebali biste izvesti svoje odgovore prije deaktiviranja.

en: You should have a great time doing this
hr: Trebali biste se sjajno zabaviti

en: You should note the name(s) of the table(s) in case you need to access this information later.
hr: Zabilježite nazive tablica u slučaju da kasnije trebate pristupiti tim podacima.

en: You should only activate a survey when you are absolutely certain that your survey setup is finished and will not need changing.
hr: Trebali bi aktivirati upitnik samo onda kada ste apsolutno sigurni da je vaše uređivanje upitnika kompletno i nemate potrebu ispitanikakvog mijenjanja.

en: You will be redirected in about 5 secs. If not, click <a href="%s">here</a>.
hr: Bit ćete preusmjereni za oko pet sekundi. Ako ne, kliknite <a href="%s">ovdje</a>.

en: You will not be able to update because your previous LimeSurvey version is too old.
hr: Nećete moći ažurirati jer je vaša prethodna verzija programa LimeSurvey prestara.

en: You'll be redirected to the database update or (if your database is already up to date) to the administration login in 5 seconds. If not, please click %shere%s.
hr: Bit ćete preusmjereni na ažuriranje baze podataka ili (ako je vaša baza podataka već ažurirana) u administracijsku prijavu za 5 sekundi. Ako ne budete preusmjereni, molimo kliknite %sovdje%s.

en: You've been logged out due to inactivity. Please log in again.
hr: Odjavljeni ste zbog neaktivnosti. Ponovno se prijavite.

en: Your Choices
hr: Vaši izbori

en: Your LimeSurvey installation is checked if the update can be run successfully.
hr: Vaša instalacija je provjerena i nadogradnja može biti uspješno izvršena.

en: Your Privacy policy text is shown here.
hr: Vaša pravila privatnosti su vidljiva ovdje.

en: Your Ranking
hr: Vaše rangiranje

en: Your answer
hr: Tvoj odgovor

en: Your answer must be %s
hr: Vaš odgovor mora biti %s

en: Your answer must be at least %s
hr: Vaš odgovor mora biti najmanje %s

en: Your answer must be at most %s
hr: Vaš odgovor mora biti najviše %s

en: Your answer must be between %s and %s
hr: Vaš odgovor mora biti između %s i %s

en: Your answer to the security question was not correct - please try again.
hr: Vaš odgovor na sigurnosno pitanje nije točan - pokušajte ponovo.

en: Your assessment
hr: Vaša procjena

en: Your browser reports that it was used previously to answer this survey. We are resetting the session so that you can start from the beginning.
hr: Preglednik je poslao informaciju da ste ranije već ispunjavali ovaj upitnik. Sesija će biti poništena pa ćete moći upitnik ispočetka ispuniti.

en: Your browser screen size is too small to use the administration properly. The minimum size required is 1280*1024 px.
hr: Veličina zaslona preglednika premala je za pravilnu upotrebu administracije. Minimalna potrebna veličina je 1280 x 1024 px.

en: Your choices
hr: Vaši izbori

en: Your data should be imported now, the data.frame is named "data", the variable.labels are attributes of data ("attributes(data)$variable.labels"), like for foreign:read.spss.
hr: Tvoji podaci bi trebali biti uvezeni, data.frame nazvan je "data", variable.names su atributi podataka  ("attributes(data)$variable.labels"), kao za foreign:read.spss.

en: Your data should be imported now.
hr: Podaci bi sada trebali biti uvezeni.

en: Your database configuration needs to have innodb_file_format and innodb_file_format_max set to use the Barracuda format in order to use InnoDB engine for LimeSurvey!
hr: Vaša konfiguracija baze podataka mora imati innodb_file_format i innodb_file_format_max da bi koristili Barracuda format kako bi se LimeSurvey mogao koristiti InnoDB pogon!

en: Your database is too big to be saved!
hr: Vaša je baza prevelika za spremanje!

en: Your database server password.
hr: Zaporka vašeg poslužitelja baze podataka.

en: Your database server user name. In most cases "root" will work.
hr: Korisničko ime servera vaše baze podataka. U većini slučajeva će "root" raditi.

en: Your database type is not MySQL!
hr: Vaša vrsta baze podataka nije MySQL!

en: Your email address:
hr: Vaša e-mail adresa:

en: Your file could not be copied
hr: Vaša se datoteka ne može kopirati

en: Your file could not be moved
hr: Vašu datoteku nije bilo moguće premjestiti

en: Your have to answer the security question - please try again.
hr: Morate odgovoriti na sigurnosno pitanje - pokušajte ponovno.

en: Your key has been updated and validated! You can now use ComfortUpdate.
hr: Vaš je ključ ažuriran i potvrđen! Sada možete koristiti ComfortUpdate.

en: Your key is unknown by the update server.
hr: Poslužitelj ažuriranja ne poznaje vaš ključ.

en: Your login credentials have been reset
hr: Vaše vjerodajnice za prijavu su resetirane

en: Your new password was not saved because it matches the old password.
hr: Vaša nova zaporka nije spremljena jer odgovara staroj zaporci.

en: Your new password was not saved because the old password was wrong.
hr: Nova zaporka nije spremljena zato što je stara zaporka bila pogrešna.

en: Your new password was not saved because the passwords did not match.
hr: Nova zaporka nije spremljena jer se zaporke nisu podudarale.

en: Your new survey was created.
hr: Izrađen je novi upitnik.

en: Your new survey was created. We also created a first question group and an example question for you.
hr: Izrađen je novi upitnik. Također smo za vas stvorili i prvu skupinu pitanja i primjer pitanja.

en: Your participants will see this title in the browser's title bar and on the welcome screen.
hr: Ispitanici će vidjeti ovaj naslov u naslovnoj traci preglednika i na zaslonu dobrodošlice.

en: Your password:
hr: Vaša zaporka:

en: Your passwords do not match.
hr: Vaše zaporke se ne poklapaju.

en: Your personal settings were successfully saved.
hr: Vaše osobne postavke su uspješno spremljene.

en: Your preferred language will be used through out the installation process.
hr: Vaš željeni jezik koristit će se kroz postupak instalacije.

en: Your ranking
hr: Vaš rang

en: Your response table will be renamed to:
hr: Vaša tablica sa odgovorima biti će preimenovana u:

en: Your responses have not been lost and have been emailed to the survey administrator and will be entered into our database at a later point.
hr: Vaši odgovori nisu izgubljeni već su poslani administratoru i biti će ručno uneseni u bazu podataka.

en: Your responses were not saved. Please contact the survey administrator.
hr: Vaši odgovori nisu spremljeni. Obratite se administratoru upitnika.

en: Your responses were successfully saved.
hr: Vaši odgovori su uspješno spremljeni.

en: Your session with the ComfortUpdate server is not valid or expired. Please restart the process.
hr: Sesija s poslužiteljem ComfortUpdate nije važeća ili je istekla. Ponovo pokrenite postupak.

en: Your survey can export associated participant data with each response. Select any additional fields you would like to export.
hr: Vaš upitnik može izvesti priključene podatke o ispitanicima sa svakim odgovorom. Izaberite dodatna polja koja želite izvesti.

en: Your survey responses have been recorded.
hr: Vaši odgovori na pitanja su pohranjeni.

en: Your survey responses have been saved successfully.  You will be sent a confirmation e-mail. Please make sure to save your password, since we will not be able to retrieve it for you.
hr: Vaši odgovori uspješno su pohranjeni, te ćete o tome biti obaviješteni i putem e-mail poruke. Također, molimo da spremite vašu zaporku, budući da je nećemo moći naći i poslati.

en: Your survey was successfully saved.
hr: Vaš upitnik je uspješno snimljen.

en: Your survey will be saved using that name and password, and can be completed later by logging in with the same name and password.
hr: Vaš upitnik će biti snimljen, te ga možete završiti kasnije koristeći isto ime i zaporku.

en: Your system configuration:
hr: Vaša konfiguracija sustava:

en: Your time to answer this question has expired
hr: Raspoloživo vrijeme za odgovor na pitanje je isteklo

en: Your time to answer this question has nearly expired. You have {TIME} remaining.
hr: Raspoloživo vrijeme uskoro će isteći. Ostalo je još {TIME}.

en: Your update key has exceeded the maximum number updates!
hr: Vaš ključ za ažuriranje prešao je maksimalni broj ažuriranja!

en: Your update key has expired!
hr: Vaš ključ ažuriranja je istekao!

en: Your update key is invalid and was removed.
hr: Ključ za ažuriranje nije važeći i uklonjen je.

en: Your update key:
hr: Vaš ključ za ažuriranje:

en: Your user data for accessing %s
hr: Vaši korisnički podaci za pristup na %s

en: Your username:
hr: Vaše korisničko ime:

en: Your version is not updatable via ComfortUpdate. Please update manually.
hr: Verzija se ne može nadograditi putem ComforUpdate sustava. Nadogradite ručno.

en: Your version is up to date!
hr: Vaša verzija je ažurirana!

en: Zebra-striped questions
hr: Zebra-prugasta pitanja

en: Zip error!
hr: Zip pogreška!

en: Zip file not found!
hr: Zip datoteka nije pronađena!

en: Zoom level
hr: Razine zumiranja

en: and
hr: i

en: at question
hr: na pitanju

en: checked
hr: provjereno

en: completed
hr: dovršen

en: default
hr: zadano

en: deleted
hr: izbrisano

en: detail
hr: detalj

en: digit:       source("filename", encoding = "UTF-8")        on the R command window, replace filename with the actual filename
hr: digit: source("filename", encoding = "UTF-8") na naredbenom prozoru R, zamijenite naziv datoteke stvarnim imenom datoteke

en: directory
hr: mapa

en: equals
hr: je jednako

en: gross
hr: bruto

en: having a valid email address
hr: imaju valjanu e-mail adresu

en: having an access code
hr: s pristupnim kôdom

en: having at least one use left
hr: s najmanje jednom preostalom uporabom

en: hours
hr: sati

en: if:
hr: ako:

en: inherited
hr: naslijeđeno

en: inherited value:
hr: naslijeđena vrijednost:

en: is
hr: je

en: is NOT
hr: NIJE

en: is greater than
hr: je veće od

en: is greater than or equal to
hr: je veći ili jednak

en: is less than
hr: je manje od

en: is less than or equal to
hr: je manje ili jednako od

en: is lesser than
hr: je manji od

en: is like
hr: je kao

en: is matched (regexp)
hr: odgovara (regexp)

en: is not like
hr: nije kao

en: language of participant
hr: jezik ispitanika

en: minitab method
hr: minitab metodu

en: mins
hr: minuta

en: not checked
hr: nije odabrano

en: not having already completed the survey
hr: ne može jer je upitnik završen

en: not having been sent an invitation already
hr: nije već poslana pozivnica

en: only apply to certain question types
hr: primjenjuju se samo na određene vrste pitanja

en: or
hr: ili

en: page
hr: stranica

en: queXML PDF export
hr: queXML PDF izvoz

en: queXML is an XML description of a questionnaire.
hr: queXML je XML opis upitnika.

en: quota language settings
hr: jezične postavke kvote

en: quota members
hr: članovi kvote

en: responses
hr: odgovori

en: running
hr: pokrenut

en: seconds
hr: sekunde

en: selected
hr: odabran

en: stable
hr: stabilno

en: table
hr: tablica

en: timings
hr: vremena

en: to:
hr: do:

en: unknown
hr: nepoznato

en: unstable
hr: nestabilna

en: valid
hr: važećih

en: visit http://us2.php.net/manual/en/ref.image.php for more information
hr: posjetite http://us2.php.net/manual/en/ref.image.php za više informacija

en: you cannot delete yourself.
hr: ne možete sebe obrisati.

en: {n} access code has been created.|{n} access codes have been created.
hr: {n} pristupni kôd je stvoren.|{n} pristupnih kôdova su stvorena.

en: {n} question contains errors that need to be corrected.|{n} questions contain errors that need to be corrected.
hr: {n} pitanje sadrži pogreške koje treba ispraviti. | {n} pitanja sadrži pogreške koje treba ispraviti.

en: {n} question contains warnings that need to be verified.|{n} questions contain warnings that need to be verified.
hr: {n} pitanje sadrži upozorenja koja treba provjeriti. | {n} pitanja sadrže upozorenja koja treba provjeriti.
